Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω αναλυτικα review

http://www.engadget.com/2013/11/18/nokia-lumia-1520-review/

Pros

 

Vibrant display

Top-of-the-line hardware

Great imaging experience

Solid build quality

 

Cons

 

Can be uncomfortable to hold

6-inch display may be too big for some

Bottom Line

 

The Lumia 1520 offers a Windows Phone experience unlike any we've seen before. With its top-notch hardware, fantastic imaging and constantly improving firmware, this is by far our favorite WP8 device.

 

http://www.theverge.com/2013/11/18/5116360/nokia-lumia-1520-review

 

Good Stuff

 

Screen is beautiful

Solid build quality

Speedy performance

 

Bad Stuff

 

Windows Phone doesn’t take advantage of the big screen

No way to buy or rent video to watch offline yet

Slow camera

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε γενικες γραμμες απο ολα τα site εχει παρει πολυ καλες κριτικες αλλα οπως και να το κανεις ειναι τεραστιο. Πολυ δυσκολο για καθημερινη χρηση για τον μεσο αγοραστη...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θέλω πάρα πολύ να δω από κοντά την οθόνη του. Πρέπει να είναι καταπληκτική. Αν είχε και κάτι σαν το Multi Window ή το snap των Windows 8 θα ήταν ασυναγώνιστο, αλλά η Microsoft κοιμάται όρθια.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βγήκε το καλύτερο wp8 συσκευή!

 

http://www.engadget.com/2013/11/18/nokia-lumia-1520-review/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΧΡΩΜΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ.ΚΙΤΡΙΝΟ Η ΜΑΥΡΟ?ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΧΡΩΜΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ.ΚΙΤΡΙΝΟ Η ΜΑΥΡΟ?ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

 

Εγώ πάντως αν είχα τόσα χρήματα αυτή τη στιγμή να διαθέσω για smartphone θα έπαιρνα ασκαρδαμυκτί το κίτρινο 1520!

3>4
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θελω να να αγορασω το 1520 αλλα ειναι κλειδωμενο με την ΑΤ&Τ αλλα λεει αυτος που το πουλαει οτι ο αγοραστης μπορει να το ξεκλειδωσει μονος του.ξερετε αν γινεται η να μην το αγορασω?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θελω να να αγορασω το 1520 αλλα ειναι κλειδωμενο με την ΑΤ&Τ αλλα λεει αυτος που το πουλαει οτι ο αγοραστης μπορει να το ξεκλειδωσει μονος του.ξερετε αν γινεται η να μην το αγορασω?

 

Δεν νομιζω οτι ο αγοραστης μπορει να το ξεκλειδωσει μονος του.Ισως να μπορει και εγω να μην το ξερω.Ξερω ομως οτι υπαρχουν μαγαζια που μπορουν να στο κανουν αυτο.Αμα θες να το αγορασεις ομωςδηποτε απο αυτον τον πωλητη, δες πρωτα αν οντως εσυ ή καποιο μαγαζι μπορει να στο ξεκλειδωσει.Μην το αγορασεις και μετα δεν μπορεις να το λειτουργισεις...:p

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το χαζευα στο Πλαισιο. Τερας !!! Καταπληκτικη οθονη και καμερα. Δυστυχως προσωπικα δεν θα μπορουσα να δουλεψω κατι τοσο μεγαλο οποτε αναμενω το αντιστοιχο 5ιντσο και βλεπουμε ;)

 

γεια σας.θελω να να αγορασω το 1520 αλλα ειναι κλειδωμενο με την ΑΤ&Τ αλλα λεει αυτος που το πουλαει οτι ο αγοραστης μπορει να το ξεκλειδωσει μονος του.ξερετε αν γινεται η να μην το αγορασω?

 

Σαφεστατα και γινεται. Η εκδοση της ΑΤ&Τ ομως ειναι καπως κουτσουρεμενη και δεν θα δουλευει και το 4G στην Ευρωπη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το χαζευα στο Πλαισιο. Τερας !!! Καταπληκτικη οθονη και καμερα. Δυστυχως προσωπικα δεν θα μπορουσα να δουλεψω κατι τοσο μεγαλο οποτε αναμενω το αντιστοιχο 5ιντσο και βλεπουμε ;)

Κοντος ψαλμος αλληλούια...

Ολοι αυτο περιμενουμε, σαν τρελοι...

http://www.nokiapoweruser.com/2013/10/26/lumia1520-with-aluminium-body-and-5-inch-display-tipped-as-coming-in-december/

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα παιδιά!!!Είμαι ένας υποψήφιος αγοραστής του 1520 και κατουρήθηκα από τη χαρά μου όταν το είδα σήμερα να πρωτοεμφανίζεται στο σκρούτζ!!!:D

http://www.skroutz.gr/s/4009685/Nokia-Lumia-1520-32GB.html

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... εμένα πάντως μου άρεσε αρκετά η πρώτη μου επαφή.

Το μαύρο με "χαλάει'' λιγάκι αλλά όταν αποφασίσω να το πάρω πιθανών να έχει έρθει και το καναρίνι.

 

Υ.Γ η CR-201 θα είναι άραγε συμβατή; Γνωρίζει κάποιος;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε!! μεγάλο όμως ρε ******...αλλά εντυπωσιακό.. :lol:

Κιτρινάκι εννοείται!!

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... εμένα πάντως μου άρεσε αρκετά η πρώτη μου επαφή.

Το μαύρο με "χαλάει'' λιγάκι αλλά όταν αποφασίσω να το πάρω πιθανών να έχει έρθει και το καναρίνι.

 

Υ.Γ η CR-201 θα είναι άραγε συμβατή; Γνωρίζει κάποιος;

 

Ναι, θα είναι! http://www.nokia.com/global/products/accessory/cr-200/

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το χάζευα για κανένα 10λεπτο στο saturn στην Γερμανία. 799€. Σε κίτρινο πανέμορφο το κινητό είναι λεπτό στο χέρι. Μόλις πέσει η τιμή του σε 3 μήνες το πήρα.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εκ πρώτης όψεως φαίνεται φοβερό. Πρώην κάτοχος του ultra για το οποίο πάντα έλεγα πως θα έπρεπε να είναι λίγο μικρότερο και με 6αρα οθόνη.

Ανυπομονώ να πάω σε ένα κατάστημα να το δω από κοντά. Αυτό που με τρομάζει όμως πολύ είναι τα wp8 καθότι ψιλό εξαρτημένος πλέον από τις εφαρμογές του Android φοβάμαι μην κάνω τη μετάβαση και το μετανιώσω

Link to comment
Share on other sites

Το επιασα στα χερια μου, στο Πλαισιο στην Ι.Δραγουμη (Θεσσαλονικη)

2 κομματια μου ειπαν οτι ειχαν, στα 749 ευρω

Δεν το ειχαν καν βγαλει απ'το κουτι του και απ'το ντουλαπι, για να το βαλουν μαζι με τα αλλα κινητα, που εχουν εκει, να το δει ο κοσμος...

Μου εκανε τρομερη εντυπωση αυτο...

Πολυ ομορφο (μαυρο), στιβαρο, λεπτο, αλλα το μεγεθος του απαγορευτικο για μενα...

Αναμενω με αγωνια την 5ιντση global του 929...;)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

To ειδα και εγω σημερα στο Πλαισιο δυστυχως σε μαυρο ...

 

Πολυ γαιδουρι αλλα ωραιο ποιοτικο...για καποιον που θελει να συνδιασει ταμπλετ και κινητο ειναι οτι πρεπει...απαγορευτικο για μενα βεβαια οπως επισης και για αλλα παιδια...

 

Ταβανι 5 ινστες για κινητο... μετα περνεις ταμπλετ δεν χρειαζεται πιστευω αυτο το 2 σε ενα...

 

Γουστα ειναι αυτα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Η AT&T έδωσε την black αναβάθμιση εδω
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To ειδα και εγω σημερα στο Πλαισιο δυστυχως σε μαυρο ...

 

Πολυ γαιδουρι αλλα ωραιο ποιοτικο...για καποιον που θελει να συνδιασει ταμπλετ και κινητο ειναι οτι πρεπει...απαγορευτικο για μενα βεβαια οπως επισης και για αλλα παιδια...

 

Ταβανι 5 ινστες για κινητο... μετα περνεις ταμπλετ δεν χρειαζεται πιστευω αυτο το 2 σε ενα...

 

Γουστα ειναι αυτα βεβαια...

 

Όταν είναι μαύρο δεν λέμε "δυστυχώς" αλλά "ευτυχώς"...:D

Εμένα και η 5αρα οθόνη μου φαίνεται μεγάλη. Εκτός κι αν γίνουν θαύματα με το περιθώριο (bezel) αλλά και πάλι.....

Κάποτε βέβαια έβλεπα απαγορευτική την 4αρα.....:X

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι μαύρο δεν λέμε "δυστυχώς" αλλά "ευτυχώς"...:D

Εμένα και η 5αρα οθόνη μου φαίνεται μεγάλη. Εκτός κι αν γίνουν θαύματα με το περιθώριο (bezel) αλλά και πάλι.....

Κάποτε βέβαια έβλεπα απαγορευτική την 4αρα.....:X

 

E τα χρωματιστα της ΝΟΚΙΑ ειναι αλλο πραμα ομως...το μαυρο ειναι σοβαρο πολυ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενώ είμαστε όλοι εδώ και γραφουμε γιατι γουστάρουμε αυτο το κινητό για το 95% ειναι μεγαλο

 

Το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι ειναι ότι αν ενωθεί με windows rt τότε θα λες μακάρι να έχω μεγάλο, εγώ είμαι αναμεσα σε μαύρο και κοκκινο, κοκκινο δειχνει ωραίο και πιο ακριβο αλλα το μαύρο σοβαρό και μικρότερο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...