Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1520-review-1024.php Πλήρες review από το gsmarena!!!!107 ώρες η μπαταρία :X !!!!Τέρας!!!!!!!!! :happy:
Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το αγγλικό μενού τι γίνεται? Είναι κάτι πού θα αλλάξει στην διάρκεια. ..

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του. ..Μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Στο Eshop με βεβαιώνουν ότι έχει μόνο αγγλικό. ..

 

Μου φαίνεται δύσκολο μιας και είναι θέμα λειτουργικού, το οποίο σαφώς και έχει ελληνικά. Εκτός κι αν η συσκευή δεν προορίζεται για Ευρώπη οπότε ΙΣΩΣ να παίζει κάτι (αν και δεν το πιστεύω). Σε αυτη την περίπτωση όμως δεν θα έχει και εγγύηση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι ευρωπαϊκή συσκευή έχει κ ελληνικό μενού. Ρώτα από που είναι η συσκευή. Εαν είναι εντός Ε.Ε. είσαι καλυμμένος & στο e-shop δε ξέρουν τι πουλάνε.
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι ευρωπαϊκή συσκευή έχει κ ελληνικό μενού. Ρώτα από που είναι η συσκευή. Εαν είναι εντός Ε.Ε. είσαι καλυμμένος & στο e-shop δε ξέρουν τι πουλάνε.

Αυτό ακριβώς....θα με τρελανουν ,δεν μπορούμε να σου πούμε τι χώρας εισαγωγή είναι (εγγύηση θα έχεις 2 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς....θα με τρελανουν ,δεν μπορούμε να σου πούμε τι χώρας εισαγωγή είναι (εγγύηση θα έχεις 2 χρόνια)

 

Εάν η εγγύηση είναι από την μαμά Nokia τότε η συσκευή είναι ευρωπαϊκή, εάν είναι e-shop τότε μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι έτοιμος να το παραγγειλω απο eGlobal Central. Εχει κάποιος να μου πει κατι για το συγκεκριμένο shop....
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Πρώην κάτοχος iPhone από το 2011 σε android. Αυτήν την στιγμή έχω s4 και σκέφτομαι να πάω σε Windows Phone. Αρκετά άτομα με αποτρέπουν από αυτό λέγοντας θα το πετάξω και διάφορα άλλα. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο 1520 είναι αρκετά δυνατό. Μπορείτε να μου πείτε μερικά αρνητικά? Τα θετικά του είναι πολλά θα θελα να ξέρω τον λόγο που θα αποτρέψει κάποιον να το πάρει. Οι 6 ίντσες δεν με ενοχλούν. Το κινητό το είδα εδώ Γερμανία σε κίτρινο και το ερωτευτηκα. Απλά να πέσει η τιμή του σε 3 μήνες από τώρα.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αρνητικά το μέγεθος! Αν το άντεχεις και εισαι εντάξει με το λειτουργικό μια χαρα ειναι. Κατα τα αλλα το κινητο απο hardware ειναι τέρας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η απορία μου το λειτουργικό. Τα βασικά Δλδ τα έχει δεν υστερεί πολύ σε βασικές εφαρμογές που έχουμε οι περισσότεροι στα κινητά? Δεν είχα ποτέ μου WP. Η μπαταρία ξέρουμε πόσο κρατάει σε φυσιολογική χρήση? Μεγάλη μεν αλλά έχει και μεγάλη οθόνη. Το λειτουργικό σε ένα WF Τρέχει πολλές εφαρμογές από πίσω? Από θερμοκρασίες είχαν θέματα τα lumia όπως τα S4?
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Πρώην κάτοχος iPhone από το 2011 σε android. Αυτήν την στιγμή έχω s4 και σκέφτομαι να πάω σε Windows Phone. Αρκετά άτομα με αποτρέπουν από αυτό λέγοντας θα το πετάξω και διάφορα άλλα. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο 1520 είναι αρκετά δυνατό. Μπορείτε να μου πείτε μερικά αρνητικά? Τα θετικά του είναι πολλά θα θελα να ξέρω τον λόγο που θα αποτρέψει κάποιον να το πάρει. Οι 6 ίντσες δεν με ενοχλούν. Το κινητό το είδα εδώ Γερμανία σε κίτρινο και το ερωτευτηκα. Απλά να πέσει η τιμή του σε 3 μήνες από τώρα.

 

Πρώτα να μας πεις πως αιτιολογούν οι φίλοι σου ότι ειναι για πέταμα. Δοκίμασαν wp8 και το διαπίστωσαν ή απλά πετανε μια ατάκα και τέλος? Απαίτησε να σου εξηγήσουν γιατί θα το πετάξεις.

Προφανώς εδώ που ρωτάς βρίσκονται χρήστες ευχαριστημένοι με το λειτουργικό. Αλλιώς θα την είχαμε κάνει για αλλες πολιτείες.....

Για μένα το μεγάλο μείον είναι το τεράστιο για τα γούστα μου μέγεθος. Σε όλα τα άλλα με καλύπτει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που χωρις να εχουν δοκιμασει κατι να λενε ειναι ετσι και ειναι αλλιως ειναι ΕΠΙΚ...

Οι περισσοτεροι που κανανε την αλλαγη ειναι ευχαριστημενοι ακομα και με τις ελειψεις που εχουν τα WP8

 

 

Σαν να μην εχω δοκιμασει εγω ποτε προφιτερολ και να λεω σε καποιον που θελει να δοκιμασει...μην φας ειναι αηδια... Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα να μας πεις πως αιτιολογούν οι φίλοι σου ότι ειναι για πέταμα. Δοκίμασαν wp8 και το διαπίστωσαν ή απλά πετανε μια ατάκα και τέλος? Απαίτησε να σου εξηγήσουν γιατί θα το πετάξεις.

Προφανώς εδώ που ρωτάς βρίσκονται χρήστες ευχαριστημένοι με το λειτουργικό. Αλλιώς θα την είχαμε κάνει για αλλες πολιτείες.....

Για μένα το μεγάλο μείον είναι το τεράστιο για τα γούστα μου μέγεθος. Σε όλα τα άλλα με καλύπτει.

 

Γιαυτό ρωτάω εδώ παιδιά. Με 3% μερίδιο της παγκόσμιας αγοράς και μόνο η nokia να το στήριξη γιατί samsung και HTC βγηκαν από το παιχνίδι, δεν θα πουλήσει. Και άλλα διάφορα. Τα άτομα που κάνουν τα σχόλια είναι Android Boys . καλά όταν λέω φίλοι μην φαντάστητε. Γνωστοί να λέμε.

Το κινητό είναι μεγάλο αλλά αν το έχεις για minirmtablet μέσα στο σπίτι όπως οι περισσότεροι με τα κινητά είναι πολύ βολικια η οθόνη του.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που χωρις να εχουν δοκιμασει κατι να λενε ειναι ετσι και ειναι αλλιως ειναι ΕΠΙΚ...

Οι περισσοτεροι που κανανε την αλλαγη ειναι ευχαριστημενοι ακομα και με τις ελειψεις που εχουν τα WP8

 

 

Σαν να μην εχω δοκιμασει εγω ποτε προφιτερολ και να λεω σε καποιον που θελει να δοκιμασει...μην φας ειναι αηδια... Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

 

Αυτό ακριβώς. Πολλοί έχουν απόψεις χωρίς να έχουν γνώσεις σε πολλά θέματα. Το κινητό σαν συσκευή και ποιότητα είναι πολύ καλή απλά στο κατάστημα δεν μπόρεσα να ασχολειθω πολύ ώρα με το λειτουργικό του,δεν έχει και ίντερνετ η συσκευή εκεί. Μια απορία που έχω. Η μπαταρία του 1520 έχουμε στοιχεία από κανέναν για το πόσες ώρες κρατάει?

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Πολλοί έχουν απόψεις χωρίς να έχουν γνώσεις σε πολλά θέματα. Το κινητό σαν συσκευή και ποιότητα είναι πολύ καλή απλά στο κατάστημα δεν μπόρεσα να ασχολειθω πολύ ώρα με το λειτουργικό του,δεν έχει και ίντερνετ η συσκευή εκεί. Μια απορία που έχω. Η μπαταρία του 1520 έχουμε στοιχεία από κανέναν για το πόσες ώρες κρατάει?

 

 

 

 

 

 

η μπαταρία έχει πολύ καλή αναμονή δες gsmarena όσο για το λειτουργικό δεν έχει τόσο customization και να μπορείς να αλλάξεις κάθε μικρή λεπτομέρεια όπως στο android εποσης notification center αν και σε ενημερώνουν τα tiles ωστόσο θα μπει στο κενουριο έτος.. Όλα τα αλλα ειναι καλύτερα γενικα κάνει λιγότερα απο android αλλα ότι κάνει το κάνει τέλεια

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.it το μαύρο το έχει 613,79€ με παράδοση 2-4 εβδομάδες. Το αναφέρει ως ιταλικό. Μήπως έχει διαφορές ή το αναγράφει απλώς ως κατάλληλο για την αγορά της Ιταλίας;
Link to comment
Share on other sites

Τα windows, phone μου θυμίζουν τα windows vista που όποιον ρώταγες ασχετα αν είχε υπολογιστή η όχι,αν είχε vista η XP όλοι τα έκραζαν...σιγουρα βαρυ λειτουργικό που ευτυχώς βελτιώθηκε στα 7 αλλα σαφώς καλύτερο απο XP...αλλα στην,Ελλάδα έχουμε όλοι αποψη ασχετα αν γνωριζουμε κάτι η όχι..απλα γιατι ακούσαμε....ήμαρτον...εμενα η αποψη μου πάντως παρόλο που έχω περάσει απο όλα τα λειτουργικά Symbian δεν ειναι κανένα...ειδικα στο 808 απλα πέταγε,αν δεν το είχε παρατήσει η Νοκια τώρα απλα δεν θα μιλάγαμε για αλλα λειτουργικά
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Δεν το έχω αλλά άκουσα από κάποιον που άκουσε εκείνος από κάποιον άλλον. Ξερόλες όλοι...

Ευχαριστώ παιδιά.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Πρώην κάτοχος iPhone από το 2011 σε android. Αυτήν την στιγμή έχω s4 και σκέφτομαι να πάω σε Windows Phone. Αρκετά άτομα με αποτρέπουν από αυτό λέγοντας θα το πετάξω και διάφορα άλλα. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο 1520 είναι αρκετά δυνατό. Μπορείτε να μου πείτε μερικά αρνητικά? Τα θετικά του είναι πολλά θα θελα να ξέρω τον λόγο που θα αποτρέψει κάποιον να το πάρει. Οι 6 ίντσες δεν με ενοχλούν. Το κινητό το είδα εδώ Γερμανία σε κίτρινο και το ερωτευτηκα. Απλά να πέσει η τιμή του σε 3 μήνες από τώρα.

 

Και εγώ όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα απο Android ήρθα... και έδεσα.

 

Αν δεν σε ενοχλούν οι 6 ίντσες, δεν νομίζω να έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με την συσκευή αλλά ούτε και με τα WP8. Ίσως να ήθελες μερικές εφαρμογές όπως την Tapatalk, την YouTube ή την Spotify να λειτουργούσαν το ίδιο καλά όπως στο Android σου. Θέλω να πιστεύω όμως πως σε λίγο καιρό θα είναι ίσως και καλύτερες.

 

Από την άλλη πάλι θα βρεις καταπληκτικές εφαρμογές, πολλές μάλιστα δωρεάν και προ εγκατεστημένες όπως here drive και άλλες που για να έχεις σε android θα πρέπει να πληρώσεις αδρά και μάλιστα για πολύ χειρότερες.

 

 

 

Υ.Γ Επίσης και με το πληκτρολόγιο θα έχεις ένα θέμα μιας και στο play store είχες να διαλέξεις ανάμεσα σε πολλά αξιόλογα και όμορφα πληκτρολόγια,κυρίως αν είχες συνηθίσει swipe.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα απο Android ήρθα... και έδεσα.

 

Αν δεν σε ενοχλούν οι 6 ίντσες, δεν νομίζω να έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με την συσκευή αλλά ούτε και με τα WP8. Ίσως να ήθελες μερικές εφαρμογές όπως την Tapatalk, την YouTube ή την Spotify να λειτουργούσαν το ίδιο καλά όπως στο Android σου. Θέλω να πιστεύω όμως πως σε λίγο καιρό θα είναι ίσως και καλύτερες.

 

Από την άλλη πάλι θα βρεις καταπληκτικές εφαρμογές, πολλές μάλιστα δωρεάν και προ εγκατεστημένες όπως here drive και άλλες που για να έχεις σε android θα πρέπει να πληρώσεις αδρά και μάλιστα για πολύ χειρότερες.

 

 

 

Υ.Γ Επίσης και με το πληκτρολόγιο θα έχεις ένα θέμα μιας και στο play store είχες να διαλέξεις ανάμεσα σε πολλά αξιόλογα και όμορφα πληκτρολόγια,κυρίως αν είχες συνηθίσει swipe.

 

Υπάρχουν αρκετά καλές εφαρμογες youtube όπως το mytube και το metro tube. Δεν νομίζω πως έχουν ελλείψεις. Το Tapatalk βελτιώθηκε αρκετά αν και θέλει κάποιες πινελιές.

Το πληκτρολόγιο ειναι παρα πολύ καλό αλλά σίγουρα έπρεπε να υπάρχουν κι αλλες επιλογές και αυτο είναι έλλειψη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα απο Android ήρθα... και έδεσα.

 

Αν δεν σε ενοχλούν οι 6 ίντσες, δεν νομίζω να έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με την συσκευή αλλά ούτε και με τα WP8. Ίσως να ήθελες μερικές εφαρμογές όπως την Tapatalk, την YouTube ή την Spotify να λειτουργούσαν το ίδιο καλά όπως στο Android σου. Θέλω να πιστεύω όμως πως σε λίγο καιρό θα είναι ίσως και καλύτερες.

 

Από την άλλη πάλι θα βρεις καταπληκτικές εφαρμογές, πολλές μάλιστα δωρεάν και προ εγκατεστημένες όπως here drive και άλλες που για να έχεις σε android θα πρέπει να πληρώσεις αδρά και μάλιστα για πολύ χειρότερες.

 

 

 

Υ.Γ Επίσης και με το πληκτρολόγιο θα έχεις ένα θέμα μιας και στο play store είχες να διαλέξεις ανάμεσα σε πολλά αξιόλογα και όμορφα πληκτρολόγια,κυρίως αν είχες συνηθίσει swipe.

 

Το Google maps έχει επιλογή και για τα τρένα. Αναβαθμιστικε πλέον αυτόν τον μήνα και έχει και τα uban και τα sban εδώ στην Γερμανία. Πολύ βολικό σε σώζει από πολύ ταλαιπωρία. Οι nokia maps έχουν ακόμα επιλογή για τα τρένα λεωφορεία; Όσο για το πληκτρολόγιο δεν έχω θέμα πάντα το μαμά ενός κινητού χρησιμοποιώ.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps έχει επιλογή και για τα τρένα. Αναβαθμιστικε πλέον αυτόν τον μήνα και έχει και τα uban και τα sban εδώ στην Γερμανία. Πολύ βολικό σε σώζει από πολύ ταλαιπωρία. Οι nokia maps έχουν ακόμα επιλογή για τα τρένα λεωφορεία; Όσο για το πληκτρολόγιο δεν έχω θέμα πάντα το μαμά ενός κινητού χρησιμοποιώ.

 

Βασικά οι εφαρμογές πλοήγησης της νοκια απλά δε παίζονται... Here maps, Here drive, Here City lens, Here transit είναι άψογα...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι εφαρμογές πλοήγησης της νοκια απλά δε παίζονται... Here maps, Here drive, Here City lens, Here transit είναι άψογα...

 

 

+1000000

 

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ... Τέλος.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...