Jump to content

Google Chromecast


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε να δωσετς ενα λινκ για hd movies.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να δωσετς ενα λινκ για hd movies.

Για εφαρμογή σε κινητό/tablet θες ή για pc/laptop.

Κοίταξε λίγο το νήμα και θα βρεις απ'όλα.

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητο ψαχνω αλλα βρισκω μονο το movie hd. Ειναι το ιδιο;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητο ψαχνω αλλα βρισκω μονο το movie hd. Ειναι το ιδιο;

Στο Playstore δεν υπάρχουν εφαρμογές με δωρεάν περιεχόμενο. Υπάρχουν οι ταινίες, που πρέπει να αγοράσεις ή να νοικιάσεις. Υπάρχει το Netflix που είναι συνδρομητικό κ.λ.π.

Αν θες δωρεάν περιεχόμενο μπορείς να βρεις εφαρμογές στο διαδίκτυο. Εκεί θα βρεις το movie HD, το Show Box, το popcorn-time. Όλες έχουν HD περιεχόμενο. Ο τρόπος λειτουργίας αυτών των εφαρμογών διαφέρει. Μπορείς να βρεις λεπτομέρειες για το πώς λειτουργούν αν ψάξεις όλο το νήμα. Θα σου τα έγραφα πάλι, αλλά είναι πάρα πολλά. Πολύ περισσότερος ο χρόνος και ο κόπος να ξανά γραφτούν παρά να το ψάξεις λίγο. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζω πως λειτουργούν όλα αυτά και χρησιμοποιώ πολλά από αυτά ήδη.

Απλά το μπεδεμα μάλλον έγινε όταν κάποιος φίλος ανέφερε το HD movies και νόμιζα ότι ήταν κάποιο άλλο από το γνωστό μας Movie HD.

Παρεξήγηση....

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είμαι σίγουρος ότι από smartphone ή tablet γίνεται. Στην εφαρμογή του chromecast πας στο μενού και πατάς "Μετάδοση οθόνης/ήχου". Και ότι κάνεις μεταδίδεται στην οθόνη.

 

Όσο για laptop ή pc κάντε μια δοκιμή με τον τρόπο που περιγράφεται στο πιο κάτω λινκ. Ίσως να το καταφέρετε.

 

http://www.doctorandroid.gr/2016/01/desktop-chromecast.html?m=1

 

Υ.Γ. Μην ξεχάσετε να να μας ενημερώσετε αν πέτυχε.

 

Δοκίμασα με τον τελευταίο τρόπο και δουλεύει μια χαρά!! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες ημερες δεν μου παιζει το showbox παρα πολλες ταινιες και σειρες. Βγαζει συνεχως το μηνυμα "video not available. Try another server". Το αντιμετωπιζει καποιος αλλος; πχ δεν παιζει τπτ απο breaking bad... μπορει καποιος να δοκιμασει και να με ενημερωσει?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες ημερες δεν μου παιζει το showbox παρα πολλες ταινιες και σειρες. Βγαζει συνεχως το μηνυμα "video not available. Try another server". Το αντιμετωπιζει καποιος αλλος; πχ δεν παιζει τπτ απο breaking bad... μπορει καποιος να δοκιμασει και να με ενημερωσει?

Μόλις το δοκίμασα. Πράγματι στο breaking bad μου βγάζει κι εμένα το ίδιο μήνυμα. Αλλά δοκίμασα στην τύχη καμιά εικοσαριά ταινίες και σήριαλ και δούλευε κανονικά. Μάλλον για κάποιο λόγο το έχουν βγάλει από τον server τους το σήριαλ.

Επίσης μου κάνει εντύπωση που δεν μας λέει να δοκιμάσουμε αργότερα αλλά μας λέει να πάμε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα. Πράγματι στο breaking bad μου βγάζει κι εμένα το ίδιο μήνυμα. Αλλά δοκίμασα στην τύχη καμιά εικοσαριά ταινίες και σήριαλ και δούλευε κανονικά. Μάλλον για κάποιο λόγο το έχουν βγάλει από τον server τους το σήριαλ.

Επίσης μου κάνει εντύπωση που δεν μας λέει να δοκιμάσουμε αργότερα αλλά μας λέει να πάμε αλλού.

 

σήμερα, μετά δηλαδή από 3-4 ημέρες επανήλθε το breaking bad... πάντως το ίδιο μου το έκανε σε πολλές τυχαίες ταινίες και σειρές, όχι σε όλες φυσικά. ποιος ξέρει... ίσως κάποιο τεχνικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάτι παρόμοιο μου έβγαλε το movie hd , ότι δεν υπάρχει σύνδεση.

Παρατηρήσατε εσείς κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάτι παρόμοιο μου έβγαλε το movie hd , ότι δεν υπάρχει σύνδεση.

Παρατηρήσατε εσείς κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα που το δοκίμασα μου έβγαλε ενημέρωση εφαρμογής. Την έκανα και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) και σε εμένα το έκανε και την έστειλα, έβαλα megabox hd, εαν έστρωσε να την κατεβάσω πάλι.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) και σε εμένα το έκανε και την έστειλα, έβαλα megabox hd, εαν έστρωσε να την κατεβάσω πάλι.

Γειά σου άρχοντα. Εμένα δεν έχει πρόβλημα κανένα από τα δύο.

 

Αλλά για πες. Τι εστί megabox; Είναι καλό; Έχει καλή ενημέρωση; Είναι γρήγορος ο server του; Και σε σύγκριση με τα άλλα που το κατατάσσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου Jimi-Gr :) το megabox το βρήκα σε σελίδα που είχε το sowbox σαν εναλλακτική πρόταση , μια χαρά είναι και στην ίδια φιλοσοφία με το sowbox:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για το πρώτο ερώτημα διάβασε το παρακάτω. Να μην τα γράφω πάλι.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6305685

 

Για το δεύτερο ερώτημα δεν κατάλαβα ακριβώς τι θες. Το laptop είναι κινητή συσκευή. Δεν χρειάζεται να τρέχεις από το ένα δωμάτιο στο άλλο. Πάρτο μαζί σου. Σε περίπτωση που δεν μπορείς να το μετακινήσεις (π.χ. desktop) μπορείς να στείλεις κανονικά στο chromecast αυτό που θες να δεις από το ένα δωμάτιο στο άλλο αλλά ο χειρισμός του θα πρέπει να γίνει από την πηγή. Δηλαδή αν θες να πατήσεις pause η να το σταματήσεις για κάποιο λόγο θα πρέπει να πας πάλι εκεί που είναι το pc. Στο παρακάτω άρθρο θα δεις τον τρόπο που λειτουργεί από pc, laptop κ.λ.π.

 

http://www.doctorandroid.gr/2016/01/desktop-chromecast.html

 

Εχω ποντικι ασυρματο που εχει εμβελεια απο το δωματιο που ειναι το PC μεχρι το σαλονι που ειαναι η τιβι.Αφου θα βλεπω στην τιβι οτι και στο PC ,αρα θα βλεπω και τον κερσορα του ποντικιου.Γιατι δεν γινεται να εχω τον ελεγχο απο το σαλονι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ποντικι ασυρματο που εχει εμβελεια απο το δωματιο που ειναι το PC μεχρι το σαλονι που ειαναι η τιβι.Αφου θα βλεπω στην τιβι οτι και στο PC ,αρα θα βλεπω και τον κερσορα του ποντικιου.Γιατι δεν γινεται να εχω τον ελεγχο απο το σαλονι?

 

Αυτό είναι ανάλογο με το τι προβάλεις στην TV μέσω του chromecast. Αν προβάλεις ολόκληρο το desktop, λογικά βλέπεις και τον κέρσορα. Αν όμως προβάλεις ένα tab (καρτέλα) του chrome browser, δεν θα βλέπεις στην TV αυτό που κάνεις στο PC.

Αυτό είναι ένα από τα ωραία του chromecast. Να βάζεις μια ταινία στην TV που θα βλέπουν όλοι και παράλληλα να κάνεις κάτι άλλο στο PC χωρίς να το βλέπουν όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το hd movie παιδιά.error

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το hd movie παιδιά.error

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ έχω πρόβλημα. Θα τους στείλω e-mail. Εν αναμονή update.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έβαλα το AdSkip στο LG G3 μου και απαλλάχτηκα από τις διαφημίσεις του youtube χωρίς root, δεν είδα και πολλά βίντεο στο G3 κάτω από 10 μερικά το πρωί και κάποια πριν λίγο για να το τσεκάρω με μεγαλύτερη σιγουριά, επίσης είδα περίπου 10 το πρωί και 30 το μεσημεράκι στο chromecast χωρίς να συναντήσω διαφήμιση να παίζει ούτε το skip για τη παράκαμψη, όαση. :happy:

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι στο chromecast γιατί εκεί τα βλέπω όλα πλέον.

Απορώ πως κάνει δουλειά στο chromecast αυτή η εφαρμογή!

 

Το εγκατέστησα σε μηδενικό χρόνο με το QR code που βγάζει στη σελίδα του στο xda αν το προτιμήσεις! :)

Το είδα στο http://www.doctorandroid.gr/2016/05/adskip-youtube-android-app.html

 

Είχα ξεχάσει ότι έχω chromecast οπτικά πίσω από την TV λέτε να ξεχάσω και τις διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έβαλα το AdSkip στο LG G3 μου και απαλλάχτηκα από τις διαφημίσεις του youtube χωρίς root, δεν είδα και πολλά βίντεο στο G3 κάτω από 10 μερικά το πρωί και κάποια πριν λίγο για να το τσεκάρω με μεγαλύτερη σιγουριά, επίσης είδα περίπου 10 το πρωί και 30 το μεσημεράκι στο chromecast χωρίς να συναντήσω διαφήμιση να παίζει ούτε το skip για τη παράκαμψη, όαση. :happy:

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι στο chromecast γιατί εκεί τα βλέπω όλα πλέον.

Απορώ πως κάνει δουλειά στο chromecast αυτή η εφαρμογή!

 

Το εγκατέστησα σε μηδενικό χρόνο με το QR code που βγάζει στη σελίδα του στο xda αν το προτιμήσεις! :)

Το είδα στο http://www.doctorandroid.gr/2016/05/adskip-youtube-android-app.html

 

Είχα ξεχάσει ότι έχω chromecast οπτικά πίσω από την TV λέτε να ξεχάσω και τις διαφημίσεις;

 

Το είχα διαβάσει κι εγώ το άρθρο αλλά δεν περίμενα να κάνει δουλειά στο chromecast. Τώρα θα την κατεβάσω σίγουρα κι εγώ. Όταν λες δεν συνάντησες καθόλου διαφήμιση τι εννοείς; Ότι δεν είδες το skip για την παράκαμψη ούτε στο G3, ούτε στο chromecast; Ή μόνο στο chromecast;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) την εγκατέστησα και με μια γρήγορη δοκιμή σε 7-8 βίντεο δουλεύει μια χαρά, ευχαριστώ πολύ @roll :) :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει κι εγώ το άρθρο αλλά δεν περίμενα να κάνει δουλειά στο chromecast. Τώρα θα την κατεβάσω σίγουρα κι εγώ. Όταν λες δεν συνάντησες καθόλου διαφήμιση τι εννοείς; Ότι δεν είδες το skip για την παράκαμψη ούτε στο G3, ούτε στο chromecast; Ή μόνο στο chromecast;

 

Και στα δύο ίχνος διαφήμισης ούτε τα πρώτα δευτερόλεπτα που υποτίθεται θα παίζουν και μετά αυτόματα το AdSkip θα κάνει παράκαμψη και φυσικά κανένα Skip δεν είδα.

Περίεργο πάντως να λειτουργεί και στο chromecast. Το τσέκαρα πρωί και μεσημέρι.

Όπως έγραψα το κατέβασα με το QR code σάρωση με το Goggles και κατέβασμα με το chrome. Αν δεν έχεις ήδη επιτρέψει να τρέχει λογισμικό εκτός market σε πάει το λειτουργικό για να το τσεκάρεις.

 

Μήπως η google μου κάνει πλάκα ας τον να γλυκαθεί λιγάκι και μετά όπως παλιά ή και μελλοντικά με πληρωμή άνευ διαφημίσεων μπορεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα :) την εγκατέστησα και με μια γρήγορη δοκιμή σε 7-8 βίντεο δουλεύει μια χαρά, ευχαριστώ πολύ @roll :) :)

 

Κανένας κόπος, ελπίζω και καμιά διαφήμιση όσο κρατήσει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανένας κόπος, ελπίζω και καμιά διαφήμιση όσο κρατήσει. :lol:

 

Αυτό ακριβώς φίλε μου :) καμμία διαφήμιση όσο κρατήσει :happy:

 

Όπως είχα γραφεί και πιο πίσω μετά το πρόβλημα με το hdmovies που δεν ξέρω εαν έχει αποκατασταθεί το megabox κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παίδες Καλησπέρα. Σκοπεύω να το αγοράσω. Το πρόβλημα μου είναι ότι εκεί που θα το χρησιμοποιώ κυρίως δεν έχω wifi. Το έψαξα λίγο και διάβασα ότι με δύο κινητά βγαίνει άκρη (το ένα Α Mobile hotspot και το αλλο Β κανονικά όπως αν υπήρχε wifi ). Αν υποθέσουμε ότι έχω κατεβάσει μια ταινία στο κινητό Β και κάνω cast την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση, το κινητό Α θα "τρώει" δεδομένα σαν να κατεβάζω την ταινία εκείνη τη στιγμή ??? ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-T311 using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...