Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι νέοι προιστάμενοι των υπηρεσιών που τοποθετήθηκαν είναι μια συνηθισμένη υπηρεσιακή διαδικασία.

Το τι εντολές θα δώσουν στους τελωνειακούς δεν το γνωρίζουμε αλλά με το προσωπικό που υπάρχει και τον αριθμό των δεμάτων που φτάνουν καθημερινά δεν είναι δυνατόν, πρακτικά, να γίνεται ουσιαστικός και καθολικός έλεγχος αλλά μόνο δειγματοληπτικός με ορισμένα κριτήρια.

 

Να τους λαδοσουμε ρε παιδιά για να ξεκολλήσουν τα γρανάζια που μπλοκάρουν της παραλαβές μας :D

Εγώ περιμένω προϊόν επιστροφής δωρεάν χωρίς χρήματα και είμαι περίεργος αν θα χρεωθώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να κανω παραγγελια 3 κινητα για τρεις φιλους για τα παιδια τους η οχι τι λετε... αξια 60ευρω το καθενα...οχι ακριβα η να τους στειλω να τα παρουν απο εδω? τι λετε...
Link to comment
Share on other sites

sabo2001 και Vako εγώ δεν μπορώ να ανοίξω και Dispute... Τουλάχιστον τι να πω να ελπίζουμε ή να μην ελπίζουμε και με τα πόδια να έρχονταν τόσε μέρες θα είχαν φτάσει. Φίλε Vako το δέμα που έφτασε ήταν κολλημένο από 5/11 ? Αν ναι πέρασε τελωνείο τι αντικείμενο ήταν? Θεσσαλονίκη?

Γιατί την καντεμια μου...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Και καθυστέρηση στο περίμενε και τελωνείο!? Πόσο να αντεξω ο καημενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε με το τελωνείο από την Λάρισα απευθυνσου στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ αν όντως το 12€ ήταν ΔΕΤΕ και όχι εξοδα μεταφοράς είναι κάτι ψιλοστανταρ αλλά τα υπόλοιπα βρες την πιο φθηνή σελίδα που τα πουλάει και μπορούσες να αγοράσεις και στείλτα φαξ... Οτι σου πουν θα σου πούνε αυτοί. Ούτε γιορτές δεν θα μας αφήσουν να χαρουμε

Αξια 20 ευρω οχι τελωνειο Αθηνα τα δυσκολα ειναι στα αλλα δυο αλλα μαλλον δεν θα τα παραλαβω γιατι φευγω εκτος ελλαδας για 2 μηνες την αλλη εβδομαδα. Σημερα που προσπαθησα να βρω ακρη πως μπορω να το ψαξω προσωπικα στο αεροδρομιο χαθηκα με την κολαση που γινεται εκει

Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-11-2016 5: ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-12-2016 06:24 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-12-2016 08:27 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 04-12-2016 14:14 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 05-12-2016 11:51 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 05-12-2016 13:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 05-12-2016 15:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 05-12-2016 20:34 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 05-12-2016 22:00 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 06-12-2016 01:50 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 06-12-2016 06:05 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΣΚΙΑΘΟΥ 06-12-2016 12:20 ΣΚΙΑΘΟΥ

Link to comment
Share on other sites

να κανω παραγγελια 3 κινητα για τρεις φιλους για τα παιδια τους η οχι τι λετε... αξια 60ευρω το καθενα...οχι ακριβα η να τους στειλω να τα παρουν απο εδω? τι λετε...

 

Εγώ 3 δεν θα έπαιρνα, εδώ ένα και μας το μπλοκάρουν .θα σε περάσουν για έμπορο και θα έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σε πιάσουν και να πληρώσεις τους δασμούς. Εκτός αν τα πάρεις ξεχωριστά με διαφορά στις ημερομηνίες για να μην ταξιδέψουν όλα μαζί μειώνοντας της πιθανότητες να σε πιάσουν. Περίμενε λίγο και διάβασε εδώ για να δούμε πως θα εξελιχθεί το πράμα με εμάς που τα έχουμε ήδη στο τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως ανεβασα χτες ενα Mi5 πλρωσα συνολικα 44 ευρω δασμους και 12 ευρω Τελη Εκτελωνισμου(ταριφα σε ολους αυτο).Πανω στο πακετα ειχαν γραψει αξια 237 ευρω ενω εγω το ειχα παρει 280 ευρω απο Vickmall(στην ουσια κερδισα μεσα στη χασουρα).

Φιλος μου αστυνομικος(δεν ξερω αν παιζει ρολο) που εχει πολλα παρε δωσε με αγορες απο Κινα πλεον μου ειπε οτι με το νεο χρονο θα ζοριζουν τα πραγματα γτ οντως εχουν προσλαβει προσωπικο για ελεγχους και εκτελωνισμους και συγκεκριμενα εχει βγει νεα εγκυκλιος για αυτο το λογο.Ειναι ευρωπαικη οδηγια και οτι εισερχεται απο χωρες εκτος Ευρωπης ολα θα μπαινουν για ελεγχο(δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο) και θα εχουν και τους αναλογους δασμους(ΦΠΑ).

 

Υ.Γ Δεν θελω να το παιξω εξυπνος απλα μεταφερω τα λεγομενα του με καθε επιφυλαξη.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 3 δεν θα έπαιρνα, εδώ ένα και μας το μπλοκάρουν .θα σε περάσουν για έμπορο και θα έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σε πιάσουν και να πληρώσεις τους δασμούς. Εκτός αν τα πάρεις ξεχωριστά με διαφορά στις ημερομηνίες για να μην ταξιδέψουν όλα μαζί μειώνοντας της πιθανότητες να σε πιάσουν. Περίμενε λίγο και διάβασε εδώ για να δούμε πως θα εξελιχθεί το πράμα με εμάς που τα έχουμε ήδη στο τελωνείο

 

 

Περιμενω και εγω με nl 3 δεματα κολλημενα απο 3/11 4/11 5/11 και περιμεεεεεεενωωωωωω..... και λεω να τα παρω 1 - 1 οχι με μια παραγγελια...

Link to comment
Share on other sites

Τα είδη που έρχονται από Τ.Χ. εκτελωνίζονται στον πρώτο τελωνειακό Σταθμό της πύλης Εισόδου της Ευρωπαϊκής Ένωσης όπου ανήκει ο παραλήπτης. Έτσι λέει ο νόμος. Κανονικά έτσι έπρεπε να γίνεται, όμως μπορεί ο κάθε ενδιαφερόμενος να ζητήσει να εκτελωνιστούν στην περιφέρειά του όπου έχει δηλωμένη Έδρα. Ο λόγος όπου αποστέλλονται στην θεσ/νίκη τα της Β. Ελλάδος είναι καθαρά από έλλειψη προσωπικού που αδυνατεί να κάνει έστω και τυπικούς ελέγχους.

Αν κάποιος θέλει, μπορεί να εκτελωνίσει ο ίδιος το δέμα του εκεί που έχει έδρα. Στα δέματα όμως δεν το κάνει κανείς λόγω κόστους. Θα πρέπει να βάλει εκτελωνιστή να πάει στο τελωνείο εισόδου και να του στείλει το δέμα τους ώς tranzit/ διαμετακόμιση όπου χρειάζεται εγγύηση προσωπική, εξουσιοδότηση και διασάφηση εσωτερικής μεταφοράς. Το κόστος εκτοξεύεται ! και πλέον γίνεται σίγουρο πως θα πληρώσει δασμούς, ΦΠΑ και μάλιστα θα είναι όχι κατ΄αποκοπήν αλλά με δασμολογική αξία CIF ...... αυτά τα υπόλοιπα αργότερα :)

 

Έχεις δίκιο ότι όλα τα εισαγόμενα δέματα ακολουθούν τη διαδικασία ελέγχου στο αεροδρόμιο εισαγωγής (δηλαδή Βενιζέλος) αλλά κάνεις λάθος στα υπόλοιπα.

Όσα δέματα προορίζονται για τη Β. Ελλάδα δεν προωθούνται στην ΥΕΔ Θεσ/νίκης, επειδή λείπει προσωπικό στην Αθήνα αλλά γιατί αυτή η υπηρεσία έχει την αρμοδιότητα ελέγχου και εκτελωνισμού. Επίσης, ο παραλήπτης δεν μπορεί να παρέμβει στη διαδικασία αυτή, εκτός αν τον καλέσει ο τελωνειακός για διευκρινίσεις. Η διαδικασία στα ΕΛΤΑ δεν είναι ίδια με εκείνη των courier όπου ο παραλήπτης μπορεί να εκτελωνίσει ο ίδιος το δέμα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να ζητήσεις επανέλεγχο του δέματος σου αν δεν το έχεις παραλάβει ακόμα. Αν η αξία είναι μικρότερη ή μπορείς να βρεις μία σελίδα που να το έχει φθηνότερα την εκτυπώνεις την δίνεις κανονικότατα να φαίνεται το αντικείμενο και η τιμή του ξεκάθαρα ότι υπάρχει και φθηνότερα. Αυτό με το κόστος Τελωνείο-ΕΛΤΑ πρώτη φορά το ακούω και μου μυρίζει μπαρουφα. Αδιανόητα πράγματα συμβαίνουν μην σου φαίνεται περίεργο αλλά κυνήγησε το!

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει επανέλεγχος, πολύ περισσότερο αφού το γραφείο της περιοχής σου από όπου μπορείς να παραλάβεις το δέμα σου δεν έχει αυτή την αρμοδιότητα.

Link to comment
Share on other sites

να κανω παραγγελια 3 κινητα για τρεις φιλους για τα παιδια τους η οχι τι λετε... αξια 60ευρω το καθενα...οχι ακριβα η να τους στειλω να τα παρουν απο εδω? τι λετε...

 

Ψάξε σε ευρωπαϊκές αποθήκες υπάρχουν αρκετές πλέον

 

Eu warehouse στο google ....

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία της μη συμφωνίας πληρωμής λέγεται Αμφισβήτηση. Πες τους λοιπόν αυτό και θα σου απαντήσουν να πας από κει.

 

Τα 12 € δεν είναι μεταφορικά είναι ΔΕΤΕ ( Δικαίωμα Εκτέλεσης Τελωνειακών Εργασιών ) δεν τα γλυτώνεις από την στιγμή που αυτά τα μοιράζονται Νόμιμα όλοι τους οι τελωνειακοί :lol::lol:

 

Τα υπόλοιπα μπορείς να πας και να τους δώσεις την απόδειξη πληρωμής και την πληρωμή που έκανες στο εξωτερικό με το παραστατικό ή αν δεν έχεις αντίγραφο από την τράπεζα του εμβάσματος. Μην ξεχάσεις όταν θα σου υπολογίζουν τι θα πληρώσεις να τους ενημερώσεις πως στην αξία CIF θα αφαιρέσουν τα 22 € που έχεις ατέλεια.

 

Πάρε επίσης μαζί σου ταυτότητα ή αν δεν είσαι ο ίδιος εξουσιοδότηση με επικυρωμένο το γνήσιο υπογραφής από ΚΕΠ, αστυνομία κλπ

 

1. Τα ΕΛΤΑ δεν εισπράττουν ΔΕΤΕ αλλά τέλη και τα 12€ αντιστοιχούν α) στο τέλος εκτελωνισμού (8€) και β) στο τέλος διαχείρισης δασμών (4€)

 

2. Στα ΕΛΤΑ δεν μπορείς να πας και να τους δώσεις αποδείξεις, παραστατικά κλπ γιατί, εκτός σπανίων περιπτώσεων, δεν ειδοποιεί ο τελωνειακός τον παραλήπτη για τη διαδικασία υπολογισμού των εξόδων εκτελωνισμού. Το κοστούμι το μαθαίνεις όταν πας για παραλαβή στο γραφείο της περιοχής σου.

 

3. Εάν η αξία CIF ξεπερνάει τα 22€, τα έξοδα (ΦΠΑ στην ουσία) δεν υπολογίζεται στο υπόλοιπο της αφαίρεσης των 22€ από την αξία. Αλήθεια, πως το φαντάστηκες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειμαι τελωνειακος, αλλα επεστρεψα στο τελωνειο μεσω ΕΛΤΑ, χωρις να παραλαβω,, καποια μηχανηματα που ειχαν δασμοληγηθει σε αλλη κλαση απ αυτην που επρεπε, για αναδασμολογηση.

Δοθηκαν οι απαραιτητες διευκρινησεις... Και τηλεφωνικα και τα εμπορευματα επεστρεψαν παλι με τα ΕΛΤΑ, με δασμους στο 1/5. Βεβαια η ταχυδρομικη υπαλληλος μου ειπε να μην ζητησω αναδασμολογηση, γιατι συνηθως ειναι παραπανω οι δασμοι που χρεωνονται την δευτερη φορα. Οταν ομως ξερεις τι σου γινεται και εχεις μελετησει καλα το ευρωπαικο δασμολογιο, βρισκεις την ακρη. αυτα....

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω ότι αν πιστεύετε ότι μπορούσε να κοστολογηθει λιγότερο κάντε το και φυσικά γίνεται μέσω των ΕΛΤΑ αφου είναι ΑΚΟΜΑ κρατικός φορές και εκτελωνίζει σε δημόσια τελωνεία τα δέματα... Επικοινώνησε με τα ΕΛΤΑ και ενημέρωσε και μας να ξερουμε τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

απογευματιάτικα (!!!) είχα κίνηση από το 17track. μπήκε στο ΚΑΤ (ελπίζω να μην χτύπησε πολύ) :lol::lol::lol:

Το έχω λιώσει στο refresh

Για να δούμε :X:X:X

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από 4/11 ακριβώς το ίδιο με το δικό σου. Εγώ πάντως πήρα refund και το παρακολουθώ..

 

2016-11-04 13:31 The item is on transport to the country of destination

2016-11-02 23:20 The item is at the PostNL sorting center

2016-10-31 03:36 The item is ready for shipment

2016-10-31 03:24 The item is pre-advised

 

2016-11-07 05:52 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 884 ms

2016-11-08 09:54 The item is on transport to the country of destination

2016-11-07 05:52 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-01 10:06 The item is pre-advised

Μια απο τα ιδια παιδια δεν κινείται τίποτα

:!:
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια 14/11 απο gearbest και banggood και τα παρελαβα μαζι σημερα. Μου τα εφερε ο ταχυδρομος στο σπιτι. Ενα κινητο και ενα tablet. Ουτε τελωνεια ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Με Swiss post αυτό σημαίνει ότι έφυγε από Hong Kong ?

Item in transitFlyt Express

Flyt Express's sorting centre, Hong Kong

 

αυτά είναι τα βήματα

 

Nov 11, 2016

04:54 pm

The consignment has left the origin border pointFlyt Express

Asendia Hong Kong

Nov 11, 2016

04:54 pm

Arrival at origin border pointFlyt Express

Asendia Hong Kong

Nov 11, 2016

04:54 pm

MailedFlyt Express

Asendia Hong Kong

Nov 05, 2016

06:26 pm

Item in transitFlyt Express

Flyt Express's sorting centre, Hong Kong

Nov 05, 2016

12:26 pm

Item dispatched. PKG#:PKG02716835Flyt Express

Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 05, 2016

12:05 pm

Item in transitFlyt Express

Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 05, 2016

11:05 am

Item receivedFlyt Express

Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 04, 2016

05:32 am

Customer's order information generatedFlyt Express

Customer

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο 16-11 σημερα εφτασε αεροδρομιο απο nlpost παραγγελια απο gearbest να δω θα περασουμε τελωνειο

Περιοχη ?

Παραγγελια 14/11 απο gearbest και banggood και τα παρελαβα μαζι σημερα. Μου τα εφερε ο ταχυδρομος στο σπιτι. Ενα κινητο και ενα tablet. Ουτε τελωνεια ουτε τιποτα.

Το ιδιο, περιοχη ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα ...

Και εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβήλημα που αφορα τις μεγαλες καθυστερησεις που γινονται .. ηδη περιμενω ενα δεμα απο κινα 11/11 μεσω china air mail και εχει φαει ενα μηνα περιπου δεν ξερω τι να κανω .. η κοβει βολτες η χαθηκε στην διαδρομη..

Ενα αλλο απο 21/11 μεσω postnl και παλι τιποτα ... (περισσοτερο ανησυχω για το πρωτο δεμα που ανεφερα ποιο πανω) ..

Τι μου προτεινετε ; εχω εποικοινωνησει με τον πωλητη και μου λεει οτι να περιμενω 10 ημερες και περνανε κ αλλες 10 ημερες ν περιμενω παλι μου λεει... να ανοιξω dispute ? Παραγγελια και τα δυο απο aliexpress...

 

20161207_022947.png

 

20161207_022908.png

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε φιλε...εγω δεμα που εφυγε απο 29/10 σημερα φανηκε οτι εφυγε απο εροδρομιο απο την αθηνα και ερχετε στην περιοχη μου...δλδ εκανε κοντα στις 40 μερες!!! μολις παν εκει 40-50 μερες κανε refund...Γινετε της τρελλης στα Ελτα στο αεροδρομιο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα ...

Και εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβήλημα που αφορα τις μεγαλες καθυστερησεις που γινονται .. ηδη περιμενω ενα δεμα απο κινα 11/11 μεσω china air mail και εχει φαει ενα μηνα περιπου δεν ξερω τι να κανω .. η κοβει βολτες η χαθηκε στην διαδρομη..

Ενα αλλο απο 21/11 μεσω postnl και παλι τιποτα ... (περισσοτερο ανησυχω για το πρωτο δεμα που ανεφερα ποιο πανω) ..

Τι μου προτεινετε ; εχω εποικοινωνησει με τον πωλητη και μου λεει οτι να περιμενω 10 ημερες και περνανε κ αλλες 10 ημερες ν περιμενω παλι μου λεει... να ανοιξω dispute ? Παραγγελια και τα δυο απο aliexpress...

 

20161207_022947.png

 

20161207_022908.png

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα.... Από 21 /11 είναι κολλημένο στην ίδια ενημέρωση με το δικό σου!!!

Προβλέπω να τα έχουμε για του Αγίου Βαλεντίνου όπως πάει!! :)

Link to comment
Share on other sites

2016-12-06 09:24

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-12-01 21:59

Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-11-29 21:59

Received from Customer

 

ΤΩΡΑ ξεκιναει ο Γολγοθάς... :p :p :p :X (στα ελτα δεν το βγαζει, εχουμε δρομο ακομα.....)

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, σημερα παρελαβα δεμα απο Κινα με SG απλο ταχυδρομειο registered Air Mail. ΔΕΝ περασα τελωνειο.. περασε απο Κ.Δ. Θεσσαλονικης και μετα στην πολη μου. Ελπιζω να ειστε το ιδιο τυχεροι με μενα.. Good luck και καλες γιορτες να χουμε με τα καινουργια εργαλεια mi max SD652 :ninja:

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 23-11-2016 20:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-12-2016 12:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-12-2016 14:26 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 05-12-2016 06:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-12-2016 10:2 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-12-2016 13:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-12-2016 15:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 06-12-2016 18:17 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 06-12-2016 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 07-12-2016 02:04 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 07-12-2016 03:01 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΣΚΥΔΡΑΣ 07-12-2016 07:51 ΣΚΥΔΡΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 07-12-2016 08:02 ΣΚΥΔΡΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρελαβα μια κουκουλα Ασπροβάλτα χωρίς θεμα..Αυτό έλειπε 5 ευρω την είχα παρει..βεβαια αυτή ήταν στος 25 μερες..Κάτι αλλά δεματα πιο μεγάλα..βαρεσαμε 40 ήμερο και τίποτα..Η τελευταία ενημέρωση είναι πριν 31 μερες ότι εφυγαν απο κινα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...