Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ναι....dispute άμεσα για να μη χάσεις τα λεφτά σου!

:p :p μην ψαρώρει όμως ε!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παραγγελία 18/8 απο gearbest, 24/8 αποστολή με Netherland Post και ακόμα που είναι δεν ξέρω,

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 29-08-2016 11:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Είναι φυσιολογικό να κάνει πάνω απο 10 μέρες να έρθει απο Ολλανδία; Πρώτη φορά τόση καθυστέρηση...

Να περιμένω λίγες μέρες και μετά να ζητήσω εκ νέου αποστολή ή χρηματική αποζημίωση;

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 18/8 απο gearbest, 24/8 αποστολή με Netherland Post και ακόμα που είναι δεν ξέρω,

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 29-08-2016 11:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Είναι φυσιολογικό να κάνει πάνω απο 10 μέρες να έρθει απο Ολλανδία; Πρώτη φορά τόση καθυστέρηση...

Να περιμένω λίγες μέρες και μετά να ζητήσω εκ νέου αποστολή ή χρηματική αποζημίωση;

Περίμενε άλλες 5-7 μέρες και μετά άρχισε να ανησυχείς. Πολλές φορές αργεί λίγο παραπάνω

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Πριν λιγες μερες 13/9 εκανα παραγγελια απο το vickmall το κινητο meizu m3s.

Η Παραγγελια μου και σημερα πριν απο λιγο ειδα οτι ειναι ακομη στην κατηγορια processing οποτε μιας και το μετανιωσα τους εστειλα μειλ μπας και τους προλαβω για να παρω το Xiaomi Mi5 !!!.

Αν το δεχτουν ποια ειναι η γνωμη σας για την καλυτερη διαδικασια για να μην γινει κανα μπερδεμα και μου στειλουν αλλα νταλον κινητο να τους ζητησω cancel της παλιας παραγγελειας και να κανω καινουργια η να τους βαλω απλα την διαφορα χρηματων στο paypal λογαριασμο τους ?? Λογικα ειναι αξιοπιστοι δεν νομιζω να με κοροιδεψουν... Τι να κανω βρε παιδια ??? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Πριν λιγες μερες 13/9 εκανα παραγγελια απο το vickmall το κινητο meizu m3s.

Η Παραγγελια μου και σημερα πριν απο λιγο ειδα οτι ειναι ακομη στην κατηγορια processing οποτε μιας και το μετανιωσα τους εστειλα μειλ μπας και τους προλαβω για να παρω το Xiaomi Mi5 !!!.

Αν το δεχτουν ποια ειναι η γνωμη σας για την καλυτερη διαδικασια για να μην γινει κανα μπερδεμα και μου στειλουν αλλα νταλον κινητο να τους ζητησω cancel της παλιας παραγγελειας και να κανω καινουργια η να τους βαλω απλα την διαφορα χρηματων στο paypal λογαριασμο τους ?? Λογικα ειναι αξιοπιστοι δεν νομιζω να με κοροιδεψουν... Τι να κανω βρε παιδια ??? :confused:

 

Όλοι εδώ θα σου πουν να τους έχεις εμπιστοσύνη, εγώ πάλι θα σου προτείνω την πιο ασφαλή λύση που είπες και μόνος σου. Άκυρωση παραγγελίας, refund και καινούργια παραγγελία για να χεις το κεφαλάκι 101% σίγουρο.

Πάρε και ένα powerbank για το mi5 :p

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εδώ θα σου πουν να τους έχεις εμπιστοσύνη, εγώ πάλι θα σου προτείνω την πιο ασφαλή λύση που είπες και μόνος σου. Άκυρωση παραγγελίας, refund και καινούργια παραγγελία για να χεις το κεφαλάκι 101% σίγουρο.

Πάρε και ένα powerbank για το mi5 :p

Ακύρωση ενώ είναι σε processing παίζει;

Το μαγαζί θα αποφασίσει σε αυτό το σημείο τι γίνεται. Αν επιτρέψει την ακύρωση, τότε έχεις επιλογές.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακύρωση ενώ είναι σε processing παίζει;

Το μαγαζί θα αποφασίσει σε αυτό το σημείο τι γίνεται. Αν επιτρέψει την ακύρωση, τότε έχεις επιλογές.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Αν είναι τόσο αξιόπιστο σαφέστατα και παίζει, δικαιώμα σου είναι η αλλαγή γνώμης απ'την στιγμή που δεν το έχουν στείλει.

Π.χ στο banggood και στο fasttech μέχρι να το στείλουν έχεις από μόνος σου την επιλογή για ακύρωση παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο αξιόπιστο σαφέστατα και παίζει, δικαιώμα σου είναι η αλλαγή γνώμης απ'την στιγμή που δεν το έχουν στείλει.

Π.χ στο banggood και στο fasttech μέχρι να το στείλουν έχεις από μόνος σου την επιλογή για ακύρωση παραγγελίας.

 

Καλημέρα. Τελικά μου απάντησε η selina και η vicky ότι η καθυστέρηση αποστολής οφείλεται στο festival φθινοπώρου που έχουν αλλά μπορώ να στείλω την διαφορά χρημάτων στο paypal τους και θα μου στείλουν το Mi5 και να τους ξανά πω με ένα μειλ όταν το κάνω .

Να ζητήσω cancel και refund η να στείλω έτσι τα λεφτά και πως θα είμαι μετά γενικά καλυμμένος ?? Και αν ναι σε ποιο μέρος στο paypal?? Στο pay for goods or services ?? :worry:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι η πρωρη φορα που αγοραζω απο gearbest.ξερουμε ποια ειναι η τοπικη μεταφορικη που χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο καταστημα?το τρακινκ ναμπερ μου RR509497590CZ .απλα το αναφερω μηπως και βοηθάει αυτο
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι η πρωρη φορα που αγοραζω απο gearbest.ξερουμε ποια ειναι η τοπικη μεταφορικη που χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο καταστημα?το τρακινκ ναμπερ μου RR509497590CZ .απλα το αναφερω μηπως και βοηθάει αυτο

Sky56.cn

Από εδώ κάνε τρακ http://sky56.cn/english/track/index

Το τελευταίο μήνυμα που θα γράφει θα είναι "information sent to Czech". Από εκεί και πέρα θα το βλέπεις στο 17 track.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Sky56.cn

Από εδώ κάνε τρακ http://sky56.cn/english/track/index

Το τελευταίο μήνυμα που θα γράφει θα είναι "information sent to Czech". Από εκεί και πέρα θα το βλέπεις στο 17 track.

Ξέρουμε τι λέει από χρόνους η τσεχική? Είναι δηλαδή πάνω κάτω ίδιοι με τις υπόλοιπες? Γιατί εγώ άλλη είχα επιλεξει και πλήρωσα και το gearbest το έστειλε με τσεχική. Ότι να ναι...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι λέει από χρόνους η τσεχική? Είναι δηλαδή πάνω κάτω ίδιοι με τις υπόλοιπες? Γιατί εγώ άλλη είχα επιλεξει και πλήρωσα και το gearbest το έστειλε με τσεχική. Ότι να ναι...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι, οι χρόνοι είναι σχεδόν ίδιοι με postnl.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχει κανένας δέμα με sg αναχώρηση 11 ή 14? Έχω σε αυτές τις ημερομηνίες και ακόμα δεν έχει δώσει ένδειξη άφιξης. Μου φαίνεται παράξενο σε σύγκριση με άλλα πακέτα που είχα πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχει κανένας δέμα με sg αναχώρηση 11 ή 14? Έχω σε αυτές τις ημερομηνίες και ακόμα δεν έχει δώσει ένδειξη άφιξης. Μου φαίνεται παράξενο σε σύγκριση με άλλα πακέτα που είχα πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε 4 ημέρες θέλεις να παραλάβεις από Κίνα ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε 4 ημέρες θέλεις να παραλάβεις από Κίνα ;;;

Ναι. Συνήθως σε 4 μέρες δίνει ένδειξη για άφιξη στην χώρα προορισμού. Από τις 11 μέχρι τις 18 είναι 7 μέρες και ρωτώ στο φόρουμ αν έχει άλλος ιδια περίπτωση. Εκτός από το ανουσιο σχόλιό σου εχεις να πεις κάτι για το θέμα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ανούσιο δεν είναι το σχόλιο του evansarmor. Ορισμένοι θέλετε να μας τρελάνετε μάλλον...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Συνήθως σε 4 μέρες δίνει ένδειξη για άφιξη στην χώρα προορισμού. Από τις 11 μέχρι τις 18 είναι 7 μέρες και ρωτώ στο φόρουμ αν έχει άλλος ιδια περίπτωση. Εκτός από το ανουσιο σχόλιό σου εχεις να πεις κάτι για το θέμα?

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν είχες γνώση από μεταφορές, θα ήξερες ότι οι χρόνοι της SG είναι πλασματικοί, οπότε άλλοι κάνουν ανούσιες ερωτήσεις ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Συνήθως σε 4 μέρες δίνει ένδειξη για άφιξη στην χώρα προορισμού. Από τις 11 μέχρι τις 18 είναι 7 μέρες και ρωτώ στο φόρουμ αν έχει άλλος ιδια περίπτωση. Εκτός από το ανουσιο σχόλιό σου εχεις να πεις κάτι για το θέμα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τουλάχιστον 7 μέρες για να φανεί άφιξη σε όλα τα πακέτα που περίμενα-περιμένω και σε όλες τις παραγγελίες που εχω κάνει μέχρι στιγμής από Κίνα. οπότε μάλλον ήσουν πολύ τυχερός.

Δεν είναι ανησυχητικό να ξες.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γενική ερώτηση ! Θέλω να αγοράσω από eBay κάτι μαχαίρια για να τα κάνω δώρο θα έχω θέμα με τελωνείο λέτε ? Και αν ναι τι κάνω ? Από αμερικη αγορά !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον 7 μέρες για να φανεί άφιξη σε όλα τα πακέτα που περίμενα-περιμένω και σε όλες τις παραγγελίες που εχω κάνει μέχρι στιγμής από Κίνα. οπότε μάλλον ήσουν πολύ τυχερός.

Δεν είναι ανησυχητικό να ξες.

Μου φάνηκε περίεργο... Ειχα τουλάχιστον 10 πακετα που σε 4 μέρες έδειξαν άφιξη.

Εννοείται οτι δεν ανησύχησα.

Σήμερα μου έβγαλε ότι έφτασε χτες

Link to comment
Share on other sites

Από gearbest μου δώσανε για nlpost NL14731300152681 αλλά δεν το εντοπίζει ούτε στην επίσημη σελίδα ούτε σε κάποια άλλη σελίδα που δοκίμασα.

Έχετε ιδέα που μπορώ να εντοπίσω την παραγγελία;

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Από gearbest μου δώσανε για nlpost NL14731300152681 αλλά δεν το εντοπίζει ούτε στην επίσημη σελίδα ούτε σε κάποια άλλη σελίδα που δοκίμασα.

Έχετε ιδέα που μπορώ να εντοπίσω την παραγγελία;

Αυτό υποτίθεται ότι είναι είναι un-tracked.

Στην πράξη, μπορείς να παρακολουθήσεις την πορεία του βάζοντας το tracking num στο Sky56, αλλά από τη στιγμή που θα φτάσει Ελλάδα, παύεις να το "βλέπεις" - τα ΕΛΤΑ το θεωρούν απλό (μη συστημένο), και θα το παραδώσουν απλώς κάποια στιγμή... αθόρυβα ως τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποτίθεται ότι είναι είναι un-tracked.

Στην πράξη, μπορείς να παρακολουθήσεις την πορεία του βάζοντας το tracking num στο Sky56, αλλά από τη στιγμή που θα φτάσει Ελλάδα, παύεις να το "βλέπεις" - τα ΕΛΤΑ το θεωρούν απλό (μη συστημένο), και θα το παραδώσουν απλώς κάποια στιγμή... αθόρυβα ως τέτοιο.

Ευχαριστώ! Κι έψαχνα παντού!

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...