Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μηνυμα απο σέλινα για να μη ξεχαστώ και χάσω το refund , σήμερα όντως αλαξε το στάτους και μου ζητησε η paypal τα αποδεικτικα ,μπράβο τους δεν το περίμενα.

Dear customer,

i email to you to remind pls don't forget to upload files in your this case

 

in this period,paypal will ask you submit files as evidence.

 

You need submit files to show you didn't receive the parcel,such as screenshots from 17track and Greek post site to show you didn’t received it.

(this part is very important,you must reply,you just have 3days to upload such files)

 

 

more details pls check this link.

http://www.vickmall.com/how-to-get-refund-if-you-didn-t-receive-your-parcel.html

if have any question,pls ask me,thanks.

 

-----------------

Best Regards!

Selina

Site:http://www.vickmall.com

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμεις που περιμενουμε απο 21/5 PostNL να φτασει Ελλαδα πειρα αυτες τις απαντησεις.

 

ΕΛΤΑ : Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με το Διεθνές Ταχυδρομικό Σύστημα στο οποίο έχουν πρόσβαση μόνο ταχυδρομικές υπηρεσίες, σας πληροφορούμε ότι μέχρι σήμερα 09.06.2016, δεν υπάρχει καταγραφή άφιξης / διαχείρισης του εν λόγω αντικειμένου στην Ελλάδα.

 

PostNL : Hi Nikos,

 

I've checked the codes and this is just taking too long. We are the forwarding country. What I would like to advise you is to contact the sender for more information and perhaps an inquiry for all of them. I really wish I had more and better news for you. I hope you will receive all of the parcels soon.

 

 

και το everbuying (στην περιπτωση μου) δεν βοηθαει αρκετα...δηλαδη η θα μου λενε να περιμενω και αλλο η θα μου λενε οτι το ψαχνουν και θα με ενημερωσουν ...

Αρα ουσιαστικα τιποτα, δεν εβγαλα ακρη ... κανεις δεν ξερει τιποτα ...

 

το track ακομα τα ιδια λεει :

2016-05-21 20:36 The item is on transport to the country of destination

2016-05-21 15:12 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-20 09:34 The item is pre-advised

Να αφήσουν τις εξυπνάδες οι Ολλανδοί, ΜΟΝΟ αυτοί είναι υπεύθυνοι από την στιγμή που το δέμα έφυγε από την Ολλανδία με δικό τους μέσον και δεν έφθασε στην Ελλάδα, δεν έχουν σχέση ούτε το κατάστημα ούτε κανένας άλλος.

 

Βιάζεστε λιγάκι ... :) Σε 2 - 3 μέρες θα φτάσει στο Ελληνικό αεροδρόμιο. Ακόμα είναι στο Ολλανδικό ......:happy:

Μάλλον εσύ κοίταξες βιαστικά μόνο την επάνω γραμμή ... το δέμα είναι στο Ελληνικό αεροδρόμιο.:p:p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι το πακέτο είναι στην Ελλάδα περιμένεις να ανοίξουν το σάκο και να σκαναριστει ώστε να δεις το update

 

Βλέπεις το ένα είναι το δικό μου και το άλλο το δικό σου φτασανε την ίδια ώρα και μερα

Στον ίδιο σάκο είμαστε. RS517185801NL. Αντε με το καλό να παραλάβουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσουν τις εξυπνάδες οι Ολλανδοί, ΜΟΝΟ αυτοί είναι υπεύθυνοι από την στιγμή που το δέμα έφυγε από την Ολλανδία με δικό τους μέσον και δεν έφθασε στην Ελλάδα, δεν έχουν σχέση ούτε το κατάστημα ούτε κανένας άλλος.

 

 

Μάλλον εσύ κοίταξες βιαστικά μόνο την επάνω γραμμή ... το δέμα είναι στο Ελληνικό αεροδρόμιο.:p:p

 

 

evansarmor ευχαριστώ για την επιβεβαίωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον ίδιο σάκο είμαστε. RS517185801NL. Αντε με το καλό να παραλάβουμε!!

 

Αφού ήρθε Ελλάδα καλά είναι είμαστε από τους τυχερούς γιατί με αυτά που διαβάζω είναι πολύ λυπηρο αυτό που συμβαίνει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεστε λιγάκι ... :) Σε 2 - 3 μέρες θα φτάσει στο Ελληνικό αεροδρόμιο. Ακόμα είναι στο Ολλανδικό ......:happy:

 

Αφου γραφει

 

2016-06-08 15:25 The item has arrived in the country of destination

2016-06-06 06:38 The item is on transport to the country of destination

2016-06-04 14:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-31 19:51 The item is pre-advised

 

Πως ειναι ακομα Ολλανδια?

Link to comment
Share on other sites

Αφου γραφει

 

2016-06-08 15:25 The item has arrived in the country of destination

2016-06-06 06:38 The item is on transport to the country of destination

2016-06-04 14:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-31 19:51 The item is pre-advised

 

Πως ειναι ακομα Ολλανδια?

Εντάξει ένα λάθος έγινε δεν πειράζει είναι Ελλάδα τα πακετα υπομονή μέχρι να ανοίξουν τους σακους

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που ακριβώς ήρθε ή πληροφορία αλλά λένε για κλοπή 10000-15000 δεμάτων στις αποθήκες τις sg.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το διάβασα και εγώ, είναι post από admin στο xiaomi-miui.gr

Πιο συγκεκριμένα έγραψε:

"Από τις αποθήκες της SG Post έχουν κλαπεί πάνω από 10.000 πακέτα και γίνεται χαμός.

Ο καλύτερος τρόπος είναι να κάνετε Claim στο Paypal με την συνεργασία του καταστήματος που κάνατε την παραγγελία.

Το θέλουν και τα ίδια τα μαγαζιά, γιατί θα κάνουν χρήση της αίτησής σας για αποζημίωση από την SG POST.

 

Υπάρχει το ίδιο πρόβλημα σε όλα τα μαγαζιά που έκαναν αποστολές εκείνη την περίοδο από την SG POST.

 

Ψάξτε το λιγάκι και συνεργαστείτε με τα μαγαζιά που κάνατε τις αγορές. :D "

 

Τώρα τι και πως το έμαθε δεν λέει, αφού δεν τον ρώτησε και κανένας παρακάτω, αν κάποιος έχει εκεί λογαριασμό ας του κάνει μια ερώτηση μήπως βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ, είναι post από admin στο xiaomi-miui.gr

Πιο συγκεκριμένα έγραψε:

"Από τις αποθήκες της SG Post έχουν κλαπεί πάνω από 10.000 πακέτα και γίνεται χαμός.

Ο καλύτερος τρόπος είναι να κάνετε Claim στο Paypal με την συνεργασία του καταστήματος που κάνατε την παραγγελία.

Το θέλουν και τα ίδια τα μαγαζιά, γιατί θα κάνουν χρήση της αίτησής σας για αποζημίωση από την SG POST.

 

Υπάρχει το ίδιο πρόβλημα σε όλα τα μαγαζιά που έκαναν αποστολές εκείνη την περίοδο από την SG POST.

 

Ψάξτε το λιγάκι και συνεργαστείτε με τα μαγαζιά που κάνατε τις αγορές. :D "

 

Τώρα τι και πως το έμαθε δεν λέει, αφού δεν τον ρώτησε και κανένας παρακάτω, αν κάποιος έχει εκεί λογαριασμό ας του κάνει μια ερώτηση μήπως βοηθήσει.

 

 

Δεν ρώτησε κανέναν απλά είναι τα πράγματα άμα τα βάλεις με την λογική έτσι όπως τα έγραψε βγαίνουν. Δεν χρειάζεται "εσωτερική πληροφορία" για να καταλάβει κάποιος ότι η "δουλειά" έγινε σε κάποιες χώρες (στάσεις) όπως έρχονται τα πακέτα είτε στην Ελλάδα. Το τι έγινε πραγματικά δεν θα το μάθει κανείς νομίζω. Φιλικά.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να έχουν κλαπεί 10.000 + δέματα, έστω και σε ενδιάμεσο σταθμό, και να μην έχει γίνει θέμα στο διεθνή τύπο? Ή ίδια ή sp δεν θα έβγαζε μία ανακοίνωση -ενημερωση -δελτιο τύπου? Δε μιλάμε για ένα δύο δέματα
Link to comment
Share on other sites

Αφου γραφει

 

2016-06-08 15:25 The item has arrived in the country of destination

2016-06-06 06:38 The item is on transport to the country of destination

2016-06-04 14:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-31 19:51 The item is pre-advised

 

Πως ειναι ακομα Ολλανδια?

 

Δες δικιά μου παλιότερη παραλαβή. Εχει δύο φορές ''Import (Item arrived at country of destination)''. Η πρώτη είναι στην Ολλανδία και η δεύτερη στην Αθήνα. Τώρα αν έγινε κάποιο λάθος σε αυτήν την αποστολή ... δεν ξέρω.

Σημ. στο δεύτερο ''Import (Item arrived at country of destination)'' γράφει και Athens. (http://www.trackitonline.ru/?service=track).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αγορά από to2c ένα Xiaomo Redmi Note 3 Pro. Επισυνάπτω photo του καταστήματος με τις επιλογές για την αποστολή. Με ποιον τρόπο μου προτείνεται να μου το στείλουν? Μένω Αθήνα και φυσικά με ενδιαφέρει το free shipping.

 

https://goo.gl/photos/JatpbRtEwfVb6ncp9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αγορά από to2c ένα Xiaomo Redmi Note 3 Pro. Επισυνάπτω photo του καταστήματος με τις επιλογές για την αποστολή. Με ποιον τρόπο μου προτείνεται να μου το στείλουν? Μένω Αθήνα και φυσικά με ενδιαφέρει το free shipping.

 

https://goo.gl/photos/JatpbRtEwfVb6ncp9

Με τον πρώτο ή το δεύτερο.

Εγώ θα διάλεγα NL, η SP είναι ντεφορμέ τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Αγορα απο vickmall.. 2η+ μερα και ακομα δεν εχει εμφανιστει στο track system η αποστολη του κινητου...να ανησυχω?

οχι

 

 

10 χαρακτήρες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

guangzhou terminal leave the...τίποτα άλλο δεν λέει

Με china post έρχεται

Τι σημαίνει αυτο παιδες?

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Αφου γραφει

 

2016-06-08 15:25 The item has arrived in the country of destination

2016-06-06 06:38 The item is on transport to the country of destination

2016-06-04 14:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-31 19:51 The item is pre-advised

 

Πως ειναι ακομα Ολλανδια?

 

Οταν περιμενω δεμα με nl ενω στο site τους γραφει αφιξη στη χωρα προορισμου στην Ελλαδα για 3-4 μερες δεν ξερουν τιποτε και μετα εμφανιζεται στο site των ελτα οποτε φανταζομαι η περιπτωση σου ειναι θεμα επιμονής

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από ebay το LG G2 d802 πριν από ένα μήνα και το παρέλαβα χθες.

http://www.ebay.com/itm/182113094678

Σήμερα τσέκαρα το ΙΜΕΙ του και είδα ότι βάσει του ΙΜΕΙ είναι το d800 (AT&T).

http://www.imei.info/?imei=357246051746038

Τι μπορώ να κάνω?

Μπορώ να ζητήσω το d802 ή να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από ebay το LG G2 d802 πριν από ένα μήνα και το παρέλαβα χθες.

http://www.ebay.com/itm/182113094678

Σήμερα τσέκαρα το ΙΜΕΙ του και είδα ότι βάσει του ΙΜΕΙ είναι το d800 (AT&T).

http://www.imei.info/?imei=357246051746038

Τι μπορώ να κάνω?

Μπορώ να ζητήσω το d802 ή να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

ευχαριστώ

 

για το δικο μου ΙΜΕΙ βγαζει οτι ειναι το Doogee Turbo mini F1 τα χαρακτηριστικα του οποιου δεν εχουν καμμια σχεση με το F3 Pro που εχω.καποιες φορες το παραπανω ψαξιμο περισσοτερο μας παραπλανει παρα μας δινει την πληροφορια που θελουμε.

αν θελεις να τσεκαρεις οτι πηρες το κινητο που παραγγειλες τα πραγματα ειναι πιο απλα :

τρεξε ενα Antutu benchmark να δεις τα χαρακτηριστικα και τον κατασκευαστη και πηγαινε στα official specs να το συγκρινεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους, αγορά από to2c ένα Xiaomo Redmi Note 3 Pro. Επισυνάπτω photo του καταστήματος με τις επιλογές για την αποστολή. Με ποιον τρόπο μου προτείνεται να μου το στείλουν? Μένω Αθήνα και φυσικά με ενδιαφέρει το free shipping.

 

https://goo.gl/photos/JatpbRtEwfVb6ncp9

 

θα ελεγα την τελευταια επιλογη απο NL που κανει 7-15 μερες μονο για κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από ebay το LG G2 d802 πριν από ένα μήνα και το παρέλαβα χθες.

http://www.ebay.com/itm/182113094678

Σήμερα τσέκαρα το ΙΜΕΙ του και είδα ότι βάσει του ΙΜΕΙ είναι το d800 (AT&T).

http://www.imei.info/?imei=357246051746038

Τι μπορώ να κάνω?

Μπορώ να ζητήσω το d802 ή να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

ευχαριστώ

 

Αν είχε το d802 θα στο έστελνε. Προφανώς το τηλέφωνο είναι refurbished. Αν είναι όντως d800 τότε οι συχνότητες είναι διαφορετικές, ούτε τις μισές δεν υποστηρίζει από το d802. Οπότε ζήτα εξηγήσεις από τον πωλητή και ζήτησε είτε full είτε partial refund.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

για το δικο μου ΙΜΕΙ βγαζει οτι ειναι το Doogee Turbo mini F1 τα χαρακτηριστικα του οποιου δεν εχουν καμμια σχεση με το F3 Pro που εχω.καποιες φορες το παραπανω ψαξιμο περισσοτερο μας παραπλανει παρα μας δινει την πληροφορια που θελουμε.

αν θελεις να τσεκαρεις οτι πηρες το κινητο που παραγγειλες τα πραγματα ειναι πιο απλα :

τρεξε ενα Antutu benchmark να δεις τα χαρακτηριστικα και τον κατασκευαστη και πηγαινε στα official specs να το συγκρινεις.

 

Το Antutu benchmark τι είναι και πως το τρέχω? Συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανακάνει.

Το d800 με το d802 έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά. Η μόνη διαφορά που έχουν είναι στις συχνότητες κινητού. Τσεκάρει και αυτά τα χαρακτηριστικά το antutu?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Μια ερωτηση ηθελα να κανω ωστε αν γνωριζετε να με καθησυχασετε γιατι με αυτες τις αποστολες χανεις τον μπουσουλα.

Να πω εξ αρχης οτι διαβασα ολοκληρο το πρωτο ποστ κ οντως βρηκα πολυ χρησιμες πληροφοριες που δεν ηξερα, γραφω ομως μια ερωτηση που δεν απαντιεται απο καπου.

Εκανα μια παραγγελια απο gearbest 30/5 με προορισμο ελλαδα φυσικα και στο tracking του πακετου μου εμφανιζει destination carrier Japan.

Εχει αλλαξει προορισμο το δεμα μου; Το δεμα ξεκινησε απο Κινα και πηγε Ιαπωνια; απλα ηθελα να καταλαβω γιατι εμφανιστηκε ετσι.

Η διευθυνση που εχω δωσει ειναι σε σωστη μορφη; Εκει που λεει state εγω εγραψα τον νομο, εκανα λαθος;

 

Εδω παραθετω κ 3 screenshot με τις πληροφοριες.

https://www.dropbox.com/sh/kf5e9lvwt5j8bz8/AADDQQ8R23qAQtn8iMZIf2Fpa?dl=0

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Το Antutu benchmark τι είναι και πως το τρέχω? Συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανακάνει.

Το d800 με το d802 έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά. Η μόνη διαφορά που έχουν είναι στις συχνότητες κινητού. Τσεκάρει και αυτά τα χαρακτηριστικά το antutu?

 

χμμμ...δε ξερεις το antutu και ασχολεισαι με τα ΙΜΕΙ ? τεσπα...αν επιμενεις ψαξε στο Playstore για το Αntutu και πχ το Mobile Radio Frequency

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια.

Μια ερωτηση ηθελα να κανω ωστε αν γνωριζετε να με καθησυχασετε γιατι με αυτες τις αποστολες χανεις τον μπουσουλα.

Να πω εξ αρχης οτι διαβασα ολοκληρο το πρωτο ποστ κ οντως βρηκα πολυ χρησιμες πληροφοριες που δεν ηξερα, γραφω ομως μια ερωτηση που δεν απαντιεται απο καπου.

Εκανα μια παραγγελια απο gearbest 30/5 με προορισμο ελλαδα φυσικα και στο tracking του πακετου μου εμφανιζει destination carrier Japan.

Εχει αλλαξει προορισμο το δεμα μου; Το δεμα ξεκινησε απο Κινα και πηγε Ιαπωνια; απλα ηθελα να καταλαβω γιατι εμφανιστηκε ετσι.

Η διευθυνση που εχω δωσει ειναι σε σωστη μορφη; Εκει που λεει state εγω εγραψα τον νομο, εκανα λαθος;

 

Εδω παραθετω κ 3 screenshot με τις πληροφοριες.

https://www.dropbox.com/sh/kf5e9lvwt5j8bz8/AADDQQ8R23qAQtn8iMZIf2Fpa?dl=0

 

Φιλε μου ισως δειχνουν κατι περιεργο τα apps που κοιτας...το 17Track δειχνει οτι εφτασε χθες στην Ολλανδια και μετα θα ερθει Ελλαδα

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RS527089124NL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...