Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες μετα την φολα με το sg Post, αποφασισα να παω σε eu warehouse, αλλα σε ποιο εχεις κανεις αποψη για αξιοπιστο και με καλες τιμες?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδες μετα την φολα με το sg Post, αποφασισα να παω σε eu warehouse, αλλα σε ποιο εχεις κανεις αποψη για αξιοπιστο και με καλες τιμες?

Top one store στο Aliexpress, αποστολή από αγγλια με dhl και σε 4 ημέρες θα είναι στην πόρτα σου με επιβάρυνση +24€ κιαπο τιμές μπόμπα!! Εγώ μόλις πάρω τα λεφτά πάω καρφωτος εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε Update.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μετα την φολα με το sg Post, αποφασισα να παω σε eu warehouse, αλλα σε ποιο εχεις κανεις αποψη για αξιοπιστο και με καλες τιμες?

 

απλως προσεχε σε ποιο θα πας. Γιατι μπορει να πληρωσεις και 30-40 δολ παραπανω και τελικά να κανει 15-20 μερες να ερθει!!

Link to comment
Share on other sites

Top one store στο Aliexpress, αποστολή από αγγλια με dhl και σε 4 ημέρες θα είναι στην πόρτα σου με επιβάρυνση +24€ κιαπο τιμές μπόμπα!! Εγώ μόλις πάρω τα λεφτά πάω καρφωτος εκεί.

 

εχεις καποιο λινκ?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Αγορά μέσω ebay απο Γερμανία. Στο ebay λέει estimated delivery 3-8 Ιουνίου 2016.

Στις πόσες μέρες πρέπει να ψαχτώ; Υποτίθεται διάλεξα Γερμανό πωλητή για να παραλάβω πιο γρήγορα.

Γι αυτό και πλήρωσα κάτι παραπάνω σε σχέση με τις τιμές που είχαν οι Κινέζοι.

Κάτι δεν πάει καλά με τα δέματα μας το τελευταίο διάστημα.:mad:

 

Στο site των ΕΛΤΑ δείχνει μόνο αυτό

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 01-06-2016 02:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Απ' ότι καταλαβαίνω, έχει φτάσει Ελλάδα απλά δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος για να το πάρουν τα ΕΛΤΑ;

Και εγώ παρήγγειλα τώρα τελευταία δύο φορές από Γερμανία και έκαναν το ένα 13 ημέρες και το άλλο 20 για να έλθουν.

Μην πιστεύεις αυτά που λένε στο ΕΒΑΥ ότι τα στέλνουν την ίδια ημέρα ..

Επίσης, έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι με την NL εάν δεν δείς στο δικό της σάϊτ "το αντικείμενο έφθασε στην χώρα προορισμού", το δέμα είναι ακόμη καθ'οδόν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

5 ιουνιου πσραγγειλα από vickmall με sg και το έστειλαν με nl , θα μου πείτε με τρώει ο κωλ.. αλλά ή παραγγελία 11 μαι με sg μου ήρθε μία χαρά, 15 μέρες ακριβώς , να δω την nl
Link to comment
Share on other sites

Top one store στο Aliexpress, αποστολή από αγγλια με dhl και σε 4 ημέρες θα είναι στην πόρτα σου με επιβάρυνση +24€ κιαπο τιμές μπόμπα!! Εγώ μόλις πάρω τα λεφτά πάω καρφωτος εκεί.

 

για κινητα?με τι καρτα?link φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εφτασε Ηρακλειο το δεματακι μου. Ξερει καποιος αν ειναι στην βιομηχανικη περιοχη η στα ελτα να παω να το παρω μονος μου;

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 07-06-2016 06:58 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 07-06-2016 08:37 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 07-06-2016 08:58 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ 07-06-2016 09:49 Μ.Δ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ενημερωση στο 17track.net Latest Event -- 2016-06-02 08:53 Please call 1605 . γνωριζει καποιος τι σημαινει αυτο? σημειωση εγινε dispute-claim -η αποφαση ειναι υπερ μου κ για τις 2 παραγγελιες κ περιμενω να γινουν refund τα χρηματα. αγορα απο minideal αποστολη με SP.
Link to comment
Share on other sites

για κινητα?με τι καρτα?link φιλε μου?

Ναι κινητά κυρίως και καρτα Revolut. Το λινκ το έβαλα πιο πάνω αλλά δεν ξέρω αν δουλευει εντάξει για κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κινητά κυρίως και καρτα Revolut. Το λινκ το έβαλα πιο πάνω αλλά δεν ξέρω αν δουλευει εντάξει για κινητά.

 

ωχ συγνωμη δεν το ειδα!ευχαριστω παντως...

Link to comment
Share on other sites

ωχ συγνωμη δεν το ειδα!ευχαριστω παντως...

 

http://www.aliexpress.com/store/342812?spm=2114.01010208.3.23.aPXeeZ

παρε κιαλλο να εχεις!! χεχεχε!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/store/342812?spm=2114.01010208.3.23.aPXeeZ

παρε κιαλλο να εχεις!! χεχεχε!!

 

δηλαδη απο εδω σε 4 μερες ερχεται?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρήγγειλα τώρα τελευταία δύο φορές από Γερμανία και έκαναν το ένα 13 ημέρες και το άλλο 20 για να έλθουν.

Μην πιστεύεις αυτά που λένε στο ΕΒΑΥ ότι τα στέλνουν την ίδια ημέρα ..

Επίσης, έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι με την NL εάν δεν δείς στο δικό της σάϊτ "το αντικείμενο έφθασε στην χώρα προορισμού", το δέμα είναι ακόμη καθ'οδόν.

Ναι οκ. Είναι αρκετά αισιόδοξο το ebay. Πάντως σύμφωνα με την NL post το δέμα έχει φτάσει στην χώρα προορισμού από το πρωί της Πέμπτης 2/6/2016 αλλά από τότε δεν έχει ξαναδείξει τίποτα.

Υπομονή και από βδομάδα βλέπουμε.

 

Τη γερμανία που την είδες? Αν δεν κανω λάθος από Κίνα στο έστειλε με nl post και μαλιστα με ems, οπότε μάλλον γι αυτό η υψηλότερη τιμη Δες στο description του προϊόντος που είναι located ή από που γίνεται dispatched το item που σου έστειλε για να σιγουρευτείς. Αλλά και από Γερμανία να το εστελνε 2 εβδομάδες κάνει περίπου με απλό ταχυδρομείο. Μπορεις επισημα σύμφωνα με τους κανονισμούς του ebay να ψαχτεις μετά τις 8 του μηνός και να ανοιξεις case στο eBay, αλλά δωσε περιθώριο λίγες μέρες.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Εσύ την Κίνα που την είδες;:wacko:

30/5 βράδυ έκανα παραγγελία, 31/5 το έστειλε, 1/6 ήταν ήδη Ολλανδία. Δεν υπήρχε περίπτωση να είναι από Κίνα.

Το αντικείμενο είναι αυτό http://www.ebay.com/itm/291515099008 γράφει ξεκάθαρα "Item location: Bischofswerda, Germany"

Δεν πρόκειται να κάνω dispute στις 8/6 προφανώς (ημερομηνία που δίνει ως estimated delivery το ebay). Από βδομάδα αν δεν υπάρχει εξέλιξη θα επικοινωνήσω με τον πωλητή και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

Παραγγελια κολημενη απο 27/3 με sg απο vickmall εκανα claim κ περιμενω refund. Μετα απο επικοινωνια με Selina ξαναγινε

η παραγγελια 21/5 κ ζητησα αποστολη με NL Σημερα παρελαβα :D:D:D:D:D!!!!

Σας δινω κ το link για να δειτε πως κινειται περιπου το tr. num. Καλες παραλαβες σε ολους!!

https://www.17track.net/en/track?nums=RS355815175NL

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελνουμε κανονικά από εδώ?

 

http://ctmotorfairing.com

 

Γενικά ψάχνω πλαστικά για μηχανή από κάπου αξιόπιστα με καλή τιμή χωρίς φόβο τελωνείου

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε κοιτας στο ebay?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Βρήκα αυτά εδώ σε καλή τιμή

 

 

http://m.ebay.co.uk/itm/252335538690?_trkparms=aid=111001&algo=REC.SEED&ao=1&asc=20131017132637&meid=f2160cc4c81d4801aff26978965eb3ef&pid=100033&rk=1&rkt=2&sd=252335538690&_trksid=p2045573.c100033.m2042&_mwBanner=1

 

Το θέμα είναι με τελωνείο τι γίνεται? Από που θα έρθουν?

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...