Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

παλιοτερα ετρωγε το νημα γερο καθαρισμα καθε τοσο... τωρα μαλλον βαρεθηκε και ο υπευθυνος να σβηνειι

 

ας ξεκινησει απο σενα το καθαρισμα και βλεπουμε.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως θα ήθελα πραγματικά να ζητήσω συγνώμη από τα παιδιά που έχουν πρόβλημα με τις παραγγελίες τους......η απειρία μου και ο πανικός μου (με αυτα που διαβασα εδω) με οδήγησαν στο να κάνω συνέχεια ερωτήσεις για την παραγγελία μου.

 

ΣΥΓΝΩΜΗ παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισης , αν και το εχω ξαναγραψει κι αλλη φορα, εμενα η εμπειρια μου με την SG post εδω στην τριτοκοσμικη Βουλγαρία που ειμαι τωρα ειναι κατι παραπανω απο αψογη σε παρα πολλες παραγγελιες που εχω κανει .

Παντα μα παντα η ημερομηνια αφιξης που εδινε η SG ητανε σωστη και την επομενη μερα παντα το δεμα ηταν στα χερια μου.

Δηλαδή θες να μας πεις ότι στη Βουλγαρία παραλαμβάνεις τα δέματα από Κίνα σε 5-6 ημέρες? Γιατί από τη στιγμή που γίνεται despatched μετά από 5-6 ημέρες συνήθως η sg post αναφέρει ότι φτάνουν Ελλάδα. Μην αναφέρω περιπτώσεις που δείχνει ότι έφτασε σε 2-3 ημέρες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μας πεις ότι στη Βουλγαρία παραλαμβάνεις τα δέματα από Κίνα σε 5-6 ημέρες? Γιατί από τη στιγμή που γίνεται despatched μετά από 5-6 ημέρες συνήθως η sg post αναφέρει ότι φτάνουν Ελλάδα. Μην αναφέρω περιπτώσεις που δείχνει ότι έφτασε σε 2-3 ημέρες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι φιλε , σχεδον στην εβδομαδα ολα απο την μερα που γινονται dispatched .

3-5 μερες συνηθως φτανει στο αεροδρομιο , και την επομενη η μεθεπομενη παραλαμβανω ( δεν ειμαι Σοφια και θελω μια μερα επιπλεον )

Για SG post μιλαω .

Και με δειγμα αρκετες παραγγελιες αφου παραγγελνω υλικα για τα πραγματα που πουλαω μεσω eBay .

Link to comment
Share on other sites

να μου το πει η διαχειριση να αυτοδιαγραφω και θα το κανω asap και οχι οι αυτοκλητοι superduper moderators που ειναι μαλλον πανω απο τους αυτοκλητους διαχειριστες και τους λενε τι να κανουν΄

 

το παρον λεει στην αρχη "ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ" οποτε οτι αηδια ερωτηση υπαρχει απο την δευτερη μερα της παραγγελιας ή μιας εβδομαδας μετα ειναι σπαμ. Υποτιθεται οτι το θεμα υπαρχει για να βοηθηθει κοσμος που εχει πραγματικο προβλημα και αυτο δεν γινεται αν πρεπει να διαβασουμε 10 σελιδες σπαμμινγ για να βρουμε ποιος εχει πραγματικα προβλημα και να βοηθησουμε

 

παλιοτερα ετρωγε το νημα γερο καθαρισμα καθε τοσο... τωρα μαλλον βαρεθηκε και ο υπευθυνος να σβηνειι

Απλώς ο υπεύθυνος και δημιουργός του νήματος για δικούς του λόγους ο άνθρωπος δεν είναι ενεργό μέλος, οπότε κάνει "περασιά" κανένας global που και που ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

Στο geekbuying εχει δυο επιλογες για shipping,το EU shipping και το registered airmail.

Ποιο απο τα δυο πρεπει να επιλεξω?

αφήστε τους τσακωμούς και βοηθήστε κανέναν. Νομίζω το ρετζιστερ αιρμειλ που μάλλον έχει και τρακ ναμπερ , αλλά καλύτερα ρωτά το κατάστημα αν δεν σου απάντησουν εδώ κάποιος σιγουρα
Link to comment
Share on other sites

αφήστε τους τσακωμούς και βοηθήστε κανέναν. Νομίζω το ρετζιστερ αιρμειλ που μάλλον έχει και τρακ ναμπερ , αλλά καλύτερα ρωτά το κατάστημα αν δεν σου απάντησουν εδώ κάποιος σιγουρα

Τελικα μολις προχωρισα στην αγορα μονο το registered airmail μου ειχε,τα υπολοιπα ηταν τα paid.

Αν καταλαβα καλα μπορει το EU shipping να ειναι για προιοντα που να υπαρχουν σε ευρωπαικες τους αποθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό , εμένα παραγγελία με RF*******SG 11/5 overseas 17/5 , 20/5 έει arrive at destination post ελπίζω να το βρουν και τα ΕΛΤΑ κάποια στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό , εμένα παραγγελία με RF*******SG 11/5 overseas 17/5 , 20/5 έει arrive at destination post ελπίζω να το βρουν και τα ΕΛΤΑ κάποια στιγμή

 

 

 

Μπράβο φίλε μου....μπορείς να μας πεις από ποιο μαγαζί έγινε η παραγγελία??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Ξερετε με ποια μεταφορικη ερχονται τα δεματα απο EU warehouse Gearbest (με tr. number ) ?

Και ποσο χρονο κανουν πανω κατω ?

Κανεις που να γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου....μπορείς να μας πεις από ποιο μαγαζί έγινε η παραγγελία??

 

Από vickmall το παρήγγειλα

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό , εμένα παραγγελία με RF*******SG 11/5 overseas 17/5 , 20/5 έει arrive at destination post ελπίζω να το βρουν και τα ΕΛΤΑ κάποια στιγμή

 

Εμένα ειναι 5η ημέρα κολλημένο σε αυτή την κατάσταση.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

20/05 arrival at destination post ( Country: GR)......να είμαι λίγο αισιόδοξος??

 

Να μπαίνετε από PC στο 17Track ,και όχι από mobile (αργούν οι ενημερώσεις)

 

 

 

Απο οπου και να μπεις, αν δεν αλλαξει στο site των ελτα η κατασταση δεν υπαρχει προοδος.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Στο 17tracknet βλέπω αυτά:

RF---------SG

In Transit

Singapore(Singapore Post)

Greece(ELTA)

Latest Event -- 2016-03-31 15:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

Destination Country - Tracking Consuming: 619 ms

2016-03-28 11:38 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 1218 ms

2016-03-31 15:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-03-28 11:38 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-03-26 11:38 Received from Customer

 

Στο site των ΕΛΤΑ βγάζει μόνο αυτό:

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RF--------SG

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 28-03-2016 11:38 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

Να υποθέσω ότι το δέμα χάθηκε;; Εχει τύχη κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο;;

Edited by dinos78
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγες σελιδες πισω.πολλοι το εχουν παθει και οι περισσότεροι πηραν τα λεφτα πισω απο το πειπαλ
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά ήδη τα πήρα

Το δέμα τελικά έρχεται, επιστρέφει ή απλά χάθηκε;;

Κουβέντα να γίνεται δηλαδή...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κουβέντα να γίνεται δηλαδή...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Σε forum αγαπητέ ναι, κουβέντα γίνεται!

Ρωτάω αν κάποιος είχε ανάλογη περίπτωση και αν ναι τι κατάληξη είχε. Ναι έχουν περάσει 2 μήνες, ναι πήρα πίσω τα λεφτά μου, αλλά απορώ το δέμα που βρίσκεται από τη στιγμή που έχει tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Σε forum αγαπητέ ναι, κουβέντα γίνεται!

Ρωτάω αν κάποιος είχε ανάλογη περίπτωση και αν ναι τι κατάληξη είχε. Ναι έχουν περάσει 2 μήνες, ναι πήρα πίσω τα λεφτά μου, αλλά απορώ το δέμα που βρίσκεται από τη στιγμή που έχει tracking number.

 

εφοσον ειναι αγνωστο τι εχει συμβει δεν μπορει να σου απαντησει καποιος.

αμα ειναι ελλαδα καποια στιγμη θα ερθει.

αμα ειναι sg μαλλον οχι.

αμα δεν εχει φυγει ποτε απο το μαγαζι,φανταζομαι καταλαβαινεις.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν εχει φυγει ποτε απο το μαγαζι,φανταζομαι καταλαβαινεις.

 

:)

 

Πως γίνεται να μην έχει φύγει από το μαγαζί και να έχει ένδειξη από sg post ?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο αλλα Εδω εχει ενδειξη οτι ειναι ελλαδα ενω δεν ξερουμε αν εχει φυγει.

 

Αυτο που θελω να πω ειναι ιτι δεν ξερουμε που βρισκεται. :ρ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...