Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε δεν δειχνει εαν χαθει ενα πακετο :D. Απλος επειδη εγεινε αυτο το μπερδεμα με τα πακετα τα δειχνει οτι ειναι Ελλαδα ενω δεν ειναι στην πραγματικοτητα.

 

Που το ξερεις οτι δεν ειναι Ελλαδα; Στο ειπε ο μπατζανακης σου που δουλευει στα Ελτα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που το ξερεις ; Στο ειπε ο μπατζανακης σου που δουλευει στα Ελτα;

 

Λες να βγαζει και ηχητικο μηνυμα οταν χανεται ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

::X
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ χθες έστειλα φωτο με ΕΛΤΑ και τιμολόγιο του βικμολ. Έτσι πήρε παράταση άλλες 5 μέρες για διερεύνηση. Δεν μπορείς να ανεβάσεις όποτε θέλεις φωτο. Σου ανοίγουν αυτοί το πεδίο στο προφίλ σου.

 

μηπως να εβαζες και ημερομηνια υποτηθεμενης αφιξης να μην αγχονονται οι νεοι (βελεπε εμενα που εψαξα ολα τα μηνυματα για να δω ποτε το παρραγγειλες περιπου)? :p

Link to comment
Share on other sites

Λες να βγαζει και ηχητικο μηνυμα οταν χανεται ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γραφεις οτι δεν ειναι Ελλαδα , αυτο σε ρωταω που το ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις οτι δεν ειναι Ελλαδα , αυτο σε ρωταω που το ξερεις

νομιζω οτι ο/η φιλος/η εννοει οτι δεν ειναι ελλαδα για τα ΕΛΤΑ , αν και οι ποιο παλιοι υποστηρίζουν οτι Ελλαδα το δειχνει η SG για να βγαλει τον κ..λ.. της απ' έξω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις περισσότερες φορές στις 2 ημέρες ενημερωνόταν το site του ΕΛTA. Εγώ ειμαι 5ημέρα και ακομη SENT To Destination.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος αναζήτησης: 725 ms 2016-03-29 16:03 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD (πληροφορια ΕΛΤΑ)

 

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 1372 ms 2016-04-02 11:55 Arrival at Destination Post (Country: GR) (πληροφορια sgpost)

2016-03-29 16:03

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-03-27 16:03

 

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΜΗ ΜΕ ΚΡΑΖΕΤΕ ΡΕ.........:lol:

 

το κακο ειναι πως εγινε η στραβη σε παραγγελια φιλου

εγω το εχω κατανοησει πως καποτε θα γινοταν και ειμαι ετοιμος ΚΑΙ ψυχολογικα

ευτυχως παραγγελνουμε μαζι με τον φιλο και αντικειμενα για ηλεκτρονικα τσιγαρα και τον εχω ενημερωσει

αλλα παρολα αυτα καθε μερα με πρηζει

 

ε ειπα να περασω και λιγο πρηξιμο εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αν και κατα πασα πιθανοτητα την πατησαμε

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Που το ξερεις οτι δεν ειναι Ελλαδα; Στο ειπε ο μπατζανακης σου που δουλευει στα Ελτα;

Το είπε το vicmall και το Paypal που επιστρέφουν τα χρήματα, λες να υπήρχαν παραστατικά ότι είναι στην Ελλάδα και να πλήρωναν;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

αν και οι ποιο παλιοι υποστηρίζουν οτι Ελλαδα το δειχνει η SG για να βγαλει τον κ..λ.. της απ' έξω

Κακως το νομιζουν .

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι παλιος στις παραγγελειες ηλεκτρονικου τσιγαρου θα ξερεις οτι περυσι το χειμωνα οι φυσιολογικοι χρονοιτης sg (που ηταν και γρηγοροι) ηταν 1 μηνας απο το despatched :ρ
Link to comment
Share on other sites

Το είπε το vicmall και το Paypal που επιστρέφουν τα χρήματα, λες να υπήρχαν παραστατικά ότι είναι στην Ελλάδα και να πλήρωναν;;

Το PayPal ειναι αναγκασμενο να σε πληρωσει απο την στιγμη που δεν παρελαβες αυτο για το οποιο πληρωσες .

Αν ειναι στην Ελλαδα η στην Χονολουλου δεν εχει καμια σημασια γι αυτους

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις οτι δεν ειναι Ελλαδα , αυτο σε ρωταω που το ξερεις

Μια απάντηση στο ερώτημά σου είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με δέματα από sg post που έρχονται μόνο Ελλάδα, αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα του vickmall που έχουν μεταφέρει τα παιδιά εδώ, υπάρχει πρόβλημα και με άλλες χώρες.

Επίσης, η λογική λέει ότι εφοσον τους τελευταίους μήνες τα δέματα παραλαμβάνονται σε χρόνους ρεκόρ, είτε είναι συστημένα είτε όχι, στην περίπτωση αυτή είναι λιγότερο πιθανό να ευθύνονται τα ελτα για τις συγκεκριμένες καθυστερήσεις. Προσωπικά εμένα η ένδειξη της sg post ότι ένα δέμα έφτασε στη χώρα προορισμού πλέον δεν με πείθει και δεν το δίνω και τόσο σημασία. Αντίθετα, της nl post είναι αξιόπιστο, γιατί μόλις δείξει ότι έφτασε Ελλάδα μετά από λίγες ώρες φαίνεται και ελτα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κακως το νομιζουν .

Γιά εξήγησέ μας γιατί το πιστεύουν "κακώς" .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση στο ερώτημά σου είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με δέματα από sg post που έρχονται μόνο Ελλάδα, αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα του vickmall που έχουν μεταφέρει τα παιδιά εδώ, υπάρχει πρόβλημα και με άλλες χώρες.

Επίσης, η λογική λέει ότι εφοσον τους τελευταίους μήνες τα δέματα παραλαμβάνονται σε χρόνους ρεκόρ, είτε είναι συστημένα είτε όχι, στην περίπτωση αυτή είναι λιγότερο πιθανό να ευθύνονται τα ελτα για τις συγκεκριμένες καθυστερήσεις. Προσωπικά εμένα η ένδειξη της sg post ότι ένα δέμα έφτασε στη χώρα προορισμού πλέον δεν με πείθει και δεν το δίνω και τόσο σημασία.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δεν ειδα πουθενα γραμμενο οτι χαθηκαν δεματα σε αλλες χωρες .

Που το ειδες;

 

Επισης , αν και το εχω ξαναγραψει κι αλλη φορα, εμενα η εμπειρια μου με την SG post εδω στην τριτοκοσμικη Βουλγαρία που ειμαι τωρα ειναι κατι παραπανω απο αψογη σε παρα πολλες παραγγελιες που εχω κανει .

Παντα μα παντα η ημερομηνια αφιξης που εδινε η SG ητανε σωστη και την επομενη μερα παντα το δεμα ηταν στα χερια μου.

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι παλιος στις παραγγελειες ηλεκτρονικου τσιγαρου θα ξερεις οτι περυσι το χειμωνα οι φυσιολογικοι χρονοιτης sg (που ηταν και γρηγοροι) ηταν 1 μηνας απο το despatched :ρ

 

εδω ομως εχουμε αφιξη

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια απάντηση στο ερώτημά σου είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με δέματα από sg post που έρχονται μόνο Ελλάδα, αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα του vickmall που έχουν μεταφέρει τα παιδιά εδώ, υπάρχει πρόβλημα και με άλλες χώρες.

Επίσης, η λογική λέει ότι εφοσον τους τελευταίους μήνες τα δέματα παραλαμβάνονται σε χρόνους ρεκόρ, είτε είναι συστημένα είτε όχι, στην περίπτωση αυτή είναι λιγότερο πιθανό να ευθύνονται τα ελτα για τις συγκεκριμένες καθυστερήσεις. Προσωπικά εμένα η ένδειξη της sg post ότι ένα δέμα έφτασε στη χώρα προορισμού πλέον δεν με πείθει και δεν το δίνω και τόσο σημασία. Αντίθετα, της nl post είναι αξιόπιστο, γιατί μόλις δείξει ότι έφτασε Ελλάδα μετά από λίγες ώρες φαίνεται και ελτα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

αυτο ειναι το ζουμι

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Σταθερά εδώ (παραγγελία από minideal)

 

2016-05-13 15:18 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-11 10:32 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-05-09 10:32 Received from Customer

 

Το μόνο που με καθυσηχάζει είναι ότι, πέρσι τέτοια εποχή είχα παραγγελία από Vickmall και είχε μείνει σ' αυτή την κατάσταση κοντά 15 μέρες, μέχρι να φανεί ΕΛΤΑ. Υπομονή και μη φρικάρετε. Όλα στο μυαλό είναι. Αν δηλαδή δεν περιμέναμε κινητά, αλλά κανά tempered ή θήκες θα το τσεκάραμε μια φορά στις 3-4 μέρες και όταν έφτανε στο μήνα δε θα μας φαινόταν και τόσο πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα πουθενα γραμμενο οτι χαθηκαν δεματα σε αλλες χωρες .

Που το ειδες;

 

Επισης , αν και το εχω ξαναγραψει κι αλλη φορα, εμενα η εμπειρια μου με την SG post εδω στην τριτοκοσμικη Βουλγαρία που ειμαι τωρα ειναι κατι παραπανω απο αψογη σε παρα πολλες παραγγελιες που εχω κανει .

Παντα μα παντα η ημερομηνια αφιξης που εδινε η SG ητανε σωστη και την επομενη μερα παντα το δεμα ηταν στα χερια μου.

Φίλε μου εάν δεν έσπευδες να κατηγορήσεις όπως πάντα τα ΕΛΤΑ και διάβαζες (αν και λίγο δύσκολο λόγω του όγκου) τα όσα έχουν γράψει οι υπόλοιποι, θα έβλεπες ότι και το vicmall λέει ότι το πρόβλημα με την SG δεν είναι μόνο στην Ελλάδα αλλά σε πολλές χώρες. Και κάποιος έγραψε ότι είδε feedback για την SG όπου διμαρτύρονται από άλλες χώρες ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σταθερά εδώ (παραγγελία από minideal)

 

2016-05-13 15:18 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-11 10:32 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-05-09 10:32 Received from Customer

 

Το μόνο που με καθυσηχάζει είναι ότι, πέρσι τέτοια εποχή είχα παραγγελία από Vickmall και είχε μείνει σ' αυτή την κατάσταση κοντά 15 μέρες, μέχρι να φανεί ΕΛΤΑ. Υπομονή και μη φρικάρετε. Όλα στο μυαλό είναι. Αν δηλαδή δεν περιμέναμε κινητά, αλλά κανά tempered ή θήκες θα το τσεκάραμε μια φορά στις 3-4 μέρες και όταν έφτανε στο μήνα δε θα μας φαινόταν και τόσο πολύ. :)

 

ίδιες ημερομηνίες και γω..μέχρι και τα ίδια λεπτά! μάλλον στον ίδιο σάκο είμαστε και τα κινητά μας κάνουν παρέα(minideal και γω) :lol:

το έχουμε ξεφτιλίσει λίγο το παρών θέμα με 1300 σελίδες..αλλά αυτή η αναμονή είναι η μισή χαρά της αγοράς που κάναμε! :happy:

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα οτι δειχνει οτι χανονται με αυτη την περιγραφη, εννοουσα οτι απο το σημειο αυτο και μετα αν δεν στο δειξει το ΕΛΤΑ οτι το εχει σε κεντρο διαλογης μετα απο 10-15 μερες ίσως πρεπει να αρχησεις να ανησυχεις για την τυχη του.

 

 

παντως φιλε mormer αν εβαζες το track θα ξεραμε καλυτερα τι σου δειχνει

 

 

 

Το track number εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εάν δεν έσπευδες να κατηγορήσεις όπως πάντα τα ΕΛΤΑ και διάβαζες (αν και λίγο δύσκολο λόγω του όγκου) τα όσα έχουν γράψει οι υπόλοιποι, θα έβλεπες ότι και το vicmall λέει ότι το πρόβλημα με την SG δεν είναι μόνο στην Ελλάδα αλλά σε πολλές χώρες. Και κάποιος έγραψε ότι είδε feedback για την SG όπου διμαρτύρονται από άλλες χώρες ...

Καποιος εγραψε οτι ειδε feedback για την SG απο αλλες χωρες, μαλιστα ...σοβαρο επιχειρημα !!!

Δεν ειδα πουθενα να λεει το vickmall κατι τετοιο για αλλες χωρες, λεει οτι χαθηκαν 200 δεματα αν θυμαμαι καλα ( δεν λεει που ).

Ξερεις τι ογκο δεματων διακινει η SG καθε μερα ; Τεραστιο !

Φυσικο και λογικο ειναι να χανονται καποια παντου , σε ολο τον κοσμο .

Ενα 0,0000001%

Αλλα εδω μιλαμε για μεγαλο αριθμο δεματων που εχουν χαθει στην Ελλαδα και ολοι λετε οτι λεει ψεματα η SG .

Εγω δεν ειχα προβλημα με την SG στην χωρα που βρισκομαι τωρα και φυσικα θα την υπερασπιζομαι . Κι εσυ το ιδιο θα εκανες πιστευω .

 

Τελος παντων , επειδη δεν εχω ορεξη να απολογουμαι ουτε για την SG ουτε για κανενα , σταματαω εδω την κουβεντα .

Ουτε θα σε πεισω ουτε θα με κανεις να αλλαξω γνωμη .

Link to comment
Share on other sites

εδω ομως εχουμε αφιξη

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο ειναι το ζουμι

 

Αυτο μας εσωσε :ρ περυσι δεν βλεπαμε αφιξη και λεγαμε οτι αργουν στην sg ,τωρα που το δειχνει σε 3-4 μερες τα ανοιγουν.(δεν μιλαω για τις περιπτωσεις τελη μαρτη αρχες Απρίλη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος για τσακωμούς. .....άλλωστε όλοι είστε εδώ (οι εμπειρότεροι) για να βοηθήσετε εμάς (τους άπειρους) και το κάνετε με την καλή σας την καρδιά!!!!

 

Ευχαριστούμε πραγματικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και σήμερα...

Η επόμενη εβδομάδα θα είναι και η τελευταία όσον αφορά την υπομονή μου γιατί θα κλείσω τις 60 μέρες...

Αν δεν έρθει dispute/claim...

Υποτίθεται ότι έχουμε και 12 μήνες εγγύηση και τους 2 απο αυτούς τους χάσαμε στην διαδρομή...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος εγραψε οτι ειδε feedback για την SG απο αλλες χωρες, μαλιστα ...σοβαρο επιχειρημα !!!

Δεν ειδα πουθενα να λεει το vickmall κατι τετοιο για αλλες χωρες, λεει οτι χαθηκαν 200 δεματα αν θυμαμαι καλα ( δεν λεει που ).

Ξερεις τι ογκο δεματων διακινει η SG καθε μερα ; Τεραστιο !

Φυσικο και λογικο ειναι να χανονται καποια παντου , σε ολο τον κοσμο .

Ενα 0,0000001%

Αλλα εδω μιλαμε για μεγαλο αριθμο δεματων που εχουν χαθει στην Ελλαδα και ολοι λετε οτι λεει ψεματα η SG .

Εγω δεν ειχα προβλημα με την SG στην χωρα που βρισκομαι τωρα και φυσικα θα την υπερασπιζομαι . Κι εσυ το ιδιο θα εκανες πιστευω .

 

Τελος παντων , επειδη δεν εχω ορεξη να απολογουμαι ουτε για την SG ουτε για κανενα , σταματαω εδω την κουβεντα .

Ουτε θα σε πεισω ουτε θα με κανεις να αλλαξω γνωμη .

Ακριβώς, επαναλαμβάνεις το ίδιο χωρίς να ψάξεις τι έγραψαν οι παθόντες και δεν αλλάζεις γνώμη όπως και εγώ, αλλά επηρρεάζεις αυτούς που δεν έχουν πείρα.

Τέλος πάντων, ας μην συνεχίσουμε.

Να είσαι καλά.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...