Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικα ρε παιδια που να κανουμε track το δεμα μας?

το elta ειναι το πιο αξιοπιστο? στο 17track.net να μην μπαινω καν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδη πριν απο λίγο για την υποθεση μου πριν απο λίγο το paypal μου έστειλε το παρακατω μήνυμα, μπορει καποιος που γνωρίζει Αγγλικά να μου πει πανω κατω τι λέει, γιατι εγω καθότι σκραπας το βαλω στο translate του google και δε βγαζω νοημα; Ευχαριστω πολυ:

Dear fotis psonis,

We have concluded our investigation into your case and have decided in your

favor.

We were able to recover $149.99 USD and this amount has been credited to

you. Please allow five business days for this adjustment to be posted.

If you are due any additional funds, we will make our best effort to

recover the balance from the seller.

If the seller's account has insufficient funds to complete the refund owed

to you, please be assured that we will take appropriate action against the

seller's account, which may include limitation of the seller's account

privileges.

Link to comment
Share on other sites

Να μας πείς τι έγινε τελικώς ...

 

Εαν αναφερε σε εμενα,επικοιν. Με το bg και μου ειπαν να περιμενω ενα _34ωρο για ενα εμαιλ!Και θα κανω υπομονη 6 μερες που μουνειπαν τα ελτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδη πριν απο λίγο για την υποθεση μου πριν απο λίγο το paypal μου έστειλε το παρακατω μήνυμα, μπορει καποιος που γνωρίζει Αγγλικά να μου πει πανω κατω τι λέει, γιατι εγω καθότι σκραπας το βαλω στο translate του google και δε βγαζω νοημα; Ευχαριστω πολυ:

Dear fotis psonis,

We have concluded our investigation into your case and have decided in your

favor.

We were able to recover $149.99 USD and this amount has been credited to

you. Please allow five business days for this adjustment to be posted.

If you are due any additional funds, we will make our best effort to

recover the balance from the seller.

If the seller's account has insufficient funds to complete the refund owed

to you, please be assured that we will take appropriate action against the

seller's account, which may include limitation of the seller's account

privileges.

 

Οτι πηρες τα χρηματα σου πισω βασικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..για παρτε και το δικο μου. RF384591824SG 21/3/2016 .εχω ξεχασει ποσες μερες το περιμένω..το παραγγιλα 2 φορες. την πρώτη απο geekbuying προπαραγγελια απο φλεβαρι και μαρτιο μου ζηταγαν και αλα λεφτα .και μετα απο vickmall που δεν ηρθε ποτε.εχω κανει decided... στην pp και περιμενω.τωρα τριτι και φαρμακερη απο που..?
Link to comment
Share on other sites

Οτι πηρες τα χρηματα σου πισω βασικα

Αυ΄το σε πέντε ργάσιμες μέρες...

 

ΥΓ Αναφέρει και το ονομά σου. Ίσως να αναθεωρήσεις τη δημοσιευση για την ιδιωτικότητα σου...

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..για παρτε και το δικο μου. RF384591824SG 21/3/2016 .εχω ξεχασει ποσες μερες το περιμένω..το παραγγιλα 2 φορες. την πρώτη απο geekbuying προπαραγγελια απο φλεβαρι και μαρτιο μου ζηταγαν και αλα λεφτα .και μετα απο vickmall που δεν ηρθε ποτε.εχω κανει decided... στην pp και περιμενω.τωρα τριτι και φαρμακερη απο που..?

Κάτι μου θυμίζει αυτό. Μία φίλη μου το παρήγγειλε από Geekbuying με προπαραγγελία τέλη Φεβρουαρίου και της το έστειλαν την ίδια ημερομηνία που το έστειλαν και εσένα. Φυσικά δεν το πήρε ποτέ. Εγώ παρήγγειλα 24/3 από Vickmall. Επειδή είχα καλομάθει και έπαιρνα τα πακέτα μου από Vickmall στο δεκαήμερο πούλησα και την προηγούμενη συσκευή πιστεύοντας ότι από μέρα σε μέρα θα παραλάμβανα. Ακόμα το περιμένω. Έκανα δεύτερη παραγγελία από την ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal 5/5 γιατί δεν μπορούσα άλλο να περιμένω. Παρέλαβα 11/5. Έκανα dispute στο Paypal 4/5. Μου έστειλαν μήνυμα χθες και μου είπαν ότι ζήτησαν κάποιες πληροφορίες από τον πωλητή. Οπότε είμαστε στην τελική ευθεία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Έκανα δεύτερη παραγγελία από την ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal 5/5 γιατί δεν μπορούσα άλλο να περιμένω. Παρέλαβα 11/5. Έκανα dispute στο Paypal 4/5. Μου έστειλαν μήνυμα χθες και μου είπαν ότι ζήτησαν κάποιες πληροφορίες από τον πωλητή. Οπότε είμαστε στην τελική ευθεία.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Βασικά θέλω να κάνω το ίδιο .Αν και είμαι άφιξη 7/5 ή σελινα είπε ότι και ή ημερομηνία μου έχει πρόβλημα και έχει ακριβώς το ίδιο status με τα κολλημένα + ότι άλλοι ίδια ημερομηνία έχουν παραλάβει . Αλλά τι γίνεται αν ξεκολησει αμεσα και το vickmall κάνει κανενα apeal ? Βρίσκεσαι με 2 συσκευές πληρωμένες και οι 2?

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με αγχωσε αυτο το νημα.με despatched 16/5 και αγχωνομαι που δεν εχει γινει arrival ακομα.αλλα εχω φαει και 2 μηνες αναμονη με την κινα αρα αυτο με ηρεμει:ρ
Link to comment
Share on other sites

17/05/2016 Singapore, send item abroad

 

παραγγελια δηλαδη 11/5? απο ποιο site? παντως δεν ειναι ακομα ανησυχητικο, και το δικο μου εχει 17/5 Singapore, send item abroad , ειναι οτι το εχουν στειλει , ακομα δεν εχει ερθει σε Ελλαδα, οταν φατσει ελλαδα (και το δειχνει το 17track ή singapure post arrive at destination gr) μετα απο 5-10 θα το δειξει το ΕΛΤΑ εχοντος καλως των πραγματων, τωρα το ελτα με αυτο το tracknumber απλως θα δειχνει οτι κατι εχει σταλθει μεχρι να το παραλαβουν και να το σκαναρουν (ελπιζω).

 

σωστα τα λεω ?κανεις με εμπειρια αν τα γραφω σωστα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ασχετο εμεις που κανουμε εισαγωγες στην δουλεια ερχονται σε 25 μερες με καραβι , αυτοι θελουν 25 με αεροπλανο?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με αγχωσε αυτο το νημα.με despatched 16/5 και αγχωνομαι που δεν εχει γινει arrival ακομα.αλλα εχω φαει και 2 μηνες αναμονη με την κινα αρα αυτο με ηρεμει:ρ

 

17/05/2016 Singapore, send item abroad

Παίδες, δυστυχώς το F-16 το οποίο έφερνε τα δέματα σε 48 ώρες χάλασε .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουμε και ένα θέμα «Διαχείριση άγχους αναμονής απόστολων-αγορών από κίνα» με ψυχολόγο κλπ για να μην κοιτάμε κάθε 1 ώρα αν άλλαξε κάτι με το tracknumber μας:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Το ποσταρω Απλα για να μη φοβουνται αυτοι που παραγγελνουν τωρα! Μου ηρθε ειδοποιηση αυριο παραλαμβανω.(Παραγγελια απο vickmall στις 6 Μαιου)

 

2016-05-19 07:27 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM TO BE DELIVERED

2016-05-19 06:48 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM ARR M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS

2016-05-19 03:31 K D. THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS

2016-05-18 22:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM ARR K D. THESSALONIKIS

2016-05-18 18:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-05-18 18:01 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-05-18 12:21 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-05-18 10:21 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-05-18 09:25 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-05-18 02:41 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-05-18 00:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-05-18 00:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-05-17 20:25 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-05-12 12:20 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-05-19 08:17

2016-05-17 23:25 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2016-05-16 11:58 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-12 12:20 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-05-10 12:20 Received from Customer

 

Αυτο ειναι απο το 17track.net;

μηπως μπορεις να μας δειξεις τι εμφανιζε και στο site του ΕΛΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουμε και ένα θέμα «Διαχείριση άγχους αναμονής απόστολων-αγορών από κίνα» με ψυχολόγο κλπ για να μην κοιτάμε κάθε 1 ώρα αν άλλαξε κάτι με το tracknumber μας:hypno:

Trackchecker mobile.κανει update καθε 2 ωρες και σου βγαζει ειδοποιηση αμα αλλαξει κατι ;)

 

Αλλοπου και εκει κανω ανανεωση μόνος μου καθε μιση ωρα. χαχα

Link to comment
Share on other sites

Trackchecker mobile.κανει update καθε 2 ωρες και σου βγαζει ειδοποιηση αμα αλλαξει κατι ;)

 

Αλλοπου και εκει κανω ανανεωση μόνος μου καθε μιση ωρα. χαχα

 

εγω εχω κατεβασει 2 εφαρμογες και μπενω και απο το Pc xexexexe υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κάνουμε.απλα ειπα μην φανω τοσο ανυπομονος. Μην τα πω ολα απο την αρχη :ρ

 

οχι καλε ,ποιος ανυπομονει ? απλα απο περιεργια να δω ποσο γρηγορες ειναι οι ταχυδρομικες υπηρεσιες κατι σαω test:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...