Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον ποσες μερες εχουν περασει ? ετσι ηρθε η οθονη μου για να μην περασει τελωνειο . δεν γινεται να γινει παραδοση σε αλλο σημειο κ το αλλι να ζηταει κ αλλα στοιχεια ,

Η παραγγελία έγινε 11/11.

Το ali έδινε ημερομηνία άφιξης το αργότερο 18/12 .

Στις 29/11 το δέμα από Τσεχία φαίνεται να έχει παραδοθεί στην Αγγλία !

Ο πωλητής στα ερώτημα τα μου, μου έλεγε ότι θα τό ελέγξει.

Στις 15/12 άνοιξα dispute γιατί με ζωσανε τα φίδια αφενός γιατί ο πωλητής μου τα μασάγε με το tracking number, αφετέρου έφαγε καπάκια τρεις απανωτές αρνητικές γιατί οι άνθρωποι δεν παρέλαβαν ποτέ.

Τώρα στο Αλι μου κάνουν γυμνάσια και μου λένε ότι με βάση το tn το δέμα έχει παραδοθεί!

Με τα χίλια βάσανα κατάφερα να μιλήσω με κάποιον εκπρόσωπο του Αλι ,ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι τα screen shots από το parcel app δεν τα δέχεται το Αλι καί ότι θέλει κάποια επίσημη βεβαίωση από dhl για το ότι δεν παρελήφθει από μένα.

Η πλάκα είναι στο dhl Ελλάδας το δέμα φαίνεται καθαρά ότι το δέμα παραδόθηκε Αγγλία.

Αντιθέτως στο dhl uk φαίνεται απλά ότι κάπου παραδόθηκε.

Έστειλα mail στην dhl uk μπας και βγάλω κάποια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η παραγγελία έγινε 11/11.

Το ali έδινε ημερομηνία άφιξης το αργότερο 18/12 .

Στις 29/11 το δέμα από Τσεχία φαίνεται να έχει παραδοθεί στην Αγγλία !

Ο πωλητής στα ερώτημα τα μου, μου έλεγε ότι θα τό ελέγξει.

Στις 15/12 άνοιξα dispute γιατί με ζωσανε τα φίδια αφενός γιατί ο πωλητής μου τα μασάγε με το tracking number, αφετέρου έφαγε καπάκια τρεις απανωτές αρνητικές γιατί οι άνθρωποι δεν παρέλαβαν ποτέ.

Τώρα στο Αλι μου κάνουν γυμνάσια και μου λένε ότι με βάση το tn το δέμα έχει παραδοθεί!

Με τα χίλια βάσανα κατάφερα να μιλήσω με κάποιον εκπρόσωπο του Αλι ,ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι τα screen shots από το parcel app δεν τα δέχεται το Αλι καί ότι θέλει κάποια επίσημη βεβαίωση από dhl για το ότι δεν παρελήφθει από μένα.

Η πλάκα είναι στο dhl Ελλάδας το δέμα φαίνεται καθαρά ότι το δέμα παραδόθηκε Αγγλία.

Αντιθέτως στο dhl uk φαίνεται απλά ότι κάπου παραδόθηκε.

Έστειλα mail στην dhl uk μπας και βγάλω κάποια άκρη.

 

φιλε γιαυτο δεν αγοράζουμε απο αλι πανω απο 10 ευρω προϊόντα την εχω πατησει και απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Τα σουργελα 5 μερες στο κεντρο διαλογης και εχουμε μελλον ακομα

Σε δικια περιπτωση ηταν 16 μερες αναμονη για παρουσιαση στο τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω στο φινάλε να πάω στην τράπεζα και να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής.

Γίνεται αυτό? Αυτό σημαίνει αμφισβήτηση?

Αφού είναι ξεκάθαρο ότι εσύ την έκανες την συναλλαγή με τη θέλησή σου, δεν σου έκλεψαν την κάρτα ούτε σε εξανάγκασαν σε βεβιασμένη συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

τι σχεσει εχω εγω με το αλι ? φιλε μου τα μπερδεψες :)

 

λαθος κλικ :lol::D μην με βαρατε βρε, δεν εμπαινα συχνα , τωρα τελευταια καθομαι λιγο σχολιαζω :cry:

επισης αποαλι παραγγελνω χρονια τωρα κ ποτε δεν εχω χασει ουτε 1 ευρο , τους κινεζους πρεπει να τους πιεζεις . κ μιλαω για αξιες 150+ χωρις τελωνεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παραγγελία έγινε 11/11.

Το ali έδινε ημερομηνία άφιξης το αργότερο 18/12 .

Στις 29/11 το δέμα από Τσεχία φαίνεται να έχει παραδοθεί στην Αγγλία !

Ο πωλητής στα ερώτημα τα μου, μου έλεγε ότι θα τό ελέγξει.

Στις 15/12 άνοιξα dispute γιατί με ζωσανε τα φίδια αφενός γιατί ο πωλητής μου τα μασάγε με το tracking number, αφετέρου έφαγε καπάκια τρεις απανωτές αρνητικές γιατί οι άνθρωποι δεν παρέλαβαν ποτέ.

Τώρα στο Αλι μου κάνουν γυμνάσια και μου λένε ότι με βάση το tn το δέμα έχει παραδοθεί!

Με τα χίλια βάσανα κατάφερα να μιλήσω με κάποιον εκπρόσωπο του Αλι ,ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι τα screen shots από το parcel app δεν τα δέχεται το Αλι καί ότι θέλει κάποια επίσημη βεβαίωση από dhl για το ότι δεν παρελήφθει από μένα.

Η πλάκα είναι στο dhl Ελλάδας το δέμα φαίνεται καθαρά ότι το δέμα παραδόθηκε Αγγλία.

Αντιθέτως στο dhl uk φαίνεται απλά ότι κάπου παραδόθηκε.

Έστειλα mail στην dhl uk μπας και βγάλω κάποια άκρη.

 

δεν μπορω να καταλαβω πως το αλι ενω βλεπει οτι δεν το εχεις παραλαβει εσυ , να μην σε πιστευει ? :worry: φωναξε λιγο κ απαιτησε , εχει κ live να μιλησεις μαζι τους δεν χρειαζεται να περιμενεις στα emai tous . αφου εχεις ανοιξει dispute θα βρεις ακρη απλα θελει λιγο χρονο . ο πωλητης τ σου λεει ? μετα απο ολα αυτα ? στειλε λιγο μνμ με το πωλητη να τον τσεκαρω

Edited by giorgos_xperia
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό? Αυτό σημαίνει αμφισβήτηση?

Αφού είναι ξεκάθαρο ότι εσύ την έκανες την συναλλαγή με τη θέλησή σου, δεν σου έκλεψαν την κάρτα ούτε σε εξανάγκασαν σε βεβιασμένη συναλλαγή.

Προφανώς καί η συναλλαγή έγινε με την θέληση μου, αλλά δεν έχω παραλάβει το προϊόν.Δεν χαρίζω 270 Euro στον Κινέζο με την καμία ,θα εξαντλήσω ότι δυνατότητα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε δικια περιπτωση ηταν 16 μερες αναμονη για παρουσιαση στο τελωνειο.

 

εμενα φιλε ομως δεν περιμενει τελωνειο ειναι απλα δεμα που καθετε στο κεντο διαλογης ετσι απλα 7 μερες

Link to comment
Share on other sites

λαθος κλικ :lol::D μην με βαρατε βρε, δεν εμπαινα συχνα , τωρα τελευταια καθομαι λιγο σχολιαζω :cry:

επισης αποαλι παραγγελνω χρονια τωρα κ ποτε δεν εχω χασει ουτε 1 ευρο , τους κινεζους πρεπει να τους πιεζεις . κ μιλαω για αξιες 150+ χωρις τελωνεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν μπορω να καταλαβω πως το αλι ενω βλεπει οτι δεν το εχεις παραλαβει εσυ , να μην σε πιστευει ? :worry: φωναξε λιγο κ απαιτησε , εχει κ live να μιλησεις μαζι τους δεν χρειαζεται να περιμενεις στα emai tous . αφου εχεις ανοιξει dispute θα βρεις ακρη απλα θελει λιγο χρονο . ο πωλητης τ σου λεει ? μετα απο ολα αυτα ? στειλε λιγο μνμ με το πωλητη να τον τσεκαρω

 

Στο live chat μίλησα δύο φορές ο πρώτος αντιπρόσωπος μου ότι τα screen shots από το parcel app πού ανέβασα (όπου φαίνεται ξεκάθαρα ότι η παράδοση έγινε στην Αγγλία και όχι Ελλάδα) δεν αποτελούν evidence και θέλει από την dhl.

Στην dhl Ελλάδας φαίνεται ότι η παράδοση έγινε Αγγλία αλλά επειδή έχει μισά ελληνικά μισά αγγλικά δεν το δέχεται σαν evidence.

Την συζήτηση όπου ο seller δέχεται ότι δεν έχω παραλάβει αλλά ισχυρίζεται ότι θα γίνει update στο tracking number και στην συνέχεια θα παραλάβω , ούτε αυτό δέχεται σαν evidence.

Πιάσε το αυγό και κουρευτω.

Σε καμία ώρα θα ανεβάσω κι εδώ screen shots

Link to comment
Share on other sites

Στο live chat μίλησα δύο φορές ο πρώτος αντιπρόσωπος μου ότι τα screen shots από το parcel app πού ανέβασα (όπου φαίνεται ξεκάθαρα ότι η παράδοση έγινε στην Αγγλία και όχι Ελλάδα) δεν αποτελούν evidence και θέλει από την dhl.

Στην dhl Ελλάδας φαίνεται ότι η παράδοση έγινε Αγγλία αλλά επειδή έχει μισά ελληνικά μισά αγγλικά δεν το δέχεται σαν evidence.

Την συζήτηση όπου ο seller δέχεται ότι δεν έχω παραλάβει αλλά ισχυρίζεται ότι θα γίνει update στο tracking number και στην συνέχεια θα παραλάβω , ούτε αυτό δέχεται σαν evidence.

Πιάσε το αυγό και κουρευτω.

Σε καμία ώρα θα ανεβάσω κι εδώ screen shots

 

Εμπλεξες φιλε μου με τα λαμογια

Εμενα πριν κανα χρονο μου εκαναν το εξης , ενω ειχα αγορασει καποια ανταλακτικα μοτο αξιας 100 ευρω και παρελαβα κανονικα

Τα ανταλακτικα δεν ηταν για την δικια μου μοτο αλλα για αλλη και μαλιστα μικρης αξιας , δεν πρεπει να εκαναν πανω απο 10 ευρω ,

εβγαλα φωτο και βιντεο με το ανοιγμα του πακετου ο πωλητης παραδεκτηκε το λαθος του αλλα για επιστροφη χρηματων η ανταλακτικον τιποτα !

Αναγκαστηκα και ανοιξα διαμαχη και παροτι ο πωλητης το ειχε παραδεχτη το λαμογιο αλι δικαιωσε τον πωλητη για ανεπαρκη λεει στοιχεια :X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sorry για τα σεντόνια αλλά πραγματικά τα έχω πάρει με τούς αλήτες.

Το link του seller είναιhttps://www.aliexpress.com/item/4000128290000.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4cf64c4dn3qpVp

Όταν αγόρασα την σκούπα το rate του ήταν 98.7%. Τώρα με τα απανωτά αρνητικά review , έχει πέσει στο 91,9% .

Link to comment
Share on other sites

Στο live chat μίλησα δύο φορές ο πρώτος αντιπρόσωπος μου ότι τα screen shots από το parcel app πού ανέβασα (όπου φαίνεται ξεκάθαρα ότι η παράδοση έγινε στην Αγγλία και όχι Ελλάδα) δεν αποτελούν evidence και θέλει από την dhl.

 

Στην dhl Ελλάδας φαίνεται ότι η παράδοση έγινε Αγγλία αλλά επειδή έχει μισά ελληνικά μισά αγγλικά δεν το δέχεται σαν evidence.

 

Την συζήτηση όπου ο seller δέχεται ότι δεν έχω παραλάβει αλλά ισχυρίζεται ότι θα γίνει update στο tracking number και στην συνέχεια θα παραλάβω , ούτε αυτό δέχεται σαν evidence.

 

Πιάσε το αυγό και κουρευτω.

 

Σε καμία ώρα θα ανεβάσω κι εδώ screen shots

Εγω πάντως θα έλεγα να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με dhl και να πάρεις αποδεικτικό παραλαβής στα αγγλικά.

Επισης το ελληνικό site της dhl έχει επιλογη στα αγγλικά. Εαν γυρίσεις τη γλώσσα στα αγγλικά και κάνεις αναζήτηση του αριθμού αποστολής η αναφορά που σου δίνει ειναι στα αγγλικά. Δοκιμασε το μήπως σε καλύψει.

Εχεις επιβεβαιώσει οτι με dhl οτι αυτό το tracking αντίστοιχη στο ονομα σου και τι διεύθυνση παράδοσης βλέπουν, Ελλάδα ή Αγγλία;. Μήπως σου έχουν δώσει λάθος tracking απο παραγγελία άλλου;

Τέλος, μήπως ειναι τριγωνική πώληση απο Αγγλία και αλλάξει αριθμό αποστολής και τελικά το παραλάβεις;

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα έλεγα να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με dhl και να πάρεις αποδεικτικό παραλαβής στα αγγλικά.

Επισης το ελληνικό site της dhl έχει επιλογη στα αγγλικά. Εαν γυρίσεις τη γλώσσα στα αγγλικά και κάνεις αναζήτηση του αριθμού αποστολής η αναφορά που σου δίνει ειναι στα αγγλικά. Δοκιμασε το μήπως σε καλύψει.

Εχεις επιβεβαιώσει οτι με dhl οτι αυτό το tracking αντίστοιχη στο ονομα σου και τι διεύθυνση παράδοσης βλέπουν, Ελλάδα ή Αγγλία;. Μήπως σου έχουν δώσει λάθος tracking απο παραγγελία άλλου;

Τέλος, μήπως ειναι τριγωνική πώληση απο Αγγλία και αλλάξει αριθμό αποστολής και τελικά το παραλάβεις;

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταρχάς ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Έκανα αυτό πού είπες μπήκα στο ελληνικό site της DHL και εκτύπωσα την αναφορά στα αγγλικά.

Με τα νεύρα πού έχω πού να το δω .

Στην dhl Ελλάδας τηλεφώνησα στις 27/11.

Η υπάλληλος μου απάντησε ότι τό δέμα έχει παραδοθεί στην Αγγλία.

Θεωρώντας ότι πρόκειται για τριγωνική συναλλαγή ή λάθος tracking επικοινώνησα με το seller για να δω τι γίνεται.

Όμως δεν μου έδωσε ποτέ κάποια σαφή απάντηση παρά έλεγε "i will check it for you".

Στο μεταξύ οι αρνητικές πεφταν η μία πίσω από την άλλη.

Κάποιος μάλιστα είπε ότι ο seller του άλλαξε το tn και πάλι δεν παρέλαβε.

Η καταληκτική ημερομηνία για την παράδοση του δέματος είναι 18/12 .

Η πλάκα είναι ότι στο status στο Αλι ,δείχνει ότι το δέμα , μου έχει παραδοθεί.

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Έκανα αυτό πού είπες μπήκα στο ελληνικό site της DHL και εκτύπωσα την αναφορά στα αγγλικά.

 

Με τα νεύρα πού έχω πού να το δω .

 

Στην dhl Ελλάδας τηλεφώνησα στις 27/11.

 

Η υπάλληλος μου απάντησε ότι τό δέμα έχει παραδοθεί στην Αγγλία.

 

Θεωρώντας ότι πρόκειται για τριγωνική συναλλαγή ή λάθος tracking επικοινώνησα με το seller για να δω τι γίνεται.

 

Όμως δεν μου έδωσε ποτέ κάποια σαφή απάντηση παρά έλεγε "i will check it for you".

Η dhl ως παραλήπτη πιο όνομα σου ειπε οτι έχει; Το δικό σου ή άλλο; Γιατί αν είναι άλλο, προφανώς σου έχουν δώσει λάθος tracking number

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι δεν ρώτησα .

Είπα ονοματεπώνυμο και tn και μου απάντησαν ότι το δέμα πάει Αγγλία.

Θα πάρω αύριο βέβαια δεν ξέρω αν είναι υπόχρεοι να μου απαντήσουν

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναγραφω μηπως καποιος ποιο εμπειρος μπορει να ου πει γιατι το τρακιν που μου εδω σε το bangood πααρουσιαζεται με τρεις διαφορςτικες ημερομηνιες στο 17 τρακ......21/11 6/12 18/12 .....απο αυτες η ποιο κοντινη στο δικο μου δεμα αγορα 17/12 θεωρω οτι λογικα ειναι η 18/12 , αλλα εδεν μπορω να καταλαβω τι δουλεια εχουν οι αλλες δυο
Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβαζες όλα αυτά όπως τα δίνει το 17, ίσως θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε.

Καταλαβαίνω ότι ο ένας κωδικός μπορεί να είναι για τη μεταφορική μέσα στην Κίνα και ο άλλος για το ταξίδι εκτός.

Μήπως έχεις παραγγείλει με PDM, δηλαδή με τριγωνική αποστολή;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινετε με τα ελτα πλακα μου κανουν αφου το δεμα μου εκατσε 7 μερες στο κεντρο διαλογης σημερα ξεκόλλησε αλλα πηγε σε λαθος Μ.Δ κοντινής περιοχης νεας φιλαδελφιας αλλα οχι στο ανω λιοσιων που πανε της δικιας μου περιοχης καματερο ?

:X

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινετε με τα ελτα πλακα μου κανουν αφου το δεμα μου εκατσε 7 μερες στο κεντρο διαλογης σημερα ξεκόλλησε αλλα πηγε σε λαθος Μ.Δ κοντινής περιοχης νεας φιλαδελφιας αλλα οχι στο ανω λιοσιων που πανε της δικιας μου περιοχης καματερο ?

:X

 

 

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

23/12/2019, 10:11:39 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

23/12/2019, 10:00:08 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

23/12/2019, 06:25:28 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/12/2019, 05:30:36 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ)

23/12/2019, 01:29:38 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ)

22/12/2019, 22:00:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

22/12/2019, 09:59:10 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

17/12/2019, 15:50:38 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

17/12/2019, 11:56:17 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

17/12/2019, 09:34:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

13/12/2019, 21:10:34 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

12/12/2019, 08:07:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

11/12/2019, 15:09:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

 

ΚΑΜΑΡΏΣΤΕ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑ Κ.Δ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβαζες όλα αυτά όπως τα δίνει το 17, ίσως θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε.

Καταλαβαίνω ότι ο ένας κωδικός μπορεί να είναι για τη μεταφορική μέσα στην Κίνα και ο άλλος για το ταξίδι εκτός.

Μήπως έχεις παραγγείλει με PDM, δηλαδή με τριγωνική αποστολή;

 

ευχαριστω που απαντησες !! τα παρακατω δινει το 17 τρακ και υποψιν η αγορα μου εγινε 17/12 , προψπικα πιστευω οτι κατι δεν παει καλα μου φαινεται οτι εχουν δωδει το ιδιο τρακιν σε τρεις διαφορετικες παραγκελιες δυστηχωςε

 

 

Destination

 

Origin - Cached time: 2019-12-23 09:23:23 (GMT+02:00)

2019-12-18 18:45

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

2019-12-14 18:06

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

2019-11-21 18:30

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

 

 

α να συπληρωσω οτι με priority παρηγκειλα

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 μέρες, η DHL δείχνει μέσω του tracking πως το δέμα το έχει ακόμα ο αποστολέας (Banggood).

 

Έχει τύχει σε άλλον ν' αργεί τόσο πολύ η παραλαβή από το κουριερ στην Κίνα; Ξέρω ότι είναι γιορτές, αλλά και πάλι μου φαίνεται υπερβολικό και ανησυχώ γιατί μιλάμε για δέμα 200€... Μπορεί κάποιος να μας δείξει ένα tracking που είχε με DHL από Banggood;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 μέρες, η DHL δείχνει μέσω του tracking πως το δέμα το έχει ακόμα ο αποστολέας (Banggood).

 

Έχει τύχει σε άλλον ν' αργεί τόσο πολύ η παραλαβή από το κουριερ στην Κίνα; Ξέρω ότι είναι γιορτές, αλλά και πάλι μου φαίνεται υπερβολικό και ανησυχώ γιατί μιλάμε για δέμα 200€... Μπορεί κάποιος να μας δείξει ένα tracking που είχε με DHL από Banggood;

 

διαβασε το αποπανω ποστ για το δικο μου δεμα ,τρις χειροτερη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 μέρες, η DHL δείχνει μέσω του tracking πως το δέμα το έχει ακόμα ο αποστολέας (Banggood).

 

Έχει τύχει σε άλλον ν' αργεί τόσο πολύ η παραλαβή από το κουριερ στην Κίνα; Ξέρω ότι είναι γιορτές, αλλά και πάλι μου φαίνεται υπερβολικό και ανησυχώ γιατί μιλάμε για δέμα 200€... Μπορεί κάποιος να μας δείξει ένα tracking που είχε με DHL από Banggood;

 

Εμενα απο τισ 12 με dhl priority και δεν εχει φτασει καν γερμανια!ΤΡΑΓΙΚΑ!

 

Tu, 17.12.2019 19:52 --

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Th, 12.12.2019 19:34 --

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο τισ 12 με dhl priority και δεν εχει φτασει καν γερμανια!ΤΡΑΓΙΚΑ!

 

Tu, 17.12.2019 19:52 --

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Th, 12.12.2019 19:34 --

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

 

Εσένα γράφει ότι ακόμα το έχει αποστολέας και όχι η DHL. :lol:

 

Γιατί ρε ****το άλλαξαν το Ολλανδικό Post NL, μου ερχόντουσαν δέματα μέσα σε 10-12 μέρες... Τώρα 1 εβδομάδα ( και 2 εσένα) και η DHL δεν έχει καν παραλάβει! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που απαντησες !! τα παρακατω δινει το 17 τρακ και υποψιν η αγορα μου εγινε 17/12 , προψπικα πιστευω οτι κατι δεν παει καλα μου φαινεται οτι εχουν δωδει το ιδιο τρακιν σε τρεις διαφορετικες παραγκελιες δυστηχωςε

 

 

Destination

 

Origin - Cached time: 2019-12-23 09:23:23 (GMT+02:00)

2019-12-18 18:45

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

2019-12-14 18:06

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

2019-11-21 18:30

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

 

 

α να συπληρωσω οτι με priority παρηγκειλα

 

Εάν αγόρασες 17/12, τότε ο κωδικός δεν αντιστοιχεί στο δικό σου δέμα αφού έχει προγενέστερες ημερομηνίες.

Επικοινώνησε με τον πωλητή ζητώντας εξηγήσεις για τις ημερομηνίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσένα γράφει ότι ακόμα το έχει αποστολέας και όχι η DHL. :lol:

 

Γιατί ρε ****το άλλαξαν το Ολλανδικό Post NL, μου ερχόντουσαν δέματα μέσα σε 10-12 μέρες... Τώρα 1 εβδομάδα ( και 2 εσένα) και η DHL δεν έχει καν παραλάβει! :wacko:

 

Το μαγαζί έχει αλλάξει τριγωνική μετά τα προβλήματα με το ολλανδικό ταχυδρομείο και τώρα στέλνει με το γερμανικό (όχι με DHL courier, αλλά με Deustche Post DHL).

Όταν θα φτάσει στη Γερμανία, θα ξεκινήσει το ταξίδι οδικώς για την Ελλάδα.

Υπομονή, λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...