Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγράφηκαν ποστ. Αρκετά με τις off topic αναλύσεις και τις εκτός Ο.Π.Χ. συμπεριφορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα…

έστειλα ένα mail στο gearbest γράφοντας για την παραγγελία μου και γιατί έχει αργήσει τόσο πολύ και μου απάντησαν το εξής:

We apologize with this delay and sincerely regret to hear that you have not received your order.

 

After reviewing your order in detail, we have found that you haven't purchased any insurance during the check-out. Please understand that in such case we can only compensate you partially.

 

The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.

Please review in detail our shipping and insurance policy in our terms and conditions here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

 

However, as you are a valuable customer, we are willing to help you the best way we possibly can.

Here are the best solutions we can offer you in this situation:

1) Resend the item upon repaying 50% of the order value.

In this case we will send you an invoice to submit the payment of 90 USD via PayPal.

Please confirm your shipping address again in this format:

Consignee Name:

Detailed Address:

City:

State (Province):

Postal Code:

Country:

Phone Number:

 

2) Partial refund to your Wallet as store credit.

We can refund 90 USD as a gesture of good will to your Wallet and exceptionally reward you with extra points (You will receive 2 points for every 1 USD. For example 3 USD will gain you 6 points).

This refund will be processed within 24 hours.

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.

Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html

 

3) Partial refund to your original payment account.

In this case, we can refund 90 USD to your original payment account.

 

Kindly let us know your decision.

Once again we apologize for any inconvenience caused.

 

Best regards,

Rachelle

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/

 

τι να κάνω??? ξέρει κάποιος κάτι??? γιατί να μου γυρίσουν μόνο τα 90 το κινητό έκανε 160, όποιος μπορεί ας βοηθήσει!!!!

 

Τι βλακείες είναι αυτές που λένε οι Κινέζοι???

Πάει χάλασε και το GearBest? :(:(:(

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum!Παρήγγειλα λοιπόν κινητό από το Gearbest στις 18-1-2017(αγοράζοντας συγχρόνως και την επιλογή post insurance)...Όλα καλά στην αρχή,πήρε αμέσως tracking number και στις 24-1-2017 δηλώθηκε ως shipped out!Όλα έβαιναν ομαλά,στις 29-1-2017 έφτασε Ολλανδία και 31-1-2017 από το ΝL post δηλώθηκε ως «on the way to destination country-Greece».Φάνηκε κανονικότατα και στα ELTA,αλλά από τότε δεν έχει αλλάξει τίποτα στην κατάσταση του δέματος...Επικοινώνησα με Post NL,μου απάντησαν ότι το δέμα έχει φύγει από εμάς...Επικοινώνησα με ΕΛΤΑ,δεν υπάρχει τίποτα σε εμάς και πολύ πιθανό να ψεύδονται οι Ολλανδοί...Έστειλα mail στο gearbest,με συμβούλευσαν να περιμένω στην αρχή ακόμα 10 μέρες,μετά ξαναέστειλα και μου ζήτησαν να κάνω υπομονή ακόμα 15 μέρες...:angry: Τί να κάνω από εδώ και πέρα;H αγορά έγινε μέσω paypal και σκέφτομαι να ανοίξω dispute άμεσα...Σωστή η κίνηση ή να περιμένω;:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τι ακριβώς παίζει με το sheychelles post? Διαβάζω διαφορά εδώ στο φόρουμ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη, παρήγγειλα κινητό από banggood και ερχετε με αυτήν την ταχυδρομική. Από την Παρασκευή έχει γίνει shipped αλλά το ψάχνω στο 17track και μου γράφει δεν υπάρχει.. Ανανεώνεται γενικά η στην τύχη θα περιμένουμε; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gianniscoupe
Link to comment
Share on other sites

Τι βλακείες είναι αυτές που λένε οι Κινέζοι???

Πάει χάλασε και το GearBest? :(:(:(

 

σαμπως ήταν καλο ποτε? Τα τελευταια 2-3 χρονια που εχει ανεβει τοσο πολυ σε δημοφιλια τα ιδια κανουν καθε φορα,ειτε με τις πληρωμες ειτε με το στοκ που δεν εχουν και σου λενε ψεματα για να κανεις την παραγγελια. Αν δεν ειχε τοσο ανταγωνιστικες τιμες και τοση ποικιλια δεν θα υπηρχε κανενας λογος να το προτιμησει κανεις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum!Παρήγγειλα λοιπόν κινητό από το Gearbest στις 18-1-2017(αγοράζοντας συγχρόνως και την επιλογή post insurance)...Όλα καλά στην αρχή,πήρε αμέσως tracking number και στις 24-1-2017 δηλώθηκε ως shipped out!Όλα έβαιναν ομαλά,στις 29-1-2017 έφτασε Ολλανδία και 31-1-2017 από το ΝL post δηλώθηκε ως «on the way to destination country-Greece».Φάνηκε κανονικότατα και στα ELTA,αλλά από τότε δεν έχει αλλάξει τίποτα στην κατάσταση του δέματος...Επικοινώνησα με Post NL,μου απάντησαν ότι το δέμα έχει φύγει από εμάς...Επικοινώνησα με ΕΛΤΑ,δεν υπάρχει τίποτα σε εμάς και πολύ πιθανό να ψεύδονται οι Ολλανδοί...Έστειλα mail στο gearbest,με συμβούλευσαν να περιμένω στην αρχή ακόμα 10 μέρες,μετά ξαναέστειλα και μου ζήτησαν να κάνω υπομονή ακόμα 15 μέρες...:angry: Τί να κάνω από εδώ και πέρα;H αγορά έγινε μέσω paypal και σκέφτομαι να ανοίξω dispute άμεσα...Σωστή η κίνηση ή να περιμένω;:!:

Να περιμενεις αλλα να προσεχεις να μη χασεις την ημερομηνια προστασιας απο το paypal. Καποιες φορες καθυστερουν με NL post. Το χειροτερο ειναι οταν σου δειχνει οτι εχει φτασει Ελλαδα αλλα μπορει να κολλησει αρκετες ημερες εκει. Απο το gearbest θα σου λενε παντα να περιμενεις. Ετσι κι αλλιως αυτοι δεν εχουν κατι να χασουν. Το νου σου ομως να μην περασει η ημερομηνια προστασιας του paypal.

Link to comment
Share on other sites

2017-03-05 11:59 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-03-05 07:58 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-02-28 13:17 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2017-03-03 22:56 The item has been processed in the country of destination

2017-03-02 12:34 The item has arrived in the country of destination

2017-03-01 11:06 The item is on transport to the country of destination

2017-02-28 13:17 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-02-28 13:17 The item is at the PostNL sorting center

2017-02-28 10:54 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2017-02-27 01:28 The item is ready for shipment

2017-02-25 13:32 The item has left the originating country

2017-02-24 20:00 The item is received by the shipper in the originating country

2017-02-24 07:39 The item is pre-advised

 

 

Σε 10 μερες Ελλαδα με NL το κοιταω και δεν το πιστευω ακομα....

 

 

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2017-03-05 12:00 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-03-05 06:35 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-03-04 03:26 The item has been processed in the country of destination

2017-03-02 11:56 The item has arrived in the country of destination

2017-03-01 07:10 The item is on transport to the country of destination

2017-02-21 16:41 The item is on transport to the country of destination

2017-02-21 09:20 The item is on transport to the country of destination

2017-02-19 17:50 The item is at the PostNL sorting center

2017-02-08 07:48 The item is pre-advised

======================================

Στο ιδιο σάκο παίζει να είμαστε

Στάλθηκε από το μυαλό μου χρησιμοποιώντας την σκέψη μου :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τι ακριβώς παίζει με το sheychelles post? Διαβάζω διαφορά εδώ στο φόρουμ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη, παρήγγειλα κινητό από banggood και ερχετε με αυτήν την ταχυδρομική. Από την Παρασκευή έχει γίνει shipped αλλά το ψάχνω στο 17track και μου γράφει δεν υπάρχει.. Ανανεώνεται γενικά η στην τύχη θα περιμένουμε; ευχαριστώ

Αν δεις και τον οδηγό στην πρώτη σελίδα, με όποια ταχυδρομική και να σταλεί, το δέμα σου δε θα φανεί άμεσα στο 17track και τα παρόμοια.

Έχει ένα πρώτο σκέλος που μεταφέρεται (με άλλη ταχυδρομική) από το μαγαζί στην Κίνα στο πλησιέστερο διαθέσιμο hub της εταιρίας που θα αναλάβει το τελικό σκέλος της μεταφοράς (seychelles post, στην περίπτωσή σου).

Αν βρεις την ενδιάμεση μεταφορική, μπορείς να παρακολουθήσεις κανονικότατα την πορεία του δέματος εκεί (από τώρα).

Μιας και είναι το Banggood, δοκίμασε το tracking nr σου πρώτα στη FlytExpress. Αν δεν το βγάλει αυτή, δοκίμασε και το sky56.

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις αλλα να προσεχεις να μη χασεις την ημερομηνια προστασιας απο το paypal. Καποιες φορες καθυστερουν με NL post. Το χειροτερο ειναι οταν σου δειχνει οτι εχει φτασει Ελλαδα αλλα μπορει να κολλησει αρκετες ημερες εκει. Απο το gearbest θα σου λενε παντα να περιμενεις. Ετσι κι αλλιως αυτοι δεν εχουν κατι να χασουν. Το νου σου ομως να μην περασει η ημερομηνια προστασιας του paypal.

Η προστασια για να ανοιξει dispute στο paypal ειναι 180 μερες απο την πληρωμη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η προστασια για να ανοιξει dispute στο paypal ειναι 180 μερες απο την πληρωμη :)

 

Σωστά, πήγα κι εγώ να γράψω ότι είναι 180 ημέρες. Μέχρι το 2014 ήταν 45 ημέρες αλλά τώρα με τις 180 ημέρες ευνοεί τους πωλητές. Γιατί παλιά έπαιρνες πίσω τα χρήματά σου σε 1,5 μήνα ενώ τώρα θα περιμένεις μέχρι και 6 μήνες.

Βέβαια, να παραλάβεις δέμα μετά από 6 μήνες είναι εντελώς απίθανο. Το μεγαλύτερο διάστημα που μου έχει τύχει είναι 2,5 μήνες.

What’s not covered with PayPal Purchase Protection

Disputes filed more than 180 days after the purchase for item not received and significantly not as described claims

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ακόμα από 17/2 on transport με NL?

Δεν μπορώ να καταλάβω έχει φτάσει και δεν ανοίγουν τον σάκο τα ΕΛΤΑ?

 

Τι λέτε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-02-2017 12:17 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-03-2017 16:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 03-03-2017 54: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-03-2017 09:41 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-03-2017 12:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-03-2017 14:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 04-03-2017 07:47 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 05-03-2017 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 06-03-2017 02:35 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 06-03-2017 07:52 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 06-03-2017 10:00 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 06-03-2017 10:01 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

 

Αυτό το τελευταίο τι ακριβώς είναι; Πρώτη φορά το βλέπω σε όσες παραγγελίες έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-02-2017 12:17 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-03-2017 16:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 03-03-2017 54: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-03-2017 09:41 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-03-2017 12:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-03-2017 14:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 04-03-2017 07:47 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 05-03-2017 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 06-03-2017 02:35 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 06-03-2017 07:52 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 06-03-2017 10:00 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 06-03-2017 10:01 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

 

Αυτό το τελευταίο τι ακριβώς είναι; Πρώτη φορά το βλέπω σε όσες παραγγελίες έχω κάνει.

Μαλλον ειναι σε αδεια ο ταχυδρομος της περιοχης σου, δεν βρεθηκε καποιος αλλος για να στο φερει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιδια με nederland post δεν το σταματανε τελωνειο?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιδια με nederland post δεν το σταματανε τελωνειο?

Σταματανε και αυτα τελωνειο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε μεταφορά λέει ότι είναι ακόμα ,δεν έχει βγάλει ότι έφτασε Ελλάδα.

17 μέρες και ακόμα να φτάσει από Ολλανδια, όταν σε άλλους τους φτάνει 2-5 ημέρες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία έχω, πήρα πριν 3 μέρες refund.. Πρώτον αυτό το ποσό επιστρέφει στην κάρτα μου ή στο paypal?? Δεύτερον είχα ανοίξει dispute στο ebay, από την στιγμή που ο Κινέζος μου έστειλε πίσω τα χρήματά μου να το κλείσω το dispute ή μπορεί να τα ξαναπάρει?? Πρώτη φορά κάνω dispute και γι' αυτό ρωτάω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση..
Το πρώτο λάθος είναι και το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Electronic information,receive--18-Feb-2017 07:58 PM

 

Small package Center, receive--18-Feb-2017 09:58 PM

 

Parcel centre,sealing--19-Feb-2017 12:58 AM

 

Small package Center, left--19-Feb-2017 02:31 AM

 

Exchange Bureau, have been exported to open--20-Feb-2017 10:31 AM

 

Exchange Bureau, have been exported directly--21-Feb-2017 04:34 AM

 

Transit Center,left hand navigation--21-Feb-2017 10:08 AM

 

GREECE, Arrived --05-Mar-2017 10:08 AM

 

GREECE, the transfer of customs-- 05-Mar-2017 01:48 PM

 

Τελωνιάκι παίζει...;;;

Link to comment
Share on other sites

17 μέρες και ακόμα να φτάσει από Ολλανδια, όταν σε άλλους τους φτάνει 2-5 ημέρες;;;;

 

Έκανε 2-5 μέρες , τώρα όχι πάρα μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις . Εμένα 4 παραγγελίες 1μηνα η πρώτη ,26 μέρες η δεύτερη ,13 μέρες η τρίτη ,7 μέρες η τέταρτη .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις και τον οδηγό στην πρώτη σελίδα, με όποια ταχυδρομική και να σταλεί, το δέμα σου δε θα φανεί άμεσα στο 17track και τα παρόμοια.

Έχει ένα πρώτο σκέλος που μεταφέρεται (με άλλη ταχυδρομική) από το μαγαζί στην Κίνα στο πλησιέστερο διαθέσιμο hub της εταιρίας που θα αναλάβει το τελικό σκέλος της μεταφοράς (seychelles post, στην περίπτωσή σου).

Αν βρεις την ενδιάμεση μεταφορική, μπορείς να παρακολουθήσεις κανονικότατα την πορεία του δέματος εκεί (από τώρα).

Μιας και είναι το Banggood, δοκίμασε το tracking nr σου πρώτα στη FlytExpress. Αν δεν το βγάλει αυτή, δοκίμασε και το sky56.

Σε ευχαριστώ πολύ το βρήκα τελικά στο πρώτο σαιτ που μου έστειλες..

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

GREECE, the transfer of customs-- 05-Mar-2017 01:48 PM

 

Τελωνιάκι παίζει...;;;

Όχι, αυτό ειδικά είναι έκφραση που χρησιμοποιεί το site που κοιτάς.

Στα ΕΛΤΑ θα το βλέπεις πλέον. Αν σου γράψει "Εισαγωγή σε τελωνείο, Αγαθά υψηλής αξίας", τότε όντως... τελωνειάκι.

Αλλιώς, τη γλύτωσες!

Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο φως!!!

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 15-01-2017 14:07 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 25-01-2017 23:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 26-01-2017 08:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 26-01-2017 08:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ) 06-03-2017 13:31 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

40 μέρες!!!! τελωνείο

Παραγγελία απο 3/1 ο πωλητής το έδωσε μετά από 10 μέρες και μετά απο 4 μέρες έφτασε Ελλάδα...8 μέρες μέχρι να σκαναριστεί και την επομένη μπήκε τελωνείο... Αποφράδα μέρα... Όχι τόσο για την επιβάρυνση όσο για την καθυστέρηση... Ήμαρτον ρε παιδιά

Edited by nicorcam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...