Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eμενα προχτες ο υπάλληλος ταχυδρόμος του ΕΛΤΑ ειπε πως παρελαβε δέμα αντι για εμενα(δεν τον ξέρω!) και δηλωσε στο τρακινγκ πως παρέδωσε το δέμα σε εμενα. Και ενω ειχε σκοπό να μου το δωσει εντος ημερας κατι του ετυχε και αργησε..... 2 μερες να μου το δωσει.......

Επι 2 ημερες εψαχνα το δέμα μου και τα κεντρικα λέγανε πως το.... Παρελαβα(!)

Τελικά αφου εβαλα γνωστό εντος ΕΛΤΑ και ενα φιλο ασφαλιτη να ψαχτει τι παιζει, ήρθε το δέμα μου και ο ταχυδρόμος δηλωσε να μην ανησυχω γτ με..... Προσεχουν...

...

Προς γνώσιν....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί που το στέλνει δεν ξέρει τα ΙΜΕΙ της συσκευής? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το μπλοκάρει?
Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι σε καταλαβαίνω γιατί πρόσφατα είχα πέσει και εγώ θύμα δες εδώ για λεπτομέριες http://www.insomnia.gr/topic/652939-έπεσα-θυμα-απάτης-από-αξιόπιστο-γερμανικο-κατά/.

 

Άνοιξε αμεσα dispute στο PayPal και διεκδίκησε τι οποίες πιθανότητες έχεις για κάτι θετικό.

Στην τελική αν σου ζητηθεί βίντεο για το uboxing απο τους κινεζους κλεισε το κουτι με ταινια και τραβα ενα βιντεο. Την τελική απόφαση θα την πάρει το PayPal.

Δεν νομιζω να το χαψουν ευκολα, ασε που μπορει να φας καρτα απο το Paypal για παραπλανηση. Καλυτερα εξηγησου τους ομορφα και με τροπο και πιστεψε το οτι δεν θα σε αφησουν ξεκρεμαστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 1111-11-1---1-1-1-1111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μαγαζί που το στέλνει δεν ξέρει τα ΙΜΕΙ της συσκευής? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το μπλοκάρει?

 

Δεν ασχολητε το καταστημα με αυτα, Αλλα και να δηλωθει το ΙΜΕΙ, παντα υπαρχει τροπος να περασεις αλλο. Ομως ετσι και κανει το λαθος και βαλει την σιμ με το υπαρχων ΙΜΕΙ, τοτε πιαστηκε στην φακα.

Link to comment
Share on other sites

Και ακριβώς στους 2 μήνες (απο τότε που έφτασε Ελλάδα) αναστήθηκε !! :lol:

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/IMG_0989_zpsyvaniscd.jpg

 

Για να δούμε και την συνέχεια τώρα... :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Τι να δούμε με SG που είναι...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο γρήγορο δεν είναι?

Αγορά απο gearbeast με postnl registered

https://imgur.com/a/SDisL

 

Το θέμα είναι πότε θα εμφανιστεί στο tracking το ΕΛΤΑ. Το δέμα έρχεται ως συνήθως μέσα σε μια βδομάδα Ελλάδα, αλλά κάθεται και περιμένει 2 μήνες μέχρι να περάσει τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

Eμενα προχτες ο υπάλληλος ταχυδρόμος του ΕΛΤΑ ειπε πως παρελαβε δέμα αντι για εμενα(δεν τον ξέρω!) και δηλωσε στο τρακινγκ πως παρέδωσε το δέμα σε εμενα. Και ενω ειχε σκοπό να μου το δωσει εντος ημερας κατι του ετυχε και αργησε..... 2 μερες να μου το δωσει.......

Επι 2 ημερες εψαχνα το δέμα μου και τα κεντρικα λέγανε πως το.... Παρελαβα(!)

Τελικά αφου εβαλα γνωστό εντος ΕΛΤΑ και ενα φιλο ασφαλιτη να ψαχτει τι παιζει, ήρθε το δέμα μου και ο ταχυδρόμος δηλωσε να μην ανησυχω γτ με..... Προσεχουν...

...

Προς γνώσιν....

 

Ηταν ανοιγμενα τα δεματα φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Ρολοι αξιας 3 € υπαρχει περιπτωση να χρεωθει το 3€ (αποστολη με βελγικο) κι αν ναι μπορω να προσβαλω την αποφαση κι να μην πληρωσω?
Link to comment
Share on other sites

Εφυγε Amazfit απο Geekbuying στις 08/10 με registered NL εφτασες χτες χωρίς να περάσει τελωνείο ! (αυτοκολλητάκι : Τελωνειακώς ελευθερο ) :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι επιλέγω για να έρθει χωρίς τελωνείο ? (ένα smartwatch αξίας 38€)

 

https://imgur.com/a/s1C9a

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι επιλέγω για να έρθει χωρίς τελωνείο ? (ένα smartwatch αξίας 38€)

 

https://imgur.com/a/s1C9a

Και οι τρείς αυτές οι επιλογές είναι επίφοβες.

Link to comment
Share on other sites

Και οι τρείς αυτές οι επιλογές είναι επίφοβες.

 

Να επιλέξω το Unregistered air mail δηλαδή ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Να επιλέξω το Unregistered air mail δηλαδή ?

Θεωρώ ότι έχει τη μικρότερη πιθανότητα για τελωνείο, αλλά το ρισκάρεις να χαθεί φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο την ημερα που το ειδες Βουλγαρια σε ποσες μερες το παρελαβες αν εισαι Αθηνα για να δω ποτε θα παραλαβω το δικο μου που εφτασε σημερα Βουλγαρια

 

Παρασκευη ηταν βουλγαρια δευτερα θεσσαλονικη τριτη αθηνα τεταρτη τριπολη οπου βρισκομαι.

Link to comment
Share on other sites

Sε 20 ημερολογιακες ηρθε το ταμπλετακι απο gear best me priority line χωρις κανενα προβλημα και σε φοβερη συσκευασια !!!

Καλοδούλευτο, ποιό πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ρολοι αξιας 3 € υπαρχει περιπτωση να χρεωθει το 3€ (αποστολη με βελγικο) κι αν ναι μπορω να προσβαλω την αποφαση κι να μην πληρωσω?

Καταργήθηκε το τρίευρο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανείς με china post τελευταία; unregistered + registered σύνολο 6 πακέτα έρχονται από τις 2-5 Σεπτεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εξαφανίστηκε το tracking number που είχα από gearbest και έδειχνε αποστολή 23/10 με DPD priority , γιατί?
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εξαφανίστηκε το tracking number που είχα από gearbest και έδειχνε αποστολή 23/10 με DPD priority , γιατί?

 

Γίνε λιγο πιο σαφής. Όταν λες εξαφανιστηκε, από που.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

ετυχε σε καποιον σε απλο δεματακι οχι συστημμενο πολυ μικρο

το βαρος του 88 γραμμαρια

δεν το ανοιξανε

να περασει απο Γ.Ε.Τ.Α

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φωτοφραφια

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εξαφανίστηκε το tracking number που είχα από gearbest και έδειχνε αποστολή 23/10 με DPD priority , γιατί?

 

to κοιτας εδω και δεν φαινεται ? για κανε μια προσπαθεια ακομη φτανει να εινα ισωστο το τρακιν απο το μειλ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...