Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα ελευθερο χρονο αρκετο και δεν ηξερα τι να κανω και λεω δε τους ξαναστελνω?καποια στιγμη ολοι τους θα με βαρεθουν δε γινετε!!κατσε να περασουν λιγες μερες και να δεις τηλεφωνα και μαιλ στα ελτα!!ασε που η γυναικα περιμενει να παρει το δικο μου και δε κρατιεται απο τωρα, θα μαφησουν χωρις κινητο καλοκαιριατικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιμενει κανεις αλλος απο αρχες Ιουνη

Απο τις 10 έγινε ship απο hk και απο τοτε κανένα νεότερο..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Περιμενει κανεις αλλος απο αρχες Ιουνη
9 Ιουνίου, postnl από FT. δεν έχει σκαναριστεί ακόμα στην Ελλάδα σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

4/7 Eχουν φτασει Ελλαδα 4 δεματα που περιμενω..

προσοχή τωρα.τα 2 είναι από κινα 1 από Αγγλια και ένα από Γερμανια. συμπερασμα δεν εχουν ανοιξει τιποτα από 4/7.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Υπάρχει κανένας που περιμένει από 17/6 με Arrival at destination post με Sg? Ευχαριστώ..

 

Και εγω με εσας 17/6 SG Arrival ειμαι. Στον ιδιο σακο ειμαστε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα τη θηκη και το προστατευτικο γυαλακι για το τηλεφωνο και δεν εχω το τηλεφωνο:lol: Ειχε σταλει πιο μετα, και ελαβα ειδοποιηση πριν μια εβδομαδα. Ουτε 3 ευρω ουτε τιποτα δε πληρωσα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα τη θηκη και το προστατευτικο γυαλακι για το τηλεφωνο και δεν εχω το τηλεφωνο:lol: Ειχε σταλει πιο μετα, και ελαβα ειδοποιηση πριν μια εβδομαδα. Ουτε 3 ευρω ουτε τιποτα δε πληρωσα.

 

Σύμφωνα με τον νέο τιμοκατάλογο των ΕΛΤΑ, το 3ευρο καταργήθηκε για μικροπράγματα χαμηλής αξίας.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα των ολλανδικών ταχυδρομείων:

Σπίτι

Σχετικά με εμάς

Λεπτομερής σελίδα αποστολών

Ημερομηνία Κατάσταση αποστολής Χώρα προορισμού

18-07-2017 15:50 Το στοιχείο έχει φτάσει στη χώρα προορισμού ΕΛΛΑΔΑ

15-07-2017 18:32 Το στοιχείο μεταφέρεται στη χώρα προορισμού

15-07-2017 09:57 Το στοιχείο βρίσκεται στο κέντρο διαλογής PostNL

10-07-2017 03:34 Το στοιχείο είναι προκαταρκτικό

Λεπτομέρειες αποστολής: RS915891303NL

 

Το στοιχείο έχει φτάσει στη χώρα προορισμού

 

Το μήνυμα των ΕΛΤΑ:

Κωδικός Αντικειμένου: RS915891303NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

15/7/2017, 09:57:00 ΟΛΛΑΝΔΊΑ ΑΠΟΣΤΟΛΉ ΑΝΤΙΚΕΙΜΈΝΟΥ

 

Τι συμβαίνει εδώ πέρα?

Τι συμβαίνει με τα ΕΛΤΑ που αφήνουν τα πράγματα μας να σαπίζουν κυριολεκτικά στην τεράστια αποθήκη τους στο ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ;

Όποιος ξέρει ας απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει εδώ πέρα?

Τι συμβαίνει με τα ΕΛΤΑ που αφήνουν τα πράγματα μας να σαπίζουν κυριολεκτικά στην τεράστια αποθήκη τους στο ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ;

Όποιος ξέρει ας απαντήσει!

 

Αν βαρίεσαι να ρίξεις μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, με μια λέξη συμβαίνει ''της πόπης''. Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μια ματιά στο θέμα των ΕΛΤΑ και του τελωνείου.

Όσο για το δέμα σου, είμαι κι εγώ στην ίδια ακριβώς κατάσταση με ένα από αυτά που περιμένω αλλά έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας ακόμα. Κατά το φθινόπωρο θα το χουμε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε... κι Εμένα το δέμα έφτασε στην Ελλάδα από τις 2/7/17 και το status έχει κολλήσει εκεί, δεν έχει ανανεωθεί έκτοτε...

Τι να πω... σε λίγες βδομαδες συμπληρώνονται 2 μήνες από την παραγγελία στο gearbest κ μάλλον θα κάνω dispute για απαραδοτο

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση από την ημέρα της παραγγελίας. Αλλά δεν έχει μεγάλη διαφορά αφού μετά από 2 μέρες από την παραγγελία μου δωσαν κωδικό

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες ένα Mi5 από Gearbest με αποστολή στις 21/6 με Europe Registered - Austrian Post.Το τελωνείο το κοστολόγησε 100 ευρώ οπότε το χαράτσι ήρθε 39 ευρώ (24 από ΦΠΑ και 15 τα υπόλοιπα έξοδα). Επειδή το είχα πάρει με κουπόνι ήρθε πιο φθηνά από τα σκρουτζομάγαζα.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες ένα Mi5 από Gearbest με αποστολή στις 21/6 με Europe Registered - Austrian Post.Το τελωνείο το κοστολόγησε 100 ευρώ οπότε το χαράτσι ήρθε 39 ευρώ (24 από ΦΠΑ και 15 τα υπόλοιπα έξοδα). Επειδή το είχα πάρει με κουπόνι ήρθε πιο φθηνά από τα σκρουτζομάγαζα.

 

καλησπερα φιλε μου και εγω με ιδια μεθοδο ειμαι και αποστολη 16/6 ,φανηκε στο συστημα των ελτα το δικο σου ? η το παρελαβες κατευθειαν..παραγγειλαμε και ιδιο κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια Gearbest 14/6 Αποστολη Shipping method: Switzerland Post Unregistered με track num GEGMY0xxxx707

δεν φαινετε στα ελτα ,

Κανεις να του εχει τυχει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι Unregistered πως θα φανεί στα ΕΛΤΑ ???? Το GEGMY0xxxx707 δεν είναι το κλασσικό tracking number

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια Gearbest 14/6 Αποστολη Shipping method: Switzerland Post Unregistered με track num GEGMY0xxxx707

δεν φαινετε στα ελτα ,

Κανεις να του εχει τυχει κατι παρομοιο?

 

δοκιμασε http://www.sky56.cn/english/track/index μεχρι Ελλαδα ομως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...