Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξελιξη σε αυτο που ειχε φτασει ελλαδα 12/6

2017-07-12 12:27 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-06-12 14:53 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-06-11 03:52 Despatched to overseas (Country code: GR)

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κολλημένο απο τις 10/6 απο HK

2017-06-10 14:25 HONG KONG, SEND ITEM ABROAD

2017-06-05 17:24 HONG KONG, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2017-07-13 14:11

 

2017-06-10 17:06 HK, Handed over to carrier / Left for destination

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα 3 πακέτα, το ένα ογκώδες αξίας 30 ευρώ με CN registered (51 ημέρες),ι το άλλο μικρό πακετάκι αξίας 9 ευρώ με CN registered (33 ημέρες) και το 3ο σε μικρό φάκελο αξίας 2,5 ευρώ χωρίς tracking (32 ημέρες). Τα δύο πρώτα τα παρέλαβα από το ταχυδρομείο χωρίς καμία χρέωση και το 3ο στο σπίτι στο γραμματοκιβώτιο. Τα δύο μικρότερα πακέτα είχαν μικροηλεκτρονικές συσκευές. Τα αναφέρω απλά για στατιστικούς λόγους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,Θελω να κανω αγορα απο banngood με priority eu πως λεγετε αυτο τεσπα,Ποσες μερες να υπολογιζω χονδρικα;Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα βαλτε και εμενα μεσα:p , παραγγελια 16/6 GB στις 23/6 BIENNH ταξιδευοντας προς ελλαδα κ ακομη τιποτα :worry:

 

Μήπως έχεις τίποτα νεώτερο ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι 12/6 έκανα παραγγελία κι έχει κολλήσει στις 2/7 ως "the item has arrived in the country of destination"

μαλλον θα έρθει 15 Αυγουστου

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι μερες που λες ειναι απο την μερα της παραγγελιας η απο την στιγμη που σου εδωσαν το tracking number?

 

Από τη μέρα που έκανα την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που μπήκα στον κόπο και διάβασα το forum. Πολύ μπινελικι έφαγε το Gbest. Έχω κάνει και dispute στο paypal. Τουλάχιστον θα έρθει...(έτσι πιστεύω τουλάχιστον)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σετ αξεσουαρ βιντεοκαμερας και ενα διπλος φορτηστης για μπαταριες βιντεοκαμερας , αγορα απο GB αποστολη 7/6/17 Εφτασαν σημερα 14/7/17 με 20 μερες ακριβως μεσα στο τελωνειο (ετσι λεει στο τρακ)

Αξια προιοντων 30 ευρω , εγραφε 18 στο δεμα , με πηρε ο ταχυδρομος να παω να παραλαβω και να πληρωσω 24 ευρω,Εβιβα.

 

14/7/2017, 07:52:06 ΒΡΥΣΩΝ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

14/7/2017, 07:37:02 ΒΡΥΣΩΝ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

13/7/2017, 22:08:19 Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΒΡΥΣΩΝ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ)

13/7/2017, 20:08:19 Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

13/7/2017, 11:26:49 Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

12/7/2017, 17:04:34 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

12/7/2017, 14:40:15 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ ΧΑΝΙΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ))

12/7/2017, 12:40:15 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

12/7/2017, 08:35:17 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

11/7/2017, 18:33:12 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

11/7/2017, 15:09:44 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

11/7/2017, 00:11:16 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

29/6/2017, 00:10:50 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

21/6/2017, 16:24:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ

21/6/2017, 16:24:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

21/6/2017, 06:45:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

7/6/2017, 15:49:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Υπαρχει περιπτωση να κοψουν κατι αν τους δειξω οτι τα πραματα κανουν 30 ευρω?

Το παραξενο ειναι οτι ο ταχυδρομος μο ειπε οτι το δεμα ειναι απο Ολλανδια , λετε να το παιξω τρελος και να τους πω τα περι Εΰρωπης και τα σχετικα?

Edited by xeiristeis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω να κάνω μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες: Έκανα 6/6 μια παραγγελία από Gearbest. Από τις 21/6 έχει φτάσει Ελλάδα αλλά ουδέν νεώτερο. Σε επικοινωνία με το gb μου είπαν στις 6/8 να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους. Ισχύει κάτι τέτοιο; Στο paypal πότε μπορώ να κάνω dispute; Ειλικρινά βαρέθηκα να περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Τι dispute να κάνετε ρε παιδιά;..Επειδή καθυστερούν τα ΕΛΤΑ;. Τι φταίει ο πωλητής ;.. Για αυτό σου ειπαν να επικοινωνησεις στις 7/8 , επειδή τοτε συμπληρωνετε το 2μηνο που έχεις δικαίωμα να μην παραλαβεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω να κάνω μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες: Έκανα 6/6 μια παραγγελία από Gearbest. Από τις 21/6 έχει φτάσει Ελλάδα αλλά ουδέν νεώτερο. Σε επικοινωνία με το gb μου είπαν στις 6/8 να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους. Ισχύει κάτι τέτοιο; Στο paypal πότε μπορώ να κάνω dispute; Ειλικρινά βαρέθηκα να περιμένω.

Σωστά σου είπαν 2 μήνες πρέπει, αν τα ελτα πέρα βρέχει δεν φταίνε και αυτοί.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου είπαν 2 μήνες πρέπει, αν τα ελτα πέρα βρέχει δεν φταίνε και αυτοί.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχετε δίκιο βρε παιδιά, δε φταίνε αυτοί ούτε υποστηρίζω ότι φταίνε. Απλά προσπαθώ να δω τι μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν παμε να το παραλάβουμε, τι γίνεται?

Καλημέρα σε όλους. Αλήθεια την ίδια απορία έχω κι εγώ, σε συστημένο με tracking και όλα, αν δεν το παραλάβεις τι γίνεται? Επιστρέφει στον πωλητή? Χρήματα σου επιστρέφει ο πωλητής η ... ?

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε 7-14 εργάσιμες από Ολλανδία , αλλά κάνει 16-20 μέρες να ανοιχτεί ο σάκος στο αεροδρόμιο .

καλημερα φιλε και πατριδα,εγραφες πιο πισω οτι ο αδερφος σου περιμενε δεματα απο banngood,τι εγινε ?παρελαβε?περασαν τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Εδέησε ο τελώνης και βγήκαμε μετά από 10 μέρες.

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

14/7/2017, 09:56:24 Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

14/7/2017, 00:09:50 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

4/7/2017, 00:17:03 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

3/7/2017, 12:43:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

Αν δεν το παραλάβεις το δέμα, επιστρέφει πίσω. Πρέπει να συννενοηθείς με τον πωλητή για να σου κάνει refund.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν το παραλάβεις το δέμα, επιστρέφει πίσω. Πρέπει να συννενοηθείς με τον πωλητή για να σου κάνει refund.

 

Υπάρχει κάποια χρέωση μεταφορικών επιστροφής? Με τις χρεώσεις τελωνείου και ΕΛΤΑ που θα έχουν επιβληθεί, τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν να ξεκολλανε σιγα σιγα..

 

13/6 the item has arrived in the country of destination ---> 13/7 ΑΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ.

26/6 the item has arrived in the country of destination ---> 13/7 ΑΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ.

 

Σημερα εκαναν κλεισιμο απο το αεροδρομιο. Αναμενω να δω αν εχω φαει το 3ευρω χαρατσι των ελτα.

 

Ενημερωτικα τα δεματα δν εχουν καποιο κινητο αλλα διαφορα πραγματακια αξιας 22 -23 ευρω καθε δεμα.

Edited by xirosiman
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε και πατριδα,εγραφες πιο πισω οτι ο αδερφος σου περιμενε δεματα απο banngood,τι εγινε ?παρελαβε?περασαν τελωνειο?

 

Καλημέρα έφτασαν ελλαδα και κάθονται εδώ και 8 μέρες στο αεροδρόμιο ,θα ενημερώσω αν παραλάβω το έγινε με το τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Αξια αγορας 30 ευρω το κοστολογησαν 40

9.60φπα

15 ευρω τελη κτλπ

σημειωστε οτι δινετε Α.Φ.Μ και αριθμο ταυτοτητας στη παραλαβη

Link to comment
Share on other sites

Αξια αγορας 30 ευρω το κοστολογησαν 40

9.60φπα

15 ευρω τελη κτλπ

σημειωστε οτι δινετε Α.Φ.Μ και αριθμο ταυτοτητας στη παραλαβη

Γεια σου φίλε μου, το είχαν ανοίξει το δέμα ή βγάλανε συμπέρασμα από την περιγραφή του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...