Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τι κανουν 4 μέρες τωρα και ούτε μια κινηση;

 

7/7/2017, 16:44:49 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

15/6/2017, 23:13:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

A δεν παρακολουθείς...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κανουν 4 μέρες τωρα και ούτε μια κινηση;

 

7/7/2017, 16:44:49 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

15/6/2017, 23:13:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

ειχα μαυρη αβυσσαλεα κομμη και τωρα ειναι ασπρη.Πηγαινε διακοπες με την ησυχια σου!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε φίλε αλλά στα ΕΛΤΑ έβγαινε και καμιά προκήρυξη έστω και αν υπήρχαν παράθυρα και εκεί. Σε άλλους φορείς δεν είχε βγει ποτέ ή αν είχε βγει ήταν 100% εικονική. Εδώ λέμε ότι δεν έχει προσωπικό. Σε περίπτωση που πλακώσει δουλειά γίνεται μπλακ άουτ. Υπάρχουν και υπάλληλοι που δε δουλεύουν στα ΕΛΤΑ αλλά δεν είναι η πλειοψηφία. Δεν καταλαβαίνεις που πάει η κατάσταση; Υποδομές που κοστίζουν εκ. ευρώ θα ξεπουληθούν. Κάτι αντίστοιχο με τον ΟΤΕ που οι Γερμανοί πήραν τεράστιες επενδύσεις τσάμπα αλλά και εκεί ακόμα το αλισβερίσι με το κράτος συνεχίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έφτασε Ελλάδα από 21 Ιουνίου και από τότε καμία κίνηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τους αναγκάσουμε να κινηθούν πιο γρήγορα; Πάντως για μένα τέλος οι αγορές από Κίνα. Δεν είναι δυνατόν να φτάνει Ολλανδία μέσα σε εφτά μέρες και να περιμένω 21 μέρες στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έφτασε Ελλάδα από 21 Ιουνίου και από τότε καμία κίνηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τους αναγκάσουμε να κινηθούν πιο γρήγορα; Πάντως για μένα τέλος οι αγορές από Κίνα. Δεν είναι δυνατόν να φτάνει Ολλανδία μέσα σε εφτά μέρες και να περιμένω 21 μέρες στην Ελλάδα

 

Ποτέ μην λες ποτέ :p ....Πιθανών να είναι προσωρινό το θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

A δεν παρακολουθείς...

 

ειχα μαυρη αβυσσαλεα κομμη και τωρα ειναι ασπρη.Πηγαινε διακοπες με την ησυχια σου!

Είστε ωραίοι!:lol:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σημερα φανηκε καποια κινηση. Απο 19/6 κολλημένο!!! Θα περιμενω 2-3 μερες και θα επικοινωνήσω με το GB.

 

Μαζί σου κι εγώ, θα περιμένω μέχρι το ΣΚ και Δευτέρα πρωί πρωί επικοινωνία με GB

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου κι εγώ, θα περιμένω μέχρι το ΣΚ και Δευτέρα πρωί πρωί επικοινωνία με GB

χαχαχα βαλτε και εμενα μεσα:p , παραγγελια 16/6 GB στις 23/6 BIENNH ταξιδευοντας προς ελλαδα κ ακομη τιποτα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ

Από 21/06 arrived to the country of destination

Και από τότε ουδέν.

 

 

Είτε τελωνείο είτε χαθηκε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ

Από 21/06 arrived to the country of destination

Και από τότε ουδέν.

 

 

Είτε τελωνείο είτε χαθηκε

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Τουλάχιστον είναι παρήγορο ότι υπάρχουν και άλλοι σε παρόμοια κατάσταση. Πάντως απογοητεύτηκα και αμφιβάλλω αν προβώ σε παραγγελία από Κίνα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε φίλε αλλά στα ΕΛΤΑ έβγαινε και καμιά προκήρυξη έστω και αν υπήρχαν παράθυρα και εκεί. Σε άλλους φορείς δεν είχε βγει ποτέ ή αν είχε βγει ήταν 100% εικονική. Εδώ λέμε ότι δεν έχει προσωπικό. Σε περίπτωση που πλακώσει δουλειά γίνεται μπλακ άουτ. Υπάρχουν και υπάλληλοι που δε δουλεύουν στα ΕΛΤΑ αλλά δεν είναι η πλειοψηφία. Δεν καταλαβαίνεις που πάει η κατάσταση; Υποδομές που κοστίζουν εκ. ευρώ θα ξεπουληθούν. Κάτι αντίστοιχο με τον ΟΤΕ που οι Γερμανοί πήραν τεράστιες επενδύσεις τσάμπα αλλά και εκεί ακόμα το αλισβερίσι με το κράτος συνεχίζεται.

 

Αν κοιτάξεις καλά τα αποτελέσματα των προκηρύξεων (καλή τύχη!) τα τελευταία 10 χρόνια θα δεις πάρα πολλές περιπτώσεις που "δεν πήγε ο πρώτος και έτσι πήραν τελικά τον πρώτο επιλαχόντα" έτσι γίνεται τώρα...... έτσι γιατί το βύσμα, τώρα απέκτησε και στυλ!!!

 

μακάρι να ξεπουλήσουν στους Γερμανούς να δεις τι καλά θα δουλεύουν τα ΕΛΤΑ μετά!!! όχι μόνο θα παίρνεις δεματάκι σε χρόνο dt, αλλά οι γερμανοί θα κλείσουν και συμφωνίες με κινέζους και θα βλέπεις τρόπο αποστολής PostGR(ELTA) όπως βλέπεις τώρα TurkPost. Στον ΟΤΕ θυμάσαι πόσο καιρό έκανες να βγάλεις άκρη όταν ήταν δημόσιος; Το κακό είναι οτι ενώ υπήρχε η ευκαιρία όλα αυτά να γίνονται και ο Έλληνας εργαζόμενος να βγάζει και καλό ψωμάκι, τώρα ο Γερμανός θα εξαντλήσει κάθε περιθώριο και θα γεμίσει με τετράωρους που ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ για 230 ευρώ καθαρά. Ο μόνος λόγος που δε ψώνισαν ΕΛΤΑ μέχρι τώρα, είναι οτι έχει αρκετούς αργόμισθους που τα ξύνουν χρόνια και πληρώνονται υπερβολικά. Αυτούς δεν μπορείς ξαφνικά ούτε να τους μαστιγώσεις, ούτε να τους μειώσεις τον μισθό. Έτσι, το κράτος αποστράγγισε τα ΕΛΤΑ από το παχύ, χοντρό, λιγδερό λίπος και τώρα είναι έτοιμο να ξεπουλήσει. Τους "λιγοστούς" χαραμοφάηδες, αν η τιμή είναι καλή και καλύπτει την αιμορραγία, θα τους βάλουν σε καμιά γωνία να τα ξύνουν μέχρι να βγουν στη σύνταξη. Αν δεν βγαίνει το μπιλιάντζο, απλά ο διαγωνισμός θα κηρυχθεί άκαρπος και θα ξαναπροσπαθήσουν σε λίγα χρόνια πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ

Από 21/06 arrived to the country of destination

Και από τότε ουδέν.

 

 

Είτε τελωνείο είτε χαθηκε

 

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ. ΜΕ NL φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Μα εκεί είναι το θέμα. Να μπορέσεις να το διαχειριστείς μόνος σου σαν κράτος. Όταν έχεις κάνει τεράστιες επενδύσεις δεν μπορείς να τις δίνεις κοψοχρονιά ακόμα και σε εταιρίες δημοσίου άλλων χωρών (βλέπε fraport). Οι φόροι που έχουμε πληρώσει για να δημιουργηθούν όλες αυτές οι επενδύσεις πρέπει να αποδίδουν κέρδη που να καρπώνονται από όλο το λαό και επίσης να διασφαλίζεται η καλή λειτουργία των εταιριών αυτών. Οι δε θέσεις εργασίες που θα δημιουργούνται θα πρέπει να καλύπτονται αξιοκρατικά. Το να επιζητάς θέσεις εργασίας με 230 ευρώ μόνο και μόνο για την εξυπηρέτησή σου είναι αυτομαστίγωμα. Μπορεί να έχεις δουλειά με μεγαλύτερες αμοιβές αλλα αυτό θα γυρίσει μπούμερανγκ σε σένα. Το πρόβλημα στην Ελλάδα λοιπόν είναι η διαφθορά η οποία στηρίζεται κάθε φορά στις εκλογές από εμάς, επιβραβεύοντας κάθε φορά τις διεφθαρμένες παρατάξεις και πολιτικούς.
Link to comment
Share on other sites

Μα εκεί είναι το θέμα. Να μπορέσεις να το διαχειριστείς μόνος σου σαν κράτος. Όταν έχεις κάνει τεράστιες επενδύσεις δεν μπορείς να τις δίνεις κοψοχρονιά ακόμα και σε εταιρίες δημοσίου άλλων χωρών (βλέπε fraport). Οι φόροι που έχουμε πληρώσει για να δημιουργηθούν όλες αυτές οι επενδύσεις πρέπει να αποδίδουν κέρδη που να καρπώνονται από όλο το λαό και επίσης να διασφαλίζεται η καλή λειτουργία των εταιριών αυτών. Οι δε θέσεις εργασίες που θα δημιουργούνται θα πρέπει να καλύπτονται αξιοκρατικά. Το να επιζητάς θέσεις εργασίας με 230 ευρώ μόνο και μόνο για την εξυπηρέτησή σου είναι αυτομαστίγωμα. Μπορεί να έχεις δουλειά με μεγαλύτερες αμοιβές αλλα αυτό θα γυρίσει μπούμερανγκ σε σένα. Το πρόβλημα στην Ελλάδα λοιπόν είναι η διαφθορά η οποία στηρίζεται κάθε φορά στις εκλογές από εμάς, επιβραβεύοντας κάθε φορά τις διεφθαρμένες παρατάξεις και πολιτικούς.

 

φίλε μου οι τεράστιες επενδύσεις δεν έγιναν για το καλό του κράτους και των πολιτών του. Έγινε γιατί ο τάδε υπουργός είχε τον τάδε κουμπάρο εργολάβο τους τάδε ψηφοφόρους να βολέψει κλπ. Αν όλοι αυτοί εκεί μέσα, πριν πατώσει το σύστημα, έπαιρναν τη δουλειά μετά από συνέντευξη και προσπάθεια όπως στον ιδιωτικό τομέα και κάποιος του έλεγχε, τους αξιολογούσε (τίμια) και οι κηφήνες έπαιρναν ευγενικά τον Πουλόπουλο όλα θα δούλευαν ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι παρομοιο θα συμβαινει και στα ΕΛΤΑ

http://www.enikos.gr/society/525441/salos-me-ti-photo-eforiakou-pou-lynei-stavrolexo-eno-o-kosmos-per

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Όλη αυτά γίνονται για να πάρουν τα 3€ τα ΕΛΤΑ ,μην πω τι θα πάρουν στο μέλλον , πιστεύω τα αντίθετα αποτελέσματα θα έχει ,πολύ κόσμος θα σταματήσει να παίρνει από Κίνα ,γιατί δεν θα άξιζει όλη αυτή η ταλαιπωρία .
Link to comment
Share on other sites

Δείτε.... και μετά θα εξηγήσω....

 

11/7/2017, 13:20:16 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΧΧΧΧΧΧΧ (Θ ΧΧ))

11/7/2017, 13:03:39 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

11/7/2017, 11:06:26 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

11/7/2017, 06:35:02 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/7/2017, 22:38:12 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

10/7/2017, 20:38:12 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/7/2017, 01:11:07 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

9/7/2017, 18:04:42 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

7/7/2017, 14:43:34 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

7/7/2017, 12:43:34 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

7/7/2017, 11:30:59 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

5/7/2017, 21:57:13 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

5/7/2017, 21:01:21 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

5/7/2017, 12:54:58 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

19/6/2017, 04:28:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Λοιπον σήμερα δεν έφυγα απο το σπιτι μου καθόλου γιατί έχω άδεια... ο ταχυδρόμος δεν χτύπησε το κουδούνι μου... βασικά δεν ήρθε καθόλου. Παρόλα αυτά στο tracking λέει ότι μου άφησαν ειδοποίηση. Ειδοποίηση δεν έχει στα γραμματοκιβώτια !!!

@$#@#$#@$ και στρατιωτικός περίπατος !!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλη αυτά γίνονται για να πάρουν τα 3€ τα ΕΛΤΑ ,μην πω τι θα πάρουν στο μέλλον , πιστεύω τα αντίθετα αποτελέσματα θα έχει ,πολύ κόσμος θα σταματήσει να παίρνει από Κίνα ,γιατί δεν θα άξιζει όλη αυτή η ταλαιπωρία .

 

με τα registered ισως.Σημερα μου ηρθε δευτερη παραγγελια απο κινα (θηκη) με απλο untracked και ηρθε παλι κατευθειαν σπιτι χωρις χρεωση.

 

Οποτε αν δεν ειναι κατι αξιας μεγαλης πιστευω οτι η πατροπαραδοτη τακτικη του απλου china untracked δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σήμερα δεν έφυγα απο το σπιτι μου καθόλου γιατί έχω άδεια... ο ταχυδρόμος δεν χτύπησε το κουδούνι μου... βασικά δεν ήρθε καθόλου. Παρόλα αυτά στο tracking λέει ότι μου άφησαν ειδοποίηση. Ειδοποίηση δεν έχει στα γραμματοκιβώτια !!!

@$#@#$#@$ και στρατιωτικός περίπατος !!!!

 

Πάρε μια εκτύπωση του tracking και την ταυτότητα σου, πήγαινε στο ταχυδρομείο αύριο μετά τις 10-11 και πάρε το πακέτο σου.

Όταν γυρίσεις στο σπίτι, μπορεί να βρεις και την ειδοποίηση...

 

Μην κάνεις τον κόπο να διαμαρτυρηθείς. Θα σου πουν οτι στο ταχυδρομείο δεν βλέπουν καν τους ταχυδρόμους, ξεκινούν απο αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησαμε

 

11/7/2017, 00:11:16 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

29/6/2017, 00:10:50 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Δείτε.... και μετά θα εξηγήσω....

 

11/7/2017, 13:20:16 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΧΧΧΧΧΧΧ (Θ ΧΧ))

11/7/2017, 13:03:39 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

11/7/2017, 11:06:26 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

11/7/2017, 06:35:02 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/7/2017, 22:38:12 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

10/7/2017, 20:38:12 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/7/2017, 01:11:07 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

9/7/2017, 18:04:42 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

7/7/2017, 14:43:34 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

7/7/2017, 12:43:34 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

7/7/2017, 11:30:59 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

5/7/2017, 21:57:13 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

5/7/2017, 21:01:21 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

5/7/2017, 12:54:58 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

19/6/2017, 04:28:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Λοιπον σήμερα δεν έφυγα απο το σπιτι μου καθόλου γιατί έχω άδεια... ο ταχυδρόμος δεν χτύπησε το κουδούνι μου... βασικά δεν ήρθε καθόλου. Παρόλα αυτά στο tracking λέει ότι μου άφησαν ειδοποίηση. Ειδοποίηση δεν έχει στα γραμματοκιβώτια !!!

@$#@#$#@$ και στρατιωτικός περίπατος !!!!

 

Το ίδιο συνέβη και σε μένα. Το ταχυδρομείο που θα παραλάβεις είναι στη Μαρτίου ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σήμερα δεν έφυγα απο το σπιτι μου καθόλου γιατί έχω άδεια... ο ταχυδρόμος δεν χτύπησε το κουδούνι μου... βασικά δεν ήρθε καθόλου. Παρόλα αυτά στο tracking λέει ότι μου άφησαν ειδοποίηση. Ειδοποίηση δεν έχει στα γραμματοκιβώτια !!!

@$#@#$#@$ και στρατιωτικός περίπατος !!!!

Πάρε μια εκτύπωση του tracking και την ταυτότητα σου, πήγαινε στο ταχυδρομείο αύριο μετά τις 10-11 και πάρε το πακέτο σου.

Όταν γυρίσεις στο σπίτι, μπορεί να βρεις και την ειδοποίηση...

 

Μην κάνεις τον κόπο να διαμαρτυρηθείς. Θα σου πουν οτι στο ταχυδρομείο δεν βλέπουν καν τους ταχυδρόμους, ξεκινούν απο αλλού.

Τα ίδια συμβαίνουν σε μένα εδώ και χρόνια, τουλάχιστον 4 στις 5 φορές που είναι να παραλάβω κάποιο συστημένο (δέμα, αλληλογραφία κλπ).

Ταχυδρόμος δεν εμφανίζεται, ειδοποίηση δεν εμφανίζεται (κι ας λέει το tracking page των ΕΛΤΑ).

Και αν πάω την επόμενη μέρα με το tracking number, μου λένε... "δεν το έχουμε εμείς, το έχει ο ταχυδρόμος"(!!!)

Το έχω μάθει πλέον, κάνω υπομονή και πάω τη μεθεπομένη (και στο μεταξύ βέβαια, ούτε δέμα ή φάκελλος έρχεται, ούτε ειδοποίηση).

Άκρη έτσι κι αλλιώς δεν έβγαλα όσες φορές προσπάθησα να τους πω να μου εξηγήσουν πώς μπορεί να γίνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...