Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πιθανοτερο να ερθει η αναπτυξη στην ελλαδα απο το να σταματησει τελωνειο unregisterd δεμα παρα μονο αν ειναι τοσο ογκωδες που βγαζει ματι (πλυντηριο ας πουμε)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γραψε μας μολις παραλαβεις ποιο τηλ ειναι και την λυπητερη

 

Σημερα παρέλαβα μετά απο πολυυυυυυ καιρό όπως έδειχνε και το στάτους,

λοιπόν ηταν εαν Xiaomi Redmi Note 4 πλήρωσα τελωνείο 52 euro αλά πιστεύω ειναι σχεδόν ταρίφα σε όλα απλά όπως τους κάτσει χρεώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα μετά απο πολυυυυυυ καιρό όπως έδειχνε και το στάτους,

λοιπόν ηταν εαν Xiaomi Redmi Note 4 πλήρωσα τελωνείο 52 euro αλά πιστεύω ειναι σχεδόν ταρίφα σε όλα απλά όπως τους κάτσει χρεώνουν...

 

Xiaomi Redmi Note 4 (64GB); πρέπει να στο χρέωσε 170€, όποτε πλήρωσες 40€ ΦΠΑ 24% συν 12 τέλη ΕΛΤΑ .Σε σχέση με Ελλάδα σου βγήκε φθηνότερο μετά το τελωνείο ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείς ότι έχεις fake tracking number; Η σελίδα της Yanwen δίνει κανονικά πληροφορία.

Το δέμα σου φαίνεται να έχει σταλεί untracked. Μέχρι να φτάσει στην Ελλάδα μπορείς να το παρακολουθήσεις από αυτούς, εδώ όμως τα ΕΛΤΑ το διαχειρίζονται ως απλή αποστολή, οπότε tracking πλέον δεν έχεις. Θα το παραδώσουν όποτε (ή αν...) θυμηθούν να το παραδώσουν...

Από 28/12 πάντως είναι πολλές μέρες - εκτός αν έχει μπει τελωνείο, κάτι που δυστυχώς -ελλείψει tracking- δεν μπορείς να μάθεις...

 

Το θεωρώ fake από αναφορές σε αυτό το νήμα και από άλλους χρήστες.. Είχα κάνει και μια παράθεση κάποιες σελίδες πίσω.. Δεν φαίνεται περίεργο που και όλες οι ώρες ενημέρωσης του tracking είναι ακριβώς όμως; (πχ: 24/12 14:00, αμέσως επόμενη ενημέρωση 25/12 14:00, άφιξη 27/12 00:00)

Προσωπικά πρώτη φορά έρχεται σε εμένα την Yanwen.

2 καλωδιάκια USB είναι που δεν τα έβρισκα Ελλάδα, δεν νομίζω να περάσαν και τελωνείο..

 

Fake δεν το λες, απλα οταν φτασει στην Ελλαδα δεν μπορεις να το εντοπισεις.

Μου εχει τυχει να παραλαβω σε μια εβδομαδα και μου εχει τυχει να παραλαβω σε πανω απο εναν μηνα απο τι στιγμη που εγραψε οτι εφτασε στην Ελλαδα.

 

Ξέρω ότι Ελλάδα δεν φαίνεται καθώς είναι untracked. Im not that noob on mails.. :p Το θέμα μου είναι αν μπορεί να αποδεχτεί στο Ebay (here, im noob). Ο πωλητής έχει 4 μέρες να απαντήσει ακόμα στο μήνυμα που του είχα στείλει. Δεν είναι βέβαια κανά τρελό ποσό τα 7euro και να τα χάσω, αλλά μαθαίνουμε κιόλας.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι αν μπορεί να αποδεχτεί στο Ebay (here, im noob). Ο πωλητής έχει 4 μέρες να απαντήσει ακόμα στο μήνυμα που του είχα στείλει. Δεν είναι βέβαια κανά τρελό ποσό τα 7euro και να τα χάσω, αλλά μαθαίνουμε κιόλας.. :lol:

 

Συνήθως στα untracked παίρνει ο αγοραστής refund μιας και δεν υπάρχει καμία απόδειξη ότι το παρέλαβες ( ακόμα κι αν το χες κάνει )

Κάνε ότι είναι να κάνεις με τα λεφτά σου ( δεν μπορώ να σου πω τι θα κάνεις με αυτά ) αλλά δεν είναι σίγουρο ότι χάθηκαν, όπως είπα τελευταία παραλαμβάνω untracked από οκτώβρη (μέσα και τέλη ) απ'το ebay.

Eπίσης μην βασίζεσαι στα tracking number των απλών δεμάτων, πολλές φορές σου δείχνει μέχρι και σε 2 ημέρες ότι φτάνουν Ελλάδα :p

Link to comment
Share on other sites

γραψε μας μολις παραλαβεις ποιο τηλ ειναι και την λυπητερη

 

Xiaomi Redmi Note 4 (64GB); πρέπει να στο χρέωσε 170€, όποτε πλήρωσες 40€ ΦΠΑ 24% συν 12 τέλη ΕΛΤΑ .Σε σχέση με Ελλάδα σου βγήκε φθηνότερο μετά το τελωνείο ;

 

Ναι, βασικά και γω 170 euro το πήρα οπότε πάλι καλά που το κοστολόγησαν ετσι γιατί αλλιώς έπρεπε να πληρώσω πάνω απο 65 eurο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανοτερο να ερθει η αναπτυξη στην ελλαδα απο το να σταματησει τελωνειο unregisterd δεμα παρα μονο αν ειναι τοσο ογκωδες που βγαζει ματι (πλυντηριο ας πουμε)

:lol::lol::up:

Κινητο τηλεφωνο εχει το δεμα, δεν ξερουμε τι γινεται

Το θεωρώ fake από αναφορές σε αυτό το νήμα και από άλλους χρήστες.. Είχα κάνει και μια παράθεση κάποιες σελίδες πίσω.. Δεν φαίνεται περίεργο που και όλες οι ώρες ενημέρωσης του tracking είναι ακριβώς όμως; (πχ: 24/12 14:00, αμέσως επόμενη ενημέρωση 25/12 14:00, άφιξη 27/12 00:00)

 

Ο πωλητής έχει 4 μέρες να απαντήσει ακόμα στο μήνυμα που του είχα στείλει. Δεν είναι βέβαια κανά τρελό ποσό τα 7euro και να τα χάσω, αλλά μαθαίνουμε κιόλας.. :lol:

Και στα ελτα εχουμε δει να γραφει ανυπαρκτη ωρα πχ 28:00 :lol:

Αν ειναι απο κινα μπορει να κανει διακοπες για να γιορτασει το νεο ετος και να μην διαβαζει τα μηνυματα του ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα. Παραγγελία πριν 4 μέρες ένα χειριστήριο του wii από aliexpress. Το έστειλε την άλλη μέρα ο πωλητής με sg post. Πριν λίγο μου ήρθε στο tracking ότι έφτασε Ελλάδα. 3 μέρες μόνο. Λογικά την Παρασκευή θα το έχω εφόσον ανοίξουν τον σάκο. Μπράβο έχω παραλάβει μέχρι 11 μέρες αλλά σε κάτω από 10 ποτέ.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δύο παραγγελίες με Swiss Post από αρχές Ιανουαρίου μόλις εμφανίστηκαν στο Site των ΕΛΤΑ... Receive item at office of exchange...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα. Παραγγελία πριν 4 μέρες ένα χειριστήριο του wii από aliexpress. Το έστειλε την άλλη μέρα ο πωλητής με sg post. Πριν λίγο μου ήρθε στο tracking ότι έφτασε Ελλάδα. 3 μέρες μόνο. Λογικά την Παρασκευή θα το έχω εφόσον ανοίξουν τον σάκο. Μπράβο έχω παραλάβει μέχρι 11 μέρες αλλά σε κάτω από 10 ποτέ.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Τωρα εσενα τι να σου πουμε? :p :wacko:

 

 

εστειλε ο πωλητης απο αλι 2-3 ωρες(!!!) μετα την παραγγελια το δεμα, μεσα σε 4 μερες εμφανιστηκε το "despatched to overseas"...και κει εχει μεινει απο τις 16/1. Δεκαημερο εκλεισε χωρις να φτασει, μεχρι να το σκαναρουν και εδω περα...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα. Παραγγελία πριν 4 μέρες ένα χειριστήριο του wii από aliexpress. Το έστειλε την άλλη μέρα ο πωλητής με sg post. Πριν λίγο μου ήρθε στο tracking ότι έφτασε Ελλάδα. 3 μέρες μόνο. Λογικά την Παρασκευή θα το έχω εφόσον ανοίξουν τον σάκο. Μπράβο έχω παραλάβει μέχρι 11 μέρες αλλά σε κάτω από 10 ποτέ.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Πάρε ένα δανεικό για το Σαββατοκύριακο και από βδομάδα έχει ο θεός...

Link to comment
Share on other sites

Gearbest και postnl:

28/11/2016 09:26 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

Αντε και καλο Πασχα!@#$%/^!@

 

ω ρε φιλε κι εγω μια απο τα ιδια αλλα απο FT με ιδιο μεταφορεα.

Link to comment
Share on other sites

China post. Να δωσω κουραγιο

δεμα προιον αξιας 9 δολαρια

 

 

 

2017-01-25 11:42 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-01-25 09:15 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-01-24 21:55 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-11-26 17:24 CHINA, SEND ITEM ABROAD

2016-11-18 11:26 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

2017-01-24 23:55 希腊雅典, 到达互换局

2016-12-05 05:52 北京, 启运

2016-11-26 22:46 北京航站, 离开交航

2016-11-26 22:42 北京航站, 到达

2016-11-26 17:12 北京互换局, 已出口直封

2016-11-26 09:54 北京互换局, 已出口开拆

2016-11-22 13:36 厦门互换局, 已出口互封(国内经转)

2016-11-22 11:37 厦门互换局, 已出口开拆

2016-11-19 22:26 泉州市邮政函件局, 离开,下一站【泉州小包】

2016-11-19 19:26 泉州市邮政函件局, 已封发

2016-11-18 11:26 泉州市邮政函件局, 已收寄

2016-11-12 02:21 电子信息已收到

 

Θανάση δώσε μας κουράγιο!!!

 

Gearbest και postnl:

28/11/2016 09:26 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

Αντε και καλο Πασχα!@#$%/^!@

 

Εδώ παρέα είμαστε... Χαχαχαχα!

Και έχω και άλλο ένα κινητό που περιμένω, με αποστολή 06/01/2017, να πω καλά Χριστούγεννα??? XDDDD:lol::lol::lol::D:p:p

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Μια θηκη με China Post παραγγειλα 19.1 σημερα ειναι Αθηνα...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Υπαρχει κανεις απο Θεσ/νικη που παρελαβε κινητο με SGpost τις τελευταιες 15 μερες και γλιτωσε απο το τελωνειο; Γιατι με αυτα που διαβαζουμε τελευταια, μας εφυγε η ψυχη....

Ας πει καποιος κατι αισιοδοξο να αναθαρρησουμε λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έκανα μια παραγγελία στις 29/12 ένα κινητό από Gearbest και χθες μέσω του Tracking ανακάλυψα τα παρακάτω....

 

Destination Country - Cache Time: 2017-01-25 14:01

2017-01-24 10:47 ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-01-24 10:47 HIGHT-VALUE GOODS - OFFICIAL CUSTOMS DECLARATION REQUIRED

2017-01-24 02:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-01-07 10:36 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2017-01-25 14:01

2017-01-24 12:47 Held by Custom

2017-01-24 04:39 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-01-13 10:46 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-01-07 10:36 Despatched to overseas (Country code: GR)

Copy ResultCopy LinkTranslateTarget Language: English

 

 

Επειδή είναι η πρώτη μου φορά που παραγγέλνω από Κίνα αντικείμενο μεγαλύτερης αξίας των 10€ δεν έχω καταλάβει... το κινητό έχει κρατηθεί στο τελωνείο (και θα περιμένω να με ειδοποιήσουν τότε ή το ψάχνω εγώ) ή απλώς είναι ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα και θα μου έρθει κανονικά μετά από κάποιες μέρες....

η αποστολή είναι με απλό ταχυδρομείο SingPost

Όποιος γνωρίζει κάτι και μπορεί να με διαφωτίσει... ευχαριστώ εκ των προτέρων!

θα σου ερθει ειδοποιητηριο, δεν ειναι στο χερι σου

Το Gearbest εχει αγορασει τα νουμερα αποστολης απο το ολλανδικο, δεν αποτελει ομως επισημη σταση του.

Ο καθενας αγορασει οσα νουμερα αποστολης θελει και απο οποιο ταχυδρομειο θελει, εφοσον του συμφερει (εμπορικες συμφωνιες )

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία μου με PostNL όπου τους εξέφρασα την ανησυχία μου για το "κόλλημα" σε συγκεκριμένο στάδιο και τους ρώτησα (just in case...) τι γίνεται σε περίπτωση απώλειας του δέματός μου,το οποίο όπως και σε άλλους φίλους από ότι διαβάζω έχει κολλήσει από 31-12 στο "The item is on transport to the country of destination", η απάντησή τους:

"Hello Lazaros, I'm really sorry to hear this. The sender is always responsible for your parcel untill you receive it. That's because the sender pays for the shipment, and has an agreement at his own local post organization. We don't handle or deliver your parcel,we only forward the parcel from The Netherlands to Greece and if you didn't receive your parcel, the sender is the only one who can start an investigation at the post organization where he payed for the shipment. I hope that you'll receive your parcel soon. Kind regards, Thera"

...

Μια απορία, για όποιον γνωρίζει:

Αφού, όταν μπαίνει στην ΕΕ αντικείμενο από τρίτη χώρα, περνάει από τελωνείο στη χώρα εισόδου, πώς περνάει από τελωνείο στην Ελλάδα, ερχόμενο από Ολλανδία; Μήπως δεν έρχεται λοιπόν μέσω Ολλανδίας και είναι δικαιολογίες της PostNL τα παραπάνω; Έτσι κι αλλιώς δηλαδή πρέπει είναι υπεύθυνοι αν χάθηκε το πακέτο, εφόσον το τράκινγκ έμεινε στο στάδιο "The item is on transport to the country of destination", δηλαδή από Ολλανδία προς Ελλάδα, αν ισχύει αυτό που λένε...

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Από sky56:

 

Electronic information,receive--27-Dec-2016 04:56 PM

Small package Center, receive--27-Dec-2016 06:56 PM

Parcel centre,sealing--27-Dec-2016 09:56 PM

Small package Center, left--27-Dec-2016 11:29 PM

Exchange Bureau, have been exported to open--29-Dec-2016 07:29 AM

Exchange Bureau, have been exported directly--30-Dec-2016 01:32 AM

Transit Center,left hand navigation--30-Dec-2016 07:06 AM

GREECE, Arrived --11-Jan-2017 07:06 AM

GREECE, the transfer of customs-- 11-Jan-2017 10:46 AM

 

Τι θα πει το :"the transfer of customs";

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αριθμός: RS*********NL

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2017-01-25 11:19 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-22 15:32 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-01-22 13:14 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-12-13 23:13 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης: Ολλανδία

2017-01-22 15:14 The item has been processed in the country of destination

2017-01-18 22:47 The item has arrived in the country of destination

2016-12-15 09:26 The item is on transport to the country of destination

2016-12-13 23:13 The item is at the PostNL sorting center

2016-12-06 09:48 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Δεν έχω κάνει πάρα πολλές παραγγελίες από το εξωτερικό,

αλλά αυτό το πακέτο έχει καθυστερήσει περισσότερο απ όλα, κλείσαμε 50 ημέρες.

Υπ' όψιν ότι τα άλλα 2 πακέτα που είχα παραγγείλει ήρθαν στις 3 και 4 εβδομάδες αντίστοιχα.

Το καλό είναι μάλλον ότι είμαστε στην τελική ευθεία.

Για όποιον γνωρίζει, επειδή είχα και ένα άγχος για τελωνεία και δασμούς, εφόσον έφυγε απο το αεροδρόμιο και αποστέλεται εντός Αττικής, αποκλείεται η περίπτωση τελωνείου σωστα?

 

Αφού βρίσκεται στο ΚΔ Αττικής και είσαι στην Αττική, δεν χρεώθηκες έξοδα εκτελωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Από sky56:

 

Electronic information,receive--27-Dec-2016 04:56 PM

Small package Center, receive--27-Dec-2016 06:56 PM

Parcel centre,sealing--27-Dec-2016 09:56 PM

Small package Center, left--27-Dec-2016 11:29 PM

Exchange Bureau, have been exported to open--29-Dec-2016 07:29 AM

Exchange Bureau, have been exported directly--30-Dec-2016 01:32 AM

Transit Center,left hand navigation--30-Dec-2016 07:06 AM

GREECE, Arrived --11-Jan-2017 07:06 AM

GREECE, the transfer of customs-- 11-Jan-2017 10:46 AM

 

Τι θα πει το :"the transfer of customs";

Έφτασε Ελλάδα

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ με SG το ίδιο (3μέρες Ελλάδα!) :

Number: RF********SG

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-01-22 14:28 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Singapore

2017-01-25 16:33 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-01-22 14:28 Despatched to overseas (Country code: GR)

======================================

Απο την άλλη έχουμε...

 

Number: RS********NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-01-04 19:34 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-01-06 08:54 The item is on transport to the country of destination

2017-01-04 19:34 The item is at the PostNL sorting center

2016-12-28 01:48 The item is pre-advised

======================================

ή άλλα που ήρθαν/σκαναριστήκανε αργότερα

 

Number: RS********NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-01-14 00:00 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-01-23 17:33 The item has arrived in the country of destination

2017-01-15 12:18 The item is on transport to the country of destination

2017-01-14 00:16 The item is at the PostNL sorting center

2017-01-09 03:51 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου, από 22/12, ακόμα μέσα είμαι...Οι άνθρωποι θέλουν πολλά " καντήλια"... Δεν υπάρχει ούτε στο τελωνείο σειρά, ότι κάτσει...Έχω κάτι νεύρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπάρχουν πολλοί λόγοι που είναι έτσι η κατάσταση άστο για να δούμε πόσο ακόμα?

επίσης έχω και 2 tempered που έκλεισαν 40+ μέρες άφαντα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, για όποιον γνωρίζει:

Αφού, όταν μπαίνει στην ΕΕ αντικείμενο από τρίτη χώρα, περνάει από τελωνείο στη χώρα εισόδου, πώς περνάει από τελωνείο στην Ελλάδα, ερχόμενο από Ολλανδία; Μήπως δεν έρχεται λοιπόν μέσω Ολλανδίας και είναι δικαιολογίες της PostNL τα παραπάνω; Έτσι κι αλλιώς δηλαδή πρέπει είναι υπεύθυνοι, εφόσον το τράκινγκ έμεινε στο στάδιο "The item is on transport to the country of destination", δηλαδή από Ολλανδία προς Ελλάδα...

 

Το δέμα που ταξιδεύει από τρίτη χώρα με ταχυδρομείο χώρας της ΕΕ, πχ Ολλανδία, περνάει "καθ' οδόν" (in transit) από τη χώρα αυτή, δηλαδή δεν εκτελωνίζεται στη χώρα αυτή αλλά κάνει σταθμό εκεί και ξαναφορτώνεται για τη χώρα προορισμού.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι σενάρια ... φαντασίας :)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε Ελλάδα

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Ευχαριστώ αυτό το βλέπω, το "the transfer of customs" ρωτάω τι σημαίνει

Μπήκε τελωνείο;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...