Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασε σχεδον ο Μάης!!! :):(:mad:

 

με παραγγελια απο τις 20 Μαρτιου.

ενταξει, ειναι να τρελλαινεσαι ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα παιδιά με παραγγελία 12/05, μου έβγαζε από τις 24/05 "arrived at destination country GR" στο http://www.17track.net . Αυτό μέχρι χθες..

 

Σήμερα ξαφνικά μου βγάζει "Latest Event -- 2016-05-19 11:30 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD"

 

Προχωράω σε dispute??

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με παραγγελία 12/05, μου έβγαζε από τις 24/05 "arrived at destination country GR" στο http://www.17track.net . Αυτό μέχρι χθες..

 

Σήμερα ξαφνικά μου βγάζει "Latest Event -- 2016-05-19 11:30 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD"

 

Προχωράω σε dispute??

φυσικα και οχι ... διαβασε λιγο ποιο πισω και κοιτα καλυτερα γιατι στο βγαζει αυτο!!!!δεν λειτουργει το τρακ απο sg απο χθες...οποτε ενημερώνετε μονο απο το site των ελτα.... το εχουμε αναφερει αλλες 2 φορες τουλαχιστον σημερα... καποια στιγμη θα στον εμφανισει και παλι το arrived at destination... να περιμενεις να περασουν 25-30 μερες πριν το dispute αν και απο βδομαδα θα εμφανιστει στο αεροδρομιο πιστευω

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με παραγγελία 12/05, μου έβγαζε από τις 24/05 "arrived at destination country GR" στο http://www.17track.net . Αυτό μέχρι χθες..

 

Σήμερα ξαφνικά μου βγάζει "Latest Event -- 2016-05-19 11:30 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD"

 

Προχωράω σε dispute??

Είσαι νωρίς ακομα, πρέπει να περάσει ένας μήνας τουλάχιστον από την ημέρα της αποστολης. Εγώ με ημερομηνία αποστολης 7/5 και ακόμα περιμένω. Πολλές φορές το σύστημα τους βγαίνει εκτός αλλά πρώτη φορά τα έχουν κάνει τόσο μπαχαλο.

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Είσαι νωρίς ακομα, πρέπει να περάσει ένας μήνας τουλάχιστον από την ημέρα της αποστολης. Εγώ με ημερομηνία αποστολης 7/5 και ακόμα περιμένω. Πολλές φορές το σύστημα τους βγαίνει εκτός αλλά πρώτη φορά τα έχουν κάνει τόσο μπαχαλο.

 

25 εργασιμες μετα την αγορα και οχι μετα την αποστολη.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εσύ από ποτέ περιμένεις? Αρχές του μήνα?

 

αγορα 2/5 , 13/5 ελλαδα αν θυμαμαι καλα, εχθες ανοιξα case στο pp, λιγο πριν τις 25 μερες αλλα μεχρι να ζhτησει στοιχεια το pp θα εχουν περασει

Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε λίγο ρε παιδιά, γιατί όπως πάει το πράγμα δεν θα στέλνει κανένας Ελλάδα από Κίνα. Και ακόμα παίρνετε στα σοβαρά το tracking της sg? Έλεος πια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια βοήθεια θα ηθελα .θελω να παραγγειλω το xiaomi redmi note 3 pro,απο ευρωπαϊκή αποθήκη,αυτην την στιγμι το εχουν αυτα τα μαγαζια shop.gizchina.com .ibuygou.com http://www.honorbuy.com δεν εχω παραγγειλι ποτε απο αυτα..το vicmall θα το εχει διαθεσιμο απο βδομαδα..καμια γνώμη...???ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε λίγο ρε παιδιά, γιατί όπως πάει το πράγμα δεν θα στέλνει κανένας Ελλάδα από Κίνα. Και ακόμα παίρνετε στα σοβαρά το tracking της sg? Έλεος πια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Who cares?

Κλασσικοί καμικάζι που μέχρι χτες ψώνιζαν από τον κώτσο και ξαφνικά ανακάλυψαν τις ηλεκτρονικές αγορές από το εξωτερικό.:D

 

Η μπάλα όμως θα μας πάρει όλους.

Το τραγικό της υπόθεσης είναι, ότι θα περίμενε κανείς πως τώρα με τα capital controls, θα γινόμασταν έστω και λίγο καλύτεροι ως καταναλωτές...

Εδώ η κατάσταση γίνεται όλο και χειρότερη.

Ο οδηγός είναι απλά διακοσμητικός, τα offtopic πάνε σύννεφο, εσχάτως μάθαμε και τα πεϊπαλ ντισπούτς και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Μην το ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

RP339922423SG μαλλον εμπλεξα και εγω δεν το βλεπω να έρχετα.... 2 πακετα παραγγελια μετα τις 18 του μηνος εχω παραλάβει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 2 πακέτα με post NL, 5 μερες τώρα σε κατάσταση "item Pre - advised".

Έχετε ξαναδεί σε αυτό το στάδιο τόση καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 2 πακέτα με post NL, 5 μερες τώρα σε κατάσταση "item Pre - advised".

Έχετε ξαναδεί σε αυτό το στάδιο τόση καθυστέρηση;

 

Πρώτη σελίδα οδηγός -> διάγραμμα -> NL post

Link to comment
Share on other sites

Από τις 20/5 έφυγε από Ολλανδία, και ακόμη ... έρχεται !!!:lol:

Ακριβώς το ίδιο και στο δικό μου :)

Edited by Lefteris42
Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες περιμενουμε απαντηση απο το vickmall στο dispute πριν το κανουμε claim?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και στο δικό μου :) RS493243224NL

 

καπως ετσι και γω. αγνοειται η τυχη του!

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Το δικό μου 20/5 Από Ολλανδία εμφανίσθηκε την νύχτα και σήμερα το πρωί "έκλεισε" από ΚΔ Αεροδρομίου ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη ρε παιδες,

αλλα τι παιζει εκει στο Vickmall ?

ουτε στο Skype απαντουν, αλλα ουτε και στα e-mails !

 

εχει κανεις καμια πληροφορηση ?

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη ρε παιδες,

αλλα τι παιζει εκει στο Vickmall ?

ουτε στο Skype απαντουν, αλλα ουτε και στα e-mails !

 

εχει κανεις καμια πληροφορηση ?

 

πριν πεντε λεπτα μιλησα στο σκαιπ

Edited by impreza_sti

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας είμαι νέος μέλος στο forum... Έχω κάνει μια παραγγελία απο το ebay.com ένα κινητό Homtom Ht3 συγκεκριμένα το οποίο κόστιζε 46 ευρώ. Πλήρωσα κανονικά τα χρήματα που έπρεπε στις 24 Μαϊου και στις 25 ο πωλητής έστηλε ειδοποίηση ότι το δέμα μου είναι πλέον σταλμένο. Μου έδωσε και έναν κωδικό με τον οποίο μπορώ να παρακολουθώ που βρίσκετε το δέμα μου RS480212705NL

Το έψαξα λίγο το θέμα και βρήκα ότι έχει σταλεί με την εταιρεία postnl απλός βλέπω ότι εδώ και μια εβδομάδα κοντά τώρα περίπου δεν έχει αλλάξει η κατάσταση του δέματος και στο site http://www.17track.net/el όταν εισάγω τον κωδικό έχει μείνει και λέει αυτό εδώ The item is pre-advised ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει γίνει ; Μήπως χάθηκε κάπου για παράδειγμα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας είμαι νέος μέλος στο forum... Έχω κάνει μια παραγγελία απο το ebay.com ένα κινητό Homtom Ht3 συγκεκριμένα το οποίο κόστιζε 46 ευρώ. Πλήρωσα κανονικά τα χρήματα που έπρεπε στις 24 Μαϊου και στις 25 ο πωλητής έστηλε ειδοποίηση ότι το δέμα μου είναι πλέον σταλμένο. Μου έδωσε και έναν κωδικό με τον οποίο μπορώ να παρακολουθώ που βρίσκετε το δέμα μου RS480212705NL

Το έψαξα λίγο το θέμα και βρήκα ότι έχει σταλεί με την εταιρεία postnl απλός βλέπω ότι εδώ και μια εβδομάδα κοντά τώρα περίπου δεν έχει αλλάξει η κατάσταση του δέματος και στο site http://www.17track.net/el όταν εισάγω τον κωδικό έχει μείνει και λέει αυτό εδώ The item is pre-advised ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει γίνει ; Μήπως χάθηκε κάπου για παράδειγμα ;

 

σημερα θα αλλαξει μαλλον κατασταση υπομονη φιλε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περιμενα 3 εργασιμες μετα το claim και το δεμα μου ειναι σε αυτο το σταδιο. Τι πρεπει να κανω? Δεν μου στειλανε κανενα μηνυμα στο paypal.

 

c25ce69ee3.png

 

c26335fb9b.png

 

c26dd0d4ea.png

::X
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από 7-5-16 (Xiaomi Mi4C από merimobiles, Free Shipping 21-40 Business Days) κι ακόμη δεν βγάζει τίποτα το Track: RF392411878SG.

Σε όλα τα sites εντοπισμού βγαίνει αυτό :"Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later."

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με το κατάστημα μέσω mail αλλά καμία απάντηση...(ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο:):)

To κινητό έχει μη αποσπώμενη μπαταρία-όπως τα περισσότερα- και άκουσα ότι για λόγους ασφαλείας :lol::lol::lol:αυτά πλέον δεν θα έρχονται στην Ελλάδα με απλό ταχυδρομείο, μόνο με courier, για να περνούν τελωνείο και σιγά-σιγά να σταματήσουν οι συμφέρουσες αγορές από Κίνα!!!

Γνωρίζει κάποιος περισσότερα γι΄αυτό το θέμα?

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...