Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρηγγειλα κατι ανταπτορες (4 σετ) απο Κινα αξιας μικροτερης των 2€ και ο πωλητης μου τα εστειλε χωρις tr.number γιατι (με tracking) θα μου κοστιζε περισσοτερο απο τους ανταπτορες. Ξερετε ποσες μερες κανει περιπου(πανω-κατω);

Έχω δύο παρόμοιες παραγγελίες η μία από 11/5 την παρέλαβα σήμερα, η άλλη από 10/5 αναμένεται.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

αυτο τι σημαινει ρε παιδια ; δεν το εχω ξαναδει

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 17 28-05-2015 07:14 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 17

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 28-05-2015 07:32 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 17

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 28-05-2015 11:52 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 17

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παραγγελία κινητού απο vickmall την προηγούμενη Πέμπτη, σήμερα έφτασε σπίτι μου.

Σύνολο 5 εργάσιμες (!!!).

:w00t:

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-05-2015 10:14 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-05-2015 08:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 27-05-2015 12:28 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 27-05-2015 22:52 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ 28-05-2015 07:31 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 28-05-2015 08:33 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 28-05-2015 12:50 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει και σε 5 μέρες, έχουν έρθει και σε 2 βδομάδες, έχουν έρθει και σε 2 μήνες.

 

Ευχαριστω! Προτιμω τα δυο πρωτα :lol:

 

Έχω δύο παρόμοιες παραγγελίες η μία από 11/5 την παρέλαβα σήμερα, η άλλη από 10/5 αναμένεται.

 

Ευχαριστω! Ερχονται οπως τα συστημενα(αφηνουν ειδοποιηση κτλ);

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα συστημένα είναι όσα έχουν tracking number. Τα υπόλοιπα μάλλον τα αφήνει ο ταχυδρόμος εκεί που αφήνει και τα γράμματα. Σε κάθε περίπτωση μην ανησυχείς, αν έχει πληρώσει με paypal είσαι καλυμμένος.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβανω ενα πακετακι απο sweden post. Εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ μονο όταν μπήκε Ελλάδα, δηλαδή όταν σκαναριστηκε στο αεροδρομιο. Επίσης βάλε το app trackchecker δείχνει πιο πολλές λεπτομέρειες απο 17track όσον αφορα sweden post.

 

βρίσκω 2 προγράμματα στο store, ένα trackchecker mobile και ένα trackchcker, ποιο από τα δύο λες?

Link to comment
Share on other sites

βρίσκω 2 προγράμματα στο store, ένα trackchecker mobile και ένα trackchcker, ποιο από τα δύο λες?

 

Το mobile λεω με το πορτοκαλι εικονιδιο.

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει 2 πραγματάκια από κίνα, και έρχονται μέσω sweeden ποστ.

οι κωδικοί είναι οι UF420578672SE και UF420558315SE, στο 17track.net τα βλέπω στο site των ΕΛΤΑ όμως δεν τα βλέπω, γιατί συμβαίνει αυτό? Μπορεί κάποιος να ρίξει μια ματιά?

 

καλησπερα φιλε,εχω παρει και εγω καποια πραγματακια με sweden post,

θελω να ρωτησω,απο την μερα που σου εδωσαν τρακινγκ μεχρι την μερα που εμφανισε κατι

το 17τρακ ποσες μερες περασανε?

εχω 3 μερες που παρελαβα τρακινγκ και ακομα δεν εχει εμφανισει πληροφοριες στο 17τρακ.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε,εχω παρει και εγω καποια πραγματακια με sweden post,

θελω να ρωτησω,απο την μερα που σου εδωσαν τρακινγκ μεχρι την μερα που εμφανισε κατι

το 17τρακ ποσες μερες περασανε?

εχω 3 μερες που παρελαβα τρακινγκ και ακομα δεν εχει εμφανισει πληροφοριες στο 17τρακ.:)

 

μην ανησυχείς (ακόμα), μερικές φορές έχει χρειαστεί να περιμένω μέχρι και μια βδομάδα ώστε να εμφανιστεί σε κάποιο τρακινγ.

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς (ακόμα), μερικές φορές έχει χρειαστεί να περιμένω μέχρι και μια βδομάδα ώστε να εμφανιστεί σε κάποιο τρακινγ.

 

Απ'οσο βλεπω εδω απο τα παιδια αλλα και απο δικια μου παραγγελια που περιμενω αυριο οι χρονοι αναμονης ενος πακετου απο κινα μειωθηκαν αρκετα,αλλα απ'οσο ειδα απο το δικο σου τρακινγκ :) στο 17τρακ δεν συμβαινει κατι τετοιο....δηλ. τι??με sg post και nl post ερχονται πλεον πολυ πιο γρηγορα και με sweden post τα ζωα μου τα αργα....:)

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο βλεπω εδω απο τα παιδια αλλα και απο δικια μου παραγγελια που περιμενω αυριο οι χρονοι αναμονης ενος πακετου απο κινα μειωθηκαν αρκετα,αλλα απ'οσο ειδα απο το δικο σου τρακινγκ :) στο 17τρακ δεν συμβαινει κατι τετοιο....δηλ. τι??με sg post και nl post ερχονται πλεον πολυ πιο γρηγορα και με sweden post τα ζωα μου τα αργα....:)

 

δεν ξέρω τι συμβαίνει με το sweeden και άργησε, ρίξε μια ματιά και στο άλλο μου δέμα που παρέλαβα. (τρίτο στην σειρά) Ο χρόνος είναι εκπληκτικός.

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=UF420578672SE%2CUF420558315SE%2CRF332009358SG

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω παραγγείλει ενα κινητό απο εξωτερικό μετα απο ενα μισι μηνά βλέπω οτι το κινητό βρίσκετε στην αθηνα στο κέντρο διαλογής (εγω μενω θεσσαλονικη ) και σημερα παω να δω και βλεπω οτι επέστρεψε πίσω σιγκαπουρη τι κανω τώρα ¨?

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-05-2015 20:23 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ).

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-05-2015 15:20 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15 19-05-2015 07:04 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15 19-05-2015 10:35 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-05-2015 16:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-05-2015 09:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 21-05-2015 06:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-05-2015 11:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά φτάνει κάτι τόσο γρήγορα σε μένα ( είμαι από αυτούςς που περιμένουν το λιγότερο ένα μήνα)

Number (Registered): RS255723803NL

Status: Transit

Destination: Greece

2015-05-29 07:19 KATERINIS - ELTA, ITEM ARR KATERINIS - ELTA

2015-05-29 02:46 K D. THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS

2015-05-28 14:53 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-05-28 07:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-05-22 20:39 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin: Netherlands

2015-05-28 10:39 The item has been processed in the country of destination

2015-05-27 15:21 The item has arrived in the country of destination

2015-05-26 12:48 The item is on transport to the country of destination

2015-05-22 20:39 The item is at the PostNL sorting center

2015-05-20 12:00 The item is ready for shipment

2015-05-20 11:17 The item is pre-advised

 

Άμα δε βαρεθεί ο ταχυδρόμος σήμερα θα παραλάβω.

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Έκανα μία παραγγελία από Κίνα με Singapore Post. Όταν βάζω το tracking number στο σαιτ τους μου βγαζει αυτό "Despatched to overseas (Country code: RU)" ενώ στο 17track μου λεει destination Russian Federation....Ειναι φυσιολογικο αυτο? Έστειλα μήνυμα στο κατάστημα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα κι ότι συχνά εμφανίζεται έτσι.... Το tracking number μου είναι RF333673056SG. Edited by vagosf
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Έκανα μία παραγγελία από Κίνα με Singapore Post. Όταν βάζω το tracking number στο σαιτ τους μου βγαζει αυτό "Despatched to overseas (Country code: RU)" ενώ στο 17track μου λεει destination Russian Federation....Ειναι φυσιολογικο αυτο? Έστειλα μήνυμα στο κατάστημα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα κι ότι συχνά εμφανίζεται έτσι.... Το tracking number μου είναι RF333673056SG.

Πρεπει να εχει γινει λαθος και το στειλαν Ρωσια.Επικοινωνησε με τον πωλητη ξανα λεει βλακειες.Το πακετο φαινεται να πηγαινει Ρωσια.Επρεπε να φαινεται και στο site των Ελτα και δεν φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να περιμένω μερικές μέρες λέει και άμα υπάρξει πρόβλημα τότε θα το λύσουμε...Μήπως έρθει εδώ μέσω κέντρου διαλογής στη Ρωσσία και για αυτό έβγαλε το Russian Federation?

 

Ορίστε και τι μου δείχνει το 17track....

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω παραγγείλει ενα κινητό απο εξωτερικό μετα απο ενα μισι μηνά βλέπω οτι το κινητό βρίσκετε στην αθηνα στο κέντρο διαλογής (εγω μενω θεσσαλονικη ) και σημερα παω να δω και βλεπω οτι επέστρεψε πίσω σιγκαπουρη τι κανω τώρα ¨?

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-05-2015 20:23 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ).

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-05-2015 15:20 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15 19-05-2015 07:04 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15 19-05-2015 10:35 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-05-2015 16:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-05-2015 09:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 21-05-2015 06:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-05-2015 11:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

Πάρε ένα τηλ. στα ΕΛΤΑ και ρωτά γιατί έφυγε και μετά μίλησε με τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να περιμένω μερικές μέρες λέει και άμα υπάρξει πρόβλημα τότε θα το λύσουμε...Μήπως έρθει εδώ μέσω κέντρου διαλογής στη Ρωσσία και για αυτό έβγαλε το Russian Federation?

 

Ορίστε και τι μου δείχνει το 17track....

Περνάνε κάποιες φορές από ενδιάμεσο σταθμό από Ρωσία (είχα ποστάρει ανάλογη περίπτωση κάποιες σελίδες πίσω), αλλά πάντα η ένδειξη για την απόστολή είναι:

Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Στην περίπτωσή σου, γράφει: Country code: RU,

οπότε το βλέπω πιο πιθανό να έχει γίνει όντως λάθος.

 

Το ερώτημα είναι τι να "περιμένεις μερικές μέρες", όπως σου πρότεινε ο πωλητής;

Έχουμε δει πρόσφατα ότι (σε πακέτα που έρχονται κανονικά στην Ελλάδα) η αποστολή μπορεί να μείνει σε αυτό το status και ένα μήνα (είδαμε και παραπάνω!)

Αυτό που έχεις επομένως να περιμένεις (και για απροσδιόριστο χρονικό διάστημα) είναι να εμφανιστεί στην ταχυδρομική υπηρεσία προορισμού (Ελλάδα ή -πιο πιθανό όπως το βλέπω- Ρωσία) το πακέτο σου και τότε να επικοινωνήσεις με τον πωλητή, που θα επικοινωνήσει με τη SingPost και... Ζήσε Μάη να φας τριφύλλι.

Καθυστέρηση και ταλαιπωρία.

 

Θα σου έλεγα να επιμείνεις προς τον πωλητή να επικοινωνήσει τώρα με τη SingPost και να ζητήσει διευκρινίσεις για την κατάσταση του πακέτου. Αν τελικά έρχεται Ελλάδα, τόσο το καλύτερο! Αν όμως όχι, να ξεκινήσουν διορθωτικές ενέργειες τώρα και όχι μετά από κανένα μήνα!

 

Εναλλακτικά, μπορείς βεβαίως να επικοινωνήσεις και εσύ με τη SingPost και να ζητήσεις να μάθεις πληροφορίες για το δέμα, αν όμως έχει όντως γίνει πατάτα, υποψιάζομαι ότι ο αποστολέας είναι αυτός που θα πρέπει να ζητήσει τη σχετική διόρθωση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Έκανα μία παραγγελία από Κίνα με Singapore Post. Όταν βάζω το tracking number στο σαιτ τους μου βγαζει αυτό "Despatched to overseas (Country code: RU)" ενώ στο 17track μου λεει destination Russian Federation....Ειναι φυσιολογικο αυτο? Έστειλα μήνυμα στο κατάστημα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα κι ότι συχνά εμφανίζεται έτσι.... Το tracking number μου είναι RF333673056SG.

 

http://www.russianpost.ru/tracking20/English.htm αν βάλεις εδώ το tracking number γράφει ότι γίνεται εξαγωγή του δέματος, άρα """"""λογικά"""""" θα σταλεί από εκεί Ελλάδα. Βέβαια θα σου προτείνω και εγώ αυτό που προτείνουν όλοι.. "πρήξε τον πωλητή"

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.russianpost.ru/tracking20/English.htm αν βάλεις εδώ το tracking number γράφει ότι γίνεται εξαγωγή του δέματος, άρα """"""λογικά"""""" θα σταλεί από εκεί Ελλάδα. Βέβαια θα σου προτείνω και εγώ αυτό που προτείνουν όλοι.. "πρήξε τον πωλητή"

 

Είχα εξετάσεις και γύρισα πριν λίγο, και το είδα κι εγώ. Το πρωί δεν το αναγνώριζε...Ωστόσο με τον κολλητό μου που παραγγείλαμε σχεδόν και την ίδια στιγμή εκείνου λέει Ελλάδα και το αναγνωρίζει και το ΕΛΤΑ. Εγώ ξαναέστειλα στο κατάστημα και περιμένω. Σημειωτέον μέιλ δε μου είχε έρθει και σήμερα που είναι η 3η μέρα τους το είπα και μου έστειλαν αυτόν τον κωδικό! Από τη μία ελπίζω στο export που γράφει και από την άλλη μήπως από τη βιασύνη τους το πρωί μου έδωσαν αλλο αριθμό. Αυτοί πάντως επιμένουν ότι είναι σωστό το tracking number!!! :(:(:(:(:(:(:(:(

Edited by vagosf
Link to comment
Share on other sites

Είχα εξετάσεις και γύρισα πριν λίγο, και το είδα κι εγώ. Το πρωί δεν το αναγνώριζε...Ωστόσο με τον κολλητό μου που παραγγείλαμε σχεδόν και την ίδια στιγμή εκείνου λέει Ελλάδα και το αναγνωρίζει και το ΕΛΤΑ. Εγώ ξαναέστειλα στο κατάστημα και περιμένω. Σημειωτέον μέιλ δε μου είχε έρθει και σήμερα που είναι η 3η μέρα τους το είπα και μου έστειλαν αυτόν τον κωδικό! Από τη μία ελπίζω στο export που γράφει και από την άλλη μήπως από τη βιασύνη τους το πρωί μου έδωσαν αλλο αριθμό. Αυτοί πάντως επιμένουν ότι είναι σωστό το tracking number!!! :(:(:(:(:(:(:(:(

Μηπως μπερδευτικαν που να στειλουν το πακετο; Προσπαθησε να επικοινωνησεις με την sigapoure post να μαθεις τι εγινε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ισως οτι πιο γρηγορο μου εχει τυχει απο Κινα...

Εχουν βελτιωθει λιγακι ή ειναι ιδεα μου? 24 dispatched, 27 arrived!!

http://i58.tinypic.com/v79loi.png

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η απάντηση από τη SG post.... Οι άνθρωποι είναι αλλού για αλλού!!!! Τους ρωτάω να μου δώσουν πληροφορίες για το δέμα και ποιος ειναι ο προορισμος του και μου στελνουν αυτο....:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Dear Mr Fytros

Thank you for your email dated 29 May 2015 regarding the status of your Registered Article RF333673056SG.

Please be informed that your Registered 4px Article RF241473969SG contains SG code which means that the vendor either is from Hongkong or China, has used the SingPost counter services to deliver the item to the destination country.

With the failure on any part in regards to the delivery for the same, kindly note that you can liaise with the sender or the courier involved.

Please be advised that the estimated delivery timing for your registered article to reach Russia will be 10 working days, excluding weekends, public holidays, subject to Customs Clearance, festive peak season and weather conditions.

Kindly contact your sender and ask for the details for this package. Because Singpost will be able to dispatch the article what ever the address mentioned by your sender.

In case if your recipient has not received the item, you may liaise with the actual sender as sender has the right to claim. Please be advised that to contact your sender and ask to raise an official enquiry in their country's postal website regarding the article.

Thank you

Yours Sincerely

Harri

Consultant

Customer Care

Singapore Post Limited (Reg No. 199201623M)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...