Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RP308916207SG

Registered

Singapore

(Normal Tracking)

to

Greece

(Normal Tracking)

 

2015-03-19 12:07, Despatched to overseas (Country code: GR)

Transit

 

Destination Country - Tracking Consuming: 9625 ms - Go to official website

2015-03-17 12:07

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1765 ms - Go to official website

2015-03-19 12:07

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-03-17 12:07

 

Received from Customer

 

Εχω σπασει το ρεκορ χαχα ειναι κανενας πιο πριν?

Ρε παιδια τι γινεται, μηπως επεσε κανα αεροπλανο με τα δεματα και δεν μας το λενε?

αγοραζω απο κινα διαφορα εδω και 2,5 χρονια!!!!!!!

πρωτη φορα τετοια καθυστερηση!!!!!!!

απλα δεν υπαρχει

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα,μολις παρελαβα κι εγω το κινητο μου που ειχε μπει ΥΕΔ 1/4..

Το κινητο ηρθε με nl post και το κοστουμι εφτασε τα 44€..

Στο δεμα εγραφε αξια 22 δολλαρια αλλα ημουν απο τους τυχερους που του κολλησαν το κιτρινο αυτοκολλητο οποτε το ανοιξαν και καταλαβαν οτι δε στοιχιζει τοσο λιγο :p

Το δεμα το παρελαβα απο τα ΕΛΤΑ της πολης μου και μου εδωσαν αποδειξη του ποσου που πληρωσα οπως κι ενα αντιγραφο της δηλωσης που εκαναν στον εκτελωνισμο..

Ελπιζω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites

RP308916207SG

Registered

Singapore

(Normal Tracking)

to

Greece

(Normal Tracking)

 

2015-03-19 12:07, Despatched to overseas (Country code: GR)

Transit

 

Destination Country - Tracking Consuming: 9625 ms - Go to official website

2015-03-17 12:07

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1765 ms - Go to official website

2015-03-19 12:07

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-03-17 12:07

 

Received from Customer

 

Εχω σπασει το ρεκορ χαχα ειναι κανενας πιο πριν?

Ρε παιδια τι γινεται, μηπως επεσε κανα αεροπλανο με τα δεματα και δεν μας το λενε?

αγοραζω απο κινα διαφορα εδω και 2,5 χρονια!!!!!!!

πρωτη φορα τετοια καθυστερηση!!!!!!!

απλα δεν υπαρχει

 

πολυ περιεργο...και εγω ανησυχω. Κατι παιζει, εκτος και αν δωσανε προτεραιότητα σε αυτα απο Np επειδη κατι ψαχνουνε

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Φίλε toledo δεν είσαι ο μόνος, είμαστε πολλά άτομα στην ίδια κατάσταση με σένα, και εγώ 19/03 κάτι παίζει αλλά πως θα το μάθουμε. Έχω πάρει δύο φορές στα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι κάποιες φορές είναι φυσιολογικές αυτές οι καθυστερήσεις λόγο φόρτου εργασίας.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Number (Registered): RP312108405SG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-04-13 04:55 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-08 15:31 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin: Singapore

2015-04-13 07:55 Arrived at overseas (Country code: GR)

2015-04-10 15:31 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-08 15:31 Received from Customer

======================================

 

 

Δεν είστε μόνοι ! και εγώ στην αναμονή είμαι από 13/4 είναι στο αεροδρόμειο λένε (να ανησυχήσω λόγω ημερομηνίας ;;; :Ρ)

 

πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και μόλις είπα ότι είναι στο αεροδρόμιο με διέκοψε σαν να μου λεγε "ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ Μ.....ΑΣ" λέγοντας "λόγω πάσχα και βεβαρημένου φόρτου εργασίας προσθέστε άλλες 10 εργάσιμες περίπου στην αναμονή σας" :mad: :blink:

 

και τους είπα μη φανε το αρνί απότομα και τους κάτσει βαρύ... δεν με άκουγαν -.-

 

πέρα από την πλάκα όμως , είναι απαράδεκτοι , σε αποστολή μου από Βέλγιο σε Ελλάδα με Courrier των BePost (παράδωση εντός 2 εργάσιμων σε όλη την Ευρώπη) η κοπέλα μου παρέλαβε μετά από 10 μέρες (και μία φορά η μάνα μου μετά από 5-6 μέρες) ενώ από Βέλγιο είχαν φύγει με αεροπλάνο το ίδιο απόγευμα

 

είναι τελικά σαν το λαχείο ... πιάνουν έναν τυχαίο σάκο χωρίς να έχουν ιδέα ποιος προηγείται μου φαινεται.... και γενικά δεν έχω τύχη με τέτοια θέματα στην Ελλάδα, πάντα να πέφτω στον σάκο που σκανάρουν και ξεχνάνε καμία βδομάδα στην άκρη...

 

Βέλγιο πάντα μια παραγγελία από Κίνα έκανε 10-12 μέρες συμπεριλαμβανομένων των ημερών μέχρι την αποστολή από το κινεζομάγαζο (δλδ 3-4 μερες μέχρι να εμφανιστει το τρακινκ) !

 

παραγγελία Arduino $3 χωρίς τρακινγκ και με απλο airmail ήρθε σε 10 μέρες ενώ παλαιότερη παραγγελία από ebay Γερμανίας , έφυγε 6/11/14 από Γερμανία και το άνοιξαν στο αεροδρόμιο στις 12/11/14 και έφτασε Θεσ/νίκη στις 14/11/14 ... οπότε ας αφήσουν τις αερολογίες του τύπου ήταν Πασχα κτλ κτλ και ας πιάσουν δουλειά οι αποθηκάριοι !!!

Edited by shuin
Link to comment
Share on other sites

Number (Registered): RP312108405SG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-04-13 04:55 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-08 15:31 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin: Singapore

2015-04-13 07:55 Arrived at overseas (Country code: GR)

2015-04-10 15:31 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-08 15:31 Received from Customer

======================================

 

 

Δεν είστε μόνοι ! και εγώ στην αναμονή είμαι από 13/4 είναι στο αεροδρόμειο λένε (να ανησυχήσω λόγω ημερομηνίας ;;; :Ρ)

 

πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και μόλις είπα ότι είναι στο αεροδρόμιο με διέκοψε σαν να μου λεγε "ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ Μ.....ΑΣ" λέγοντας "λόγω πάσχα και βεβαρημένου φόρτου εργασίας προσθέστε άλλες 10 εργάσιμες περίπου στην αναμονή σας" :mad: :blink:

 

και τους είπα μη φανε το αρνί απότομα και τους κάτσει βαρύ... δεν με άκουγαν -.-

 

πέρα από την πλάκα όμως , είναι απαράδεκτοι , σε αποστολή μου από Βέλγιο σε Ελλάδα με Courrier των BePost (παράδωση εντός 2 εργάσιμων σε όλη την Ευρώπη) η κοπέλα μου παρέλαβε μετά από 10 μέρες (και μία φορά η μάνα μου μετά από 5-6 μέρες) ενώ από Βέλγιο είχαν φύγει με αεροπλάνο το ίδιο απόγευμα

 

παλαιότερη παραγγελία από ebay Γερμανίας , έφυγε 6/11/14 από Γερμανία και το άνοιξαν στο αεροδρόμιο στις 12/11/14 και έφτασε Θεσ/νίκη στις 14/11/14 ... οπότε ας αφήσουν τις αερολογίες του τύπου ήταν Πασχα κτλ κτλ και ας πιάσουν δουλειά οι αποθηκάριοι !!!

 

μα εσενα ειναι στο αεροδρομια, εμας δεν δειχνει να εχει ανοιχτει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Μη σε αγχώνει καθόλου αυτό. Κοίτα εμένα(και σε κάποια άλλα παιδιά μαζί με εμένα) πόσο καιρό πήρε για να αλλάξει η κατάσταση που βρίσκεσαι κι εσύ τώρα:

 

2015-04-08 10:50

Arrived at overseas (Country code: GR)

2015-03-22 13:21

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-03-20 13:21

Received from Customer

 

Στο ίδιο site που μπαίνεις κι εσύ στα έχει όλα. Αλλά αν θέλεις μπαίνεις κι από των ΕΛΤΑ το site: http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

 

Άμα έβαλες και sg τότε έχεις και μια σιγουριά παραπάνω γιατί όσοι πλήρωσαν τελωνείο(και όχι όλοι) είχαν δυστυχώς NLpost. Εκεί είχε πέσει σύρμα...

 

Ελπίζω να βοήθησα.. Το παν είναι να έχεις ΥΠΟΜΟΝΗ!!! :p

 

Σε ευχαριστώ πολύ!Καλά υπομονή δεν έχω αλλά και άλλη επιλογή δεν έχω οπότε...

Εν τω μεταξύ NL είχα ζητήσει αλλά με SG μου το έστειλαν!Θέλω να ελπίζω βέβαια σε αυτό αλλιώς πέραν της καθυστέρησης θα έχουμε κι άλλα καθώς φαίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατήρησες εδώ από Βέλγιο και Γερμανία με κούριερ και έκαναν 5-10 μέρες να εμφανιστόυν στην Ελλάδα τα δέματα , από κίνα μάλλον επικρατεί ένας πανικός στις αποθήκες και σκανάρουν ακανόνιστα τους σάκους αυτό λέω.... κάπου ξεχασμένο θα ναι σε καμιά γωνία στην αποθήκη και θα περιμένει να σκαναριστεί ο σάκος !!! εντός βδομάδος λογικά ... ο σάκος που είναι το δέμα μου σαφώς δεν πετουσε 7 μέρες... απλώς τον άρπαξε ο υπάλληλος από όπου τον βρήκε και τον σκάναρε χωρίς να σκανάρει άλλους που λογικά ήρθαν πρίν από τον δικό μου !
Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε κάποιες σελίδες πίσω (οκ, αρκετές σελίδες πίσω, με το ρυθμό που μεγαλώνει το θέμα...!), είχαμε τα ίδια με τα ταχυδρομεία και πριν από όχι πολύ καιρό...

Παραγγελίες που έγιναν κάπου από το τελευταίο δεκαήμερο του Ιανουαρίου και μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου (στο περίπου...) και ερχόντουσαν με SG Post (μόνο) κάνανε αρκετά πάνω από μήνα να φτάσουν στους αποδέκτες τους. Εκεί βέβαια φάνηκαν να κάνουν και ένα υπολογίσιμο διάστημα από "dispatched to overseas" μέχρι να εμφανιστούν εδώ, αλλά -σύμφωνα πάντα και με τα γραφόμενα στον οδηγό στην αρχή του θέματος- το πιο πιθανό είναι να είχαν φτάσει και να μην είχαν σκαναριστεί!

Έκαναν και 1 - 1.5 εβδομάδα από την εμφάνισή τους στο site των ΕΛΤΑ μέχρι να παραδοθούν στους αποδέκτες και... έδεσε το γλυκό!

 

Η σχετική πλάκα είναι ότι παραγγελίες που αρκετός κόσμος (μαζί κι εγώ) είχαμε κάνει με "απλό" ταχυδρομείο (China Post και παρόμοια, ούτε συστημένα ούτε τίποτα), μπιχλιμπίδια χαμηλής αξίας συνήθως, ήρθαν σε κάτι χρόνους του στυλ 10 μέρες ('η και λιγότερο!) από τον Κινέζο στην πόρτα μας!

Βλέπαμε αυτά και βλέπαμε και τα ωραία μας κινητά (ή tablet, ή media players ή ό,τι άλλο είχε παραγγείλει ο καθένας) κολλημένα να αγνοούνται για εβδομάδες και είχαμε φρίξει!

Τελος καλό, όλα καλά όμως.

 

Μετά ακολούθησε μια -σύντομη- περίοδος όπου κόσμος παραλάμβανε -και από SingPost- τα δέματά του σε χρόνο ρεκόρ(!) και τώρα πάλι αυτό...

 

Με άλλα λόγια, μην ανησυχείτε - με τις καθυστερήσεις τουλάχιστον. Το όλο σχήμα έχει τα... πάνω του και τα κάτω του, και είναι μέρος της όλης... συνταγής για αγορές από Κίνα!

 

Το μόνο -πραγματικά- ανησυχητικό ήταν αυτό με τα πακέτα προς Θεσ/κη μέσω PostNL, με το οποίο μένει να δούμε αν θα υπάρξει συνέχεια (ή επέκταση :worry:)...

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω σημερα τελικα χωρις κανενα παρατραγουδο.Η παραγγελια εγινε απο vickmall και η αποστολη απο SGpost.Ευχομαι να εχουν πολλοι σαν κι εμενα την ιδια καταληξη.Καλο κουραγιο συνφοριτες

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-03-2015 13:09 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-04-2015 07:47 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 17-04-2015 15:46 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 20-04-2015 01:05 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 20-04-2015 01:47 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ 20-04-2015 06:49 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 20-04-2015 08:19 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 20-04-2015 12:32 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάτησε και μένα αεροδρόμιο. Με NL για Αθήνα.

 

Λάθος φώτο μάγκες [ATTACH]59768[/ATTACH]

Edited by gerstavros2

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

RP308916207SG

...Ρε παιδια τι γινεται, μηπως επεσε κανα αεροπλανο με τα δεματα και δεν μας το λενε?

αγοραζω απο κινα διαφορα εδω και 2,5 χρονια!!!!!!!

πρωτη φορα τετοια καθυστερηση!!!!!!!

απλα δεν υπαρχει

πολυ περιεργο...και εγω ανησυχω. Κατι παιζει, εκτος και αν δωσανε προτεραιότητα σε αυτα απο Np επειδη κατι ψαχνουνε

Φίλε toledo δεν είσαι ο μόνος, είμαστε πολλά άτομα στην ίδια κατάσταση με σένα, και εγώ 19/03 κάτι παίζει αλλά πως θα το μάθουμε. Έχω πάρει δύο φορές στα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι κάποιες φορές είναι φυσιολογικές αυτές οι καθυστερήσεις λόγο φόρτου εργασίας.

Αν έχω προσέξει καλά, η πλειοψηφία αυτών που έχουν σημαντικές καθυστερήσεις είναι από βόρεια Ελλάδα.

Που περνάνε δηλαδή από τελωνείο Θεσσαλονίκης.

Λογικό μου φαίνεται, λόγω των συστηματικών ελέγχων που γίνονται στην NLPost.

Αυτό με τη σειρά του καθυστερεί και τις υπόλοιπες, αφού το βάρος πέφτει στο να ξεμπερδέψουν με στην Ολλανδική...

 

...είναι τελικά σαν το λαχείο ... πιάνουν έναν τυχαίο σάκο χωρίς να έχουν ιδέα ποιος προηγείται μου φαινεται.... και γενικά δεν έχω τύχη με τέτοια θέματα στην Ελλάδα, πάντα να πέφτω στον σάκο που σκανάρουν και ξεχνάνε καμία βδομάδα στην άκρη...

Στην πράξη αυτό φαίνεται να ισχύει εν τέλη...

 

Αν δείτε κάποιες σελίδες πίσω (οκ, αρκετές σελίδες πίσω, με το ρυθμό που μεγαλώνει το θέμα...!), είχαμε τα ίδια με τα ταχυδρομεία και πριν από όχι πολύ καιρό...

Παραγγελίες που έγιναν κάπου από το τελευταίο δεκαήμερο του Ιανουαρίου και μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου (στο περίπου...) και ερχόντουσαν με SG Post (μόνο) κάνανε αρκετά πάνω από μήνα να φτάσουν στους αποδέκτες τους. Εκεί βέβαια φάνηκαν να κάνουν και ένα υπολογίσιμο διάστημα από "dispatched to overseas" μέχρι να εμφανιστούν εδώ, αλλά -σύμφωνα πάντα και με τα γραφόμενα στον οδηγό στην αρχή του θέματος- το πιο πιθανό είναι να είχαν φτάσει και να μην είχαν σκαναριστεί!

Έκαναν και 1 - 1.5 εβδομάδα από την εμφάνισή τους στο site των ΕΛΤΑ μέχρι να παραδοθούν στους αποδέκτες και... έδεσε το γλυκό!

 

Η σχετική πλάκα είναι ότι παραγγελίες που αρκετός κόσμος (μαζί κι εγώ) είχαμε κάνει με "απλό" ταχυδρομείο (China Post και παρόμοια, ούτε συστημένα ούτε τίποτα), μπιχλιμπίδια χαμηλής αξίας συνήθως, ήρθαν σε κάτι χρόνους του στυλ 10 μέρες ('η και λιγότερο!) από τον Κινέζο στην πόρτα μας!

Βλέπαμε αυτά και βλέπαμε και τα ωραία μας κινητά (ή tablet, ή media players ή ό,τι άλλο είχε παραγγείλει ο καθένας) κολλημένα να αγνοούνται για εβδομάδες και είχαμε φρίξει!

Τελος καλό, όλα καλά όμως.

 

Μετά ακολούθησε μια -σύντομη- περίοδος όπου κόσμος παραλάμβανε -και από SingPost- τα δέματά του σε χρόνο ρεκόρ(!) και τώρα πάλι αυτό...

 

Με άλλα λόγια, μην ανησυχείτε - με τις καθυστερήσεις τουλάχιστον. Το όλο σχήμα έχει τα... πάνω του και τα κάτω του, και είναι μέρος της όλης... συνταγής για αγορές από Κίνα!

 

Το μόνο -πραγματικά- ανησυχητικό ήταν αυτό με τα πακέτα προς Θεσ/κη μέσω PostNL, με το οποίο μένει να δούμε αν θα υπάρξει συνέχεια (ή επέκταση :worry:)...

+1

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρξε συνέχεια. Πέρασαν 4 δέματά μου μετά την μπόρα, 1 κινητό και 3 ψιλολόγια με NL, χωρίς στάση...
Link to comment
Share on other sites

δουλευουν καλα τα μεταφορικα τις τελευταιες μερες μου φαινεται

 

παρελαβα 2 διαφορετικες παραγγελιας μικρων ποσων απο ebay

 

16/4 απο 3/4

και σημερα 20/4 απο 6/4

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω σημερα τελικα χωρις κανενα παρατραγουδο.Η παραγγελια εγινε απο vickmall και η αποστολη απο SGpost.Ευχομαι να εχουν πολλοι σαν κι εμενα την ιδια καταληξη.Καλο κουραγιο συνφοριτες

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-03-2015 13:09 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-04-2015 07:47 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 17-04-2015 15:46 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 20-04-2015 01:05 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 20-04-2015 01:47 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ 20-04-2015 06:49 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 20-04-2015 08:19 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 20-04-2015 12:32 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

 

Για να δουμε κατα πόσο τα πάνε με την σειρα τα πράγματα , βλέπω φτάσανε στους σάκους που έλαβαν στις 8... άρα λογικά κοντά πρέπει να μαι κ εγώ .. αν τα παίρνουν με την σειρα και όχι όπως τους κάτσει εντός 48ωρου θα ανοιχτεί και ο δικός μου... αλλιώς πάει να πει πως τα ανοίγουν όπως τους καπνίσει !

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρξε συνέχεια. Πέρασαν 4 δέματά μου μετά την μπόρα, 1 κινητό και 3 ψιλολόγια με NL, χωρίς στάση...

Θεσσαλονίκη μένεις ;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ.

ΓΙΑ ΨΑΜΜΙΤΗ ΤΟ ΒΛΕΠΩ

Πρώτον μην γράφεις με κεφαλαία, και δεύτερον κάνε μας "λιανά" αυτό που γράφεις ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ακόμα πολλοί περιμένουν, με εμένα πάντως όλα καλά. παραγγελία από banggood.

 

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 08-04-2015 03:29 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 09-04-2015 05:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 09-04-2015 09:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 09-04-2015 14:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 13-04-2015 23:48 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 14-04-2015 08:14 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 14-04-2015 09:08 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 14-04-2015 11:13 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 14-04-2015 13:59 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 16-04-2015 12:53 ΘΕΣ/ΚΗΣ 17 (ΠΑΝΕΠ/ΛΗΣ) - ΕΛΤΑ

Edited by master1992g
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-03-2015 15:17 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-04-2015 10:11 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Και ακόμα περιμένω! 15 μέρες αεροδρόμιο πρωτοφανές. Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα τέλεια και με εμένα.. Παρέλαβα σήμερα.. Με SG από vickmall και όλα είναι καλά.. 31 μέρες πήρε όλη η διαδικασία..

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-03-2015 13:21 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-04-2015 07:50 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-04-2015 16:09 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-04-2015 02:39 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ 17-04-2015 07:22 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 17-04-2015 09:16 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 17-04-2015 11:45 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ 17-04-2015 12:09 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΛΤΑ 20-04-2015 07:39 ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 20-04-2015 10:31 ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΛΤΑ

 

Εύχομαι ειλικρινά να παραλάβουν άμεσα και οι υπόλοιποι γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο να περιμένεις χωρίς να ξέρεις που βρίσκεται το δέμα!!

Link to comment
Share on other sites

εσεις ειστε καλοι

Τουλαχιστον εχετε αφιξη στην χωρα προορισμου. Εγω απο 27/3 ακομα ειναι "αντικειμενα σε συσκευασια" με SG POST

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...