Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω ειναι σοβαρο.Τελευταια δε με ακουνε καθολου.Ολο με ακουνε με διακοπες.Σε φαση να λεω 5 και 6 φορες αυτο που θελω να πω!Τι μπορει να παιζει?Μηπως που εκοψα την καρτα σιμ και που εχει και τα χρονακια της??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω ειναι σοβαρο.Τελευταια δε με ακουνε καθολου.Ολο με ακουνε με διακοπες.Σε φαση να λεω 5 και 6 φορες αυτο που θελω να πω!Τι μπορει να παιζει?Μηπως που εκοψα την καρτα σιμ και που εχει και τα χρονακια της??

Αν από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα, τότε αυτο φταίει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω ειναι σοβαρο.Τελευταια δε με ακουνε καθολου.Ολο με ακουνε με διακοπες.Σε φαση να λεω 5 και 6 φορες αυτο που θελω να πω!Τι μπορει να παιζει?Μηπως που εκοψα την καρτα σιμ και που εχει και τα χρονακια της??

Σε ποιο δίκτυο είσαι; Γιατί κάτι τέτοια περίεργα μου κάνει κι εμένα τελευταία. Εκεί που μιλάω κανονικά και ακούω το συνομιλητή μου ξαφνικά η απόλυτη σιγή για μερικά δεύτερα και κατόπιν επανέρχεται. Στο ενδιάμεσο βέβαια έχω χάσει καμιά δεκαρια λέξεις και άντε να βγάλεις νόημα!

 

Δεν έχω εντοπίσει όμως αν φταίει το κινητό μου (Xperia SP) ή αν φταίει το δίκτυο.

 

Τσέκαρε αν όταν σου κάνει τις διακοπές έχεις σήμα. Το έχω δει μερικές φορές εκεί που έχει πέντε γραμμές να πηγαίνει απότομα στη μια και να επανέρχεται. Το δίκτυο μόνιμα επιλεγμένο στο "Μόνο GSM".

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και γω λογω ακτινοβολιας το εχω μονιμο μονο στο gsm. ειμαι στην cosmote. Στην αρχη ειχα την custom rom dstrikerz1 και βομιζα ηταν απο τη rom. Τωρα με τη stock 5.0.2 το φαινομενο ειναι σε ΚΑΘΕ κληση!! Θα αλλαξω τη sim και θα ενημερωσω να ξερετε και εσεις..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο τοτε που το πηρα ειχε πολυ αδυναμο ηχο σε σημειο να ζοριζομαι να ακουω τον συνομιλητη,υπεθεσα λογω αδιαβροχοποιησης οτι ετσι ειναι το κινητο.Ξαφνικα πριν μερικες μερες ανεβηκε η ενταση κατακορυφα,τι να πω δεν το ψαχνω παραπανω/
Link to comment
Share on other sites

και γω λογω ακτινοβολιας το εχω μονιμο μονο στο gsm. ειμαι στην cosmote. Στην αρχη ειχα την custom rom dstrikerz1 και βομιζα ηταν απο τη rom. Τωρα με τη stock 5.0.2 το φαινομενο ειναι σε ΚΑΘΕ κληση!! Θα αλλαξω τη sim και θα ενημερωσω να ξερετε και εσεις..

Κωστα η Κοσμοτε στο GSM εχει θεμα με την ποιοτητα κλησης(σαν να εισαι σε πηγαδι)...δοκιμασε μονο Wcdma(3G) να δεις...παντως 3G ακουγονται ολα οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι δεν το κανει;

Πρεπει να πατησω εγω κατι;

Δηλαδη ποσο automatically? Την ανοιγεις και κανει μονο του οτι θελει;

Δεν πρεπει καπου να επιλεξω κατι;

 

πρέπει να έχεις φωτό στο φάκελλο DCIM..... τον απαραίτητο αριθμό... εγώ έκανα το εξής κόλπο.....

έβγαλα καμιά 20 φωτογραφίες και περίμενα μέχρι να δημιουργηθεί το video στο τέλος της εβδομάδας..... όταν δημιουργήθηκε, αντικατέστησα τις φωτό με κάποιες που έχω ήδη στο κινητό μου (και με κάποια βιντεάκια).... αυτό μπορείς να το κάνεις......

στη συνέχεια έσβησα τις άχρηστες φωτό που είχα τραβήξει.... το βίντεο όμως έμεινε... έτσι τώρα δημιουργω ότι θέλω, όποτε το θέλω.....

 

μη ξεχάσεις όμως πάντοτε στο βίντεο να υπάρχουν αρχεία που έχεις στο κινητό.... αν σβήσεις κάποιο από αυτά, θα σβηστεί και από το movie creator και μορεί να σου σβηστεί και το movie....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις φωτό στο φάκελλο DCIM..... τον απαραίτητο αριθμό... εγώ έκανα το εξής κόλπο.....

έβγαλα καμιά 20 φωτογραφίες και περίμενα μέχρι να δημιουργηθεί το video στο τέλος της εβδομάδας..... όταν δημιουργήθηκε, αντικατέστησα τις φωτό με κάποιες που έχω ήδη στο κινητό μου (και με κάποια βιντεάκια).... αυτό μπορείς να το κάνεις......

στη συνέχεια έσβησα τις άχρηστες φωτό που είχα τραβήξει.... το βίντεο όμως έμεινε... έτσι τώρα δημιουργω ότι θέλω, όποτε το θέλω.....

 

μη ξεχάσεις όμως πάντοτε στο βίντεο να υπάρχουν αρχεία που έχεις στο κινητό.... αν σβήσεις κάποιο από αυτά, θα σβηστεί και από το movie creator και μορεί να σου σβηστεί και το movie....

 

thanks!

Τοση 'αυτοματοποιηση'....ουτε η apple!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις φωτό στο φάκελλο DCIM..... τον απαραίτητο αριθμό... εγώ έκανα το εξής κόλπο.....

έβγαλα καμιά 20 φωτογραφίες και περίμενα μέχρι να δημιουργηθεί το video στο τέλος της εβδομάδας..... όταν δημιουργήθηκε, αντικατέστησα τις φωτό με κάποιες που έχω ήδη στο κινητό μου (και με κάποια βιντεάκια).... αυτό μπορείς να το κάνεις......

στη συνέχεια έσβησα τις άχρηστες φωτό που είχα τραβήξει.... το βίντεο όμως έμεινε... έτσι τώρα δημιουργω ότι θέλω, όποτε το θέλω.....

 

μη ξεχάσεις όμως πάντοτε στο βίντεο να υπάρχουν αρχεία που έχεις στο κινητό.... αν σβήσεις κάποιο από αυτά, θα σβηστεί και από το movie creator και μορεί να σου σβηστεί και το movie....

 

ή απλα κατεβαζεις ενα προγραμμα στο pc ή μια εφαρμογη στο κινητο και φτιαχνεις ενα βιντεο της προκοπης..Αυτο το πραγμα να σου βαζει μονο του ο,τι θελει και να μην μπορεις να επιλεξεις ειναι μεγαλη βλακεια.. το να καθεσαι να κανεις μανουβρες το θεωρω επισης αχρηστο, σημερα..με τοσα προγραμματα και εφαρμογες επεξεργασιας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ή απλα κατεβαζεις ενα προγραμμα στο pc ή μια εφαρμογη στο κινητο και φτιαχνεις ενα βιντεο της προκοπης..Αυτο το πραγμα να σου βαζει μονο του ο,τι θελει και να μην μπορεις να επιλεξεις ειναι μεγαλη βλακεια.. το να καθεσαι να κανεις μανουβρες το θεωρω επισης αχρηστο, σημερα..με τοσα προγραμματα και εφαρμογες επεξεργασιας.

 

Ίσως ο τίτλος της να είναι παραπλανητικός, αλλά η εφαρμογή της Sony κάνει κάτι πολύ απλό. Συγκεντρώνει ό,τι φωτογραφίες και βίντεο έβγαλες όλη την εβδομάδα και κάνει αυτόματα ένα βίντεο με τις προσωπικές σου στιγμές. Για μένα άχρηστο και απενεργοποιημένο από την πρώτη στιγμή. Σε κάποιους αρέσει.

Όπως είπε και ο Νίκος, όποιος θέλει κάτι διαφορετικό, απλά βάζει άλλη εφαρμογή ή ακόμα καλύτερα πρόγραμμα στον υπολογιστή και κάνει θαύματα. Δεν μας φταίει η εφαρμογή αν δεν κάνει κάτι για το οποίο δεν φτιάχτηκε να το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εχει θεμα το μικροφωνο μαλλον. Με το bluetooth με ακουνε μια χαρα. ειτε με 2G ειτε με 3G. Μολις μιλαω με το κινητο δε με ακουνε καλα! Τωρα τι κανω;;;Με unlocked Bl και root πιανει η εγγυηση;;;;;
Link to comment
Share on other sites

ή απλα κατεβαζεις ενα προγραμμα στο pc ή μια εφαρμογη στο κινητο και φτιαχνεις ενα βιντεο της προκοπης..Αυτο το πραγμα να σου βαζει μονο του ο,τι θελει και να μην μπορεις να επιλεξεις ειναι μεγαλη βλακεια.. το να καθεσαι να κανεις μανουβρες το θεωρω επισης αχρηστο, σημερα..με τοσα προγραμματα και εφαρμογες επεξεργασιας.

 

Ίσως ο τίτλος της να είναι παραπλανητικός, αλλά η εφαρμογή της Sony κάνει κάτι πολύ απλό. Συγκεντρώνει ό,τι φωτογραφίες και βίντεο έβγαλες όλη την εβδομάδα και κάνει αυτόματα ένα βίντεο με τις προσωπικές σου στιγμές. Για μένα άχρηστο και απενεργοποιημένο από την πρώτη στιγμή. Σε κάποιους αρέσει.

Όπως είπε και ο Νίκος, όποιος θέλει κάτι διαφορετικό, απλά βάζει άλλη εφαρμογή ή ακόμα καλύτερα πρόγραμμα στον υπολογιστή και κάνει θαύματα. Δεν μας φταίει η εφαρμογή αν δεν κάνει κάτι για το οποίο δεν φτιάχτηκε να το κάνει!

 

κατ'αρχάς να ξεκαθαρίσουμε πως σε ότι αφορά γούστα και προτιμήσεις, περί ορέξεως.......

 

πέρα όμως από τον "original" χαρακτήρα του, εξήγησα πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία movies με οποιαδήποτε αρχεία θελουμε καθως υπάρχει η δυνατότητα αντικατάστασης φωτό ή βίντεο με άλλα.....

προσωπικά μου αρέσει λόγω της "τυχαιότητας"... ιδίως με τις σκηνές που διαλέγει από μόνο του από τα βίντεο που θα χρησιμοποιήσεις (αντί να κάθομαι και να "κόβω" απόσπασμα για να το χρησιμοποιήσω με άλλη εφαρμογή)

δεν ξέρω (δεν έχω δοκιμάσει) αν σε άλλες εφαρμογές προσθέτοντας ένα βίντεο 30 sec η εφαρμογή "διαλέγει" 2-3 sec και τα κρατά ή πρέπει εμείς να "κόψουμε" το βίντεο.....

αυτό είναι που με έχει βολέψει..... αλλιώς είναι παίδεμα μόνο το να δημιουργήσεις μια "βιβλιοθήκη".....

καθαρά προσωπικές εκτιμήσεις.......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην κλειδωνει η οθονη απλα να σβηνει και να την ενεργοποιω με τα volume keys?

Γίνεται αλλά ενεργοποιείται μόνο με το Power.

"Ρυθμίσεις" - "Ασφάλεια" - "Κλείδωμα οθόνης" - "Κανένα".

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει επιλογη ''κανενα''

 

Πήγαινε στην επιλογή "Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων" (που είναι πιο κάτω στο μενού) και κατάργησε τα όλα. Οι επιλογές κλειδώματος θα έρθουν στα ίσα τους.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

H 5.1 ειναι πολυ κοντα τελικα, την περιμενω, παραμενοντας στην 4.4!

Μπραβο sony, ταχυτητα και συνεπεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου..ειναι οτι ακριβως ψαχνω στην τιμη που με ενδιαφερει.. το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν εμπιστευομαι πολυ την Sony διοτι το προηγουμενο μου κινητο ηταν το sony xperia P το οποιο μου βγηκε προβληματικο σε ολα σχεδον τα θεματα..και απο αποψη lag και απο αποψη τηλεποικηνωνιας και απο αποψη μπαταριας αλλα και απο αποψη σηματος..δεν ειχα πραγματικα πουθενα σημα...πολλες φορες χανοταν ακομα και στο κεντρο της πολης που μενω..(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Δεν θελω να την 'ξανα ''παθω'' ουσιαστικα..αν και πιστευω οτι η τεχνολογια εχει εξελιχθει και δεν θα αντιμετωπιζω τα ιδια lags και προβληματα που ειχε πριν 2 χρονια η αγορα αυτου του επιπεδου smartphones.. δεν εχω και παρα πολυ εμπειρια αλλα πιστευω οτι θα ηταν καλη αγορα..μεχρι πριν καποιες μερες ημουν σχεδον ετοιμος να παραγγειλω το lg g2 αλλα μετα βρηκα αυτο και εντυπωθηκε στο μυαλο μου μιας και ειναι και 1χρονο πιο καινουριο..περιμενω την απαντηση σας ως χρονιοι χρηστες του κινητου.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου..ειναι οτι ακριβως ψαχνω στην τιμη που με ενδιαφερει.. το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν εμπιστευομαι πολυ την Sony διοτι το προηγουμενο μου κινητο ηταν το sony xperia P το οποιο μου βγηκε προβληματικο σε ολα σχεδον τα θεματα..και απο αποψη lag και απο αποψη τηλεποικηνωνιας και απο αποψη μπαταριας αλλα και απο αποψη σηματος..δεν ειχα πραγματικα πουθενα σημα...πολλες φορες χανοταν ακομα και στο κεντρο της πολης που μενω..(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Δεν θελω να την 'ξανα ''παθω'' ουσιαστικα..αν και πιστευω οτι η τεχνολογια εχει εξελιχθει και δεν θα αντιμετωπιζω τα ιδια lags και προβληματα που ειχε πριν 2 χρονια η αγορα αυτου του επιπεδου smartphones.. δεν εχω και παρα πολυ εμπειρια αλλα πιστευω οτι θα ηταν καλη αγορα..μεχρι πριν καποιες μερες ημουν σχεδον ετοιμος να παραγγειλω το lg g2 αλλα μετα βρηκα αυτο και εντυπωθηκε στο μυαλο μου μιας και ειναι και 1χρονο πιο καινουριο..περιμενω την απαντηση σας ως χρονιοι χρηστες του κινητου.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Το κινητο ειναι απλα απαιχτο.

Εχω ενθουσιαστει τοσο, που θα το ελεγα 'το κινητο της δεκαετιας'.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου..ειναι οτι ακριβως ψαχνω στην τιμη που με ενδιαφερει.. το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν εμπιστευομαι πολυ την Sony διοτι το προηγουμενο μου κινητο ηταν το sony xperia P το οποιο μου βγηκε προβληματικο σε ολα σχεδον τα θεματα..και απο αποψη lag και απο αποψη τηλεποικηνωνιας και απο αποψη μπαταριας αλλα και απο αποψη σηματος..δεν ειχα πραγματικα πουθενα σημα...πολλες φορες χανοταν ακομα και στο κεντρο της πολης που μενω..(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Δεν θελω να την 'ξανα ''παθω'' ουσιαστικα..αν και πιστευω οτι η τεχνολογια εχει εξελιχθει και δεν θα αντιμετωπιζω τα ιδια lags και προβληματα που ειχε πριν 2 χρονια η αγορα αυτου του επιπεδου smartphones.. δεν εχω και παρα πολυ εμπειρια αλλα πιστευω οτι θα ηταν καλη αγορα..μεχρι πριν καποιες μερες ημουν σχεδον ετοιμος να παραγγειλω το lg g2 αλλα μετα βρηκα αυτο και εντυπωθηκε στο μυαλο μου μιας και ειναι και 1χρονο πιο καινουριο..περιμενω την απαντηση σας ως χρονιοι χρηστες του κινητου.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δεν θα σου πω πολλα πραγματα απλα ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που ειχα ποτε (και ειχα πολλα)... Συν το γεγονος οτι στο skroutz το βρισκεις πλεον 230 ευρω πιστευω οτι το κανουν εξαιρετικο value for money. Αν εχεις τη δυνατοτητα δες και το z3 compact που υπερτερει σε μερικα σημεια του z1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω ειναι σοβαρο.Τελευταια δε με ακουνε καθολου.Ολο με ακουνε με διακοπες.Σε φαση να λεω 5 και 6 φορες αυτο που θελω να πω!Τι μπορει να παιζει?Μηπως που εκοψα την καρτα σιμ και που εχει και τα χρονακια της??

 

απενεργοποίησε στις ρυθμίσεις κλήσης την Ενίσχυση φωνής συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...