Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάλεσα το τμήμα εξυπηρετήσης πελατών προκειμένου να μου αποστείλουν τις ρυθμίσεις. Μου ανέφεραν πως πρέπει να τις προμηθευτώ από τον provider μου. Σημειώνω πως εχω δύο μέιλ ENA hotmail KAI ENA gmail KAI TO sonyericsson w800i.Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για να παίρνεις τα email σου, θα πρέπει να έχεις μια συσκευή που να υποστηρίζει POP3 ή IMAP πρωτόκολλο, καθώς και ένα mail provider που να σου δίνει λογαριασμό με τα παραπάνω (το Gmail έχει). Από το δίκτυό σου χρειάζεσαι μόνο τις ρυθμίσει για το Internet.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο πριν από λίγο από την ΤΙΜ στο κινητό μου (6999χχχχχχ) για να μου προτείνουν να κάνω το νούμερο φορητότητα από Q σε ΤΙΜ !!!

Τους εξήγησα φυσικά ότι αυτό έχει ήδη γίνει από τον περασμένο... Νοέμβριο !!! Πλέον το νούμερο είναι κανονικότατο ΤΙΜ (Flexy 30)...

 

Κάποιοι έχουν χάσει τη μπάλα... η καλύτερα έχουν χάσει τα νούμερά τους !!! :lol: :lol: :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο πριν από λίγο από την ΤΙΜ στο κινητό μου (6999χχχχχχ) για να μου προτείνουν να κάνω το νούμερο φορητότητα από Q σε ΤΙΜ !!!

Τους εξήγησα φυσικά ότι αυτό έχει ήδη γίνει από τον περασμένο... Νοέμβριο !!! Πλέον το νούμερο είναι κανονικότατο ΤΙΜ (Flexy 30)...

 

Κάποιοι έχουν χάσει τη μπάλα... η καλύτερα έχουν χάσει τα νούμερά τους !!! :lol: :lol: :lol:

 

:lol: :lol: Εμένα μου το εκλεισε μολις της ειπα πως ο λογαριασμός μου δεν είναι ποτε πάνω απο 3 ευρω ... το νουμερο!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει μηπως καποιος με ποιο προγραμμα κανουν τη μεταφορα δεδομενων(ιδιως των μηνυματων που με ενδιαφερουν και πιο πολυ) απο τη μια συσκευη στην αλλη;Οποιος ξερει ας πει καποιες λεπτομερειες.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει μηπως καποιος με ποιο προγραμμα κανουν τη μεταφορα δεδομενων(ιδιως των μηνυματων που με ενδιαφερουν και πιο πολυ) απο τη μια συσκευη στην αλλη;Οποιος ξερει ας πει καποιες λεπτομερειες.

Ευχαριστω πολυ.

Για την ακρίβεια δεν είναι πρόγραμμα εγκατεστημένο σε κάποιο pc. Είναι ένα μικρό μηχάνημα όπου συνδέονται οι δύο συσκευές και γίνεται η αντιγραφή των δεδομένων. Το έχεις δει;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια δεν είναι πρόγραμμα εγκατεστημένο σε κάποιο pc. Είναι ένα μικρό μηχάνημα όπου συνδέονται οι δύο συσκευές και γίνεται η αντιγραφή των δεδομένων. Το έχεις δει;

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Οχι,δεν το εχω δει.

Ξερεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορει να κανει την ιδια δουλεια ανεξαρτητως μαρκας και μοντελου συσκευων;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Οχι,δεν το εχω δει.

Ξερεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορει να κανει την ιδια δουλεια ανεξαρτητως μαρκας και μοντελου συσκευων;

Μπα, δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου κάτι τέτοιο... :(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

και απο τιμες αυτες τις μεταφορες τί παιζει;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

και απο τιμες αυτες τις μεταφορες τί παιζει;

5 ευρώ η μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου

9 ευρώ η μεταφορά όλων των δεδομένων (τηλ. κατάλογος, sms, φωτογραφίες, βίντεο, ήχοι)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Πρόσφατα έκανα μεταφορά των μηνυμάτων μου από το παλιό μου Motorola V3i,στο καινούριο μου LG Shine.Ωστόσο τα μηνύματα από τα εισερχόμενα που ήταν στο V3i πήγαν στο φάκελο εξερχόμενα στο Shine.Μεγάλη βλακεία.Ξέρει κανείς πως γίνεται να πάνε στα εισερχόμενα?

Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν θέλεις το gmail έχει ένα πρόγραμμα σε java στη διεύθυνση http://gmail.com/app το οποίο είναι πολύ καλό κ μπορείς να κατεβάζεις με αυτό τα μηνύματα σ στο κινητό, να δημιουργείς καινούργια κ να ψάχνεις τα υπάρχοντα! Γενικά είναι πολύ καλό κ εύχρηστο... Οι ρυθμίσεις είναι ενσωματωμένες μέσα του... Αν έχεις ενεργοποιήσει κ το tim plus non stop είναι τέλειο!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην σελιδα που αναφερεις μεσω wap απο το κινητο μου και κατεβασα δωρεαν την εφαρμογη gmail.Ειναι πολυ καλη οσοι ενδιαφερονται μπορουν να τη κατεβασουν http://gmail.com/app
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ B BEST CONTROL ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ TIM B BEST - 18/4/2007

 

Η ΤΙΜ ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει ότι από την Τετάρτη 18-04-2007 θα διατίθεται εμπορικά στους συνδρομητές των Εταιρικών οικονομικών προγραμμάτων με συμβόλαιο της ΤΙΜ η νέα υπηρεσία BBest Control.

 

Η υπηρεσία BBest Control προσφέρει τη δυνατότητα στους εταιρικούς συνδρομητές συμβολαίου της ΤΙΜ, να επιλέξουν οποιεσδήποτε νέες ή και υφιστάμενες συνδέσεις καρτοκινητής TIM, δηλώνοντας συγκεκριμένο όριο χρήσης ανά σύνδεση, το οποίο θα χρεώνεται αυτόματα στον εταιρικό λογαριασμό του συνδρομητή κάθε μήνα. Οι επιλογές των μηνιαίων ορίων χρήσης είναι οι εξής:

 

* BBest Control 15: 15€ μηνιαίως

* BBest Control 25 : 25€ μηνιαίως (με bonus 5€ επιπλέον)

* BBest Control 35: 35€ μηνιαίως (με bonus 5€ επιπλέον)

 

Οι χρήστες των συνδέσεων θα μπορούν να καταναλώσουν το μηνιαίο όριο χρήσης σε κλήσεις, μηνύματα και υπηρεσίες της ΤΙΜ σε Ελλάδα και εξωτερικό. Σε περίπτωση που το μηνιαίο ποσό καταναλωθεί, οι χρήστες των συνδέσεων, θα μπορούν να ανανεώνουν το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού τους με τις υπάρχουσες κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας καρτοκινητής ΤΙΜ.

 

Προϋπόθεση για την ενεργοποίηση συνδέσεων στην υπηρεσία BBest Control είναι ο συνδρομητής να έχει ενεργές, 3 τουλάχιστον συνδέσεις στα εταιρικά προγράμματα συμβολαίου. Ο αριθμός συνδέσεων που μπορούν να ενταχθούν στην υπηρεσία BBest Control δεν μπορεί να υπερβαίνει σε αριθμό, το σύνολο των εταιρικών συνδέσεων συμβολαίου που διατηρεί ο συνδρομητής.

 

Για τις συνδέσεις που θα ενταχθούν στην υπηρεσία BBest Control ισχύουν οι ακόλουθες βασικές χρεώσεις και υπηρεσίες:

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή των προγραμμάτων COSMOTE BUSINESS COST CONTROL με λίγες διαφοροποιήσεις για να λέμε ότι έχουμε ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας !

 

Χρησιμοποιώ το GPRS της ΤΙΜ για να μπαίνω στο internet, να παίρνω και να στέλνω κατά καιρούς email (λογαριασμός στη vivodi). Πρόσφατα ανακάλυψα ένα μεγάλο πρόβλημα. Ενώ παλιά έστελνα email κανονικά με outgoing mail server τον mail.b-online.gr, τώρα αυτός ο server φαίνεται να μην ανταποκρίνεται. Σε επαφές με την ΤΙΜ χωρίς να βγάζω ακριβώς νόημα, μάλλον κατάλαβα ότι ο server αυτός έχει καταργηθεί και μου πρότειναν να βάλω το server της vivodi. Όμως, η vivodi (όπως και όλοι οι providers) απ'ότι ξέρω δεν επιτρέπουν να στείλεις email από τους server τους εάν δεν έχει συνδεθεί με δικό τους IP. Συνεπώς, τέρμα, δεν μπορώ να στέλνω email πλέον από το κινητό μου με GPRS ?

 

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σε κάτι ? Δεν έχω καταλάβει κάτι καλά ?:cry:

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Νικ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που είχα το χρόνο να διαβάσω όλα τα posts στο θέμα εδώ έχω να πω το εξής:

 

Δεν θα σύμφερε να είχες μία σύνδεση στο ίντερνετ απλή μέσω τηλεφώνου ADSL και να πληρώνεις 45 ευρώ το πολύ (και πολλά λέω) που είναι πραγματικά απεριόριστη πλοήγηση από το να πληρώνεις 110,90 € (τόσα πληρώνω κάθε μήνα μαζί με ΦΠΑ και τέλος κινητής τηλεφωνίας);;;

 

Κανονικά το πρόγραμμα αυτό θα έπρεπε να το λένε 20GB και όχι non-stop γιατί αν κάποιος δει ότι είναι απεριόριστο τότε θα αρχίσει να κατεβάζει του κόσμου τα torrents απο ταινίες, προγράμματα, παιχνίδια και κάθε λογής. Και από το λογισμικό της ΤΙΜ δεν μπορεί να δει κανείς την κίνηση των όγκων δεδομένων διότι δεν είναι και ακριβής. Το λέει άλλωστε και η ΤΙΜ στο site του για το συγκεκριμένο. Παραθέτω ένα μέρος παρακάτω:

 

"Η χρέωση της υπηρεσίας ΤΙΜ Data Card γίνεται με ογκοχρέωση, δηλαδή ανάλογα με τον όγκο πληροφοριών που λαμβάνονται/αποστέλλονται και όχι με χρονοχρέωση.

 

Σε ορισμένες περιπτώσεις, έχει παρατηρηθεί απόκλιση της ένδειξης του μετρητή χρήσης της εφαρμογής της υπηρεσίας σε σχέση με τον μηνιαίο λογαριασμό που λαμβάνουν οι χρήστες, κάτι που οφείλεται στην αυτόματη σύνδεση στο Internet των διαφόρων εγκατεστημένων εφαρμογών (όπως το λειτουργικό σύστημα, antivirus κλπ) για διαδικασίες ενημέρωσης. Επειδή η εφαρμογή δεν είναι ενεργή έχει ως αποτέλεσμα την αδυναμία του μετρητή χρήσης να καταγράψει την συγκεκριμένη κίνηση που πραγματοποιείται σε τέτοιες διαδικάσίες.

Σε κάθε περίπτωση, η πραγματική κίνηση που καταναλώνεται εμφανίζεται στο λογαριασμό που εκδίδει η ΤΙΜ προς το χρήστη."

 

Παρ' όλα αυτά έχω βάλει την εφαρμογή στην εκκίνηση και έχω επιλέξει μέσω της εφαρμογής να κάνει αυτόματη σύνδεση και έχω δει ότι όταν γίνεται σύνδεση ο μετρητής αλλάζει από μόνος του τις ενδείξεις. Ουσιαστικά τα 110,90 € πιστεύω είναι υπερβολικός αν και κάποιες φορές λέω αξίζει διότι είναι και φορητός και συνδέεσαι όπου είσαι.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο. :rolleyes:

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σύμφερε να είχες μία σύνδεση στο ίντερνετ απλή μέσω τηλεφώνου ADSL και να πληρώνεις 45 ευρώ το πολύ (και πολλά λέω) που είναι πραγματικά απεριόριστη πλοήγηση από το να πληρώνεις 110,90 € (τόσα πληρώνω κάθε μήνα μαζί με ΦΠΑ και τέλος κινητής τηλεφωνίας);;;

 

Η Data card απευθύνεται σε κάποιον που θέλει internet όπου και αν βρίσκεται και όχι σε κάποιον που το χρησιμοποιεί μονίμως σε έναν χώρο. Στη δεύτερη περίπτωση σίγουρα συμφέρει η dsl αλλά τη dsl δεν μπορείς να την παίρνεις μαζί σου όταν μετακινείσαι ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...