Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον εκανες 2 ενεργοποιηςεις μεσα σε 30 μερες.

 

Επιτρεπεται να κανεις 2 ενεργοποιησεις σε 30 μερες και οχι ανα ημερολογιακο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανονικά στο site της Wind, τώρα όπως λες νομίζω με το F2G δεν υπάρχει λόγος να έχεις κάτι άλλο γενικότερα !

 

Σίγουρα έχει σώσει πολύ κόσμο;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συγκεκριμένο πακέτο ήταν εμπορικά διαθέσιμο, το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους δεν υπήρχε, απλά αποτελεί προσθήκη για όσους δεν έχουν κάνει ακόμα την αλλαγή σε f2g. Ακόμα και στην σελίδα της εταιρείας, στην online παραγγελία, αναφέρει ότι θα σταλεί μια f2g κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind σταθερή (και καρτοκινητή) αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι, σταδιακά, περνάει η ιδέα της κλήσης σε πενταψήφιους αριθμούς, για καθημερινές ανάγκες (ΕΟΠΥΥ, φορείς, πίτσες κλπ), με σημαντική χρέωση, και όχι στους εννιαψήφιους που καλούσαμε παλιότερα, χωρίς χρέωση στους περισσότερους συνδρομητές πλέον.

 

Υπάρχει τρόπος να καλείται ο πενταψήφιος με την προσθήκη και άλλων αριθμών, ώστε να γίνει εννιαψήφιος, και να αποφύγουμε τη χρέωση;

 

Πιθανά να έχει ξανατεθεί το ερώτημα, αλλά έκανα αναζήτηση και δεν βρήκα το συγκεκριμένο αλλά άλλα ερωτήματα πολύ παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind σταθερή (και καρτοκινητή) αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι, σταδιακά, περνάει η ιδέα της κλήσης σε πενταψήφιους αριθμούς, για καθημερινές ανάγκες (ΕΟΠΥΥ, φορείς, πίτσες κλπ), με σημαντική χρέωση, και όχι στους εννιαψήφιους που καλούσαμε παλιότερα, χωρίς χρέωση στους περισσότερους συνδρομητές πλέον.

 

Υπάρχει τρόπος να καλείται ο πενταψήφιος με την προσθήκη και άλλων αριθμών, ώστε να γίνει εννιαψήφιος, και να αποφύγουμε τη χρέωση;

 

Πιθανά να έχει ξανατεθεί το ερώτημα, αλλά έκανα αναζήτηση και δεν βρήκα το συγκεκριμένο αλλά άλλα ερωτήματα πολύ παλιά.

 

ότι εταιρία και να έχεις, οι αριθμοί αυτοί χρεώνονται... Απλά σε πολλές περιπτώσεις όταν βλέπεις έναν πενταψήφιο... υπάρχει αντίστοιχα ενημέρωση για κλήση από κινητό καλέστε στον τάδε.... και συνήθως είναι κανονικός αριθμός όπου μπορείς να καταναλώσεις απο τα δωρεάν λεπτά ομιλίας σου

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αυτό το έχω δει σε μερικές περιπτώσεις αλλά υπάρχουν άλλοι 5ψήφιοι, όπως για τον ΕΟΠΥΥ κ.α. που δεν δίνουν εναλλακτική λύση για κλήση με αστική χρέωση.

Γι' αυτό ψάχνομαι, μήπως υπάρχει λύση να αποφύγουμε την υψηλή χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αυτό το έχω δει σε μερικές περιπτώσεις αλλά υπάρχουν άλλοι 5ψήφιοι, όπως για τον ΕΟΠΥΥ κ.α. που δεν δίνουν εναλλακτική λύση για κλήση με αστική χρέωση.

Γι' αυτό ψάχνομαι, μήπως υπάρχει λύση να αποφύγουμε την υψηλή χρέωση.

 

Αυτό έχει να κάνει με τους αριθμούς καθεαυτούς και τις υπηρεσίες. Είναι και ένας τρόπος να μαζεύουν λεφτά οι συγκεκριμένες υπηρεσίες. Δεν έχει να κάνει με τα δίκτυα κινητής και με την Wind

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με τους αριθμούς καθεαυτούς και τις υπηρεσίες. Είναι και ένας τρόπος να μαζεύουν λεφτά οι συγκεκριμένες υπηρεσίες. Δεν έχει να κάνει με τα δίκτυα κινητής και με την Wind

Να τα κάναν και κάτι αυτά τα λεφτά που μαζευούν (υπέρ του κοινού) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με τους αριθμούς καθεαυτούς και τις υπηρεσίες. Είναι και ένας τρόπος να μαζεύουν λεφτά οι συγκεκριμένες υπηρεσίες. Δεν έχει να κάνει με τα δίκτυα κινητής και με την Wind

 

Μάλλον κάνεις λάθος. Το κόστος του τηλεφωνήματος για ραντεβού στον ΕΟΠΥΥ (περίπου 1 ευρώ) δεν το εισπράττει ο οργανισμός αλλά οι εταιρείες τηλεφωνίας που έχουν πάρει τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Να τα κάναν και κάτι αυτά τα λεφτά που μαζευούν (υπέρ του κοινού) :mad:

 

Χαχαχαχα, καλό το ανέκδοτο. Πάνε στο ίδιο ταμείο με αυτά που παίρνουν από τα διόδια...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδιά θέλω να μου πείτε εάν γνωρίζει κανείς ποια καταστήματα από το skoutz συνεργάζονται με την WIND για εξαργύρωση επιδότησης συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Κανέναν δεν ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα ??????? :(:wacko::worry:

 

Ήξερα πως το birdphone είχε συνεργασία δεν ξέρω άμα άλλαξε κάτι γιατί δεν υπάρχουν πλέον αντίστοιχα banners.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήξερα πως το birdphone είχε συνεργασία δεν ξέρω άμα άλλαξε κάτι γιατί δεν υπάρχουν πλέον αντίστοιχα banners.

 

Ναι ρώτησα και μου είπαν ότι συνεργάζονται ακόμη απλά έλεγα μήπως υπήρχε και κάποιο άλλο κατάστημα.. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου !

Link to comment
Share on other sites

Κανένας πωλητής δε σε καλεί και το κλείνει. Σε όλες τις εταιρίες τηλεφωνικών πωλήσεων οι κλήσεις γίνονται από υπολογιστή και στους πωλητές "πέφτουν" μόνο οι απαντημένες. Οπότε το τηλέφωνο σου εσένα θα χτυπήσει συγκεκριμένες φορές κι αν δεν το σηκώσεις θα σε ξανακαλέσει το σύστημα μετά από κάποια ώρα από μόνο του. ;-)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,δεν είχε κάποιο γενικό θέμα να το γράψω,το ποστάρω στης wind το κομμάτι,μιας και ακόμα βρίσκομαι στο δίκτυο της.

Έφτασε η ώρα να λήξει το συμβόλαιο μου(έχει λιγότερο από 1 μήνα),και μιας και δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημένος από την wind,πιο χάλια σήμα δεν είχα ποτέ μου,είτε Μυτιλήνη κυρίως,είτε Αθήνα..Ψάχνω σε vodafone και cosmote συμβόλαια,αντίστοιχα με αυτό που έχω ή έστω παραπλήσιο..Μαζί με εμένα ψάχνουν και οι γονείς μου,ο πατέρας μου είναι και αυτός σε wind και η μάνα μου σε vodafone καρτοσυμβόλαιο..

 

Παλιά με έπαιρναν να μου κάνουν κάποια προσφορά,πλέον τίποτα..Και έχω 3 φίλους που τους έχει πάρει η voda-cosmote και τους έχει δώσει ίδιο συμβόλαιο με το δικό μου με 18€ τελική τιμή,σα προσφορά!:mad: (και ζηλεύω)

 

Μου είχε κάνει τότε πριν 18 μήνες η wind προσφορά και έφυγα από vodafone μετά από 11 χρόνια,το wind W(1500' προς όλους-1500sms προς όλους-1.5gb) με 44€ τελική τιμή...Βασικό για εμένα είναι να βρω κάτι πιο φθηνό από αυτό,και αντίστοιχη χρήση..τον χρόνο και τα sms δεν τα έφτανα ποτέ στο όριο τους στο μισό και πιο κάτω είμαι όπως βλέπω τον ΜΟ τώρα της χρήσης μου,μόνο το internet έφτανα στα όρια του.Δεν θέλω να περιοριστώ να μιλάω με έναν πάροχο,γιατί πολύ απλά δεν έχει όλος ο κόσμος έναν πάροχο:p..Θα ήθελα να έχω επικοινωνία με όλους..Αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις είτε σε vodafone είτε σε cosmote.

 

 

--(δεν επίγουν τα δύο αυτά εδώ,αλλά μερικές προτάσεις θα τις ήθελα)--

Ο πατέρας μου είναι σε ένα πρόγραμμα(έχει 2 μήνες ακόμα-αυτόν που πατάμε συν τον φεβρουάριο) της wind και δίνει ~30 έχοντας 120' ,και θέλει και ο ίδιος να φύγει για πιο φθηνά,τον χρόνο πότε τον έφτανε στο όριο,πότε όχι.Οπότε θέλει και αυτός να φύγει από wind και να πάει σε cosmote,και να το συνδιάσει με το σταθερό..

Και η μητέρα μου είναι σε αυτό το άθλιο καρτοπρόγραμα,που πληρώνει όσο μιλάει,αλλά είναι ελάχιστη η χρήση και τα χρήματα πολλά.Και εκείνη λέμε να την πάμε σε cosmote για να γίνει οικογενειακό το πακέτο μετά,παρέα με τον πατέρα μου.

Και οι 2 για το COSMOTE προς Όλους 25,τους είναι υπεραρκετό.

Αν γίνει έτσι,θα παώ και γω μαζί αν μας συμφέρει πιο πολύ!

Αλλά δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με τα οικογενειακά.

Επίσης γίνεται συνδυασμός και οι 3 αριθμοί να μπουν σε οικογενειακό πακέτο+συνδυασμός με το double play του ΟΤΕ;

Αν ναι πόση έκπτωση θα πάρουν;

ευχαριστώ

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Δέχθηκα σήμερα στο f2g μου ένα sms από το +447508312984

Το μήνυμα έγραφε τα εξής :

Hello, am sxott scelby from Standard chartered bank, London.

Kindly contact me on my private e-mail for a vital transaction.

scottscelby@hotmail.com

Εννοείται δεν έδωσα καμία σημασία, αλλά έχω απορία. Τι ακριβώς θα κερδίσει αυτός αν του απαντήσω με sms/email, η ακόμη και αν πάρω τηλέφωνο ??? Εντελώς άχρηστο spam χωρίς σκοπό και ουσία, η κάτι άλλο που δεν πάει το μυαλό μου ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δέχθηκα σήμερα στο f2g μου ένα sms από το +447508312984

Το μήνυμα έγραφε τα εξής :

Hello, am sxott scelby from Standard chartered bank, London.

Kindly contact me on my private e-mail for a vital transaction.

scottscelby@hotmail.com

Εννοείται δεν έδωσα καμία σημασία, αλλά έχω απορία. Τι ακριβώς θα κερδίσει αυτός αν του απαντήσω με sms/email, η ακόμη και αν πάρω τηλέφωνο ??? Εντελώς άχρηστο spam χωρίς σκοπό και ουσία, η κάτι άλλο που δεν πάει το μυαλό μου ???

 

phishing είναι

http://en.wikipedia.org/wiki/Phishing

Link to comment
Share on other sites

Δέχθηκα σήμερα στο f2g μου ένα sms από το +447508312984

Το μήνυμα έγραφε τα εξής :

Hello, am sxott scelby from Standard chartered bank, London.

Kindly contact me on my private e-mail for a vital transaction.

scottscelby@hotmail.com

Εννοείται δεν έδωσα καμία σημασία, αλλά έχω απορία. Τι ακριβώς θα κερδίσει αυτός αν του απαντήσω με sms/email, η ακόμη και αν πάρω τηλέφωνο ??? Εντελώς άχρηστο spam χωρίς σκοπό και ουσία, η κάτι άλλο που δεν πάει το μυαλό μου ???

Και σε μένα το ίδιο, απάτη ειναι σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Απάτη είναι και κάνει μπαμ, λογικά αν επικοινωνήσει κάποιος θα τους πούνε τα γνωστά για μεταφορές χρημάτων και διάφορα άλλα χαζά.

Απλά μου κάνει εντύπωση ότι το κάνουν και μέσω sms, μέχρι τώρα ήξερα για τα email ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν τα mail που στέλνουν και τελικά μερικοί καταλήγουν να δανείζονται για να τους στέλνουν λεφτά
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς για προσφορές cosmote και vodafone στο τόπικ της wind ???

Τέσπα, επειδή φαίνεται πως κλίνεις προς cosmote, προτείνω για τους γονείς σου το whats' up με 5 ευρώ 200' προς όλους.

Ούτε συμβόλαια, ούτε τίποτα. Απλά αντί να πληρώνεις κάθε μήνα το λογαριασμό, θα βάζεις κάρτα και θα ενεργοποιείς πακέτο.

Για σένα θα σου πρότεινα το cosmote προς όλους 35 και να κολλήσεις πάνω του το Cosmote Internet monthly pass 15.

Σύνολο πάλι 40 ευρώ θα σου βγαίνει, αλλά με λιγότερη ομιλία και sms...

Καλύτερα πάντως ρώτα στα τόπικ των cosmote και vodafone, που προφανώς και κάποιοι θα γνωρίζουν περισσότερα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ναι,γιατί όπως έγγραψα δεν είχε κάποιο γενικό θέμα,οπότε το πόσταρα εδώ,και στης vodafone,και στης cosmote..

η προσφορά για τα 200' είναι για ενεργοποίηση αριθμού μέχρι 31/1,οπότε δεν προλαβαίνουμε,άρα άχρηστη.

 

Για το άλλο πακέτο δεν είναι μόνο το internet που θέλω αλλά και τα sms.Αλλά χρήσιμο το έξτρα πακετό..

.Συν ότι θέλω να φύγω από τις τιμές 40€-50€ :sorry:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...