Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου τα βρήκα που είναι τα 9 σου λεπτά (ή μάλλον τα 10 λεπτά) και δεν χρειάζονται όλοι να βάλουν τα κομπιουτεράκια τους να δουλευουν. Η κλήση που έχεις κάνει μετά την γραμμή που έχεις τραβήξει (όπου αρχίζουν οι χρεώσημες κλήσεις) δείχνει οτι είχε διάρκεια 10 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αλλά χρεώθηκες με 0,1998 ευρώ. Αυτό σημαίνει οτι δεν χρεώθηκες για ολόκληρη την κλήση αλλά για ένα μικρό μέρος αυτής όπου ξεπέρασες τον δωρεάν χρόνο σου. Περίπου τα 10 λεπτά από την κλήση αυτήν ανήκαν στον δωρεάν χρόνο ομιλίας σου, και τα υπόλοιπα δευτερόλεπτα τα χρεώθηκες. Και φυσικά οι υπόλοιπες κλήσεις από εκει και κάτω χρεώνονται ολόκληρες.

 

ΟΕΟ....

 

Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και χαίρομαι για δύο λόγους

α) Γιατί όλα λειτουργούν ok με τον λογαριασμό

και β) γιατί με αυτό μου το τόπικ μάθαμε όλοι κάτι παραπάνω.Εγώ δεν το ήξερα αυτό ότι γίνετε

Ευχαριστώ πολύ

 

(Τελικά είμαι ηλίθιος ή δεν είμαι ? :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου που λύθηκε το πρόβλημά σου, και αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάει ο ένας τον άλλον. Κανείς δεν σε είπε ηλίθιο και δεν είσαι.

Απλά το θετικά του θέματος είναι 2:

1) Πάντα να κρατάμε μια πισινή στα πάντα και να μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα.

2) Και οτι η ΤΙΜ (και η Cosmote) πρέπει επιγόντος να βάλουν μια ενημέρωση χρόνο ομιλίας και να βελτιώσουν τον αναλυτικό λογαριασμό ώστε να είναι σαφέστερα τα πράγματα και να μην αναγκάζουν τον κόσμο να κάνει πράξεις με τα computerakia ή να χρησιμοποιεί ειδικά Excel αρχεία για τα προγράμματα flexy γιατι αλλιώς γίνονται Unflexy.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάστηκα ο καημένος , τον λογαριασμό τον έχω λάβει εδώ και μέρες και έκανα συνέχεια λογαριασμούς

Και συγνώμμη ...........στην εξυπηρέτηση πελατών δεν μπορούσαν να μου πουν αυτό που τόσο εύκολα μου είπες εσύ ?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι...η εξυπηρετηση πελατων δεν εχει προσβαση στην αναλυση του λογαριασμου σου.Το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να καταγραψουν το παραπονο σου και να το προωθησουν για ελεγχο.

Εχεις δικιο, αυτα παθαινει κανεις οταν ποσταρει μετα τις 00:00....

Ειναι κουρασμενος και δεν βλεπει μπροστα του τα εμφανη!!

 

Τελοσπαντων, μυστηριο λυθηκε...

 

Μπραβο Τ, το ειδες κατευθειαν!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η σύνδεσή μου από φορητότητα ενεργοποιείται τη Δευτέρα και στο συμβόλαιο που υπέγραψα πριν από δυο βδομάδες δεν είχα επιλέξει ενεργοποίηση τηλεφωνητή (γιατί τότε δεν υπήρχε η διπλή υπηρεσία). Τώρα θα μου ενεργοποιηθούν και οι δυο υπηρεσίες ή θα πρέπει να ζητήσω την ενεργοποίηση τηλεφωνητή ξεχωριστά;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έλεγε μέχρι 7 ώρες οπότε δεν λένε ψέματα.

 

Στην πρώτη διαφήμιση το όριο των 7 ωρών εμφανιζόταν εν ριπή οφθαλμού (και σε μικρά γράμματα). Μόνο στις τελευταίες βερσιόν το αναφέρουν κανονικά, όπως έπρεπε να έχουν κάνει από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Η παράλληλη λειτουργία της Ειδοποίησης Κλήσεων θα ισχύει και για την Υπηρεσία Πολλαπλών Επιλογών Organizer;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει η δυνατότητα να τηλ. στο 1260 η με οποιονδήποτε άλλον τρόπο να μάθουμε ποιο είναι το υπόλοιπό μας σε λεπτά ομιλίας απο το flexy και πόσο το υπόλοιπο απο τα λεπτά μας προς σταθερά;
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι...η εξυπηρετηση πελατων δεν εχει προσβαση στην αναλυση του λογαριασμου σου.!

 

Eμένα η κοπέλα μου είπε ότι μπορεί να δει μόνο τον τελευταίο :worry:

Η κάτι δεν κατάλαβα εγώ ( πολύ πιθανόν ) ή όντως μπορούν να δουν μόνο τον τελευταίο ( ίσως εννοούσε το πότε εκδόθηκε )

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι σε κατάστημα της τιμ που πήγα να κάνω 2in1 με f2g αλλά μου είπαν ότι δε γίνεται και δε μου το κάνουν...

το τετ-α-τετ είναι μόνο για 1 νούμερο τα 9,52ευρώ;

το friends and family το είχα παλιότερα αλλά από ότι θυμάμαι χρησιμεύει μόνο μετά τα "δωρεάν" λεπτά...και κατα τη γνώμη μου δε μου προσέφερε και το έκοψα!

όποια άλλη λύση σκεφτείτε πείτε μου..

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το friends and family το είχα παλιότερα αλλά από ότι θυμάμαι χρησιμεύει μόνο μετά τα "δωρεάν" λεπτά...και κατα τη γνώμη μου δε μου προσέφερε και το έκοψα!

ευχαριστώ!

 

Αν κοιτάξεις καλύτερα παλαιότερους αναλυτικούς λογαριασμούς θα δεις οτι σου εκανε το 50% και μέσα στον προπληρωμένο χρόνο, ανεπίσημα!:D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τους λες να σε βαλουν αυτοι νον στοπ με 4,2ευρω/μηνα και μενεις οπως εισαι. ή

κι εσυ βαλε Friends & Family τα 2 απο τα 3 νουμερα τιμ.

ή το νουμερο το οποιο δεν θα βαλεις στο Friends & Family ας σε βαλει νον στοπ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

to idio provlhma eixa file mou kai prospa8hsa ta panta.. telika lousthka me ultrex (lol) kai phgame oloi sth vodafone me to best friends

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα που λέτε το πρωί, πάω να κάνω κλήση ενώ ήξερα ότι είχα υπόλοιπο 12 ευρώ και μου λέει ΔΕΝ μπορείτε να κάνετε κλήση... λόγω υπολοίπου...

 

Καλά λέω, θα πάτησα το βράδυ καταλάθως κανένα κουμπί πριν κοιμηθώ του wap και θα χρεώθηκα τα κέρατα μου... αλλά από ότι είδα τίποτα τέτοιο δεν είχα κάνει, αφού κοίταξα πως η τελευταία μου πλοήγηση έγινε πριν ένα μήνα και βάλε.

 

Άσε που αν υπερβείς το υπόλοιπο σου κατα 2 ευρώ στο κόβει μαχαίρι, ότι και αν κάνεις. Μια φορά μόνο ήμουν μείον 2 ευρώ.... ρεκόρ και αυτό μετά από χρήση gprs, και αυτό μαχαίρι κόπηκε.

 

Κοίταξα το κινητό για κλήσεις... τίποτα... Καμία κλήση προς πουθενά χθες.

 

Αρχίζω και τρελένομαι... πέρνω εξυπηρέτηση πελατών...

μετά από 20λεπτά... ΚΑΝΕΝΑΣ δεν απάντησε, πέρα από το ηχογραφημένο μήνυμα ότι σύντομα θα με εξυπηρετήσουν.

 

Άσε που όποτε ακούω το τραγούδι της TIM πια μου έρχεται το όλο σκηνικό... πάει με στιγμάτισε η φάση, δεν θέλω ούτε να το ακούω πια...

 

Πάω σε κατάστημα της TIM και με τα πολλά, διαπιστώνουν ότι ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ με χρεώσανε 173 ευρώ.... τρελάθηκα. Και ότι σε 2 ώρες το πρόβλημά μου θα διορθωνόταν... Σφάλμα τεχνικό, σκέψου να είχα συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό... τί θα λέγανε; Τεχνικό σφάλμα;;;

 

Μετά από 2 ώρες το πρόβλημα επανήλθε εκεί που ήταν στα 12 ευρώ και μου έστειλαν SMS ζητόντας συγνώμη για αυτό που έγινε...

 

Το αναφέρω αυτό αν σας συμβεί σε εσάς να ξέρετε πως πρέπει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ να πάτε σε κατάστημα TIM.

 

Πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την TIM, ασε που είμαι και με περιαγωγή από VODA σε TIM.

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Άσε που αν υπερβείς το υπόλοιπο σου κατα 2 ευρώ στο κόβει μαχαίρι, ότι και αν κάνεις. Μια φορά μόνο ήμουν μείον 2 ευρώ.... ρεκόρ και αυτό μετά από χρήση gprs, και αυτό μαχαίρι κόπηκε.

 

Μην το λες ;) έχω δει καρτοκινητό με υπόλοιπο -125 ευρώ από χρήση gprs ;)

 

Πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την TIM, ασε που είμαι και με περιαγωγή από VODA σε TIM.

 

Δηλαδή; τι ενννοείς;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την TIM, ασε που είμαι και με περιαγωγή από VODA σε TIM.

 

Περιαγωγη? Φορητοτητα εννοεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγη? Φορητοτητα εννοεις :lol:

 

Φορητότητα όντως... :)

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Ταχυτατους τους βρισκω, σε δικη μου περιπτωση αλλα και σε πολλες αλλες που εχω διαβασει στο forum θελουν απο εβδομαδες μεχρι μηνες.
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να βάλω friends and family γιατί θεωρώ ότι δε μου προσέφερε κάτι καλό όσο το είχα για ένα χρόνο περίπου.. από την άλλη θέλω εγώ να παίρνω τηλ [υπάρχει λόγος] και όχι να τους κάνω αναπαντητη να με παίρνουν..

 

από την άλλη θέλω να αποφύγω τη vodafone αλλά φίλε emperor και γω δε βλέπω λύση...και πολύ πιθανόν να ακουλουθήσω τα βήματά σου..

 

ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω (καθυστερημένα) ότι το Friends & Family παρέχει έκπτωση 50% και στα SMS προς τους δύο δηλωμένους αριθμούς.

 

Επίσης, το Friends & Family ισχύει και στον προπληρωμένο χρόνο. Απ'ό,τι έχω καταλάβει, αρκετά παλιότερα (περισσότερο από 2 χρόνια πριν) κάτι τέτοιο δεν ίσχυε. Τώρα όμως ισχύει σίγουρα και συμφέρει πολύ, ειδικά στη δική σου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω (καθυστερημένα) ότι το Friends & Family παρέχει έκπτωση 50% και στα SMS προς τους δύο δηλωμένους αριθμούς.

 

Επίσης, το Friends & Family ισχύει και στον προπληρωμένο χρόνο. Απ'ό,τι έχω καταλάβει, αρκετά παλιότερα (περισσότερο από 2 χρόνια πριν) κάτι τέτοιο δεν ίσχυε. Τώρα όμως ισχύει σίγουρα και συμφέρει πολύ, ειδικά στη δική σου περίπτωση.

Ισχύει και σε PRO 500?

Link to comment
Share on other sites

εχεις PRO 500? τυχερε!!!:rolleyes:

 

Γιατί τυχερέ ??? Και εσύ μπορείς να πας σε αυτό νομίζω... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...