Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζεστο 12Ε το δίμηνο. Και μη εγγύηση παραμονής. Και μεγάλος φόρτος στο δίκτυο.

Άψογα.

Για τα φέσια υπάρχει και το credit check. Όποιος δεν έχει καλό ιστορικό γεια σας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Υπάρχουν πολλοί συνδρομητές καρτοκινητής που βάζουν περισσότερα, αλλά στο ποσό που βάζουν δεν υπάρχει συμβόλαιο να τους καλύπτει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι ότι δεν ξέρουμε πόσοι είναι αυτοί που βάζουν και 2η κάρτα το μήνα. Η λογική βέβαια λέει ότι τουλάχιστον οι περισσότεροι μια κάρτα το μήνα θα βάλουν για να μπορούν να πάρουν έστω ένα βασικό πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε και το θέμα της ευελιξίας που παρέχει η καρτοκινητή.

Όταν χρειάζεσαι περισσότερη ομιλία, ενεργοποιείς το πακέτο που θέλεις, όταν χρειάζεσαι περισσότερα δεδομένα βάζεις το πακέτο που σε βολεύει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έχεις ένα καλό συμβόλαιο και δεν ανοιγοκλείνεις την εφαρμογή για να ψάχνεις τι έχει μείνει και μέχρι πότε. Σαν παζάρι με πάγκους έχει γίνει η εφαρμογή. "Πάρε 200λ με 3Ε κόσμε" "300 ΜΒ κάθε εβδομάδα αν μπεις μέχρι τις 12.00 και κανείς δύο κωλοτουμπες" "εξαργυρωσε τα κουπόνια σου και κέρδισε 3% έκπτωση". Δεν πάνε καλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές όλων των εταιριών είναι πλέον τόσο απλές και κατανοητές, που οι κινήσεις γίνονται εντός δευτερολέπτων και δεν ισχύει αυτό που έγραψες.

Σιγά τη μεγάλη δυσκολία να μπούμε για 30 δευτερόλεπτα στην εφαρμογή και να ενεργοποιήσουμε τα πακέτα που μας αρέσουν ή να δούμε τις προσφορές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές όλων των εταιριών είναι πλέον τόσο απλές και κατανοητές, που οι κινήσεις γίνονται εντός δευτερολέπτων και δεν ισχύει αυτό που έγραψες.

Σιγά τη μεγάλη δυσκολία να μπούμε για 30 δευτερόλεπτα στην εφαρμογή και να ενεργοποιήσουμε τα πακέτα που μας αρέσουν ή να δούμε τις προσφορές.

 

Εμένα πάντως μου φαίνεται τσίρκο. Μπήκα να το δω και ξόδεψα 20 λεπτά να βρω πακέτο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τη χρησιμοποιείς συχνά.

Ίσα ίσα που είναι ωραία οργανωμένη και τα βρίσκεις με τη μία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με mixti. Με τη συμπεριφορά τους γύρισαν τους πάντες σε καρτοκινητά και ποντάρουν στο πόσο θα βαρεθεί ή δεν θα μπορέσει ο χρήστης να υπολογίσει την βέλτιστη λύση στον λαβύρινθο που έφτιαξαν. Αυτό που γίνεται στην Ελλάδα με τα καρτοκινητά, τα ειδικά πακέτα, τα πακέτα προσφοράς, τα συμβόλαια με ανατολίτικο παζάρι και γενικώς το ΧΑΟΣ δεν το έχω δει πουθενά. Το 1/10 το προσωπικού τους πρέπει να ασχολείται με το να σχεδιάζει τι θα δώσουν/κόψουν στην επόμενη προσφορά τόσο περίπλοκα που τα έχουν κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτε δεν είναι περίπλοκο.

Πανευκολες είναι οι ενεργοποιήσεις μέσα από τις εφαρμογές.

Έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε δεν είναι περίπλοκο.

Πανευκολες είναι οι ενεργοποιήσεις μέσα από τις εφαρμογές.

Έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

 

ΟΚ, θα μπορούσα να δώσω τα στοιχεία επικοινωνίας σου στην πεθερά μου να της ενεργοποιείς κάθε μήνα αυτό που χρειάζεται; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα μπορούσα να δώσω τα στοιχεία επικοινωνίας σου στην πεθερά μου να της ενεργοποιείς κάθε μήνα αυτό που χρειάζεται; :lol::lol::lol:

Με λίγη εκπαίδευση, όλα γίνονται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη εκπαίδευση, όλα γίνονται.

 

Ή με ένα πρόγραμμα συμβολαίου που να δίνει τα ίδια με το καρτοκινητό με 30% έκπτωση σε αντάλλαγμα για 24 μήνες δέσμευσης. :O

Link to comment
Share on other sites

Ή με ένα πρόγραμμα συμβολαίου που να δίνει τα ίδια με το καρτοκινητό με 30% έκπτωση σε αντάλλαγμα για 24 μήνες δέσμευσης. :O

Αν το πέτυχες έτσι, τότε πολύ ωραία! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν για πέντε λεπτά εξυπηρέτηση σε ανθρώπους που δεν το έχουν τόσο με την τεχνολογία, τους στέλνετε σε συμβόλαιο για να μη χάσετε το χρόνο σας, οκ συγχαρητήρια...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν για πέντε λεπτά εξυπηρέτηση σε ανθρώπους που δεν το έχουν τόσο με την τεχνολογία, τους στέλνετε σε συμβόλαιο για να μη χάσετε το χρόνο σας, οκ συγχαρητήρια...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάποδα το κατάλαβες και έρχεσαι στα λόγια μου. Αν δεν το έχεις με την τεχνολογία χάνεσαι με τα πακέτα και τις προσφορές και τελικά πληρώνεις περισσότερα.

Προφανώς και διαχειρίζομαι εγώ το καρτοκινητό της και αυτό είναι η απόδειξη της κακομοιριάς του συστήματος. Ούτε σε κατάστημα δεν έχει εμπιστοσύνη να της ενεργοποιούν πακέτα προφανώς, ανά πάσα στιγμή την περνάνε σε καρτοσυμβόλαιο για την προμήθεια :X

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα το κατάλαβες και έρχεσαι στα λόγια μου. Αν δεν το έχεις με την τεχνολογία χάνεσαι με τα πακέτα και τις προσφορές και τελικά πληρώνεις περισσότερα.

Προφανώς και διαχειρίζομαι εγώ το καρτοκινητό της και αυτό είναι η απόδειξη της κακομοιριάς του συστήματος. Ούτε σε κατάστημα δεν έχει εμπιστοσύνη να της ενεργοποιούν πακέτα προφανώς, ανά πάσα στιγμή την περνάνε σε καρτοσυμβόλαιο για την προμήθεια :X

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ειδικά η Wind έχει μια μη φιλική συμπεριφορά προς τον συνδρομητή της. Η ίδια ώθησε τον κόσμο στα καρτοκινητα. Ας έδινε τα ίδια σε συμβόλαια... με φυσιολογικές τιμές.

Και στα σταθερά μια ταλαιπωρία είναι.

Στο σταθερό που έχω στη Wind, μήνες πριν, την πάτησα με το χρόνο ομιλίας προς κινητά, γιατί τον ξεπέρασα καθως δεν υπήρχε σύστημα ειδοποίησης όταν αυτό συμβαίνει.

(Από €21 πήγε ο λογαριασμός €160 για 2 επιπλέον ώρες προς ελληνικά κινητά...)

Στη Vodafone στο σταθερό έρχεται sms ότι έφτασες στο 80% του προσφερόμενου χρόνου που έχεις.

Μέχρι και σήμερα στη Wind μου λένε διαρκώς ότι δεν έχουν τέτοιο σύστημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο σταθερό που έχω στη Wind, μήνες πριν, την πάτησα με το χρόνο ομιλίας προς κινητά, γιατί τον ξεπέρασα καθως δεν υπήρχε σύστημα ειδοποίησης όταν αυτό συμβαίνει.

(Από €21 πήγε ο λογαριασμός €160 για 2 επιπλέον ώρες προς ελληνικά κινητά...)

 

Από την ΕΕΤΤ έχει θεσπιστεί μέγιστο όριο λογαριασμού, το οποίο -καθώς φαίνεται- η WIND δε σου έχει ενεργοποιήσει. Θα σου πρότεινα να το ψάξεις λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Από την ΕΕΤΤ έχει θεσπιστεί μέγιστο όριο λογαριασμού, το οποίο -καθώς φαίνεται- η WIND δε σου έχει ενεργοποιήσει. Θα σου πρότεινα να το ψάξεις λιγάκι.
Φίλε μου έκανα καταγγελία δύο φορές στην ΕΕΤΤ. Έπεσαν στο κενό.Η ΕΕΤΤ δεν απάντησε ποτέ απευθείας σε μένα. Πρέπει να είχα κάνει καμία σαραντάρια κλήσεις στην εξυπηρέτηση. Αρχικά ενεργοποίησαν μια υπηρεσία που αν ξεπερνούσα τα 50€ θα έμπαινε φραγή στη γραμμή. Η φραγή μπήκε από την πρώτη μέρα. Καλούσα αλλεπαλληλα στα 13800/13700. Κάθε φορά τα εξηγούσα από την αρχή. δεν υπερβάλλω σε αυτό που λέω, αλλά πέρασαν δύο μήνες για να βγει αυτή η υπηρεσία και ως συγγνώμη η εταιρεία μου χάρισε δύο πάγια. Μετά από μήνες και ενώ είχα φραγή γιατί είχα αφήσει το ποσό απλήρωτο, ζήτησα να φύγω σε άλλο πάροχο, τότε μου χάρισαν αλλά 50€ και πλήρωσα τη διαφορά και απέκτησα ξανά γραμμή. Στα περισσότερα τηλεφωνήματα έγιναν ομηρικοί καβγάδες...

Οπότε τι μου λες τώρα ...

Περιμένω να λήξει το 24μηνο για να φύγω χωρίς πέναλντι.

Όσο για την ΕΕΤΤ ανύπαρκτη αναποτελεσματική, υπάρχει για τα μάτια του κόσμου.

Είχα κάνει καταγγελία τέλη Αυγούστου, έμαθα τηλεφωνικά ότι πρωτοκολληθηκε μέσα Σεπτέμβρη λόγω δικού τους φόρτου και τυχαία έμαθα ότι βγήκε απάντηση δύο μήνες μετά...

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το γνωστό stop στο 1213 για να μπει φραγή στα πενταψήφια και ήθελα να ρωτήσω εάν αυτή η φραγή με το συγκεκριμένο sms, επηρεάζει τα μηνύματα επιβεβαίωσης που έρχονται από τις τράπεζες προκειμένου να προχωρήσει μία συναλλαγή, ευχαριστώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατί

α) τα εισερχόμενα από τράπεζες, κινητή τηλεφωνία κλπ έρχονται από όνομα (πχ EUROBANK, WIND)

και β) η φραγή απενεργοποιεί τα χρεωσιμα 5ψηφια , άρα αν ερχόταν κάτι από τράπεζα (δωρεάν) δεν θα υπήρχε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σωστά. Κι εγώ έχω ενεργοποιήσει την φραγή 5ψήφιων από πέρυσι μέσω φυσικής μου παρουσίας σε κατάστημα wind της περιοχής μου. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα εισερχομένων μηνυμάτων από τράπεζες, εταιρίες τηλεφωνίας κλπ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Πρόσφατα έκανα ένα ταξίδι στη Γερμανία, και είχα την εντύπωση ότι δε χρειάζεται να αγοράσεις ή να σετάρεις περιαγωγή για να μιλάς με Ελλάδα. Είχα δει όμως ότι το f2go έχει διαθέσιμα πακέτα για ομιλία προς εξωτερικό, οπότε υπέθεσα ότι χρειάζεται να έχεις ένα, μιας και το πακέτο στην κορυφή της σελίδας ονομάζεται "Roaming Talk to All".

Αγόρασα το πακέτο για ομιλία προς Γερμανία, αλλά διαπίστωσα ότι δε χρειαζόταν, ακόμη και για κλήση σε γερμανικό κινητό, για τα οποία είχα ένα άλλο πακέτο για ομιλία προς όλους.

 

Άρα τσάμπα τα λεφτά που πλήρωσα, και αναρρωτιέμαι, ποια η χρησιμότητα του; Για κλήσεις απο Ελλάδα προς σταθερά στο εξωτερικό; Και γιατί δεν το ξεκαθαρίζουν στο site?

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά προς εξωτερικό χρησιμεύουν για κλήσεις από την Ελλάδα (δηλαδή όταν βρίσκεσαι Ελλάδα) προς το εξωτερικό.

Όταν είσαι εσυ στο εξωτερικό, χρησιμοποιείς τα λεπτά προς όλους από τα πακέτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αντιλήφθηκα χωρίς καμία ενημέρωση, μια ευχάριστη έκπληξη, από 15 gb σε μέγιστη ταχύτητα η wind ανέβασε το όριο στα 30 gb! Μπράβο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...