Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζί με το αποδεικτικό της τράπεζας θα κάνεις καταγγελία στο ινκα και την εεττ και τότε να δεις πώς θα τα δόσουν αμέσως π΄σιω!!

 

Μπορεί η τράπεζα να διπλοχρέωσε τον φίλο παραπάνω αλλά να μην έχει αποδόσει την δεύτερη πληρωμή στην WIND όπως και απάντησε επίσημα με την λογιστική καρτέλα οτι δεν έχει λάβει τίποτα. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μιλήσεις πρώτα με την τράπεζα.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβει κάποτε διπλή χρέωση σε ένα Βανζινάδικο στο Αεροδόμιο της Αθήνας.

Πήγα στο κατάστημα και ο άνθρωπος μου έδειξε την κατάσταση χρεώσεων της συγκεκριμένης ημέρας με όλες τις κάρτες που χρεώθηκαν , Η δική μου είχε χρεωθεί μόνο μία φορά.

Τελικά η τράπεζα δέχτηκε το λάθος της και μου επέστρεψε την δεύτερη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην είναι τα χρήματα στην wind, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι στο λογαριασμό μου.

 

Αυτός είναι και ο λόγος που έγραψα και το παραπάνω.

Στην τράπεζα από τρίτη και μετά, δεν προλαβαίνω ...

Το σίγουρο είναι ότι θα ενημερώνω για όποια εξέλιξη.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Είχα Vodafone και Θεσσαλονίκη στην περιοχή που μένω δεν είχε καλό σήμα οπότε είπα να το κάνω F2G.

Κάνω τον αριθμό μου αλλαγή και μετά από 4 μέρες με παίρνουν τηλέφωνο και με κάνουν την εξής προσφορά.

1000 λεπτά σε Wind και Q.

600 λεπτά προς όλους.

100 sms προς όλους.

1Gb Internet.

3€ για να τα χρεισιμοποιησω.

Τελική τιμή 14.5€.

Το έχω 3 μήνες και είμαι υπέρ καλυμμένος...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Είχα Vodafone και Θεσσαλονίκη στην περιοχή που μένω δεν είχε καλό σήμα οπότε είπα να το κάνω F2G.

 

 

Κάνω τον αριθμό μου αλλαγή και μετά από 4 μέρες με παίρνουν τηλέφωνο και με κάνουν την εξής προσφορά.

 

 

1000 λεπτά σε Wind και Q.

 

 

600 λεπτά προς όλους.

 

 

100 sms προς όλους.

 

 

1Gb Internet.

 

 

3€ για να τα χρεισιμοποιησω.

 

 

Τελική τιμή 14.5€.

 

 

Το έχω 3 μήνες και είμαι υπέρ καλυμμένος...

 

 

 

Ωραια εισαι,σε ποια περιοχη δεν εχει καλο σημα οπως λες η vodafone? Χαριλαου ή Καλαμαρια υποθετω

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εύοσμος κέντρο.... Τίποτα δεν πιάνει από Vodafone...... Δεν έχει κεραία η Vodafone

 

 

 

Και χαριλαου χαλια ειναι.Στο σπιτι εχω μονο μεσα και στο δρομο.Κοινοχρηστος και ασανσερ,μαζι με Πυλωτη ειναι ανυπαρκτη.Η Wind το 3G το κανει Edge και η Cosmote 3G σχεδον τερμα+οριακα στο υπογειο οπου οι αλλες ειναι off.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τα ιδια ειδα.Πηγε ο πατερας μου στο καταστημα της Ανω Τουμπας και η μια υπαλληλος ελεγε οτι θελει 5€ για αλλαγη(ειχα παλιες και ηθελα 4G) αλλα ο αλλος υπαλληλος ειπε οτι ηταν δωρεαν.Στο τελος τον παρεμεμψαν σε 3ο υπαλληλο και ολα καλα με την αντικατασταση.Σε γενικες γραμμες κανενα θεμα με το καταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

συντομα θα παω στου ευοσμου για αλλαγη q σε 4g . παλιοτερα με ειχαν πει δωρεαν η αλλαγη. για να δουμε τωρα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάει στο κεντρικό στη Κηφισίας, φυσικά κανένα θέμα και γενικά από γνωστούς μου δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα.
ck
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με 15 ευρώ το GIGA SURF δίνει 10GB αντί για 5

 

Μόνο στα καταστήματα λέει το sms.

Το'κανες; Γνωριζουν για αυτή την προσφορά της Free2go οι υπάλληλοι της Wind στα καταστήματα; Ή την ζητάς και σου αφαιρούν 30€;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα καταστήματα λέει το sms.

Το'κανες; Γνωριζουν για αυτή την προσφορά της Free2go οι υπάλληλοι της Wind στα καταστήματα; Ή την ζητάς και σου αφαιρούν 30€;:lol:

 

Όχι δεν το έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

Τι ειν τούτο; Καλό ακούγεται

 

Εννοείς ότι δεν ξέρεις τι είναι ή εντυπωσιάζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και από το app. Δοκιμασμένο . Εξαιρετική επιλογή.

 

Εξαιρετική επιλογή για όποιον μπορεί να το χαρει εννοείς.Γιατι με 2 γραμμές G που πιάνω στην περιοχή μου,ούτε το 1 GB δεν μπορώ να τελειώσω...με το ζόρι φτάνω στα 900Mb.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους.

Αυτές της ημερες αντιμετωπιζω πρόβλημα με την q. Συγκεκριμένα χάνει το σήμα εν μέρη δηλαδή ενώ δείχνει οτι έχει σήμα όταν προσπαθώ να καλεσω κάποιον δεν κανει τίποτα.Ενω έχω δεδομένα ανοιχτά και αυτά σταματούν να παίζουν.

Αν το βάλω σε λειτουργια πτήσης και το ξανά βάλω κάποιες φορες επανέρχεται αλλες φορες όχι και κάνω reboot. Το πρόβλημα υφίσταται απο τα χριστουγεννα .Το κινητό που το δουλεψα με κάρτα cosmote δεν μου έκανε κανένα τέτοιο πρόβλημα.Τι λέτε να παίζει; Είναι απο το δυκτιο της q ή παιζει να είναι κάτι άλλο; έχω δοκιμάσει και 3g -& 2g και 4g και συνεχίζει να κανει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους.

Αυτές της ημερες αντιμετωπιζω πρόβλημα με την q. Συγκεκριμένα χάνει το σήμα εν μέρη δηλαδή ενώ δείχνει οτι έχει σήμα όταν προσπαθώ να καλεσω κάποιον δεν κανει τίποτα.Ενω έχω δεδομένα ανοιχτά και αυτά σταματούν να παίζουν.

Αν το βάλω σε λειτουργια πτήσης και το ξανά βάλω κάποιες φορες επανέρχεται αλλες φορες όχι και κάνω reboot. Το πρόβλημα υφίσταται απο τα χριστουγεννα .Το κινητό που το δουλεψα με κάρτα cosmote δεν μου έκανε κανένα τέτοιο πρόβλημα.Τι λέτε να παίζει; Είναι απο το δυκτιο της q ή παιζει να είναι κάτι άλλο; έχω δοκιμάσει και 3g -& 2g και 4g και συνεχίζει να κανει το ίδιο...

 

 

 

Εμενα εκανε χθες,περασα την Ρεντινα που δεν πιανει και μετα δεν ειχα σημα.Με μια λειτουργια πτησης εστρωσε .Σημερα δεν εμπαινε σε 3g αλλα εφτιαξε με το κολπο που εκανα χθες.Με Cosmote οσο το ειχα δεν εκανε κιχ.Lumia 535 εχω,με 4G καρτα Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για προβληματική κάρτα σιμ φαίνεται.

Πάνε να την αλλαξεις

 

Η σιμ ειναι καινουργια 2 μηνων το πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα εκανε χθες,περασα την Ρεντινα που δεν πιανει και μετα δεν ειχα σημα.Με μια λειτουργια πτησης εστρωσε .Σημερα δεν εμπαινε σε 3g αλλα εφτιαξε με το κολπο που εκανα χθες.Με Cosmote οσο το ειχα δεν εκανε κιχ.Lumia 535 εχω,με 4G καρτα Q.

 

Τι ειναι η ρεντινα?

Μαλλον δεν πληρωνει αρκετα η q στην wind και τωρα με της γιορτες δεν μοιραζει τοσο bandwidth απο της κεραιες της η wind?

Παιζει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Η σιμ ειναι καινουργια 2 μηνων το πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Τι ειναι η ρεντινα?

 

 

Μαλλον δεν πληρωνει αρκετα η q στην wind και τωρα με της γιορτες δεν μοιραζει τοσο bandwidth απο της κεραιες της η wind?

 

 

Παιζει κατι τετοιο;

 

 

 

Η Qεχει εξαγοραστει απο την Wind,δεν παιζει κατι τετοιο.Ρεντινα ειναι μια περιοχη που ειναι στα ορια του Ν.Χαλκιδικης-Θεσσαλονικης και ειναι κοντα στην Ασπροβαλτα.Υπαρχει και δρομος να πας Χαλκιδικη(Σταυρος,Ιερισσος) απο Θεσσαλονικη,πηγαινοντας για Ασπροβαλτα.Αμα κανεις την διαδρομη θα περασεις και την Ρεντινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...