Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εβαλα τον Nova launcer και δε δουλευει το double knock της αρχικης οθονης ωστε να σβηνει.Υπαρχει καποια ρυθμιση η μονο με στοκ launcer δουλευει ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εβαλα τον Nova launcer και δε δουλευει το double knock της αρχικης οθονης ωστε να σβηνει.Υπαρχει καποια ρυθμιση η μονο με στοκ launcer δουλευει ?

Μπορείς να κάνεις διπλό κλικ στην status bar για να κλείνει, αλλιώς βάζεις την εφαρμογή screen off and lock και ρυθμίζεις στον Nova να κλείνει με διπλό χτύπημα. Πας ρυθμίσεις Nova, gestures, double tap και βάζεις την εφαρμογή screen off and lock.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις διπλό κλικ στην status bar για να κλείνει, αλλιώς βάζεις την εφαρμογή screen off and lock και ρυθμίζεις στον Nova να κλείνει με διπλό χτύπημα. Πας ρυθμίσεις Nova, gestures, double tap και βάζεις την εφαρμογή screen off and lock.

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση,για τη status bar φεν το ηξερα.Για τις ρυθμίσεις γινεται μονο στο nova prime ;)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά εργ ρυθμ χάνεται το root, σωστά;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχει κανειςαλλος προβλημα με το μιρακαστ;σετηλεοραση lg κολαει και δεν μπορω να δω ταινια.με το κινητο μου δουλευει αψογα.τι μπορει να φταιει;;;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Guys, έχω μια απορία σχετικά με το tablet...

 

Ποια η διαφορά του GPE με το απλό;;; :blink:

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω συχνά το miracast σε lg tv και samsung. Δεν είχα ποτέ θέμα. Πέρα από την απόσταση ή την τηλεόραση, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Το gpe είναι απλά με pure android χωρίς lg framework. Κατά συνέπεια χωρίς εφαρμογές lg, χωρίς smartshare, remote κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το gpe είναι απλά με pure android χωρίς lg framework. Κατά συνέπεια χωρίς εφαρμογές lg, χωρίς smartshare, remote κλπ.

 

Τι είναι τούτο ρε παιδιά, καινούργιο. Όταν το πήρα (δεν έχει κλείσει χρόνο) δε είχα διαβάσει κάπου για gpe..

 

Τέλος πάντων, δε θα πάρουν την 5αρα αυτά;;

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Η google βγάζει μαζί με τα νεξους και διάφορες αλλες ναυαρχιδες με στοκ android (Google Play Eddition), υπό την δική της επίβλεψη και πωλούνται μέσω play store.

Για 5 δεν ξέρουμε ακόμα. Τα gpe φαντάζομαι παίρνουν τα update γρήγορα, αλλά και η κανονική έκδοση του gpad είναι ενός χρόνου. Το optimus g πηρε αναβάθμιση μετά από 2 χρόνια, ε τι διαλο; Το gpad δεν θα πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω παιδια ,εδωσα το Gpad για service και μου του κανανε επιστροφη σε doa και ειμαι πλεον ιδιοκτητης samsung tab pro 10.1

 

Προδότη :)

Πέρα από την πλάκα, άλλο το 8άρι, άλλο το 10άρι. Προσωπικά, το πολύ να επέλεγα το 8.4". Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Προδότη :)

Πέρα από την πλάκα, άλλο το 8άρι, άλλο το 10άρι. Προσωπικά, το πολύ να επέλεγα το 8.4". Καλορίζικο!

 

Χαχαχα έπρεπε . Κοίτα επειδή έχω5αρι κινητό είπα να πάω σε 10αρι , ωραίο είναι και είχε μόνο 20 ευρώ πάνω από το 8.4 γιαυτό πήγα σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθήσετε σε κάτι: όταν βάζω να φορτίσει κλειστό το τάμπλετ και αφού έχει γεμίσει και έχω αφαιρέσει τον φορτιστή....μόλις το ανοίγω μου πετάει ένα μήνυμα: downloading mode do not unplug. Πως θα το κάνω να μην μου το εμφανίζει ;;;
Link to comment
Share on other sites

από ό,τι βλέπω το Android 5 στο xda είναι σχεδόν πλήρες! σε κάποιους δεν δουλεύει μόνο το GPS! Αν δοκίμασε κάποιος απο δω ας μας πει εντυπώσεις! :)))
Link to comment
Share on other sites

Στοκ 4.4.2 και θελω να ρουταρω το ταμπλετ.Εχετε να προτεινετε καποιον αξιοπιστο κ ευκολο τροπο να το κανω?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

πιο απλός δεν υπάρχει! χαχα

https://towelroot.com/

 

κάνε κλικ στο "λ", κατεβάζεις το towelroot.apk και το κάνεις εγκατάσταση στο τάμπλετ όπως όλες τις εφαρμογές. Ακολούθησε τις οδηγίες, είναι πολύ απλό νομίζω κάνει επανεκκίνηση και σου εγκαθιστά το SuperSU και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

από ό,τι βλέπω το Android 5 στο xda είναι σχεδόν πλήρες! σε κάποιους δεν δουλεύει μόνο το GPS! Αν δοκίμασε κάποιος απο δω ας μας πει εντυπώσεις! :)))

Πραγματι το GPS δεν δουλευει, αλλα το ανακαλυψα αφου το αναφερατε. Μια χαρα ειναι η lollipop κατα τ αλλα.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Στοκ 4.4.2 και θελω να ρουταρω το ταμπλετ.Εχετε να προτεινετε καποιον αξιοπιστο κ ευκολο τροπο να το κανω?Ευχαριστω!

 

Το ρουταρισες τελικά,πήγαν όλα καλά.

Κατέβασα το αρχείο αλλά μου γράφει οτι είναι ιός και δεν το έκανα εγκατάσταση,να προχωρήσω άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι το GPS δεν δουλευει, αλλα το ανακαλυψα αφου το αναφερατε. Μια χαρα ειναι η lollipop κατα τ αλλα.

 

σε σύγκριση με στοκ 4.4.2?? αξίζει να μπεις στη διαδικασία;; είναι πχ πιο γρήγορο;; ή μόνο φρου φρου κι αρώματα;; :P τίποτα force closes λόγω ART???

 

 

Το ρουταρισες τελικά,πήγαν όλα καλά.

Κατέβασα το αρχείο αλλά μου γράφει οτι είναι ιός και δεν το έκανα εγκατάσταση,να προχωρήσω άφοβα.

 

φίλε το αναγνωρίζουν έτσι τα antivirus γιατί είναι εργαλείο για root. Κανένα πρόβλημα. Να προσθέσω ότι το SuperSU πρέπει να το βάλεις μετά χειροκίνητα από το playstore (δηλ δεν το εγκαθιστά αυτόματα όπως είχα γράψει)

 

 

 

Βλέπω και CM12 στο xda! alpha version ακόμα, αλλά λένε δουλεύει μια χαρά. Κάτι κινείται :))

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και καινουργια εκδοση, αλλα σε καμια δεν παιζει το GPS.

Τωρα αν ειναι καλυτερο απο 4.4.4, σιγουρα ειναι πιο γρηγορο και για εμενα που ειχα γυρισει σε art καιρο τωρα δουλευουν τα πσντα. Η μπταρια επισσης κραταει περισσοτερο. Σαν αρνητικο πρεπει να πω οτι δεν εχει ελληνικο λεξικο στο πληκτρολογιο και κατι λενε για το bluetooth .

Σε γενικες γραμμες αν δεν καιγεσαι να δεις τη 5αρα καλυτερα μεινε με τη 4.4 και περιμενε την επισημη.

Α επισης να αναφερω οτι μου βγηκε η ψυχη να τη βαλω και σε γενικες γραμμες το gpad ειναι απο τις ποιο δυσκολο να φλασαρεις, συσκευες. Δεν προτεινω σε αρχαριους να προσπαθησουν

Edited by firiel
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

αρχάριος δεν είμαι... υπομονή έχω να περιμένω, το έχω μόνο 2 μήνες και θέλω και να χρησιμοποιήσω τις στοκ εφαρμογές... το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε αν θα έρθει επίσημη....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...