Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Η arya τη ρύθμιση για να φαίνονται τα βελάκια που μετράνε τα δεδομένα στη status Bar, που την έχει; Στα extra features δε βρίσκω κάτι... Εκεί δε θα έπρεπε να είναι;
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ολη νυχτα το παλευα και της κοσμοτε δεν την δεχεται και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω βαζω και το pit file....τελικα περασα την ελληνικη eur και την περασε κανονικα,Δεν καταλαβαινω γιατι δεν περνει της κοσμοτε.

οποιος την εχει περασει σε unbranded κινητο ας μας πει

 

Μεγάλε μην παιδεύεσαι άδικα ότι και να κάνεις δεν θα την πάρει το ίδιο έκανε και εμένα βάλε ξεχωριστά bootloader και modem

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολη νυχτα το παλευα και της κοσμοτε δεν την δεχεται και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω βαζω και το pit file....τελικα περασα την ελληνικη eur και την περασε κανονικα,Δεν καταλαβαινω γιατι δεν περνει της κοσμοτε.

οποιος την εχει περασει σε unbranded κινητο ας μας πει

 

Μεγάλε μην παιδεύεσαι άδικα ότι και να κάνεις δεν θα την πάρει το ίδιο έκανε και εμένα βάλε ξεχωριστά bootloader και modem
Διαβάστε εδώ που έχω απαντήσει στην ίδια περίπτωση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6163661#post6163661
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πέρασα την rom του civato με full wipe και ενώ όλα δουλεύουν καλά έχω πρόβλημα με το sygic.Πάει να ανοίξει η εφαρμογή και κάνει διακοπή κατευθείαν.Έκανα wipe cache την ξαναεγκατέστησα και πάλι τα ίδια.Δουλεύει η εφαρμογή σε σας που έχετε civato rom;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πέρασα την rom του civato με full wipe και ενώ όλα δουλεύουν καλά έχω πρόβλημα με το sygic.Πάει να ανοίξει η εφαρμογή και κάνει διακοπή κατευθείαν.Έκανα wipe cache την ξαναεγκατέστησα και πάλι τα ίδια.Δουλεύει η εφαρμογή σε σας που έχετε civato rom;
Δουλεύει κανονικά, μάλλον έχεις παλιά έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά, μάλλον έχεις παλιά έκδοση.

 

Όχι ρε συ Μένιο,την καινούρια έχω και σε omega δουλεύει κανονικά.Είπα μήπως είναι από την επαναφορά του titanium,αλλά όχι.Το έσβησα το ξαναπέρασα κανονικά από playstore αλλά τίποτα.Ποια rom του civato έχεις την 2.4;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..ερωτηση: περνωντας lean kernel, οταν ανοιγει το τηλ τρωνε force close οι εφαρμογες κ δν μπορω να κανω τπτ..εχει συμβει σε αλλον? Ειμαι σε aryamod 5.3... επισης καμια ρυθμιση για τον arter kernel που εχω τωρα υπαρχει? Για καλυτερη μπαταρια εννοω..απο οτι βλεπω επισης ο αρτερ δεν εχει για μειωση volt..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω ένα πρόβλημα με την ενεργοποίηση του wifi στη Lollipop.

Αφού έκανα την αναβάθμιση σε 5.0 official, αργεί πάρα πολύ να ανοίξει το wifi.

Στην 4.4.2 που είχε πριν άνοιγε αμέσως. Έχω δοκιμάσει να την ξαναεγκαταστήσω αλλά δεν

είδα κάποια αλλαγή.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..ερωτηση: περνωντας lean kernel, οταν ανοιγει το τηλ τρωνε force close οι εφαρμογες κ δν μπορω να κανω τπτ..εχει συμβει σε αλλον? Ειμαι σε aryamod 5.3... επισης καμια ρυθμιση για τον arter kernel που εχω τωρα υπαρχει? Για καλυτερη μπαταρια εννοω..απο οτι βλεπω επισης ο αρτερ δεν εχει για μειωση volt..

Πριν βάλεις την ρομ, είχες κάνει full wipe από recovery? Αν ναι μπορείς να δοκιμάσεις την νέα aryamod 5.4 κάνοντας οπωσδήποτε full wipe. Μετά την εγκατάσταση μπορείς να ξαναβαλεις το lean kernel. Έχω αυτόν τον συνδυασμό πολύ καιρό και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (χωρίς ν αλλάξω τίποτα στο kernel)

5.4 για aryamod. Μου ήρθε με οτα. .

Την έβαλα από την πρώτη μέρα. Πολύ καλή. Περισσότερες επιλογές για παραμετροποίηση, όμορφα animations και το fix του memory leak. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλεις την ρομ, είχες κάνει full wipe από recovery? Αν ναι μπορείς να δοκιμάσεις την νέα aryamod 5.4 κάνοντας οπωσδήποτε full wipe. Μετά την εγκατάσταση μπορείς να ξαναβαλεις το lean kernel. Έχω αυτόν τον συνδυασμό πολύ καιρό και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (χωρίς ν αλλάξω τίποτα στο kernel)

 

Την έβαλα από την πρώτη μέρα. Πολύ καλή. Περισσότερες επιλογές για παραμετροποίηση, όμορφα animations και το fix του memory leak. :)

 

Οκ θα περασω με full wipe την 5.4 και τον lean για να δω...ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι με 5.3 aryamod πρέπει να κάνω full wipe για την 5.4 ?

Ο developer της rom το προτείνει πάντα. Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις χωρίς να κάνεις και αν σου βγάλει πρόβλημα την εγκαθιστας μετά με full wipe.

Link to comment
Share on other sites

....................kernel. Έχω αυτόν τον συνδυασμό πολύ καιρό και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (χωρίς ν αλλάξω τίποτα στο kernel)

 

Την έβαλα από την πρώτη μέρα. Πολύ καλή. Περισσότερες επιλογές για παραμετροποίηση, όμορφα animations και το fix του memory leak. :)

 

Καλησπέρα. Μια που μιλάμε 2-3 Post για την arya.... Μήπως έχεις ιδέα που είναι κρυμμένη η επιλογή για να εμφανίζεται στη status bar το εικονίδιο network speed indicator? Νομίζω ότι το είχε πιο παλιά, αλλά δεν το βρίσκω πλέον...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια που μιλάμε 2-3 Post για την arya.... Μήπως έχεις ιδέα που είναι κρυμμένη η επιλογή για να εμφανίζεται στη status bar το εικονίδιο network speed indicator? Νομίζω ότι το είχε πιο παλιά, αλλά δεν το βρίσκω πλέον...

 

Έχεις δίκιο, από την 5.3 και μετά την έκρυψε για τα καλά αυτήν την επιλογή. :rolleyes:

Μπορείς πλέον να τη βρεις πηγαίνοντας ρυθμίσεις/συσκευή/εμφάνιση, κάτω-κάτω. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, από την 5.3 και μετά την έκρυψε για τα καλά αυτήν την επιλογή. :rolleyes:

Μπορείς πλέον να τη βρεις πηγαίνοντας ρυθμίσεις/συσκευή/εμφάνιση, κάτω-κάτω. :)

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

για να περασω την 5,4 κάνω wipe cache, dalvik cache και wipe system?...Το wipe data ειναι νομιζω που διαγραφει τα δεδομενα.εφαρμογες κλπ? η να τα κανω ολα και να επαναφερω τις εφαρμογες μετα απο τιτανιουμ?
Link to comment
Share on other sites

για να περασω την 5,4 κάνω wipe cache, dalvik cache και wipe system?...Το wipe data ειναι νομιζω που διαγραφει τα δεδομενα.εφαρμογες κλπ? η να τα κανω ολα και να επαναφερω τις εφαρμογες μετα απο τιτανιουμ?

 

Κάνε όλα αυτά που αναφέρεις και μετά επανέφερε τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις σου με το titanium.

Επιβάλλεται επίσης να έχεις ένα nandroid backup (από recovery), για κάθε ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα αυτά που αναφέρεις και μετά επανέφερε τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις σου με το titanium.

Επιβάλλεται επίσης να έχεις ένα nandroid backup (από recovery), για κάθε ενδεχόμενο.

 

τις εφαρμογες ξερω πως τις επαναφερω...τις ρυθμισεις τι εννοεις?

(εχω nandroid)

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογες ξερω πως τις επαναφερω...τις ρυθμισεις τι εννοεις?

(εχω nandroid)

 

Μαζί με τις εφαρμογές από titanium μεταφέρονται επίσης και τα δεδομένα των εφαρμογών αλλά και οι ρυθμίσεις τους (π.χ του launcher). Χρησιμοποιώ apex pro launcher και το titanium δεν μεταφέρει μόνο τον launcher αλλά και τις ρυθμίσεις του. Έτσι δεν χρειάζεται να τον ξανασετάρω από την αρχή. Αυτό εννοώ, όχι τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου όπως μπορεί να υπέθεσες. Αυτές μετά από "καθαρή εγκατάσταση" πρέπει να τις φτιάξεις ξανά. :)

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τις εφαρμογές από titanium μεταφέρονται επίσης και τα δεδομένα των εφαρμογών αλλά και οι ρυθμίσεις τους (π.χ του launcher). Χρησιμοποιώ apex pro launcher και το titanium δεν μεταφέρει μόνο τον launcher αλλά και τις ρυθμίσεις του. Έτσι δεν χρειάζεται να τον ξανασετάρω από την αρχή. Αυτό εννοώ, όχι τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου όπως μπορεί να υπέθεσες. Αυτές μετά από "καθαρή εγκατάσταση" πρέπει να τις φτιάξεις ξανά. :)

 

έγινε, ευχαριστώ..θα το κάνω και επανέρχομαι με εντυπώσεις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από χτες παρατήρησα ότι με τον X dialer που έχω βασικό πρόγραμμα κάποιες φορές στις κλήσεις μου δείχνει τις αποθηκευμενες επαφές ενώ κάποιες φορές όχι. Την ίδια ώρα με τον μαμά dialer δεν συμβαίνει αυτό. Αυτό γίνεται μόνο στο πεδίο των κλήσεων και όχι στον κατάλογο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...