Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα της rom γιατί αν θυμάμαι καλά ο kouros πέρασε το xposed σε aryamod 5.3. Όταν δει το μήνυμα θα μας επιβεβαιώσει αν θυμάμαι σωστά και ίσως έχει καμία ιδέα για το πρόβλημά σου.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγκεκριμένα μου βγάζει αυτό: http://s3.postimg.org/4glm7bmjj/a3f5cf277ea104a2d4779783206f687a.jpg

Και σε μένα αυτό γράφει αλλά δουλεύουν οι εφαρμογές που του πέρασα για YouTube κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει τρόπος ροοτ σε lollipop χωρις να γραψει ο Knox?

Ευχαριστώ!

Όχι, δεν υπάρχει .

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει .

 

Έχω φτάσει να μπερδεύω πλέον. Δεν γίνεται τελικά με Alexander rom;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με αυτόν τον τρόπο δεν κατάφερα να την περάσω...έχω την aryamod v 5.3...τι πρέπει να κάνουμε..αφου εγκαταστήσουμε την εφαρμογη΄xposed installer πρεπει να την ανοιξουμε πρώτα και μετά να μπουμε recovery Και να φλασαρουμε το αλλο zip του arter? αυτο εκανα αλλα τιποτα!

 

Σε μένα με τον τρόπο αυτό περάστηκε κανονικά με aryamod 5.3

Πρώτα κατεβάζεις την εφαρμογή xposed installer, όπου την εγκαθιστάς με τον γνωστό τρόπο όπως όλες τις εφαρμογές και μετά μπαίνεις recovery και εγκαθιστάς και το άλλο αρχείο.

Δοκίμασες να κατεβάσεις κάποιο module (κατάλληλο για lolipop) και να το δοκιμάσεις;

 

Έχω φτάσει να μπερδεύω πλέον. Δεν γίνεται τελικά με Alexander rom;

 

Ο φίλος tryf3 πριν δυο σελίδες σου απάντησε ότι γίνεται. Ο ίδιος ήταν root με 4.4.2 kitkat και πέρασε σε lolipop με τη ρομ του alexander, χωρίς να γράψει ο knox.

 

Υπάρχει επίσης και το link που έδωσε ο φίλος gmo πιο πριν, με έναν τρόπο για να γίνεις root που δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος για να δούμε αν είναι όντως αποτελεσματικός. Αν σ'ενδιαφέρει μπορείς να διαβάσεις τις αναφορές που κάνουν εκεί όσοι το έχουν δοκιμάσει.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με τον τρόπο αυτό περάστηκε κανονικά με aryamod 5.3

Πρώτα κατεβάζεις την εφαρμογή xposed installer, όπου την εγκαθιστάς με τον γνωστό τρόπο όπως όλες τις εφαρμογές και μετά μπαίνεις recovery και εγκαθιστάς και το άλλο αρχείο.

Δοκίμασες να κατεβάσεις κάποιο module (κατάλληλο για lolipop) και να το δοκιμάσεις;

 

 

 

Ο φίλος tryf3 πριν δυο σελίδες σου απάντησε ότι γίνεται. Ο ίδιος ήταν root με 4.4.2 kitkat και πέρασε σε lolipop με τη ρομ του alexander, χωρίς να γράψει ο knox.

 

Υπάρχει επίσης και το link που έδωσε ο φίλος gmo πιο πριν, με έναν τρόπο για να γίνεις root που δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος για να δούμε αν είναι όντως αποτελεσματικός. Αν σ'ενδιαφέρει μπορείς να διαβάσεις τις αναφορές που κάνουν εκεί όσοι το έχουν δοκιμάσει.

 

εντάξει το έκανα και παρ ολο που συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα το youtube adaway δουλευει...wanam xposed δεν παίζει να έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το έκανα και παρ ολο που συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα το youtube adaway δουλευει...wanam xposed δεν παίζει να έχουμε?

 

Επομένως είσαι εντάξει. :)

Το wanam βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν είναι ακόμα εντελώς συμβατό με lolipop. Μπορεί κάποια να δουλεύουν και κάποια όχι. Δεν βρήκα ακόμα χρόνο για να παίξω λίγο περισσότερο με τα modules του xposed.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάποιος συμφορουμίτης που να χρησιμοποιεί temasek's CM12.1, μπορεί να βοηθήσει σχετικά με την ποιότητα των φωτογραφιών / βίντεο σε σχέση με τις samsung based?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάποιος συμφορουμίτης που να χρησιμοποιεί temasek's CM12.1, μπορεί να βοηθήσει σχετικά με την ποιότητα των φωτογραφιών / βίντεο σε σχέση με τις samsung based?

 

Μη TW Roms έχουν χειρότερη ποιότητα φωτογραφιών.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μη TW Roms έχουν χειρότερη ποιότητα φωτογραφιών.

Ευχαριστώ......

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

 

Ο φίλος tryf3 πριν δυο σελίδες σου απάντησε ότι γίνεται. Ο ίδιος ήταν root με 4.4.2 kitkat και πέρασε σε lolipop με τη ρομ του alexander, χωρίς να γράψει ο knox.

 

Υπάρχει επίσης και το link που έδωσε ο φίλος gmo πιο πριν, με έναν τρόπο για να γίνεις root που δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος για να δούμε αν είναι όντως αποτελεσματικός. Αν σ'ενδιαφέρει μπορείς να διαβάσεις τις αναφορές που κάνουν εκεί όσοι το έχουν δοκιμάσει.

 

Το ξέρω. Το έχω ήδη διαβάσει το αντίστοιχο στους xda απλά το έγραψα ως απάντηση σε αναφορά ότι δεν γίνεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Aryamod v5.3 , τι κερνελ χρησιμοποιίετε? Εγώ έβαλα fulgor 1.3..τώρα δεν ξέρω τι ρυθμίσεις να κάνω στο trickster...θέλει πάντως 3-4 φορτίσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Μη TW Roms έχουν χειρότερη ποιότητα φωτογραφιών.

Σε tw rom η φώτο και το βίντεο είναι καλύτερα από cm .

Για τον φίλο από πάνω που ρώτησε... Εγώ πάντα με cm βάζω αυτές τις 2 εφαρμογές για να βελτιωσω την ποιότητα και είναι εξαιρετικές.

 

Camera

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.pro

 

Video

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.cinema.pro

Link to comment
Share on other sites

Σε tw rom η φώτο και το βίντεο είναι καλύτερα από cm .

Για τον φίλο από πάνω που ρώτησε... Εγώ πάντα με cm βάζω αυτές τις 2 εφαρμογές για να βελτιωσω την ποιότητα και είναι εξαιρετικές.

 

μΗ όχι μΕ ;)

 

Ή αλλιώς όπως το λες κι εσύ επίσης.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

μΗ όχι μΕ ;)

 

Ή αλλιώς όπως το λες κι εσύ επίσης.

τι είναι το Μη ρε Κωνσταντίνε μου έχεις κάνει μπλέντερ το μυαλό. Χαχαχαχ

Το είδα το μη αλλά λέω δεν ταιριάζει λάθος θα έκανε. Χαχαχαχ οκ

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το Μη ρε Κωνσταντίνε μου έχεις κάνει μπλέντερ το μυαλό. Χαχαχαχ

Το είδα το μη αλλά λέω δεν ταιριάζει λάθος θα έκανε. Χαχαχαχ οκ

 

Η αλήθεια είναι ότι ήθελε λίγη συγκέντρωση παραπάνω για να καταλάβω τις απαντήσεις, αλλά τελικά τα κατάφερα :lol:

Να είστε καλά και οι δύο πάντως!!!:thanks:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει να μπερδεύω πλέον. Δεν γίνεται τελικά με Alexander rom;

Άλλο το να ρουτάρεις την δική σου ρομ στο οποίο είπα ότι δεν γίνεται χωρίς να γράψει το knox και άλλο το να περάσεις μια άλλη prerooted και να παραμείνεις υποχρεωτικά σε αυτήν παίρνοντας προίκα και όλα τα τυχόν προβλήματα της (έχουν αναφερθεί διάφορα + ότι ξεχνάς και οποιοδήποτε update + το ότι σε περίπτωση που η υπάρχουσα ρομ έχει διαφορετικό hidden img από την prerooted θα μπλέξεις σε περιπέτειες).

Ο τρόπος που ανέφερε ο @gmo είναι μεγάλη ζαριά για να γράψει ο knox, εγώ αν ήθελα πάση θυσία να κρατήσω το knox 0x0 δεν θα το επιχειρούσα με αυτό τον τρόπο σε καμία περίπτωση.Από εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω οποίο θέλω κανονικά; γιατί το dark Material λέει cm

 

Είναι το AOSP theme για samsung rom. Κάποιο ίσως να είναι για cm. Πρέπει να υπάρχει και για aryamod. Ψάξτο λίγο, δεν το έχω δοκιμάσει και μην ξεχάσεις πριν πειραματιστείς να δημιουργήσεις οπωσδήποτε ένα nandroid backup από recovery, ώστε αν κάτι δεν πάει καλά ή δεν σου αρέσει να μπορείς να γυρίσεις πίσω.

 

EDIT: Λογικά μ'ένα γρήγορο ψάξιμο εδώ πρέπει να είσαι για το Dark material.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλα περασαμε και εδω εγω την εκανα για Note 4 edge....:)

 

Note 3 παντως ηταν και παραμένει κορυφή ..:)

Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλα περασαμε και εδω εγω την εκανα για Note 4 edge....:)

 

Note 3 παντως ηταν και παραμένει κορυφή ..:)

Στο καλό

 

Να προσέχεις εκεί που πας στα ξένα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...