Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει μάλιστα και ένας φίλος από δω μέσα που έχει την alexandr rom και έχει αναφέρει ότι όντως ο knox δεν έγραψε. Αν διαβάζει ας το επιβεβαιώσει. :)

Ναι εγώ ήμουν root στην 4.4.2 και έβαλα την alexandr χωρίς να γράψει ο knox. Βέβαια ελάχιστες διαφορές έχει με την stock.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εγώ ήμουν root στην 4.4.2 και έβαλα την alexandr χωρίς να γράψει ο knox. Βέβαια ελάχιστες διαφορές έχει με την stock.

 

Έχεις bugs; γιατί στους xda είχα διαβάσει ότι δεν δούλευαν μερικά πράγματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Αξίζει κανένα module;

Υπάρχουν πάρα πολλά! Το gravity box φυσικά είναι must. Από κει και πέρα μπορείς να βάλεις "xposed modules for lolipop" στην αναζήτηση της Google και του YouTube και σίγουρα θα ανακαλύψεις και άλλα πολλά. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

1) Πόσο διαφορά έχει το GravityBox από το Wanam?

 

2) To Gravity λέει είναι για Vanilla μόνο και σε άλλες ρομ θα έχει θέματα... Το χρησιμοποιείτε κανονικά?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχεις bugs; γιατί στους xda είχα διαβάσει ότι δεν δούλευαν μερικά πράγματα.

Κοίτα σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημενος. Τα μοναδικά ψεγάδια είναι ότι το android system είναι συνεχώς πρώτο στην μπαταρία. Παρόλα αυτά έχω συνήθως 4-5 ώρες screen on time. Επίσης μερικές φορές δεν τραβάει βίντεο και κάνει επανεκκίνηση. Κατά τ'αλλα πύραυλος!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα κι εγώ το xposed με aryamod 5.3 και λειτουργεί άψογα! :D

Οδηγίες εδώ.

Φίλε ήρθε η ώρα να ζητήσω και εγώ την βοήθεια σου αν φυσικά μπορείς ή όταν μπορείς.

 

Λόγο περιορισμένων αγγλικών δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη για την εγκατάσταση.

Θα περάσω τώρα την ρόμ του σιβατου αν μπορείς έναν πρόχειρο οδηγό για εξποςντ. Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη από εδώ https://www.wuala.com/Pierdebeer/Update/Xposed θα κατεβάσεις τα 2 αρχεία. Πρώτα θα εγκαταστήσεις το xposedinstaller δηλαδή την εφαρμογή xposed. Μετά μέσα από το recovery θα φλασαρεις το αρχείο .zip του arter. Κάνεις reboot και λογικά όλα είναι οκ. Αν έχεις πρόβλημα πάρε τηλ.

 

Σημείωση : Η rom πρέπει να είναι deodexed για να δουλέψει το xposed. Του civato νομίζω ότι είναι odexed!

 

Εγώ προχθές έβαλα την τελευταία audax rom και είναι πολύ καλή. Έχει και τον fulgor 1.3 ως προεπιλογή.

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

1) Πόσο διαφορά έχει το GravityBox από το Wanam?

 

2) To Gravity λέει είναι για Vanilla μόνο και σε άλλες ρομ θα έχει θέματα... Το χρησιμοποιείτε κανονικά?

 

Αν και στα λίγα που το έχω δοκιμάσει το gravity λειτουργεί εντούτοις έχεις δίκιο ότι γενικά προτείνεται για aosp rom. Για Samsung προτείνεται το Wanam. Τόσα χρόνια με aosp rom ήμουνα, οι συνήθεις δεν κόβονται εύκολα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Αν και στα λίγα που το έχω δοκιμάσει το gravity λειτουργεί εντούτοις έχεις δίκιο ότι γενικά προτείνεται για aosp rom. Για Samsung προτείνεται το Wanam. Τόσα χρόνια με aosp rom ήμουνα, οι συνήθεις δεν κόβονται εύκολα. :-)

 

Καλησπέρα. Στο wanam πάντως το πρώτο πρώτο μήνυμα που σου βγάζει είναι ότι δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα σε LP (χθες τουλάχιστον που το έβαλα). Γράφει ότι κάποια μπορεί να "παίζουν" αλλά δεν το έχει αναβαθμίσει ακόμα.... Τα network speed indicators παίζουν που δοκίμασα, αλλά κανά δύο άλλα, όχι....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά για να ξελαμπηκαρει το gps ??? Δείχνει αλλά αντί άλλων μετά το s5 drawer toggle που έβαλα
δοκίμασε αυτό http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/help/n9005-gps-fix-flashing-stock-s5-port-rom-t2827427/page2

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην πρώτη σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

To xposed πως μπορεί να απεγκατασταθει
χα χα εδώ κάναμε αμάν να το βάλουμε και εσύ θέλεις να βγαλεις:D

 

http://

Πέρασε την ρομ από πάνω με wipe cache .

Link to comment
Share on other sites

χα χα εδώ κάναμε αμάν να το βάλουμε και εσύ θέλεις να βγαλεις:D

 

http://

Πέρασε την ρομ από πάνω με wipe cache .

Με wipe system πιο σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Με wipe system πιο σωστά.
Δεν χρειάζεται το έχω δοκιμάσει :cool:

 

Χα χα αργά σε βλέπω τώρα τελευταία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με wipe system πιο σωστά.

Εφαρμογές συστήματος δεν βγαίνουν με wipe, θέλει επαναφλασάρισμα τη ρομ ή να κάνετε restore κάποιο nandroid backup (η καλύτερη λύση).

Link to comment
Share on other sites

χα χα εδώ κάναμε αμάν να το βάλουμε και εσύ θέλεις να βγαλεις:D

 

http://

Πέρασε την ρομ από πάνω με wipe cache .

Εγκυκλοπεδικες γνώσεις!! Χχεε

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές συστήματος δεν βγαίνουν με wipe, θέλει επαναφλασάρισμα τη ρομ ή να κάνετε restore κάποιο nandroid backup (η καλύτερη λύση).
Αυτό το restore την ρομ μας έχει σώσει εδώ και χρόνια ότι και να γίνει σε πέντε είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Έχει καταφέρει κανείς με χρήση xposed / wanam ή οτιδήποτε άλλο κολπάκι, να βγάλει συντομεύσεις εφαρμογών στη lock screen? αν ναι μπορεί να ενημερώσει για τον τρόπο καθώς προσπαθώ αλλά δε μπορώ να τραβήξω συντομεύσεις (π.χ. dialer, μηνύματα κ.λ.π.). Το μόνο που έχω είναι η κάμερα και τίποτα άλλο.

Ευχαριστώ.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη από εδώ https://www.wuala.com/Pierdebeer/Update/Xposed θα κατεβάσεις τα 2 αρχεία. Πρώτα θα εγκαταστήσεις το xposedinstaller δηλαδή την εφαρμογή xposed. Μετά μέσα από το recovery θα φλασαρεις το αρχείο .zip του arter. Κάνεις reboot και λογικά όλα είναι οκ. Αν έχεις πρόβλημα πάρε τηλ.

 

Σημείωση : Η rom πρέπει να είναι deodexed για να δουλέψει το xposed. Του civato νομίζω ότι είναι odexed!

 

Εγώ προχθές έβαλα την τελευταία audax rom και είναι πολύ καλή. Έχει και τον fulgor 1.3 ως προεπιλογή.

 

εγώ πάντως με αυτόν τον τρόπο δεν κατάφερα να την περάσω...έχω την aryamod v 5.3...τι πρέπει να κάνουμε..αφου εγκαταστήσουμε την εφαρμογη΄xposed installer πρεπει να την ανοιξουμε πρώτα και μετά να μπουμε recovery Και να φλασαρουμε το αλλο zip του arter? αυτο εκανα αλλα τιποτα!

Edited by dimourinho
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο το εγκατέστησα εγώ και σε aryamod 5.0 και σε audax 23.1.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε να ξαναεγκαταστήσεις την εφαρμογή αφού περάσεις το .zip.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο το εγκατέστησα εγώ και σε aryamod 5.0 και σε audax 23.1.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε να ξαναεγκαταστήσεις την εφαρμογή αφού περάσεις το .zip.

 

οκ...θα δοκιμασω και αυτό! Ευχαριστώ! Μήπως η 5.3 δεν ειναι deodexed? αλλά νομίζω πως είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...