Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι περισσότερες πιθανότητες είναι να μην γράψει ο knox, αλλά υπάρχουν και κάποιες πιθανότητες για να γράψει.

 

Και επειδή θα γράψει, αν μένεις Αθήνα, μπορείς να πας στο εξουσιοδοτημενο σέρβις στην Πατησίων στην πλατεία Αμερικής και να σου περάσουν εκεί την ελληνική χωρίς να σ γράψει ο knox. Και φυσικά με την εγγύηση της Samsung!!! ΔΩΡΕΆΝ. Απλά να ξέρεις χρειάζεται να έχεις κάνει backup γιατί θα τα σβήσουν όλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Για να περάσω την aryamod 5.3 μέσω ΟΤΑ κάνει τίποτα wipe? 'Η γίνεται αναβάθμιση όπως οι στοκ?

 

2) Πολλά xposed modules πρέπει να είναι παρατημένα. :/

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα έχω περάσει xnote 21 και έκανα την πατάτα να βάλω το notification toggle module του s5 από το X posed....το gps δείχνει ότι να ναι με βγάζει Ουκρανία.....πως μπορώ να το επαναφέρω ????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ! Για να περάσω άλλο recovery μόνο μέσω odin ;

 

Δες

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

περναω το ζιπακι του xposed και μενει στο λογοτυπο της samsung. ηδη 20 λεπτα περιμενω.. τι μπορω να κανω τωρα;

 

Όλα οκ. Το έφτιαξα. .

Edited by telmakris
Link to comment
Share on other sites

παιδια παωνα φλασαρω την aryamod σε root συσκευη και μου λεει sygnature verification failed. εχω την πολονικη λολιποπ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια παωνα φλασαρω την aryamod σε root συσκευη και μου λεει sygnature verification failed. εχω την πολονικη λολιποπ...
Λίγο πιο πίσω έχει λινκ για recovery βάλε το twrp.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή επιστρέφω σε note 3 θέλω να μου πειτε που θα βρω οδηγώ για root και ποια ειναι καλη custom rom..Πιο παλια το ειχα root στην 4,4,2 και τώρα που θα το παρω θα ειναι παλι σε αυτην την εκδοση...modem και BL Που θα βρω? Παλιά ειχα την crash rom..Πολύ μου άρεσε..τώρα τι παιζει σε lolli? υπάρχει xposed? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μόλις το πάρω αύριο πάει για λιώσιμο :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή επιστρέφω σε note 3 θέλω να μου πειτε που θα βρω οδηγώ για root και ποια ειναι καλη custom rom..Πιο παλια το ειχα root στην 4,4,2 και τώρα που θα το παρω θα ειναι παλι σε αυτην την εκδοση...modem και BL Που θα βρω? Παλιά ειχα την crash rom..Πολύ μου άρεσε..τώρα τι παιζει σε lolli? υπάρχει xposed? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μόλις το πάρω αύριο πάει για λιώσιμο :P
Όταν θέλουμε να ρωτήσουμε κάτι, δεν κάνουμε copy paste το μήνυμα σε οποία θέματα βρίσκουμε.
Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλουμε να ρωτήσουμε κάτι, δεν κάνουμε copy paste το μήνυμα σε οποία θέματα βρίσκουμε.

 

Ξέχασα να το σβήσω από το επίσημο thread....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω βαλει την Promitheus απο το xda (lollipop).Ποια προτεινετε σταθερη και γρηγορη απο τις καινουριες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή επιστρέφω σε note 3 θέλω να μου πειτε που θα βρω οδηγώ για root και ποια ειναι καλη custom rom..Πιο παλια το ειχα root στην 4,4,2 και τώρα που θα το παρω θα ειναι παλι σε αυτην την εκδοση...modem και BL Που θα βρω? Παλιά ειχα την crash rom..Πολύ μου άρεσε..τώρα τι παιζει σε lolli? υπάρχει xposed? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μόλις το πάρω αύριο πάει για λιώσιμο :P

 

Για να γίνεις root σε lolipop ακολούθα τον οδηγό από εδώ.

 

Το ποια είναι καλή custom rom είναι σχετικό. Προσωπικά όπως και πολλοί άλλοι έχω την aryamod. Πάνω-κάτω ίδιες είναι όλες. Σημασία έχει και το kernel που θα διαλέξεις. Εξαρτάται από το τι ζητάς.

 

Αν είσαι σε kitkat το καλύτερο που έχεις να κάνεις πριν περάσεις σε κάποια custom lolipop, είναι να περάσεις πρώτα μία stock lolipop μέσω odin (όποια θέλεις) ώστε να αναβαθμιστούν σωστά τα modem και bootloader και μετά αφού γίνεις πρώτα root να περάσεις όποια custom lolipop θέλεις.

 

Όσο για το xposed αυτό επιτέλους υπάρχει πλέον και για τις samsung lolipop και οδηγίες εγκατάστασης του, μπορείς να βρεις εδώ.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνεις root σε lolipop ακολούθα τον οδηγό από εδώ.

 

Το ποια είναι καλή custom rom είναι σχετικό. Προσωπικά όπως και πολλοί άλλοι έχω την aryamod. Πάνω-κάτω ίδιες είναι όλες. Σημασία έχεις το kernel που θα διαλέξεις. Εξαρτάται από το τι ζητάς.

 

Αν είσαι σε kitkat το καλύτερο που έχεις να κάνεις πριν περάσεις σε κάποια custom lolipop, είναι να περάσεις πρώτα μία stock lolipop μέσω odin (όποια θέλεις) ώστε να αναβαθμιστούν σωστά τα modem και bootloader και μετά αφού γίνεις πρώτα root να περάσεις όποια custom lolipop θέλεις.

 

Όσο για το xposed αυτό επιτέλους υπάρχει πλέον και για τις samsung lolipop και οδηγίες εγκατάστασης του, μπορείς να βρεις εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ kouros17..το τηλεφωνο θα ειναι σε 4,4,2..βρηκα μια διαδικασια που δεν γραφει ο Knox..Ισχυει η ειναι κουραφεξαλα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ kouros17..το τηλεφωνο θα ειναι σε 4,4,2..βρηκα μια διαδικασια που δεν γραφει ο Knox..Ισχυει η ειναι κουραφεξαλα?

Δεν ξέρω, σε μένα έχει γράψει ο knox οπότε δεν μπορώ να το τεσταρω. Καλό είναι πάντως να το δοκιμάσεις και να ενημερώσεις για όποιον άλλο φίλο ενδιαφέρεται. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις πάρει πρώτα ένα nandroid backup απο recovery.

Link to comment
Share on other sites

έγινε...σε ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό!! αλλα και να μην γραψει ο Knox,αν περασω custom rom δεν θα γραψει οπως και να χει ? :P
Link to comment
Share on other sites

έγινε...σε ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό!! αλλα και να μην γραψει ο Knox,αν περασω custom rom δεν θα γραψει οπως και να χει ? :P
custom rom σε kk και lp μπορείς να βάλεις χωρίς να γράψει ο knox, kustom kernel όχι θα γράψει.
Link to comment
Share on other sites

custom rom σε kk και lp μπορείς να βάλεις χωρίς να γράψει ο knox, kustom kernel όχι θα γράψει.

 

Custom Rom και να μην γράψει ο knox; μήπως εννοείς root;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Custom Rom και να μην γράψει ο knox; μήπως εννοείς root;

Όχι φίλε ξέρει ο Μενιος τι λέει υπάρχουν custom rom με stock kernel που δεν τριπαρουν τον knox νομίζω η alexandr rom αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε ξέρει ο Μενιος τι λέει υπάρχουν custom rom με stock kernel που δεν τριπαρουν τον knox νομίζω η alexandr rom αν θυμάμαι καλά.

 

Υπάρχει μάλιστα και ένας φίλος από δω μέσα που έχει την alexandr rom και έχει αναφέρει ότι όντως ο knox δεν έγραψε. Αν διαβάζει ας το επιβεβαιώσει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...