Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν τα πάντα.... Αλλά δεν αλλάζει με τπτ το φόντο της αρχικής οθόνης

Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Δοκίμασες μέσα από τη συλλογή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν τα πάντα.... Αλλά δεν αλλάζει με τπτ το φόντο της αρχικής οθόνης

 

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ένας ακόμα ο οποίος χρησιμοποιούσε Nova και η λύση είναι να πας στην αρχική Touchwiz αλλάζεις κανονικά φόντο και μετά γυρνάς πάλι σε Nova. Λέει έστρωσε μετά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βαρέθηκα να περιμένω τη Samsung να βγάλει το lollipop και σκέφτομαι να δοκιμάσω το CyanogenMod 12.1. Το έχει βάλει κανεις; εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ένας ακόμα ο οποίος χρησιμοποιούσε Nova και η λύση είναι να πας στην αρχική Touchwiz αλλάζεις κανονικά φόντο και μετά γυρνάς πάλι σε Nova. Λέει έστρωσε μετά :)

Τπτ παιδιά από ψες προσπαθώ αλλά τπτ. Κριμα και η 6 φαίνεται πολύ σταθερή. Υπάρχει τρόπος να βρω που βρίσκεται η ταπετσαρία αυτή και να την σβήσω μήπως φτιάξει;

Α επίσης γιατί δεν μπορώ να ποσταρω στο θέμα της arya στο xda???

Link to comment
Share on other sites

Τπτ παιδιά από ψες προσπαθώ αλλά τπτ. Κριμα και η 6 φαίνεται πολύ σταθερή. Υπάρχει τρόπος να βρω που βρίσκεται η ταπετσαρία αυτή και να την σβήσω μήπως φτιάξει;

Α επίσης γιατί δεν μπορώ να ποσταρω στο θέμα της arya στο xda???

 

Αν είσαι νέος στους xda δεν μπορείς να ποστάρεις αμέσως. Χρειάζεται πρώτα να κάνεις κάποιες δημοσιεύσεις σε κάποια γενικά θέματα.

Μήπως από aroma επέλεξες note 4 launcher;

Αν δεν βαριέσαι προσπάθησε να κάνεις ξανά μια καθαρή εγκατάσταση της ρομ, μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ένα φιλος ΝΟΤΕ 3 και έχουμε φλασάρει εδω και πολύ καιρό την Omega Kit kat (δεν θυμάμαι version).

Τωρα,για να φλασάρουμε μια καινούρια Omega(lolipop) πρέπει να ρίξουμε πάνω την official Lolipop και στη συνέχεια να βάλουμε την Omega Lolipop.Πώς μπορώ να βρώ ποιά είναι η official lolipop?Eχουμε χάσει το κουτί και δεν ξέρουμε ποιάς χώρας είναι το τηλέφωνο.Αν παρόλα αυτα δεν βρούμε ποιάς χώρας είναι,μπορούμε να φλασάρουμε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή έκδοση lolipop και να τελειώνει η υπόθεση?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αν παρόλα αυτα δεν βρούμε ποιάς χώρας είναι,μπορούμε να φλασάρουμε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή έκδοση lolipop και να τελειώνει η υπόθεση?

 

Ναι, μπορείτε. Αφου θελετε να περασετε ομεγα,περαστε οποια να'ναι... ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βαρέθηκα να περιμένω τη Samsung να βγάλει το lollipop και σκέφτομαι να δοκιμάσω το CyanogenMod 12.1. Το έχει βάλει κανεις; εντυπώσεις;

 

Το έβαλα αλλά είχε θεματάκια με κρασαρίσματα πχ ξεκίναγες sms και "the keyboard has stopped working",

άνοιγες browser και "internet has stopped working". Επίσης μου φάνηκε πάρα πολύ φορτωμένο για τα γού-

στα μου. Στις ρυθμίσεις σου έδινε 1002 παπαρίτσες να παίξεις τις οποίες πραγματικά δεν με ενδιέφεραν

για τη χρήση που το έχω (κλήσεις, sms, photo, video, net, σημειώσεις).

 

Τώρα παίζω με Aryamod v.6 και lean kernel. Έχει θεματάκια με τα 320dpi που το δουλεύω (θέλει άλλο launcher,

κάποιες εφαρμογές χάνουν τη μπάλα χωροταξικά) αλλά κατά τα άλλα είναι το κλασικό (χάλια) μενού της Samsung

με πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Αν θες, δοκίμασε και τις πρώτες εκδόσεις (v.4) της Liquidsmooth. Την είχα για 2-3 εβδομάδες (έκδοση 02/2015) και

με εξαίρεση το ότι δεν είχε λεξικό για τα ελληνικά, ήταν αξιόλογη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές λύσεις.

 

Αν έχει custom rom και custom kernel μπορεί να κατεβάσει μια εφαρμογή από το play store με την οποία μπορεί να κάνει διάφορες ρυθμίσεις και μία από αυτές είναι να αυξήσει την ένταση του ήχου. Η εφαρμογή είναι αυτήν εδώ.

 

Κοίτα επίσης και εδώ.

 

το πρωτο φαινεται πιο αμεσο και γρηγορο...θα δοκιμασω αυτο...κοιταξε δεν εχει το κινητο πανω custom rom ουτε kernel αλλαγμενο...μονο ρουτ το ειχα κανει για να παιζει κατι εφαρμογες και για βελτιωση cpu κτλ...ως εκει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. χτες και εγω ροοταρα το note μου.. Εχω 2 3 αποριες..

1. Τωρα που ειμαι με ροοτ θα παρω την 5αρα; recovery δεν εχω αλλαξει..

2. Αν ειναι για να βαλω custom recovery ποια προτεινετε;; και αν υπαρχει καποιο link. στο s3 ειχα philiztouch . Υπαρχει για το note;

3. Προτεινε omega rom για 5αρα;; Θελω οτι πιο κοντα στην μαμα ρομ με τα λιγοτερα προβληματα.

ευχαριστω προκαταβολικα

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε3 aryamod v6...το xposed πως μπορω να το κανω να δουλευει???εχει αρκετα πραγματακια που μπορω να κανω αλλα φοβαμαι loopaρισμα απο οτι λεει και η εφαρμογη λογο κατι arm και μπλα μπλα μπλα....αγαπημενες εφαρμογες ειναι το sky hd και το showbox (μιλαμε για πολυ κατεβασμα ταινιας και σειρας) και δεν βρισκω τον τροπο να τα μεταφερω στην sd καρτα μου..δεν θελω να κανω φορματ την καρτα γιατι εχει πολλα αρχεια μεσα και βαζωντας την εφαρμογη link2sd μου λεει οτι περαστιηκε στην καρτα αλλα οτι κατεβαζω παλι αποθηκευεται στην internal storage που βασικα αυτο δεν θελω να κανω...θελω μονο οτι κατεβαζω να παει στην sd card...και τελευταιο (και λιγοτερο) πως βαζω καινουριο θεμα στην ayamod αφου το εχω κατεβασει απο xda???????????? σοφοι δωστε τα φωτα σας...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να βγάλω το xposed.

Οι χρόνοι οθόνης πλέον είναι απαράδεκτοι.

https://www.dropbox.com/s/1hxx373iyswsscc/Screenshot_2015-07-15-19-18-10.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/q54zqz4jux7krsg/Screenshot_2015-07-15-19-18-27.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να βγάλω το xposed.

Οι χρόνοι οθόνης πλέον είναι απαράδεκτοι.

https://www.dropbox.com/s/1hxx373iyswsscc/Screenshot_2015-07-15-19-18-10.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/q54zqz4jux7krsg/Screenshot_2015-07-15-19-18-27.jpg?dl=0

Το ίδιο έχω ακριβώς και εγώ. Αυτό φταίει; παρατήρησα πως με odax L δεν μου παίζει το YouTube back round.

Link to comment
Share on other sites

21 και παίζει απίστευτα καλά, πάρα πολύ σταθερή χωρίς το παραμικρό κόλλημα, με nova launcher prime.

Από όσο ξέρω έχει σταματήσει το development, δεν θα βγει η X-note σε lollipop, κυρίως λόγω έλλειψης donation στον developer.

Προσωπικά, μετά από όλα αυτά που έχω ακούσει για lollipop (memory leaks, απώλεια x-posed, αδυναμία αλλαγής dpi τα βασικότερα), ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

Μακάρι όλες οι ROM να ήταν τόσο αξιόπιστες όσο αυτή εδώ.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

21 και παίζει απίστευτα καλά, πάρα πολύ σταθερή χωρίς το παραμικρό κόλλημα, με nova launcher prime.

Από όσο ξέρω έχει σταματήσει το development, δεν θα βγει η X-note σε lollipop, κυρίως λόγω έλλειψης donation στον developer.

Προσωπικά, μετά από όλα αυτά που έχω ακούσει για lollipop (memory leaks, απώλεια x-posed, αδυναμία αλλαγής dpi τα βασικότερα), ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

Μακάρι όλες οι ROM να ήταν τόσο αξιόπιστες όσο αυτή εδώ.

 

Δεν εχεις ενημερωθει καλα μαλλον...

 

Memory leak, μονο o lean kernel εχει ενα θεματακι.

 

Xposed μια χαρα δουλευει, και dpi αλλαζεις και ο,τι αλλο θες.

 

Aryamod, για καποια εξτραδακια, και τα μυαλα στα καγκελα ;)

 

Τωρα το να εχεις ενα κινητο με δυνατοτητες pen και να μην σου δουλευουν πληρως ειναι "ανοητο και αδικο" ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να βγάλω το xposed.

Οι χρόνοι οθόνης πλέον είναι απαράδεκτοι.

https://www.dropbox.com/s/1hxx373iyswsscc/Screenshot_2015-07-15-19-18-10.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/q54zqz4jux7krsg/Screenshot_2015-07-15-19-18-27.jpg?dl=0

Λειτουργικο συστημα android 102% χτυπησε σημερα..κ μονο 4 ωρες οθονη..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδες,μπορει ενα νοτε 3 να γινει ρουτ και να του περασουμε recovery χωρις να συνδεθει με τον υπολογιστη?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδες,μπορει ενα νοτε 3 να γινει ρουτ και να του περασουμε recovery χωρις να συνδεθει με τον υπολογιστη?
LP έχεις? ??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για μένα η καλύτερη λολι είναι η audax L 26.1

Eιχα βάλει όλες της AryaMod και άλλες φορές δούλευε απροβληματιστα άλλες όχι.

Με audax είμαι πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...