Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως γενικος εν χρηση το κινητο πισω δεν μπορω να πω οτι δεν ζεσταινεται,βαζω χερι πισω και ειναι αρκετα ζεστο...
Να κάνεις στο synapse αυτήν τη ρύθμιση https://www.dropbox.com/s/shklm9dx26ki86g/Screenshot_2015-06-28-13-04-58.jpg?dl=0 θέμα θερμοκρασίας δεν έχω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες.. εψαξα να βρω στοκ κερνελ για λολλιποπ.. και το μονο που βρηκα ειναι εναν παλιο σχετικα.. 20 ιανουαριου (3.4.0-3643614) .. εχει κανεις κανενα λινκ για κατι πιο νεο? Edited by nickomarko
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.. εψαξα να βρω στοκ κερνελ για λολλιποπ.. και το μονο που βρηκα ειναι εναν παλιο σχετικα.. 20 ιανουαριου (3.4.0-3643614) .. εχει κανεις κανενα λινκ για κατι πιο νεο?
Δεν θα βρεις και ο λόγος είναι ότι κάνεις δεν ασχολείται με στοκ κερνελ.

Η μόνη λύση είναι να κατεβάσεις την τελευταία official rom να την κάνεις unzip να πάρεις το image του κερνελ και να τον βάλεις με το mobile odin.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις και ο λόγος είναι ότι κάνεις δεν ασχολείται με στοκ κερνελ.

Η μόνη λύση είναι να κατεβάσεις την τελευταία official rom να την κάνεις unzip να πάρεις το image του κερνελ και να τον βάλεις με το mobile odin.

 

Κανω αυτο που μου ειπες αλλα κανω αρχειο ζιπ για να το περασω απο ρεκοβερι..γτ το οντιν δεν μου βρησκει το αρχειο βοοτ.. ** ( ολα οκ.. 29μαιου ο κερνελ τωρα ) ευχαριστω!! **

Edited by nickomarko
Link to comment
Share on other sites

Μου λεει no uci support detected εχω βαλει το κερνελ του civato,γι αυτο ισως μου το εμφανιζει αυτο ,οταν ανοιγω το synapse;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

53 βαθμους εν χρηση περιπου φτανει η cpu και 35 η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει no uci support detected εχω βαλει το κερνελ του civato,γι αυτο ισως μου το εμφανιζει αυτο ,οταν ανοιγω το synapse;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

53 βαθμους εν χρηση περιπου φτανει η cpu και 35 η μπαταρια

Θα κάνεις επανεκκίνηση και το synapse θα το ανοίξεις μετά 10λεπτα .
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις επανεκκίνηση και το synapse θα το ανοίξεις μετά 10λεπτα .

 

η βαθμοι που αναφερω εν χρηση ειναι φυσιολογικοι;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα audax L 25 και αντικατεστησα την ayrmod 5.4

Θέλω να βγαλω από την οθόνη αριστερά και δεξιά τα κουμπιά 'σπιτάκι και off' γίνεται

 

Κάποια future όπως το σήμα Internet στα αριστερά της AryaMod μπορώ να το εγκαταστήσω στην audax?

 

Ωχ. Το ρολόι το πατάω και μου γράφει διακοπεί. Τι γίνεται γιατί αυτό; να ξαναπερασω την ρομ από πάνω;

Edited by stelioz350
Link to comment
Share on other sites

 

Ωχ. Το ρολόι το πατάω και μου γράφει διακοπεί. Τι γίνεται γιατί αυτό; να ξαναπερασω την ρομ από πάνω;

Δεν γυρνάς καλύτερα στην aryamod..?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες τώρα η εφαρμογή youtube μου στεγνωνει τη μπαταρία.

 

Και δεν μπορω να την κάνω και greenify. Ξέρετε τίποτα πάνω σε αυτό? Το xposed background player παιζει να φταίει?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν ειμαι ικανοποιμενος....εχει βαρεσει force close καποιες λιγες φορες στο προγραμμα των email.Επισης εχει φαει σκαλωματα καποιες αλλες φορες...δεν ξερω τι να κανω,να γυρισω στη τελευταια στοκ;δεν θελω να παω σε στοκ...αλλα τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έδωσα το note3 μου σε έναν φίλο και με ρωτάει αν υπάρχει τρόπος να κάνουμε το ηχείο να ακούγεται πιο δυνατά...πχ όταν χτυπάει το τηλ κτλ...ξέρετε κάτι....το κινητό είναι ρουταρισμενο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έδωσα το note3 μου σε έναν φίλο και με ρωτάει αν υπάρχει τρόπος να κάνουμε το ηχείο να ακούγεται πιο δυνατά...πχ όταν χτυπάει το τηλ κτλ...ξέρετε κάτι....το κινητό είναι ρουταρισμενο

 

Υπάρχουν αρκετές λύσεις.

 

Αν έχει custom rom και custom kernel μπορεί να κατεβάσει μια εφαρμογή από το play store με την οποία μπορεί να κάνει διάφορες ρυθμίσεις και μία από αυτές είναι να αυξήσει την ένταση του ήχου. Η εφαρμογή είναι αυτήν εδώ.

 

Κοίτα επίσης και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζω την νέα Αryamod 6 απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61636185&postcount=9142.Eπίσης κατεβάζω και BL_N9005XXUGBOEA.tar και CP_N9005XXUGBOD3.tar να τα Φλασάρω πριν Φλασάρω την ρομ, όπως λένε οι οδηγίες αν διάβασα σωστά. Είναι οκ αυτός ο bootloader ; Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζω την νέα Αryamod 6 απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61636185&postcount=9142.Eπίσης κατεβάζω και BL_N9005XXUGBOEA.tar και CP_N9005XXUGBOD3.tar να τα Φλασάρω πριν Φλασάρω την ρομ, όπως λένε οι οδηγίες αν διάβασα σωστά. Είναι οκ αυτός ο bootloader ;

 

Αν έχεις ήδη lolipop bootloader και modem δεν είναι απαραίτητο να περάσεις αυτά τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη lolipop bootloader και modem δεν είναι απαραίτητο να περάσεις αυτά τα δύο.

 

εχω αλλα μηπως ειναι ποιο καινουρια!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είναι σε aryamod v6, αν μπορεί να με βοηθήσει. Δεν μπορώ να αλλάξω με τπτ wallpaper παρά μόνο στην οθόνη κλειδώματος. Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είναι σε aryamod v6, αν μπορεί να με βοηθήσει. Δεν μπορώ να αλλάξω με τπτ wallpaper παρά μόνο στην οθόνη κλειδώματος. Υπάρχει λύση;

 

Δεν σου έχει την επιλογή "Αρχική οθόνη", μαζί με την "Οθόνη κλειδώματος" όταν μπαίνεις στο "Φόντο";

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...