Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, gogos2 said:

Καλησπέρα.Χθές που πήγα στο κέντρο στην πλατεία Γεωργίου εκεί που είναι η κεραία της wind έλειπε το κυλινδρικό κάλλυμα.Λέτε να αλλάζουν εξοπλισμό;;;

Πιθανό, αλλά μια και το συζητάμε, πρέπει να υπάρχουν καμιά εκατοστή πλατείες Γεωργίου στη χώρα 😉

Link to comment
Share on other sites

Λιβαδειά κέντρο

Σαφώς βελτιωμένη πλέον σε σχέση με παλιότερα που σερνόταν σα την οχια και μας γυρνούσε συνεχώς σε edge.Eυγε Γουιντ!

https://i.imgur.com/1UeBLbK.jpg

https://i.imgur.com/qih7c3O.jpg

Υ.Γ: Στο Χωριό μου έξη λεπτά έξω από την Πόλη ακόμα φορ τζι γιοκ..μόνο 3g..Και νόμιζα πως έφταιγε η συσκευή μου...

Βεβαιώθηκα πως είναι θέμα δικτύου..

Απλά αδιαφορούν..

Βιάστηκα να χαρώ .με γύρισε σε θριτζι και μεσα στη Πόλη..μα τι γίνεται τέλος πάντων;

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο συγκεκριμένος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει πολύ EDGE με την Wind μόλις καταργηθεί το 3G,στις περιοχές με κακή κάλυψη όπως του φίλου παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κλείσει με την μία το 3G σε όλη την Ελλάδα. Θα γίνεται προφανώς σταδιακή μετάβαση, διότι ενδεχομένως ο σταθμός που καλύπτει την περιοχή που αναφέρει με 3G κάλυψη ο φίλος παραπάνω, να έχει εξοπλισμό μόνο για 3G οπότε θα χρειαστεί και αναβάθμιση του εξοπλισμού. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω χρόνια να δω 3g στις περιοχές που κινούμαι.

Καρφωμένη η ένδειξη 4g/4g+

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

H οποία αναβάθμιση έπρεπε να είχε γίνει εδώ και κάποια χρόνια...Απαράδεκτο να υπάρχουν περιοχές με 3G..

Kαταλαβαίνω ότι η μορφολογία του εδάφους στην Ελλάδα είναι λίγο δύσκολη για 100% κάλυψη αλλά είμαστε στο 2022..

Link to comment
Share on other sites

Στην Βόρεια Ελλάδα καλά καλά τώρα καλύπτουν περιοχές με 4G, καλά να είναι η vf με τους σταθμούς της και μπορούν και τρέχουν την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, sonakiasfun said:

Σας προετοιμάζει για το 2G που θα τρώτε στη μάπα σε λίγο καιρό που θα καταργηθεί το 3G.

Δεν νομίζω να κλείσει το 3G, χωρίς να υπάρξει περαιτέρω πύκνωση του 4G. Θα ήταν "αυτοκτονία" για τη WIND. 😛

Link to comment
Share on other sites

Λιβάδι Παρνασσού

https://i.imgur.com/ySJPZKn.jpg

https://i.imgur.com/9vWZzUU.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα κάρτα στον 2ο αριθμό που εχω στο F2G και έβαλα και ίντερνετ να δοκιμάσω το δίκτυο αφού πρώτα πήρα στο 13800 να μου ενεργοποιήσουνε το 4G και το 5G.

Έκανα 3 speedtest,το ένα μου έδωσε 80down και τα άλλα δύο 104mbps και 110mbps.Το Ping στο πρώτο ήταν 19 ενώ στα άλλα δύο ήταν 30-33(είχε συνδεθεί σε άλλο server) ενώ το upload παίζει ανάμεσα σε 9 ως 12mbps. 

Αντίστοιχα στην πράσινη που έχω το συμβόλαιο έκανα δύο τα οποία μου δώσανε 77 και 73mbps down αντίστοιχα ενώ το up εδωσε 38 και 55mbps με Ping σταθερά στο 16.Δεν περίμενα να δω μεγαλύτερο νούμερο στη Wind,εκεί που κέρδισε η πράσινη είναι στο 5G που στη Wind δεν έχω όπου μου έδωσε 329mbps down και 9.5up..

Όλα αυτά στην περιοχή του νοσοκομείου στα Τρίκαλα Θεσσαλίας,θέλω αύριο να δοκιμάσω και στην υπόλοιπη πόλη αλλά και σε άλλους κλειστούς χώρους για να δω τι θα κάνω.Εσεις που ασχολείστε παραπάνω με αριθμούς,πως σας φάνηκε;Εγώ κάνω απλή χρήση,YouTube,Netflix,social media,αγωνες live κλπ και όχι πάντα με δεδομένα προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις και με τους δύο παρόχους είναι πολύ καλές. Υποθέτω όμως έγιναν μονο σε ένα σημείο. Εμείς θα θέλαμε να δούμε την κάλυψη σε όλη την πόλη. Περιμένουμε και άλλες αναφορές από τα Τρίκαλα με Wind.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgeavl3 said:

Οι μετρήσεις και με τους δύο παρόχους είναι πολύ καλές. Υποθέτω όμως έγιναν μονο σε ένα σημείο. Εμείς θα θέλαμε να δούμε την κάλυψη σε όλη την πόλη. Περιμένουμε και άλλες αναφορές από τα Τρίκαλα με Wind.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα γίνουν μιας και η εργασία μου είναι στον δρόμο και σε όλη την πόλη,τώρα που έχω βάλει κάρτα θα δοκιμάσω παντού το δίκτυο.Παρολαυτα έκανα μια παρατήρηση που δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι η ιδέα μου.Με ίδια χρήση είδα να καταναλώνονται περισσότερα Mb στη Wind,μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω μόνο ότι στην Cosmote τα Speed test στους δικούς της σέρβερ δεν καταναλώνουν MB από τα πακέτα, ενώ στη Wind καταναλώνονται κανονικά. Αυτό μπορεί να φταίει.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ ξέρω μόνο ότι στην Cosmote τα Speed test στους δικούς της σέρβερ δεν καταναλώνουν MB από τα πακέτα, ενώ στη Wind καταναλώνονται κανονικά. Αυτό μπορεί να φταίει.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν ισχύει αυτό τότε ναι είναι πολύ πιθανό γιατί είδα διαφορά στο ποσό γρήγορα έπεσαν τα Mb στη Wind. 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει σίγουρα.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση πριν λίγο στον Μύλο των Ξωτικών για όποιον γνωρίζει (κοντά στον ΟΣΕ Τρικάλων) μου έδωσε 50mbps down και 7,50up

Link to comment
Share on other sites

Το περασμένο καλοκαίρι ήμουν σε Τρίκαλα και Καρδίτσα. Ικανοποιημένος και στις δύο πόλεις.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Το περασμένο καλοκαίρι ήμουν σε Τρίκαλα και Καρδίτσα. Ικανοποιημένος και στις δύο πόλεις.

 

Είχα πάνω από ένα χρόνο να χρησιμοποιήσω το δίκτυο της Wind και βλέπω μεγάλη βελτίωση.Αύριο που θα κινηθώ μέσα σε όλη την πόλη θα δω πως είναι συνολικά το δίκτυο και αν με καλύπτει πλήρως θα κάνω αίτηση φορητοτητας στο F2G.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, p_k said:

Το περασμένο καλοκαίρι ήμουν σε Τρίκαλα και Καρδίτσα. Ικανοποιημένος και στις δύο πόλεις.

 

Έχει πολύ καλή κάλυψη. Από ταχύτητες όμως πολύ μέτρια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τρίκαλα Θεσσαλίας περιοχή Μπάρα σχετικά κοντά στο κολυμβητήριο! 

IMG_20220323_115227.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μια από τις τελευταίες μετρήσεις στα Τρίκαλα(δεν είχε τύχει να κάνω σε εκείνο το σημείο) μετά τα Lidl και λίγο πριν τον Κομβο που στρίβεις για Λάρισα.

IMG_20220324_175703.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον κεντρικό πεζόδρομο μετρησες;

Εκεί έχει φοβερές ταχύτητες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...