Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Mark_K Αν είναι από 1800, μην το ψάχνεις... Το πιθανότερο να έχει 5 Mhz bandwidth και να σέρνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2026

  • p_k

    1337

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1040

Δεν έχω ιδέα από τι είναι και δεν μπορώ να μάθω. Εδώ αποχωριστεί από καιρό τα κινέζικα, και οι συσκευές που έχω είναι με snapdragon και ούτε με root έχω καταφέρει να δω μπάντες. Αν θυμάμαι καλά παλιότερα που είχα κοιτάξει είχε και 20 και κάποια από τις 3/7(δεν θυμάμαι ακριβώς ποια συγκεκριμένα), αλλά η τελευταία πήγαινε πολύ χειρότερα αν την επέλεγα μόνη της. Ωστόσο έχουν περάσει 7-8 μήνες από τότε...

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Σε nougat βλέπετε κανονικά μπάντες :) Και με Snapdragon chipset

Στον Άλιμο έπαιζε πολυ Band 3 το καλοκαίρι. Είχε πολύ καλή απόκριση though.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικό χώρο αρκετά καλύτερα.

 

http://s17.postimg.org/kxj8pugzj/Screenshot_20161028_114731.png

 

Δε βλέπω μεγάλη διαφορά ακόμα σε σχέση με το τι είχα δει κάποιους μήνες πριν. Η ταχύτητα είναι ικανοποιητική. Αυτό που παρατηρώ είναι πως παίζει πολύ η ισχύς του σήματος. Από όσο μπορείς να δεις από τη συσκευή τουλάχιστον. Δηλαδή εκεί που βλέπεις κάτω από 80 dBm και λες εδώ είμαστε καλά, ξαφνικά το βλέπεις στα 115.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και εγώ μια από το μπαλκόνι μου

 

 

http://s18.postimg.org/ju5d4hwg9/2016_10_28_10_37_36.png

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

4g στους Nεους Επιβάτες, στο φανάρι. Μια χαρά σερφάρισμα με ταχύτητες γύρω στα 6,5 mbps. Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και εγώ μια από το μπαλκόνι μου

 

 

http://s18.postimg.org/ju5d4hwg9/2016_10_28_10_37_36.png

 

που εχεις κανει την μετρηση.

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

4G στο Ναυτικο Ομιλο αλεξανδρουπολης

Σημα 5/5 B20 http://www.speedtest.net/my-result/i/1835801948

Και 3η γενια αρκετα ικανοποιητικη σε ταχυτητες με 12Mbps Download.

Συγχαρητηρια στη Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιήθηκε το 4G Γιάννενα. 1. Έλεγχος σε κατάστημα στο βάθος κέντρο

 

Με 3 γραμμές 9 down 8 up

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτες ταχύτητες. Πετάει.:lol:

 

ε καλα δωσε και λιγο χρονο καποιες ωρες ειναι που ειναι ενεργο

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτες ταχύτητες. Πετάει.:lol:

Για να πιάνει 9 με κανονικό κινητό με το δικό σου δεν θα συνδέεται καθόλου :D

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτες ταχύτητες. Πετάει.:lol:

 

Απ' ό,τι κατάλαβα, λέει ότι έκανε την μέτρηση μέσα σε κατάστημα. Άρα έξω θα πιάνει περισσότερο. :p Ακόμα αρχή είναι, μπορεί σε λίγες μέρες να βελτιωθεί.

 

Υ.Γ. Αν όλα αυτά τα μηνύματα γκρίνιας τα έστελνες στη WIND, τώρα στη Βέροια θα σου είχαν βάλει 5 κεραίες 4G+, με τριπλό CA και 200+ Mbps ταχύτητα... :lol: Εσύ με το Meizu, θα μας έλεγες πάλι ότι πιάνει μόνο 10. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιήθηκε το 4G Γιάννενα. 1. Έλεγχος σε κατάστημα στο βάθος κέντρο

 

Με 3 γραμμές 9 down 8 up

 

Μια χαρά ειναι θα ανέβουν οι ταχύτητες. Έτσι ξεκίνησε και σε άλλες επαρχιακές πόλεις και μετά είχε τα πολλαπλά γκάζια. Θα πάρει κανένα μήνα μέχρι να στρώσει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλά που;; οι μισοί που έχουμε μετρήσει εδώ σπάνια πιανουμε 10 και σε συσκευές με την 800@ρα ...ενω αν πιάνεις απο 1800 που υποτίθεται είναι για ταχύτητα σπάνια πιάνεις πανω απο 4..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάνει 9 με κανονικό κινητό με το δικό σου δεν θα συνδέεται καθόλου :D

 

Μάγος είσαι; Αφού έχουν βάλει μια (το πολυ 2) κεραίες και αυτές στα 800MHz:rolleyes:

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλά που;; οι μισοί που έχουμε μετρήσει εδώ σπάνια πιανουμε 10 και σε συσκευές με την 800@ρα ...ενω αν πιάνεις απο 1800 που υποτίθεται είναι για ταχύτητα σπάνια πιάνεις πανω απο 4..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μας βάζετε πάλι να λέμε τα ίδια... :rolleyes: Η WIND δίνει το πολύ μέχρι 10 Mhz bandwidth (σύνολο 15 έχει) από 1800, αναγκαστικά σε περιοχές που δύσκολα μπορεί να βγάλει άδεια για νέα κεραία, οπότε αναβαθμίζει το σταθμό που υπάρχει ήδη. Σε μεγάλες πόλεις (Αθήνα, Θεσσαλονίκη), δίνει μόνο 5 Mhz (με χαμηλές ταχύτητες), για να κρατήσει τα υπόλοιπα για ομιλία (2G).

 

Στα 800 έχει ακριβώς το ίδιο bandwidth (10 Mhz) και μπορεί να το δώσει ολόκληρο, γιατί παίζει μόνο σε 4G. Έχει και καλύτερη κάλυψη από την 1800, οπότε γιατί να μη δώσει 800;;; Θα μας ρωτήσει και ποιες συχνότητες θα βάλει; :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάγος είσαι; Αφού έχουν βάλει μια (το πολυ 2) κεραίες και αυτές στα 800MHz:rolleyes:

 

Τα Γιάννενα είναι μεγάλη πόλη, σίγουρα θα παίξουν και άλλοι σταθμοί με άλλες συχνότητες. Πιο πιθανό φαντάζει το 1800. Αλλά επειδή υπάρχουν βουνά τριγύρω, η 800 θα κάνει την περισσότερη δουλειά (μάλλον εκεί θα μπουν). :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, η κεραίες για 4G είναι κάι για 3G ?

Για να γίνω πιο σαφής, σε μια περιοχή στήνουν μια νέα κεραία για 4G, Αυτό σημαίνει ότι καλύπτεται η περιοχή και με 3G η όχι?

Sent from my 1+1

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, η κεραίες για 4G είναι κάι για 3G ?

 

Sent from my 1+1

 

Οι κεραίες είναι multiband και έχουν συνδέσεις 800-900-1800 εως 2600 και πάλι 1800 εως 2600. Οπότε με μια κεραία μπορείς να έχεις πολλούς πομποδέκτες.

Link to comment
Share on other sites

Οι κεραίες είναι multiband και έχουν συνδέσεις 800-900-1800 εως 2600 και πάλι 1800 εως 2600. Οπότε με μια κεραία μπορείς να έχεις πολλούς πομποδέκτες.

Άρα αν δεν πιάνεις 4G θα πιάνεις σίγουρα 3G?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα πιάνεις ότι έχει εγκατεστημένο. Λογικά αν έχει φτάσει στο σημείο να έχει 4 θα έχει και 3.
Link to comment
Share on other sites

Θα πιάνεις ότι έχει εγκατεστημένο. Λογικά αν έχει φτάσει στο σημείο να έχει 4 θα έχει και 3.

Αυτό τώρα είναι βέβαιο ή πας απλά με την λογική;

Και εξηγώ το γιατί, το καλοκαίρι στο ίδιο σημείο εγώ με το 1+1 είχα Ε και η γυναίκα μου 4G, το δικό μου δεν υποστηρίζει την 20 μπάντα ενός της γυναίκας μου την υποστηρίζει.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλά που;; οι μισοί που έχουμε μετρήσει εδώ σπάνια πιανουμε 10 και σε συσκευές με την 800@ρα ...ενω αν πιάνεις απο 1800 που υποτίθεται είναι για ταχύτητα σπάνια πιάνεις πανω απο 4..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλανε Ασπροβάλτα 4g ή μιλάς για άλλες περιοχές;

 

Μπορείς να παραθέσεις συντεταγμένες από το speedtest για να τσεκάρω με μετρήσεις που μπορεί να έχουμε στην περιοχή ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...