Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, rebel1 said:

Εγνατία από Καβάλα μέχρι Κήπους σύνορα, από Θεσσαλονίκη μέχρι Καβάλα ισχύουν πάνω κάτω τα ίδια με παλιότερες μετρήσεις δεν έχει αναβαθμίσεις τρελές.

Στα περισσότερα σημεία 4g, έπεσε μετά την Αλεξανδρούπολη στις στροφές σε edge, έχασε σε κάποια σημεία και σήμα εντελώς για λίγο.
Γενικά στα περισσότερα σημεία >10 αλλά μέχρι το πολύ 30-40.
Το σημαντικό είναι ότι το σήμα είναι λειτουργικό, καθώς το Spotify δεν σταμάτησε ποτέ ( κάνει buffering).

5g σε ελάχιστα σημεία μόνο έξω από τις πόλεις Καβάλα, Ξάνθη εκεί χτύπησε >300 , Κομοτηνή και στην αρχή της εισόδου επί της Εγνατίας στην Αλεξανδρούπολη. Φαντάζομαι εντός πόλεων έχει κάλυψη σωστή.

Εν ολίγοις κάνεις την δουλειά σου στο αυτοκίνητο, αλλά αν έμενα κάπου σε χωριά των περιοχών θα προτιμούσα φυσικά Cosmote που έσπερνε σχεδόν παντού.... μια φορά έχασα σήμα στο ίδιο σημείο με την nova μετά την Αλεξανδρούπολη.

Δύο λόγια για εντός Τουρκίας μέχρι την Πόλη. Έχω turk Telecom και Vodafone και οι δύο απεριόριστα δεδομένα, ίδια κινητά και στα δυο δίκτυα.
Δεν υπάρχει σύγκριση. Πολύ ανώτερη η turk Telecom, Vodafone tr είναι σαν να μην έχεις δεδομένα.
Στην διαδρομή turk Telecom >50 παντού και καλό upload. Εντός της Πόλης, παντού έχω εξωτερικά αλλά και εσωτερικά καμπάνα σήμα. Ακόμα το 5g είναι σε αρχικά στάδια στην Τουρκία, αλλά με τις κεραίες που έχουν σε συνεχή κάλυψη, πολύ πυκνό δίκτυο πύργων, όταν αρχίσουν να αναβαθμίζουν σωρηδόν, θα είναι πολύ εύκολο να καλύψουν τα πάντα.
Σε τρία σημεία μάλιστα προς το νέο αεροδρόμιο, στο δάσος μέσα, είχε βαν σταματημένα με κεραίες, μόνιμα σταθμευμένα όπως μου είπαν φίλοι που ζουν εδώ.
Αυτά τα ολίγα για τα δίκτυα.
Ας βάλω κι ένα speedtest απλά να δείτε το ping στην Τουρκία. Καμία σχέση με εδώ...
775a619d79c14be64b93c69085465a39.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δίκιο έχεις. Η vf είναι η τρίτη στην Τουρκία. Η Turk TELEKOM είναι δεύτερη.Η Turkcell είναι κορυφή. Όσο για το ping εγώ σπανίως είχα πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, rebel1 said:

Εγνατία από Καβάλα μέχρι Κήπους σύνορα, από Θεσσαλονίκη μέχρι Καβάλα ισχύουν πάνω κάτω τα ίδια με παλιότερες μετρήσεις δεν έχει αναβαθμίσεις τρελές.

Στα περισσότερα σημεία 4g, έπεσε μετά την Αλεξανδρούπολη στις στροφές σε edge, έχασε σε κάποια σημεία και σήμα εντελώς για λίγο.
Γενικά στα περισσότερα σημεία >10 αλλά μέχρι το πολύ 30-40.
Το σημαντικό είναι ότι το σήμα είναι λειτουργικό, καθώς το Spotify δεν σταμάτησε ποτέ ( κάνει buffering).

5g σε ελάχιστα σημεία μόνο έξω από τις πόλεις Καβάλα, Ξάνθη εκεί χτύπησε >300 , Κομοτηνή και στην αρχή της εισόδου επί της Εγνατίας στην Αλεξανδρούπολη. Φαντάζομαι εντός πόλεων έχει κάλυψη σωστή.

Εν ολίγοις κάνεις την δουλειά σου στο αυτοκίνητο, αλλά αν έμενα κάπου σε χωριά των περιοχών θα προτιμούσα φυσικά Cosmote που έσπερνε σχεδόν παντού.... μια φορά έχασα σήμα στο ίδιο σημείο με την nova μετά την Αλεξανδρούπολη.

Δύο λόγια για εντός Τουρκίας μέχρι την Πόλη. Έχω turk Telecom και Vodafone και οι δύο απεριόριστα δεδομένα, ίδια κινητά και στα δυο δίκτυα.
Δεν υπάρχει σύγκριση. Πολύ ανώτερη η turk Telecom, Vodafone tr είναι σαν να μην έχεις δεδομένα.
Στην διαδρομή turk Telecom >50 παντού και καλό upload. Εντός της Πόλης, παντού έχω εξωτερικά αλλά και εσωτερικά καμπάνα σήμα. Ακόμα το 5g είναι σε αρχικά στάδια στην Τουρκία, αλλά με τις κεραίες που έχουν σε συνεχή κάλυψη, πολύ πυκνό δίκτυο πύργων, όταν αρχίσουν να αναβαθμίζουν σωρηδόν, θα είναι πολύ εύκολο να καλύψουν τα πάντα.
Σε τρία σημεία μάλιστα προς το νέο αεροδρόμιο, στο δάσος μέσα, είχε βαν σταματημένα με κεραίες, μόνιμα σταθμευμένα όπως μου είπαν φίλοι που ζουν εδώ.
Αυτά τα ολίγα για τα δίκτυα.
Ας βάλω κι ένα speedtest απλά να δείτε το ping στην Τουρκία. Καμία σχέση με εδώ...
775a619d79c14be64b93c69085465a39.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είμαστε σε περίοδο αναβαθμίσεων αυτήν την περίοδο και μέχρι το 2027. Εδώ στην Αθήνα δεν έχει ολοκληρωθεί. Η NOVA θα κριθεί σε 2 χρόνια και μετέπειτα. Είναι άδικη η σύγκριση με την πράσινη που βρίσκεται προς τα τέλη των αναβαθμίσεων πανελλαδικά. Είναι νωρίς ακόμη για την United Group. Προβλέπεται καλό δίκτυο όπως της Vivacom που μαζί με την NOVA είναι τα μεγαλύτερα μεγέθη από έσοδα του ομίλου.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Να μην μπαίνουμε στη διαδικασία της σύγκρισης τότε. Δεν αξίζει. Εντάξει να το δεχτώ ότι η Nova θα κριθεί σε 2 χρόνια, αλλά εδώ μιλάμε για το παρόν. Επίσης, "είμαστε" σε τροχιά αναβαθμίσεων (;). Γιατί "είμαστε";

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chrischal1908 said:

Είμαστε σε περίοδο αναβαθμίσεων αυτήν την περίοδο και μέχρι το 2027. Εδώ στην Αθήνα δεν έχει ολοκληρωθεί. Η NOVA θα κριθεί σε 2 χρόνια και μετέπειτα. Είναι άδικη η σύγκριση με την πράσινη που βρίσκεται προς τα τέλη των αναβαθμίσεων πανελλαδικά. Είναι νωρίς ακόμη για την United Group. θα φτιάξει καλό δίκτυο όπως της Vivacom που μαζί με την NOVA είναι τα μεγαλύτερα μεγέθη από έσοδα του ομίλου.

Έπρεπε να είχε φανεί η παραμικρή βελτίωση από τώρα, δεν δέχομαι το σε δυο χρόνια, σε δυο χρόνια τότε να πως λέμε πως η Vodafone θα είναι ισάξια της COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Έπρεπε να είχε φανεί η παραμικρή βελτίωση από τώρα, δεν δέχομαι το σε δυο χρόνια, σε δυο χρόνια τότε να πως λέμε πως η Vodafone θα είναι ισάξια της COSMOTE.

Δεν έχουν το ίδιο επενδυτικό πλάνο δυστυχώς για εμάς τους συνδρομητές. Αλλαγές υπάρχουν προς το καλύτερο αλλά μην περιμένουμε από την μια μέρα στην άλλη. Πριν από λίγο καιρό ήταν WIND, μη το ξεχνάμε αυτό! Το δίκτυο σε πολύ μεγάλο βαθμό είναι της πρώην εταιρείας.Επίσης, γνωρίζουμε τον χρόνο που παίρνει να αδειοδοτηθούν σταθμοί, να βρεθεί το μέρος εγκατάστασης, να "στρώσει" η αναβάθμιση γενικώς. Εδώ είμαστε να τα λέμε.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Στην Ιερά οδό με Κωνσταντινουπόλεως, κοντά στη διάβαση των τρένων. Η κεραία είναι δίπλα. Δεν έχει αναβαθμιστεί σε 5G όπως φαίνεται και δεν έχει cells στην πίσω πλευρά. 😝 Ωστόσο, παίζει αρκετά καλά. 

Screenshot_2023-05-13-17-53-36-593_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-05-13-17-52-59-217_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Στην Ιερά οδό με Κωνσταντινουπόλεως, κοντά στη διάβαση των τρένων. Η κεραία είναι δίπλα. Δεν έχει αναβαθμιστεί σε 5G όπως φαίνεται και δεν έχει cells στην πίσω πλευρά. 😝 Ωστόσο, παίζει αρκετά καλά. 

Screenshot_2023-05-13-17-53-36-593_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-05-13-17-52-59-217_cz.mroczis.netmonster.jpg

Δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες βρισκόμουν στο Βελλίδειο σε μια εκδήλωση. Καταρχάς στην έκθεση μεσα και έξω παίζει άριστα. 
Κανενα πρόβλημα. 
Εξω από το Βελλίδειο στην Λεωφόρο Στρατού 
IMG_5533.thumb.jpeg.48d91798b87aa6d01937cbf4344825c4.jpeg

Μέσα στις αίθουσες 

IMG_5535.thumb.jpeg.0680d4b481fa080de5272323d348c947.jpeg
 

Καφέ μπαρ Αχίλλειον Λεωφόρος Νίκης με Βογατσικού πολυ κοντά στη Μητρόπολη.

IMG_5584.thumb.png.13d118d68cf1c95a524be095b5cc7d5c.png

Μητροπόλεως στην Βιοκλινικη ή Γαληνός για τους παλιούς είναι ένα στενο πριν την Παύλου Μελά έχει ακόμα 4G δυστυχώς όπως και στον Λευκό Πύργο σε ένα σημείο. 
Λειπει σταθμός ή δεν έχουν αναβαθμίσει,το ίδιο θέμα βέβαια είχε και η Vodafone όσο είχα. 

Παμε έπειτα στην Αριστοτέλους, σήμα καμπάνα και στο εμπορικό κέντρο που έχει είσοδο στη Βασιλέως Ηρακλείου & Τσιμισκή και κεραίες η Nova από πάνω. 
Ομως το σήμα στο Stage Club απέναντι είναι ανύπαρκτο και η Nova είναι χειρότερη από τη Vodafone.
Ξαφνικα το κινητό κολλησε σε Edge με αποτέλεσμα να κανείς μόνο κλήση. Και για 10’ το είδα και no service. Όσοι είχαν Cosmote μπορούσαν να στείλουν ένα μήνυμα ή μια φωτογραφία ή να ανεβάσουν περιεχόμενο σε Facebook & Instagram αλλά σερνόταν τελείως.

Λαδάδικα παρόλο που έχει Ν78 λόγω ότι είχα 10% μπαταρία με έβαλε σε Ν1 μάλλον 5G και έδωσε αυτά τα αποτελέσματα. Συγκεκριμένα ήταν στον Σαββικο η μέτρηση απ έξω.

IMG_5582.thumb.jpeg.769304a126c5d004689cf572d9500af6.jpeg

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikolas14 said:

Λοιπόν χθες βρισκόμουν στο Βελλίδειο σε μια εκδήλωση. Καταρχάς στην έκθεση μεσα και έξω παίζει άριστα. 
Κανενα πρόβλημα. 
Εξω από το Βελλίδειο στην Λεωφόρο Στρατού 
IMG_5533.thumb.jpeg.48d91798b87aa6d01937cbf4344825c4.jpeg

Μέσα στις αίθουσες 

IMG_5535.thumb.jpeg.0680d4b481fa080de5272323d348c947.jpeg
 

Καφέ μπαρ Αχίλλειον Λεωφόρος Νίκης με Βογατσικού πολυ κοντά στη Μητρόπολη.

IMG_5584.thumb.png.13d118d68cf1c95a524be095b5cc7d5c.png

Μητροπόλεως στην Βιοκλινικη ή Γαληνός για τους παλιούς είναι ένα στενο πριν την Παύλου Μελά έχει ακόμα 4G δυστυχώς όπως και στον Λευκό Πύργο σε ένα σημείο. 
Λειπει σταθμός ή δεν έχουν αναβαθμίσει,το ίδιο θέμα βέβαια είχε και η Vodafone όσο είχα. 

Παμε έπειτα στην Αριστοτέλους, σήμα καμπάνα και στο εμπορικό κέντρο που έχει είσοδο στη Βασιλέως Ηρακλείου & Τσιμισκή και κεραίες η Nova από πάνω. 
Ομως το σήμα στο Stage Club απέναντι είναι ανύπαρκτο και η Nova είναι χειρότερη από τη Vodafone.
Ξαφνικα το κινητό κολλησε σε Edge με αποτέλεσμα να κανείς μόνο κλήση. Και για 10’ το είδα και no service. Όσοι είχαν Cosmote μπορούσαν να στείλουν ένα μήνυμα ή μια φωτογραφία ή να ανεβάσουν περιεχόμενο σε Facebook & Instagram αλλά σερνόταν τελείως.

Λαδάδικα παρόλο που έχει Ν78 λόγω ότι είχα 10% μπαταρία με έβαλε σε Ν1 μάλλον 5G και έδωσε αυτά τα αποτελέσματα. Συγκεκριμένα ήταν στον Σαββικο η μέτρηση απ έξω.

IMG_5582.thumb.jpeg.769304a126c5d004689cf572d9500af6.jpeg

 

Μέσα στο Βελλίδειο παίζει /// dot.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Μέσα στο Βελλίδειο παίζει /// dot.

Όπως έχω ανεβάσει και σε φωτογραφίες σε παλαιότερο post...

Αν και ο Μιχάλης επέμενε ότι δεν μπορούν να συνδυάσουν διαφορετικούς vendors.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2023 at 6:13 ΜΜ, MitsosDaBest13 said:

Στην Ιερά οδό με Κωνσταντινουπόλεως, κοντά στη διάβαση των τρένων. Η κεραία είναι δίπλα. Δεν έχει αναβαθμιστεί σε 5G όπως φαίνεται και δεν έχει cells στην πίσω πλευρά. 😝 Ωστόσο, παίζει αρκετά καλά. 

Screenshot_2023-05-13-17-53-36-593_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-05-13-17-52-59-217_cz.mroczis.netmonster.jpg

Επειδή ξέρω οτι έχεις ανεβάσει ταχύτητες και απο όλες τις εταιρίες.. Να σε ρωτήσω στην Σπάρτη μπορείς να μου πείς απο θέμα 4G τί κάνει η Nova; δηλαδή άν πέφτει σε 2G ή το download σε 4G+.. Και γενικά στα περίχωρα είναι ικανοποιητικό να μεταπηδήσει κάποιος απο Cosmote; ή θα τα μετανοιώσει;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Επειδή ξέρω οτι έχεις ανεβάσει ταχύτητες και απο όλες τις εταιρίες.. Να σε ρωτήσω στην Σπάρτη μπορείς να μου πείς απο θέμα 4G τί κάνει η Nova; δηλαδή άν πέφτει σε 2G ή το download σε 4G+.. Και γενικά στα περίχωρα είναι ικανοποιητικό να μεταπηδήσει κάποιος απο Cosmote; ή θα τα μετανοιώσει;

Στην Σπάρτη έχει μείνει πίσω η Nova. Τουλάχιστον το Πάσχα που ήμουν εκεί. Μία ολόκληρη κεραία είχε 4G+ και 5G, αυτή που είναι δίπλα στα δικαστήρια. 

Έχει κλείσει και το 3G και σε κάποιες περιοχές δεν έχει πλέον ίντερνετ. 😝 Στην Αναβρυτή είναι η μόνη που δεν έχει βάλει κεραία 4G, προς το παρόν. 

Αν θυμάμαι καλά, μένεις κάπου στον Άγιο Ιωάννη. Θα έχεις λίγο 4G από μακριά (από Βουτιάνους, Τρύπη κλπ). Αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Καλύτερα σε αυτήν την φάση, να μείνεις Cosmote θα σου έλεγα. 

Υ.Γ. Θα βρεθώ τις μέρες των εκλογών στην Σπάρτη και θα δω αν άλλαξε κάτι. Τώρα είμαι Καλαμάτα και η Nova έχει πολύ καλό δίκτυο εδώ. Μακάρι να φτιάξει και την Σπάρτη σύντομα. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Στην Σπάρτη έχει μείνει πίσω η Nova. Τουλάχιστον το Πάσχα που ήμουν εκεί. Μία ολόκληρη κεραία είχε 4G+ και 5G, αυτή που είναι δίπλα στα δικαστήρια. 

Έχει κλείσει και το 3G και σε κάποιες περιοχές δεν έχει πλέον ίντερνετ. 😝 Στην Αναβρυτή είναι η μόνη που δεν έχει βάλει κεραία 4G, προς το παρόν. 

Αν θυμάμαι καλά, μένεις κάπου στον Άγιο Ιωάννη. Θα έχεις λίγο 4G από μακριά (από Βουτιάνους, Τρύπη κλπ). Αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Καλύτερα σε αυτήν την φάση, να μείνεις Cosmote θα σου έλεγα. 

Υ.Γ. Θα βρεθώ τις μέρες των εκλογών στην Σπάρτη και θα δω αν άλλαξε κάτι. Τώρα είμαι Καλαμάτα και η Nova έχει πολύ καλό δίκτυο εδώ. Μακάρι να φτιάξει και την Σπάρτη σύντομα. 

Κατατοπιστικότατος.. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2023 at 3:42 ΜΜ, memoriesradio said:

Όπως έχω ανεβάσει και σε φωτογραφίες σε παλαιότερο post...

Αν και ο Μιχάλης επέμενε ότι δεν μπορούν να συνδυάσουν διαφορετικούς vendors.

Μμμ δε θυμάμαι για ποιο λόγο το είχα απαντήσει αυτό. Μπορείς να κανείς ένα quote γιατί έχω περιέργεια;

Μπορεις να συνδυαστούν. Baseband Ericsson, radio Ericsson. Αλλά με τίποτα άλλο εκτός αν είναι oran.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι άθλια στον Βόλο, σε εσωτερικό χώρο είχε σήμα τουλάχιστον εκεί;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arinos said:

Είναι άθλια στον Βόλο, σε εσωτερικό χώρο είχε σήμα τουλάχιστον εκεί;

Πρέπει να γίνει αναβάθμιση επειγόντως 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Πρέπει να γίνει αναβάθμιση επειγόντως 

Γενικά υπάρχει πρόβλημα με τους κατοίκους εκεί, έχουν κατέβει πάρα πολλές κεραίες όλων των παρόχων.

Πρέπει να μπουν micro αν δεν μπορούν να κάνουν κάτι με τις απεγκαταστάσεις κεραιών.

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2023 at 9:01 ΠΜ, Arinos said:

Είναι άθλια στον Βόλο, σε εσωτερικό χώρο είχε σήμα τουλάχιστον εκεί;

Για εσωτερικό χώρο δεν ξέρω αλλά ανέβεις ένα όροφο ίσως είναι λίγο καλύτερα. Μα το σήμα δεν ήταν σταθερό στο speed test (ιδιαιτερα η vf  όπου έχω ανεβάσει στο ανάλογο topic 5G) . Οι Αλυκές είναι μια περιοχή με παραλία απέναντι από το Βόλο. Έχει κατοικίες με μόνιμους κατοίκους και παραθεριστές. Κεραίες πρέπει να έβαλαν στο Σωρό, λόφος κοντά στην περιοχή των Αλυκών, αλλά που κοιτάνε αυτές οι κεραίες?! Εγώ περαστικός ήμουνα για καφέ και μου έκανε εντύπωση πως σε ένα ανοιχτό μέρος όπως αυτό παρουσιάζει αυτήν την κατάσταση. (κ η vf τα ίδια).

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hercoulis said:

Για εσωτερικό χώρο δεν ξέρω αλλά ανέβεις ένα όροφο ίσως είναι λίγο καλύτερα. Μα το σήμα δεν ήταν σταθερό στο speed test (ιδιαιτερα η vf  όπου έχω ανεβάσει στο ανάλογο topic 5G) . Οι Αλυκές είναι μια περιοχή με παραλία απέναντι από το Βόλο. Έχει κατοικίες με μόνιμους κατοίκους και παραθεριστές. Κεραίες πρέπει να έβαλαν στο Σωρό, λόφος κοντά στην περιοχή των Αλυκών, αλλά που κοιτάνε αυτές οι κεραίες?! Εγώ περαστικός ήμουνα για καφέ και μου έκανε εντύπωση πως σε ένα ανοιχτό μέρος όπως αυτό παρουσιάζει αυτήν την κατάσταση. (κ η vf τα ίδια).

Οι κεραίες κοιτάνε κυρίως την πόλη του Βόλου, μια βλέπω πως καλύπτει και Αργαλαστή, άλλη την πόλη του Βόλου και τον Αλμυρό. Δύσκολη η κάλυψη με τέτοιες αποστάσεις και έτσι που είναι ο Βόλος πυκνοκατοικημένος. Υπάρχουν και οι αντιδράσεις από τους κατοίκους και δεν υπάρχουν κεραίες παρά μόνο κυρίως περιμετρικά.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε η 1993 στη Μαγνησία και πλέον έχει και B7. Από εκεί που με το ζόρι έπιανε 160mbps τώρα έχει φτάσει μέχρι και 240mbps, ενώ τα 160mbps τα πιάνει άνετα. Σε εξωτερικό χώρο αυτά. Σε εσωτερικό χώρο εχώ δει μέχρι 140mbps στο καλύτερο σημείο του σπιτιού και δίπλα από το pc που με ενδιαφέρει η ταχύτητα έχω δει 60mbps στη χειρότερη και 80mbps στην καλύτερη. Συνήθως πιάνει 70-75mbps από τα 50mbps που έπιανε πριν συνήθως σε ώρες με κίνηση.

Σε εξωτερικό χώρο: https://www.speedtest.net/my-result/a/9327855837

Δίπλα από το pc: https://www.speedtest.net/result/14836277992

Μπορεί τώρα που έκαναν αναβάθμιση να έβαλαν και καμία N1 αλλά δεν έχω κάποιο τρόπο να το τσεκάρω αυτό.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Η N1 είναι DSS. Παίζει και 4η και 5η γενιά όπου κι αν μπει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...