Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, cmvr said:

Έλα μωρέ τώρα υπερβολικός γίνεσαι είναι υπέρ ταχύτητες για το 1995 🤣

Ναι το έχω αυτό με την υπερβολή!!!🤣😜🥳

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nickchris36 said:

Nova και κσερο πσωμί!

Screenshot_20230408_154126_Speedtest.jpg

Δεν το έκοψες τελικά το συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν το έκοψες τελικά το συμβόλαιο;

Οχι

Με κράτησε η αγάπη π έχω για τη νοβαρα.

Δε μπόρεσα χωρίς αυτήν.. 😜🥳🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nickchris36 said:

Οχι

Με κράτησε η αγάπη π έχω για τη νοβαρα.

Δε μπόρεσα χωρίς αυτήν.. 😜🥳🤣

Τελικά και εσύ σαγηνευτικές από τις μονοψήφιες ταχύτητες της Νοβαρας όπως και οι άλλοι φίλοι του φόρουμ. Band 20 for ever 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Τελικά και εσύ σαγηνευτικές από τις μονοψήφιες ταχύτητες της Νοβαρας όπως και οι άλλοι φίλοι του φόρουμ. Band 20 for ever 🤣🤣🤣🤣🤣

Αυτό έπαθα.. μπαντ 20 παουερ!

Με πλανεψε η πλανευτρα μάγισσα!!🤣

Σαγήνη σκέτη είναι!!

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nickchris36 said:

Αυτό έπαθα.. μπαντ 20 παουερ!

Με πλανεψε η πλανευτρα μάγισσα!!🤣

Σαγήνη σκέτη είναι!!

Γιατί είδαμε και εκεί που έχει n78 τι γίνεται στα 300mbps στα περισσότερα σημεία πλέον ώρες αιχμής και upload από τα lidl όπως και γεωγραφική κάλυψη μέσα στις πόλεις από τα lidl 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Νοβάρα παουερ φορ εβερ 🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε στο κατάλληλο νήμα, αλλιώς θα απαντούσα καταλλήλως και εγώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απάντα καταλλήλως στο κατάλληλο νήμα λοιπόν.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Δεν είμαστε στο κατάλληλο νήμα, αλλιώς θα απαντούσα καταλλήλως και εγώ.

Απάντησε δεν πειράζει έτσι και αλλιώς σχετικά είναι τα νήματα. 

Μη μου πεις τώρα για δυο περιοχές της Θεσσαλονίκης γιατί απλά θα κάνω χαρακίρι 🤣

Just now, georgeavl3 said:

Απάντα καταλλήλως στο κατάλληλο νήμα λοιπόν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Και αυτό είναι μια ορθή άποψη

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιες δύο περιοχές...

Βορειοδυτικά στον χάρτη έχει μια ωραία πόλη με μια ωραία λίμνη.

Περισσότερα προσεχώς 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Ποιες δύο περιοχές...

Βορειοδυτικά στον χάρτη έχει μια ωραία πόλη με μια ωραία λίμνη.

Περισσότερα προσεχώς 

Μια πόλη από τις 78 με πάνω από 10.000 κάτοικους εύγε Ναβάρα 🤣   🤣   🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

Ιωάννινα είναι μάθαμε πια   🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μια απλή επαρχιακή πόλη. 

Είναι πολλά παραπάνω. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε μια μια τις παρακάτω να δούμε πια κάνει τι και που να δούμε ποιότητα δικτύου ; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Κατάλογος πόλεων της Ελλάδας - Βικιπαίδεια (wikipedia.org)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Πάμε μια μια τις παρακάτω να δούμε πια κάνει τι και που να δούμε ποιότητα δικτύου ; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Κατάλογος πόλεων της Ελλάδας - Βικιπαίδεια (wikipedia.org)

Αυτό θέλει οργάνωση και χρόνο. 

Δεν μπορεί να γίνει εδώ που μετράμε για την τρέλα και το χόμπι μας. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Δεν είναι μια απλή επαρχιακή πόλη. 

Είναι πολλά παραπάνω. 

Ε ας είναι και κάπου πρώτη να έχουμε να λέμε μεγάλα λογία για όλη την Ελλάδα 🤣🤣🤣🤣🤣

Νοβάρα και τα μυαλά στα κάγγελα 🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Νοβάρα και ξερό ψωμί  🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Νοβάρα IOANNINA POWER NETWORK   🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Συ ειπας

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Αυτό θέλει οργάνωση και χρόνο. 

Δεν μπορεί να γίνει εδώ που μετράμε για την τρέλα και το χόμπι μας. 

Για τη νόβα ναι είναι όντως case study 🤣🤣🤣🤣🤣

Εμένα δεν είναι χόμπι είναι μέρος της δουλειάς μου να συνδέω με ασύρματα δίκτυα σε επίγειες υποδομές και οχήματα ξηράς και θαλάσσης  και βλέπω τι γίνεται όπως και πολλοί άλλοι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μέτρηση από πλατεία παργης. Σήμερα έχει γενικά πολυ κόσμο. Δυστυχώς το rsrq δεν μου Κάνει την χάρη να φορτώσει. @AlexM2 είχες πει πως παλιότερα είχε πρόβλημα εκεί. Εγώ εκει στα μαγαζια απ εξω που είναι στενά είδα αυτά τα νούμερα.

Πολυ μέτριες οι ταχύτητες σε σχέση με αυτά που δίνει στο υπόλοιπο κέντρο, ειδικά το up είναι χαμηλό. Βέβαια κάνει τα πάντα που χρειάζεται ένας χρήστης απ το κινητό του  IMG_5591.thumb.jpeg.13354b343bbe3a0b85235eb7037bce1a.jpegIMG_5592.thumb.png.4a7937be6e2856aa7d50ad7b0143718c.png

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, panos.kar said:

Καλησπέρα σε όλους. Μέτρηση από πλατεία παργης. Σήμερα έχει γενικά πολυ κόσμο. Δυστυχώς το rsrq δεν μου Κάνει την χάρη να φορτώσει. @AlexM2 είχες πει πως παλιότερα είχε πρόβλημα εκεί. Εγώ εκει στα μαγαζια απ εξω που είναι στενά είδα αυτά τα νούμερα.

Πολυ μέτριες οι ταχύτητες σε σχέση με αυτά που δίνει στο υπόλοιπο κέντρο, ειδικά το up είναι χαμηλό. Βέβαια κάνει τα πάντα που χρειάζεται ένας χρήστης απ το κινητό του  IMG_5591.thumb.jpeg.13354b343bbe3a0b85235eb7037bce1a.jpegIMG_5592.thumb.png.4a7937be6e2856aa7d50ad7b0143718c.png

Ναι μια χαρά είναι σε εξωτερικό χώρο. Εκεί στο Πάργης καφέ που είναι το στέκι μου χρόνια σε εσωτερικό χώρο είχαν κάποια θέματα. Ειδικά η συνεργάτιδα που κιόλας είχαν παραδεχτεί ότι είχε θέμα όταν με είχαν καλέσει από το τεχνικό τμήμα μετά από παράπονα μου. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexM2 said:

Ναι μια χαρά είναι σε εξωτερικό χώρο. Εκεί στο Πάργης καφέ που είναι το στέκι μου σε εσωτερικό χώρο είχαν κάποια θέματα. 

Τώρα με την τοποθέτηση του σταθμού στην Ναπολεωντος Ζερβα, μπορεί να καλύψει καλύτερα την πλατεία παργης, την πλατεία Ομήρου και εννοείται της Ναπολεωντος ζερβα που έχει μεν σημα 5G/4G αλλά είναι οριακό σε εσωτερικους χώρους.
Αν δηλαδή βάλουν και πάνελ να κοιτάει προς πυρσινελα σίγουρα θα καλύψουν και πλατεία παργης. Άλλωστε και η συνεργάτιδα από τον ιστό micro στην Ναπολέωντος ζερβα πιάνει στην πλατεία παργης που η nova έχει θεματάκι εσωτερικα

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΟ ΑΘΗΝΩΝ,ΛΑΜΙΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΛΙΒΑΔΕΙΆ 👎👎👎

Screenshot_20230410_134559_Gallery.jpg

On 8/4/2023 at 4:22 ΜΜ, cmvr said:

Ε ας είναι και κάπου πρώτη να έχουμε να λέμε μεγάλα λογία για όλη την Ελλάδα 🤣🤣🤣🤣🤣

Νοβάρα και τα μυαλά στα κάγγελα 🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Νοβάρα και ξερό ψωμί  🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Νοβάρα IOANNINA POWER NETWORK   🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Νόβα μονο!!!!!

On 8/4/2023 at 4:18 ΜΜ, cmvr said:

Μια πόλη από τις 78 με πάνω από 10.000 κάτοικους εύγε Ναβάρα 🤣   🤣   🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

Ιωάννινα είναι μάθαμε πια   🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Novara only ρεεε🥳🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nickchris36 said:

ΠΕΟ ΑΘΗΝΩΝ,ΛΑΜΙΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΛΙΒΑΔΕΙΆ 👎👎👎

Screenshot_20230410_134559_Gallery.jpg

Νόβα μονο!!!!!

Novara only ρεεε🥳🤣

Απογοητευτική…τουλάχιστον είναι λειτουργική. 

Λοιπόν,ας δώσουμε μετρήσεις 4G που έχω από το κέντρο. Σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά σε εξωτερικούς χώρους και σε LTE πλησιάζει την πρασινη. Ακόμα και σε στενάκια έχεις 5-10Mbps να κανείς τη δουλειά σου. Καλύτερο ping και περισσότερο Upload θα ήθελα.

IMG_4634.thumb.png.ad2c80e0f9edf99e285da6bfa7dada54.png

 

Λεωφορο στρατού με Σαρανταπόρου 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5563096717
ΕΡΤ3 

Αγγελακη χαμηλά https://www.speedtest.net/my-result/i/5563109053

26ης Οκτωβρίου στην τράπεζα Πειραιώς https://www.speedtest.net/my-result/i/5563194195

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Απογοητευτική…τουλάχιστον είναι λειτουργική. 

Λοιπόν,ας δώσουμε μετρήσεις 4G που έχω από το κέντρο. Σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά σε εξωτερικούς χώρους και σε LTE πλησιάζει την πρασινη. Ακόμα και σε στενάκια έχεις 5-10Mbps να κανείς τη δουλειά σου. Καλύτερο ping και περισσότερο Upload θα ήθελα.

IMG_4634.thumb.png.ad2c80e0f9edf99e285da6bfa7dada54.png

 

Λεωφορο στρατού με Σαρανταπόρου 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5563096717
ΕΡΤ3 

Αγγελακη χαμηλά https://www.speedtest.net/my-result/i/5563109053

26ης Οκτωβρίου στην τράπεζα Πειραιώς https://www.speedtest.net/my-result/i/5563194195

 

Αν είχε τους ίδιους συνδρομητές δε θα πλησίαζε καν την πράσινη σε ταχύτητες lte στο ίδιο σημείο αλλά λέμε τώρα 😂😂 😂😂😂😂

Το θέμα είναι να επεκταθεί και σε άλλα σημεία της πόλης και να έχει σχετική ομογένεια για να είναι τούμπανο 😃 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, cmvr said:

Αν είχε τους ίδιους συνδρομητές δε θα πλησίαζε καν την πράσινη σε ταχύτητες lte στο ίδιο σημείο αλλά λέμε τώρα 😂😂 😂😂😂😂

Το θέμα είναι να επεκταθεί και σε άλλα σημεία της πόλης και να έχει σχετική ομογένεια για να είναι τούμπανο 😃 

Εκ του αποτελέσματος κρίνεται όμως ένα δίκτυο. Όταν γεμίσει από κόσμο σε περιοχές που δεν ειναι ηδη γεμάτο (στην πόλη με την λίμνη για παράδειγμα χωρίς κόσμο εχει -7 rsrq και στο ίδιο σημείο με κόσμο διπλασιάζεται και μπορεί να φτάσει -16 ενώ σε ακραίες περιπτώσεις -18) θα βγάλουμε τα κατάλληλα συμπεράσματα 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...