Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει 8CA? :wacko: Μεχρι 4CA ηξερα...

 

Μέχρι 4CA γίνεται, το S8 αυτή τη στιγμή με τους Exynos μόνο υποστηρίζει 5CA. Η T Mobile στις ΗΠΑ απλά δίνει μέχρι Gigabit ταχύτητες με 4CA αν και οι πραγματικές είναι εξαιρετικά χαμηλότερες. Επίσης, αν και λίγο offtopic, οι ΗΠΑ έχουν εξαιρετικά μικρή κάλυψη εδαφική. Κάλλιστα μπορεί να βρεθείς εκτός κάλυψης τελείως εάν κινηθείς προς την ενδοχώρα. Σε δημοφιλή μέρη δε, ταχύτητες χειρότερες και από Wind, Cosmote ούτε με το κυάλι.

 

Οντως, έχει 4g...2baae556f1aec931bd87412908d475a4.jpg

 

Ναι, η Δράμα έχειι 4G ένα δράμα. Ταχύτητες 3G, που όμως κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, η Δράμα έχειι 4G ένα δράμα. Ταχύτητες 3G, που όμως κάνεις τη δουλειά σου.

 

Ντάξ, ακόμα δε θα έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες. Αργότερα μπορεί να ανέβει η ταχύτητα. Πάντως, σε σχέση με το GPRS, τα 8 Mbps μοιάζουν με ουτοπία. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναβαθμίζει πέρνεις αξία το πακέτο των 30gb.

 

Φυσικά θα μου πεις θα έπρεπε με τα ίδια χρήματα να τα δίνουν όλες απεριόριστα αλλά είπαμε.... Εδώ είναι ΕλλαΝτα :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγω την ισως ανεφικτη ιδεα μου.Αφου εχουν συνεργασια μεσω της victus γιατι να μην κανουν εγχωριο roaming;

Δηλαδη αν καπου πελατης wind δεν εχει καλο σημα να συνδεεται στο δικτυο της vodafone αν στο σημειο εχει σημα αυτη και το αναποδο

 

Καταλαβαινω οτι η 100% ενοποιηση υποδομων,δηλαδη ενα κοινο δικτυο που θα συνδεονται οι πελατες και των 2 εταιρειων για πολλους λογους ειναι απιθανο να γινει,αλλα το παραπανω γιατι οχι;

 

Γιατί θα τους τσιμπήσει η Ευρωπαϊκή επιτροπή ανταγωνισμού. Έχουν κρίνει ότι για να υπάρχει ένας στοιχειώδης ανταγωνισμός χρειαζόμαστε κατ' ελάχιστον 3 δίκτυα. Αν κάνουν εγχώριο roaming θα είναι πρακτικά 1 δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα τους τσιμπήσει η Ευρωπαϊκή επιτροπή ανταγωνισμού. Έχουν κρίνει ότι για να υπάρχει ένας στοιχειώδης ανταγωνισμός χρειαζόμαστε κατ' ελάχιστον 3 δίκτυα. Αν κάνουν εγχώριο roaming θα είναι πρακτικά 1 δίκτυο.

 

Πέρα από αυτό, το ότι κάνει την εγκατάσταση η βίκτους δε σημαίνει ότι είναι και το ίδιο δίκτυο. Πολύ διαφορετικό configuration.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που μου λέγαν μέσα στο 17 η πόλη θ έχει 4g που ντο ρε παιδιά....???Έχει γύρω γύρω στα χωριά χωρίς να θελω να υποτιμήσω τα χωριά μας,και δεν έχει πρωτεύουσα Νομού...Απαράδεκτο λιαν επιεικως. Άγιο Γεώργιο που μένω Φούλ 4g έχω αλλιώς θ την είχα σουτάρει....Από τα παιχνίδια του Παπανικολάου κάτω στο δρόμο και μετά το χάος μόνο edge!!! Και G.Στις πόλεις θα βάλουν στο τέλος από ότι φαίνεται .Εγώ προς το παρόν την κραταω γιατί με την άλλη που είπες εδώ μόνο 3g έχω που σέρνετε.. οπότε η wind με καλύπτει ...Αλλά μέσα στη Λιβαδειά έχει αργήσει παρααααα πολυυυhttps://i.imgur.com/rrn0lxi.jpg Οριστε.!!!

 

ΑΑκριβως Ετσι Τα Εχουμε Ξαναπει και Εγω την Κραταω Προσωρινα Μπας Και Φτιαξει Αλλα Τωρα Πρασινη πρωτη Και 2 f2g .. Wind Στο Μαγαζι Που Ρωτησα Λεει Μεχρι Τελους Του Ετους Θα Βαλει 4G Αλλα Χλωμο το Βλεπω....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ΑΑκριβως Ετσι Τα Εχουμε Ξαναπει και Εγω την Κραταω Προσωρινα Μπας Και Φτιαξει Αλλα Τωρα Πρασινη πρωτη Και 2 f2g .. Wind Στο Μαγαζι Που Ρωτησα Λεει Μεχρι Τελους Του Ετους Θα Βαλει 4G Αλλα Χλωμο το Βλεπω....

 

Δε βλέπω ν σοβαρευεται η wind!!!!Κατάλαβε πως ο κόσμος τραβάει για ΟΤΕ μεριά κ προσπαθεί ν το σώσει με προσφορές ....Αν δε φτιάξει σοβαρό δίκτυο για ιντερνέτ απλά θ πατώσει ...δε την παίρνει άλλο...πιστεύω θ αναβαθμίσει αλλά το πότε με φοβίζει...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω ν σοβαρευεται η wind!!!!Κατάλαβε πως ο κόσμος τραβάει για ΟΤΕ μεριά κ προσπαθεί ν το σώσει με προσφορές ....Αν δε φτιάξει σοβαρό δίκτυο για ιντερνέτ απλά θ πατώσει ...δε την παίρνει άλλο...πιστεύω θ αναβαθμίσει αλλά το πότε με φοβίζει...

 

Στη Λιβαδειά έχει εγκατασταθεί το νέο δίκτυο. Είναι θέμα χρόνου να ενεργοποιηθεί.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη Λιβαδειά έχει εγκατασταθεί το νέο δίκτυο. Είναι θέμα χρόνου να ενεργοποιηθεί.

Όπως επίσης και σε άλλους νομούς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και σε άλλους νομούς.

 

Εγώ αναφέρομαι στο core network. Παρά πέρα δε ξέρω. Δε γνωρίζω. Αλλά οι αλλαγές στα eNBs είναι γρήγορη από ότι καταλαβαίνω. Ξεπετανε τους νόμους μόλις αναβαθμιστεί το epc

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη Λιβαδειά έχει εγκατασταθεί το νέο δίκτυο. Είναι θέμα χρόνου να ενεργοποιηθεί.

 

Άιντε ν το δώσει ν ηρεμήσουμε!! :) :)

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Είχα χρόνια να ανέβω πιο βόρεια από την Αττική. Πάνω στην Ε.Ο. Αθηνών-Θεσσαλονίκης, έξω από τη Θήβα. WIND 4G+ με ~300 Mbps, το βλέπετε και στην εικόνα. :lol: :lol:

 

http://i67.tinypic.com/nlpwec.jpg

 

Λίγο μετά την Μαλακάσα και μέχρι να βγω από την Αττική, είχε αστείο 4G κυρίως με χαμηλό σήμα και ταχύτητες 3-7 Mbps. Σε κάποιες περιοχές γύρισε σε EDGE. Στη Βοιωτία, όπου δεν είχε παλιό 3G, είχε GPRS.

Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι γνωστό ότι οι περιοχές αυτές δεν έχουν ακόμη αναβαθμιστεί, γι' αυτό είδες και αυτά τα αποτελέσματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακόμα δρόμο η Θήβα. Δυστυχώς.

Σέρρες κανείς; Καρδίτσα; Τρίκαλα; Έχουν γίνει πολλές ενεργοποιήσεις αλλά κανείς δε γράφει. Προφανώς όλοι οι συνδρομητές φύγανε για κοσμοτε αλλά ούτε ένας;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εικόνα για Καστοριά και γύρω μέρη ;

H πόλη της Καστοριάς έχει κανονικότατα 4g.

Για γύρω γύρω δεν γνωρίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακόμα δρόμο η Θήβα. Δυστυχώς.

Σέρρες κανείς; Καρδίτσα; Τρίκαλα; Έχουν γίνει πολλές ενεργοποιήσεις αλλά κανείς δε γράφει. Προφανώς όλοι οι συνδρομητές φύγανε για κοσμοτε αλλά ούτε ένας;

 

Τα καταστήματα wind σε αυτούς τους νόμους είναι αξιοπερίεργο τι πουλάνε..

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακόμα δρόμο η Θήβα. Δυστυχώς.

Σέρρες κανείς; Καρδίτσα; Τρίκαλα; Έχουν γίνει πολλές ενεργοποιήσεις αλλά κανείς δε γράφει. Προφανώς όλοι οι συνδρομητές φύγανε για κοσμοτε αλλά ούτε ένας;

 

Για Σερρες εχει στην πολη αλλαγες.Στον νομο γενικα,προς Σιδηροκαστρο και Ηρακλεια ανεβηκε η Victus και αναβαθμισε.Και οι 2 ειχαν θεματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε android 7 χρειάζεται root για να μου δείξει τo bandwidth τα cell mapper, lte discovery κλπ?

 

Για αυτές τις εφαρμογές που ανέφερες δεν ξέρω.

Το Network cell info που έχω δεν χρειάζεται root, υπάρχουν όμως περιορισμοί όσον αφορά τη συσκευή, πχ. στο P9 Lite μου δεν δείχνει μπάντες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω.

Που λέει όμως το bandwidth ?

Xiaomi note 4 εχω..

Αν αυτό το ρημάδι το app έδειχνε στην κουρτίνα και ip απο wifi αλλά και αν παρέμενε μετά από πάτημα "καθαρισμού" της κουρτίνας θα ήταν άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συμβαίνει με τη wind. Το σπίτι μου είναι στον Άγιο Δημήτριο Αττικής, και όσο έχω ανοιχτά μόνο τα δεδομένα για κάποιο λόγο νομίζει πως είμαι στον Πειραιά. Μου βγάζει καιρό για Πειραιά. Προ ολίγου μου βγάζει καρτέλα το Google now αναφέροντας πόση ώρα θέλω για να πάω σπίτι. Τι στο καλό λέω, και βλέπω αυτό :

Screenshot_20171014-144938.png

 

Τα προγράμματα τύπου network cell info που έχουν χάρτη μου βγάζουν κάτι ανάλογο. Με δείχνει ότι είμαι κοντά στην Νέα Σμύρνη (καμία σχέση η πραγματική τοποθεσία, ενώ πάλι δείχνει να πιάνει και από Πειραιά).

Screenshot_20171014-145811.png

 

Οι χάρτες Google αυτή τη στιγμή με δείχνουν είτε εκεί δίπλα από τη Συγγρού, είτε στιγμιαία στον Πειραιά.

 

Μόλις το γυρίσω σε 3G με βγάζει πολύ πιο κοντά στην πραγματική τοποθεσία.

 

Υπάρχει άραγε πιθανότητα να πιάνω όντως από κεραίες που είναι τόσο μακριά;

 

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συμβαίνει με τη wind. Το σπίτι μου είναι στον Άγιο Δημήτριο Αττικής, και όσο έχω ανοιχτά μόνο τα δεδομένα για κάποιο λόγο νομίζει πως είμαι στον Πειραιά. Μου βγάζει καιρό για Πειραιά. Προ ολίγου μου βγάζει καρτέλα το Google now αναφέροντας πόση ώρα θέλω για να πάω σπίτι. Τι στο καλό λέω, και βλέπω αυτό :

Screenshot_20171014-144938.png

 

Τα προγράμματα τύπου network cell info που έχουν χάρτη μου βγάζουν κάτι ανάλογο. Με δείχνει ότι είμαι κοντά στην Νέα Σμύρνη (καμία σχέση η πραγματική τοποθεσία, ενώ πάλι δείχνει να πιάνει και από Πειραιά).

Screenshot_20171014-145811.png

 

Οι χάρτες Google αυτή τη στιγμή με δείχνουν είτε εκεί δίπλα από τη Συγγρού, είτε στιγμιαία στον Πειραιά.

 

Μόλις το γυρίσω σε 3G με βγάζει πολύ πιο κοντά στην πραγματική τοποθεσία.

 

Υπάρχει άραγε πιθανότητα να πιάνω όντως από κεραίες που είναι τόσο μακριά;

 

 

Sent from my Moto X Play

Το να πιάνεις από τόσο μακριά σε τόσο πυκνό κατοικημένο σημείο είναι όντως περίεργο.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω.

Που λέει όμως το bandwidth ?

Xiaomi note 4 εχω..

Αν αυτό το ρημάδι το app έδειχνε στην κουρτίνα και ip απο wifi αλλά και αν παρέμενε μετά από πάτημα "καθαρισμού" της κουρτίνας θα ήταν άριστο.

Θα επιλέξεις το tab που λέει "RAW".

Εκεί δείχνει την μπάντα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...