Jump to content

myphone POLL: Οι εντυπώσεις σας από το iOS 7


DJDB
 Κοινοποίηση

Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;  

756 members have voted

  1. 1. Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;

    • Ναι, εξαιρετικό
      234
    • Ναι, μέτριο
      171
    • Ναι, κακό
      66
    • Όχι δεν αναβάθμισα, θα το κάνω αργότερα
      50
    • Όχι δεν θα αναβαθμίσω
      18
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      217


Recommended Posts

εχει καποια μικρα bugs αλλα εχει πολλες καλες προσθηκες..εφερε σχεδον οτι λειτουργια ειναι δυνατη, με εμπειρια ios...πολυ μπροστα για τα δεδομενα μου...πολυ ευχαριστημενος!

 

διαβαζω που λενε για τα ipads οτι εχουν προβλημα..δεν ξερω τι εχει παιξει με τις αναβαθμισεις..εκανα σε ipad 2, ipad 3 και ipad mini σπιτι μου..σε αδερφια κτλ..κανενα απολυτως προβλημα...το μονο που διαπιστωθηκε ειναι σε 4s..που λαγγαρε το keyboard σ ολες τις εφαρμογες..οποτε κλεισαμε το documents and data backup στο icloud και εστρωσε..(φανταζομαι οτι θα φτοαιχτει σε update) κατα τ αλλα ολα τελεια!

 

 

 

στο δικο μου ipad 2 δεν υπαρχουν lags. δοκιμασες μηπως clean installation? εμενα ειναι 1st generation ipad2..(επειδη υπαρχει και 2nd, μηπως εχει αυτη καποιο θεμα)

Το icloud backup δουλεει οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη ή στη πριζα.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή αυτό με ενδιαφέρει πολύ ώστε να προχωρήσω ή όχι σε αναβάθμιση σε ipad2, πες σου σε παρακαλώ αν τις παίζει και fullscreen..Επειδή έχω πολλές εφαρμογές iphone πες μου αν αληθεύει αυτό που είχα διαβάσει κάπου ότι πλέον τις παίζει και βελτιωμένες (γραφικά) και fullscreen..

 

Εντελώς fullscreen δεν το λές (εκτός και υπάρχει ρύθμιση που δε τη βρίσκω. Η εμφάνιση είναι αντίστοιχη της παλιάς μέγιστης μεγένθυνσης αλλά τα γραφικά είναι σαν να πρόκειται για native resolution, άψογα. Το κακό είναι ότι μου κρεμάνε σχεδόν όλα τα app του iphone που τρέχουν με αυτόν το τρόπο (όπως και άλλα app) και δε ξέρω αν φταίνε τα app (που μάλλον φταίνε) ή και το ίδιο το iOS.

Πάντως εκεί που δεν έλεγε καθόλου να τρέξεις iphone app σε ipad τώρα είναι σχετικά οκ, αν ήταν και πραγματικά fullscreen θα ήταν ότι καλύτερο μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο, νεο, φρεσκο και ανανεωμενο...

Μεχρι εκει ομως..για μενα ηθελε αλλες 2-3 βδομαδες τεσταρισμα.με απενεργοποιηση καποιων επιλογων στο ipad 2 τρεχει αξιοπρεπως.αλλα οχι οπως το ιος6.

Λαγκαρισματακια στην αναζητηση, καθυστερηση στην εμφανιση του πληκτρολογιου και για τους fan των gestures, οσοι εκαναν 4 finger pich out για επιστροφη σε home screen, σε σχεση με ιος6 αν συρεις τα δακτυλα αργα, το animation δεν ακολουθει καν τα δακτυλα απο το λαγκ.

Απλες παρατηρησουλες, εμενα δε με ενοχλει λαγκ τετοιου μεγεθους. Το μονο μ παραπονο μεχρι στιγμης ειναι η υπερβολικη ασπριλα σε εφαρμογες ημερολογιου,φωτογραφιων,μηνυματων και μουσικης.και οι ριγες δε θα πρεπε να ναι ροζ, αλλα κατι ενδιαμεσο σε μπλε-πρασινο, ωστε να αρμονιζεται με ολο το αλλο συστημα.περαν των οπτικων παραπονων τα αλλα ολα θεωρω σε 2-3 βδομαδες θα αποτελουν ιστορια..

 

Λατρεψα απιστευτα τη δυνατοτητα αποκλεισμου backround refresh και χρηση data ανα εφαρμογη σε δικτυα gsm.στο iphone , με αυτο ειμαι βεβαιος πως θα ανεβει η αυτονομια κατακορυφα οταν το σκαλισω( περιμενω ιος7 jb για iphone και προς το πσρον μενω με την 6).

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ στο 4 με setup as new. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Το control center είναι κάτι που έπρεπε να είχε προστεθεί αρκετό καιρό πριν. Lags υπάρχουν αλλά δεν είναι τραγικα, ίσα ισα που για συσκευή 3ετίας, βρίσκω την απόδοση της αξιοπρεπέστατη. Το iOS 7 έδωσε παράταση ζωής στο 4άρι μου. :)
Link to comment
Share on other sites

Iphone 4. Τραγικο. Και με clean instalation σερνεται. Απορω πως εδωσαν τετοιο update για το 4αρι. Καλυτερα να μην το εδιναν καθολου να μην μπαινουμε και στην διαδικασια επαναφορας σε παλαιοτερη εκδοση. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ στο 4 με setup as new. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Το control center είναι κάτι που έπρεπε να είχε προστεθεί αρκετό καιρό πριν. Lags υπάρχουν αλλά δεν είναι τραγικα, ίσα ισα που για συσκευή 3ετίας, βρίσκω την απόδοση της αξιοπρεπέστατη. Το iOS 7 έδωσε παράταση ζωής στο 4άρι μου. :)

 

Iphone 4. Τραγικο. Και με clean instalation σερνεται. Απορω πως εδωσαν τετοιο update για το 4αρι. Καλυτερα να μην το εδιναν καθολου να μην μπαινουμε και στην διαδικασια επαναφορας σε παλαιοτερη εκδοση. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Άαααααααααααααυτά είναι τα forum. Ο καθένας έχει μια άποψη... :p

 

mirrorofsorrow συμφωνώ με τη δική σου πάντως :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τις άλλες συσκευές, αλλά στο 5 είναι σα να πηγαίνεις σε μία διαφορετική έκδοση της 6 από θέμα ταχύτητας, καμμία διαφορά.

Θέλει, βέβαια, λίγη συνήθεια το όλο μενού με τα νέα εικονίδια, αλλά κατά τ'άλλα, δυνατότητες όπως η διαχείριση εφαρμογών από το home button, δίνουν άλλο "αέρα" στο κινητό ... :)

Link to comment
Share on other sites

o elric428 πιο πανω τα περιγραφει πολυ σωστα και ετσι ειναι ακριβως πως μπορει να ειναι υπεροχο κατι με τοσα προβληματα ? ηταν κατι που δεν ειχε η aplle και τωρα εχει λαγκαρισμα σχεδον στα παντα και καθυστεριση . μπορει και ειμαι σιγουρος οτι ειναι φτιαγμενο για πιο ισχυρα μηχανηματα οπως το iphone 5, 5s, 5 c το ipad 4 αλλα ολα τα υπολοιπα υποφερουν δεν γνωριζω αν μπορει να διορθωθει κατι μεσω μελλοντικων updates και μακαρι .εγω που εχω το ipad mini ας πουμε ειναι σχεδον αδυνατο να μη δω καθυστεριση παντου που πριν δεν ειχε ! και η μπαταρια τελειωνει οντως πιο γρηγορα και το προβλημα με τη φωτεινοτητα δε λυθηκε με το μινι και ισως να φταιει και αυτο για την καταναλωση γιατι τωρα δυσκολευεται ακομα περισσοτερο να κρατησει σταθερη φωτεινοτητα στο ιδιο περιβαλλον αλλαζει αναλογα με την εφαρμογη που ανοιγεις και ειναι τρελλο!. οκ ειναι πιο μοντερνο αυτο καλο ειναι ισως και λιγο πιο ευχρηστο αλλα ειναι αυτο αρκετο ? για μενα η αρχικη εικονα ειναι οτι η apple απεκτησε την ασθενεια του αντροιντ και ειναι κατι που δεν ειχε και ειναι πολυ μειον ειχε καταφερει σχεδον να μηδενισει το λαγκαρισμα και τωρα για τις παλαιοτερες τουλαχιστον συσκευες ειναι προβλημα ! ευχομαι να προσθεσει και αλλα στοιχεια ευκολιας και ευχρηστιας οπως περισσοτερες επιλογες sharing και καποια στιγμη την επιλογη ποιου προγραμματος να χρησιμοποιεις για να ανοιξεις κατι οπως στο αντροιντ.

 

συμφωνώ σε όλα φίλε μου...Ειδικά το mini που ως τώρα ήμουν ευτυχής κάτοχος του μετά από clean install (αφού δεν με έβρησαν μόνο εδώ μέσα για να το περάσω με clean install) και αφού έχασα μερικές ώρες από τη ζωή μου για να το ξανασετάρω τι κατάφερα; Τα ίδια ακριβώς...LAG και κολληματάκια παντού. Δεν πειράζει...Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν μήλα...Αν ήθελα τα κολλήματα του Android ICS 4.0.4 έπαιρνα ένα ταμπλετάκι με 80 ευρώ...δεν ήταν ανάγκη να σκάσω 300 και να έχω τα ίδια κολλήματα...Τέλος πάντων σταματώ εδώ γιατί οι φανς καραδοκούν...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η αναβάθμιση το ipad mini δείχνει σαν καινούργιο απλά υπάρχουν κάποια lags ακόμα και με reset settings όπως όταν κλείνεις ένα app που τα εικονίδια του homescreen λαγκάρουν και όταν κάνεις tilt την συσκευή δεν είναι smooth αλλά ελπίζω να διορθωθούν με το ερχόμενο update εκτός αν είναι θέμα παλαιότερου hardware. Edited by Crowler
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

Απο iOS 5.1.1 σε iOS 7 πηγαίνει η πρεπει να βάλω 6.1.2 πρωτα

 

Και να προσθέσω εγω την εξής ερώτηση : απο iOS 5.1.1 πηγαίνει σε 6.1.2 και

Όχι σε iOS 7 :worry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.macworld.com/article/2049091/unhappy-with-ios-7-downgrade-while-you-still-can.html#tk.rss_all

 

http://www.icj.me/ios/all

 

Τα λινκ αυτα δόθηκαν απο τον stendor με επιφύλαξη.

 

Φαίνεται να είναι ο μόνος τρόπος downgrade ή αναβάθμισης απο 5 σε 6 (και όχι σε 7 ) και για περιορισμένο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που έχετε πρόβλημα, δε τραβάτε στη συσκευή ένα restore as new χωρίς να περάσετε καμία εφαρμογή. Δουλέψτε τη λίγο χωρίς iCloud, locations, spotlight και τα συναφή, να δείτε αν το πληκτρολόγιο, τα animations κλπ δουλεύουν. Αν δουλεύουν, τότε αρχίστε να ανοίγετε τις υπηρεσίες σιγά σιγά για να εντοπίσετε που παρουσιάζεται το πρόβλημα :rolleyes:

 

Όποιος δε βαριέται δηλαδή... :p

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εγώ πεντάρι έχω, το πέρασα την πρώτη μέρα με απλό install, μια χαρά μπήκε και τρέχει, δεν έχει κανένα lag, και αν εξαιρέσουμε τα νέα χρώματα που θέλουν λίγο συνήθεια (τώρα μου είναι μια χαρά), όλα τα άλλα είναι πιστεύω καλύτερα εκτός από το notification το οποίο πιστεύω το χάλασαν (το moving stocks ticker ήταν πολύ καλύτερο όπως επίσης και το weather widget)
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως το βλέπετε το 7; σε 4s λίγο που το είδα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από το 6.
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως το βλέπετε το 7; σε 4s λίγο που το είδα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από το 6.

 

Στο 5αρι η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη μην σου πω

Στο mini δεν ξερω ακομα, μου φαινεται λιγο χειροτερη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως το βλέπετε το 7; σε 4s λίγο που το είδα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από το 6.

 

Στο 5 ίδια, δεν είδα σημαντικές διαφορές.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε μερικές εφαρμογές οταν τις ανοίγω μου πετάει μήνυμα να πάω στο iTunes για τις γνωστοποίησεις!!! Τι κουλό ειναι αυτο; Ειναι πολυ σπαστικο. Το εχει κανένας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε iphone5 (δικό μου) κ iphone4s (κοπέλας μου)...δουλεύει απροβλημάτιστα!!!ουτε ίχνος lag σε κανένα απο τα δυο...μου φαίνεται τελείως smooth σε οτι κανείς,ευχαριστο GUI κ ίσως λίγο καλύτερης μπαταρίας για iphone5!!!ερωτηση το weather widget εχει αφαιρεθεί απο τις ειδοποιήσεις;;;τωρα πια μονο σε μορφή κειμένου;τέρμα τα εικονίδιο!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει lag σε αρκετές εφαρμογές.Επισης η μπαταρία σίγουρα εξαντλείται πιο γρήγορα.Γενικα δεν ενθουσιάστηκα από την αναβάθμιση... (Ipad 4)
Link to comment
Share on other sites

πεδία παντός εγώ που δουλεύω σε κατάστημα wind στους περισσοτέρους δεν άρεσε και μου λένε ότι είναι πολύ παιδικό και καθόλου σοβαρό αυτά...
resident evil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το clean install πως γίνεται; Θέλω να την περάσω στο 4αρι ενος φίλου. Μέσω iTunes επιλέγω επαναφορά κ ενημέρωση ;
Link to comment
Share on other sites

Πολλά χρωματάκια και εντελώς αταίριαστα, επιπεδίλα αντιγραμμένη απο τα win 8, bug στη lockscreen και άθλιες επιδόσεις στις παλιές συσκευές. Πετυχημένο release. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...