Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω πως είναι ακριβώς έτσι. Μπορείς να έχεις και τις δύο ενεργές χωρίς εκτροπές και χρεώσεις, απλά όταν π.χ. δέχεσαι κλήση από τη SIM2, διακόπτεται η κίνηση δεδομένων στην 1 (αλλά και πάλι αυτό μπορείς να το ρυθμίσεις αν θέλεις). Είχα ενεργές 2 SIM (ευρισκόμενος μάλιστα στο εξωτερικό, με μία sim ελληνική και μία ξένη) και δεχόμουν κλήσεις και από τις δύο χωρίς εκτροπές.

 

το θεμα ειναι αν την ωρα που μιλας στην σιμ1 και σε καλουν στην σιμ2 να σου δειχνει οτι χτυπαει και οχι οτι ειναι κλειστο,αυτο το κανει,αν δεν εχει σημα η σιμ1 απο ταδε εταιρια και σε καλεσουν, κανει εκτροπη στην σιμ2 με χρεωση οποτε δεν χανεις κληση λογω κακου σηματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;

 

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις, περισσότερα δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αφού τικαρεις τα δεδομένα κινητής συσκευής τικαρισε και την περιαγωγή δεδομένων.

Είναι απαραίτητο, ειδικά για την Q.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;

 

αν εχεις βαλει την Q στην θεση σιμ2 δεν δουλευουν τα δεδομενα,για ιντερνετ μονο στην θεση σιμ1,εχει αναφερθει και πιο παλια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

επειδη δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα μπορω να απενεργοποιησω την ληψη και απο τις 2 σιμ? Πως μπορει να γινει?

Link to comment
Share on other sites

....Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.....Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;

 

Χρησιμοποιώ το κινητό με Q χωρίς πρόβλημα. Οπότε προτείνω τα εξής βήματα:

1) Από τη "Διαχείριση καρτών SIM" σιγουρέψου ότι έχεις επιλέξει τη SIM που θέλεις να έχεις internet (και να είναι φυσικά ενεργοποιημένη).

2) Από τα "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας --> Λειτουργία δικτύου" επέλεξε αυτόματη λειτουργία (θυμίσου ότι μόνο μία SIM μπορεί να είναι στο αυτόματο, η άλλη πρέπει να είναι σε GSM)

3) Τσέκαρε το APN (πρέπει να γράφει "myq")

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση...

επειδη δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα μπορω να απενεργοποιησω την ληψη και απο τις 2 σιμ? Πως μπορει να γινει?

 

"Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" --> ξε-τικάρεις τα "Δεδομένα κινητής συσκευής" και στις δύο κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Tο εχω κανει φιλε μου.Τα εχω κανει ολα.Δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα.Ευχαριστω παντος.

 

Δοκίμασε να στείλεις κενό μήνυμα στο 19234 και θα σε καθοδηγήσει το δίκτυο με sms. Πρόσεξε μόνο να εγκαταστήσεις τον σωστό πλοηγό (έρχονται δύο, ο σωστός έχει APN My Q) και να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων.

 

Μια ερωτηση...

επειδη δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα μπορω να απενεργοποιησω την ληψη και απο τις 2 σιμ? Πως μπορει να γινει?

 

Όπως σου περιέγραψε ο drspiros, αλλά παράλληλα βάλε και λάθος APN για να είσαι σίγουρος.

 

Root γίνεται σε αυτό το μοντέλο;

 

Ναι με το φραμαρουτ, εύκολα και γρήγορα.

 

 

Καλημέρα σας, έχει παρατηρήσει κανείς κάποια αλοίωση στα χρώματα κάποιες φορές μετά απο ξεκλείδωμα οθόνης?

 

Με τον στόκ launcher ναι, αλλά πολύ σπάνια. Με τον Go Launcher όχι.

Μάλλον από εκεί κάτι συμβαίνει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

εχω το 8262 σαν δευτερο (πρωτο το iphone 5s) αξιζει λετε να το αλλαξω για το Samsung Galaxy Grand Neo 3G Dual Sim i9060 ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

εχω το 8262 σαν δευτερο (πρωτο το iphone 5s) αξιζει λετε να το αλλαξω για το Samsung Galaxy Grand Neo 3G Dual Sim i9060 ?

 

Το ένα είναι διπύρηνο 4,3 ίντσες, το άλλο 4πύρηνο 5 ίντσες.

Αν σε βολεύει το μέγεθος, άλλαξε το. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σορι που ξαναρωτάω. Τελικά αυτή η μπαταρία http://www.ebay.com/itm/2450mAh-High-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-/221482975858? αξίζει τον κόπο? Την δοκίμασε κανένας φίλος να μας πει διάρκεια σε σχέση με την 1800άρα την εργοστασιακή. Με προβληματίζει λίγο η ποιότητα μην είναι από αυτές που κάνουν μπαμ εκεί που μιλάς στο τηλέφωνο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

ηθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιήσω το κινητο για μια καρτα sim θα έχω καποιο προβλημα ως προς τη χρήση του?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

ηθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιήσω το κινητο για μια καρτα sim θα έχω καποιο προβλημα ως προς τη χρήση του?

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Ακόμη και χωρίς sim λειτουργεί κανονικότατα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα στην προσπάθειά μου να αλλάξω rom. Είμαι σε recovery mode και όταν προσπαθώ να κάνω wipe data μου γράφει unable to mount /system και το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση χωρίς να ολοκληρώνει τη διαδικασία. Ως εκ τούτου, δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία rom. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα εχω κιεγω με τον φορτιστη αυτοκινητου,εχω δοκιμασει 4 αλλα δεν φορτιζει.σημερα πηρα απο το lidl μαζι με βαση και τιποτα παλι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με το τηλεφωνο

και λεω δεν ειχα γιατι το εκανα μπανιο στην θαλασσα :angry::mad:

και τωρα παω για καινουργιο (παλι αυτο θα παρω)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου εδω και 5 μερες ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το κινητο το μονο μου παραπονο ειναι η μπαταρια του που μου κραταει με το ζορι 1 μερα συγκεκριμενα στο τελος της μερας κλεινει ..!! υπαρχει καποια λυση σε αυτο ?? η χρηση που κανω δεν ειναι εξαντλητικη μονο κανενα facebook μπαινω και λιγο ιντερνετ !! τελος ξερει κανεις αν θα αναβα8μιστει σε 4.2.2? ευχαριστω εκ των προτερων !!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας,

θέλω να πάρω το core αλλά θα ήθελα πρώτα μια διευκρίνηση. ειμαι πρώην κάτοχος sony tipo dual και είχα ένα σοβαρό πρόβλημα όταν με καλούσαν στην μια κάρτα και στην άλλη έλεγε οτι είναι κλείστο. επειδή δεν θέλω να την ξανά πατήσω μπορεί κάποιος να μου πεί την γνώμη του αν και το core έχει παρόμοια θέματα με τις γραμμές?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

θέλω να πάρω το core αλλά θα ήθελα πρώτα μια διευκρίνηση. ειμαι πρώην κάτοχος sony tipo dual και είχα ένα σοβαρό πρόβλημα όταν με καλούσαν στην μια κάρτα και στην άλλη έλεγε οτι είναι κλείστο. επειδή δεν θέλω να την ξανά πατήσω μπορεί κάποιος να μου πεί την γνώμη του αν και το core έχει παρόμοια θέματα με τις γραμμές?

 

αν τα λεω καλα κ καταλαβα τι ρωτησες ΟΛΑ τα android (κ οχι μονο) τηλεφωνα ετσι ειναι πλεον.

οταν μιλας στη στη μια sim η αλλη δειχνει κλειστη.

το τηλεφωνο που ειναι στο αβαταρ μου δεν ηταν ετσι,δηλ μιλουσα στη μια γραμμη κ εβλεπα οτι με καλουσαν στην αλλη κανονικοτατα χωρις προωθησεις κ χρεωσεις,

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Το τηλέφωνο μου το έχω όπως πάντα στην τσέπη μου αλλα τις τελευταίες ημέρες όταν το βγάζω είναι κλειστό . Το ανοίγω και μετά απο λίγο ξανά κλείνει . Εχει ιδε κανένας τι μπορεί να έχει; Θέλει service;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιους το πρόβλημα το κινητό να μην αναγνωρίζει κατά καιρούς (και από τώρα συνεχώς) τη μία SIM (Vodafone); Και μάλιστα σε οποιαδήποτε θέση (1 ή 2). Καινούργια SIM που για ένα μήνα δούλεψε καλά.

Άλλο ένα πρόβλημα είναι πως ποτέ δεν κατορθώθηκε ποτέ να ενεργοποιηθούν τα δεδομένα. Από την 1 SIM φυσικά. Είτε με VODAFONE είτε με COSMOTE.

Το κινητό επειδή παρουσίασε πρόβλημα από την αγορά του πήγε SMARTECH και αλλάχτηκε στην εγγύηση η πλακέτα του.

Πάλι SERVICE;

Αγορασμένο από Kaizer (Πανεπιστημίου).

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Το τηλέφωνο μου το έχω όπως πάντα στην τσέπη μου αλλα τις τελευταίες ημέρες όταν το βγάζω είναι κλειστό . Το ανοίγω και μετά απο λίγο ξανά κλείνει . Εχει ιδε κανένας τι μπορεί να έχει; Θέλει service;

 

Αυτο το εκανε σημερα και σε μενα (το δευτερο τηλεφωνο που πηρα) με το πρωτο που πνιγηκε δεν ειχα προβλημα.

Προσεξα ομως πως το τηλεφωνο κλεινει οταν φτανει η μπαταρια 45% και κατω και λεω να το παω μια βολτα απο το service.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...