Jump to content

iOS 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα το ios 7 στο 4s μου μια χαρα μου φαινεται. Θα ελεγα μερικα σχολια υπερβολικα, αλλα ο καθενας εχει την αποψη του φυσικα. Μονο μην τρομαζουν καποιοι που θα νομιζουν οτι θα δουν κατι τραγικο.

Μου αρεσει το interface, ειναι ανανεωτικο, αυτα που εχω δει ειναι η αυτοματη φωτεινοτητα που οπως παντα δεν λειτουργει οπως θα επρεπε και οπως σε αλλες συσκευες, το οτι δεν μπορω πολλες φορες να αυξομειωσω τον ηχο οταν παιξω βιντεο απο την εφαρμογη της καμερας και το πραγματι τραγικο, που δεν καταλαβαινω γιατι το εκαναν, που δεν εχει το spotlight search στον ιστο...!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

και το πραγματι τραγικο, που δεν καταλαβαινω γιατι το εκαναν, που δεν εχει το spotlight search στον ιστο...!

 

 

Φιλε keras το spotlight search υπαρχει! Δοκιμασε να κανεις slide απο πανω προς τα καντω οταν εισαι σε οποιαδηποτε "σελιδα" εφαρμογων!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Φιλε keras το spotlight search υπαρχει! Δοκιμασε να κανεις slide απο πανω προς τα καντω οταν εισαι σε οποιαδηποτε "σελιδα" εφαρμογων!

 

Έχει μόνο "αναζήτησή συο τηλέφωνο" στις προηγούμενες εκδόσεις είχε και "αναζήτησή στον ιστό/internet"

:)
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με iMessage/Facetime κανένας; Πως διορθώνεται;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με iMessage/Facetime κανένας; Πως διορθώνεται;

Απενεργοποίησε, περίμενε ένα λεπτό και ξαναενεργοποίησε μέσα από τις ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει. Λειτούργησε για λιγο χθες, σήμερα πάλι τα ίδια...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει. Λειτούργησε για λιγο χθες, σήμερα πάλι τα ίδια...

 

Άνοιξε και κλείσε τη συσκευή!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με iMessage/Facetime κανένας; Πως διορθώνεται;

Και άλλοι έχουν αναφέρει πρόβλημα με τα imessages. Δοκίμασε τα παρακάτω http://carpenoctum.gr/ios/ios7-problima-me-to-imessage/ και http://www.macrumors.com/2013/09/30/resetting-network-settings-may-fix-imessages-not-working-in-ios-7/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπομονή... έρχεται και το 7.0.3 λογικά την άλλη 7μάδα και το 7.1 τέλος του μήνα..

Θεωρώ ότι όποια προβλήματα υπάρχουν θα λυθούν σύντομα...

 

Σύμφωνα με αυτό... (για μένα είναι έγκυρη πηγή...)

 

http://www.iclarified.com/34333/apple-to-release-ios-703-sometime-next-week

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το περιβάλλον του iOS στην 7.1 ;;

 

Οχι! Το περιβάλλον δεν θα αλλάξει στο ελάχιστο τον σχεδιασμό του μέχρι την iOS 8!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη χρηση στο iphone 5 μπορω να πω οτι το ios 7 εχει κανει μερικα βηματα προς την android πλευρα. Και με την καλη και με την κακη εννοια.

 

Eχει αποκτησει καποια ωραια features και ο σαφαρι ειναι πολυ καλυτερος, συν τις ευκολιες του control center/multitasking στυλ htc κλπ.

 

Απο την αλλη εχει σαφως θυσιασει λιγη απο την απολυτη σταθερότητα και ταχυτητα του ios 6.

 

Προσωπικα το εχω παρατηρησει κυριως στο spotlight και λιγααακι στο safari. Αν αυτα τα δυο εξαλειφθουν και τελειοποιηθουν θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Δεν ξερω αν ειναι ευκολο ομως να συμβει για ολες τις συσκευες..(και τις πιο παλιες δλδ)

 

Αν παντως παραμεινει ψηλοασταθες σε καποια σημεια θα ειναι μεγαλο αρνητικο, γιατι εκει ακριβως στηριζεται η ολη αισθηση ποιοτητας στη χρηση. Να ειναι βραχος υπο ολες τις συνθηκες οσο και να το ζορισεις.

 

Σε καμια περιπτωση βεβαια στο 5αρι μου δεν εχω νιωσει οτι εχει σοβαρα θεματα λαγκ. Και ειμαι πολυ ψηρας ακομα και με την παραμικρη πτωση των frames. Ειναι λιγα και σε πολυ συγκεκριμενα σημεια. Ανανεωση εκανα μεσω itunes, χωρις restore as new.

Edited by General_lee
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει στο iOS 7 είναι ότι δεν εμφανίζονται πλέον τα ολοήμερα γεγονότα, όχι τα γενέθλια, στο notification όπως γινόταν με το iOS 6.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! θα το γραψω εδω μια και προκειται για το iOS7.

Ψαχνω μια εφαρμογη για μπαταρια που να δειχνει την καταναλωση μπαταριας σε ποσοστα ανα εφαρμογη οπως εχει το android 4.x

 

ξερει κανενας καμμια που να εχει παρει και αναβαθμιση για το iOS7?

πολλα ζηταω ε; :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οχι! Το περιβάλλον δεν θα αλλάξει στο ελάχιστο τον σχεδιασμό του μέχρι την iOS 8!

 

Οκ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! θα το γραψω εδω μια και προκειται για το iOS7.

Ψαχνω μια εφαρμογη για μπαταρια που να δειχνει την καταναλωση μπαταριας σε ποσοστα ανα εφαρμογη οπως εχει το android 4.x

 

ξερει κανενας καμμια που να εχει παρει και αναβαθμιση για το iOS7?

πολλα ζηταω ε; :lol:

 

 

Τετοιες εφαρμογες θα υπαρχουν μονο κατοπιν jailbreak

Αξεσουάρ για iPhone, iPad, Smartphones και PlayStation στο The iStore.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Δυσκολευομαι πολυ με την καινουρια αναβαθμιση, τι την ηθελα; Με εφαγε η εμπιστοσυνη στην apple.

Να ρωτησω κατι, στο safari δεν μου εμφανιζονται τα εικονιδια-συμβολακια, διπλα απο καθε site στους σελιδοδεικτες μου. Αυτο ειναι θεμα ρυθμισης ή αναβαθμισης; Γιατι αναγκαζομαι να διαβαζω ΟΛΟΥΣ τους σελιδοδεικτες , για να βρω αυτο που θελω, ενω πριν με μια ματια το βρισκα...

Ο,τι διευκολυνε το ματι το καταργησαν Ασε αυτο με το κουμπι των κεφαλαιων που απο μπλε το εκαναν εντονο γκρι! Σπαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Δυσκολευομαι πολυ με την καινουρια αναβαθμιση, τι την ηθελα; Με εφαγε η εμπιστοσυνη στην apple.

Να ρωτησω κατι, στο safari δεν μου εμφανιζονται τα εικονιδια-συμβολακια, διπλα απο καθε site στους σελιδοδεικτες μου. Αυτο ειναι θεμα ρυθμισης ή αναβαθμισης; Γιατι αναγκαζομαι να διαβαζω ΟΛΟΥΣ τους σελιδοδεικτες , για να βρω αυτο που θελω, ενω πριν με μια ματια το βρισκα...

Ο,τι διευκολυνε το ματι το καταργησαν Ασε αυτο με το κουμπι των κεφαλαιων που απο μπλε το εκαναν εντονο γκρι! Σπαστικο...

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του safari και διάλεξε στο υπομένουν αγαπημένα σε ποιο φάκελο σελιδοδεικτων έχεις όλους σου τους σελιδοδείκτες! Δοκίμασε και πες μας αν σε βολεύει αυτό!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του safari και διάλεξε στο υπομένουν αγαπημένα σε ποιο φάκελο σελιδοδεικτων έχεις όλους σου τους σελιδοδείκτες! Δοκίμασε και πες μας αν σε βολεύει αυτό!

 

Δεν το βρισκω.. Παω εκει που λες και απλα εμφανιζεται τσεκαρισμενος ο φακελος αγαπημενων τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω.. Παω εκει που λες και απλα εμφανιζεται τσεκαρισμενος ο φακελος αγαπημενων τιποτα αλλο..

 

Ναι εσύ εκεί θα τσεκάρεις τον φάκελο που έχεις μέσα τους σελιδοδείκτες που κοιτάς πιο συχνά έτσι ώστε να στους βγάλει ως εικονίδιο στη σελίδα που φαίνεται με το που ανοίγεις τον safari, εισάγεις μια νέα διεύθυνση URL ή ανοιγεις μια νέα καρτέλα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δικιο εχεις . Γινεται οταν ανοιγω νεα καρτελα ή εισαγω διευθυνση, παντως δεν ειναι το ιδιο οπως πριν . Σε τι εξυπηρετουν αυτες οι αλλαγες δεν μπορω να καταλαβω..

Ευχαριστω για την βοηθεια!

Edited by fame
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα 4s με 7.02 ,στις ρυθμίσεις μου βγάζει ειδοποίηση 1 .ψαχνω να βρω τη είναι και δεν μπορώ .γνωριζει κάποιος;
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κοιταζα στην κοσμοτε το iPhone 5 με το iOS 7 και προσεξα οτι πλεον δεν εχει επιλογη να ανοιξεις δωρεαν icloud mail οποτε για να φτιαξεις apple id πρεπει να εχεις ηδη mail. Πηγα στο icloud στις ρυθμισεις και στο κατω μερος της οθονης δεν εχει την επιλογη. Εκει που πας για να φτιαξεις apple id δε σου προτεινει αν θες free mail. Ισχυει η δεν υπήρχε επειδη ηταν συκευη επιδειξης;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...