Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην προσπάθεια για αναβάθμιση στο κινητό της αδερφής έχει κολλήσει και παρόλο που το σύνδεσα και με υπολογιστή με iTunes δεν κάνει την αναβάθμιση και ενώ ξεκινά το κατέβασμα για να κάνει την εγκατάσταση βγάζει άγνωστο σφάλμα 9006 αν θυμάμαι καλά. Καμία ιδέα παιδιά;
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην προσπάθεια για αναβάθμιση στο κινητό της αδερφής έχει κολλήσει και παρόλο που το σύνδεσα και με υπολογιστή με iTunes δεν κάνει την αναβάθμιση και ενώ ξεκινά το κατέβασμα για να κάνει την εγκατάσταση βγάζει άγνωστο σφάλμα 9006 αν θυμάμαι καλά. Καμία ιδέα παιδιά;

 

Επανεκκίνηση κάνε τον υπολογιστή

Άλλαξε μια θύρα USB

Δοκίμασε να ξανά κατεβάσεις το αρχείο της αναβάθμισης η κατέβασε το χειροκίνητα από κάποια σελίδας και πέρασε το με shift και restore

Είχατε κάνε backup στην συσκευή;

Ίσως χρειαστεί να σβήσουν όλα από την συσκευή

Τελευταία επιλογή είναι να μπεις dfu mode και να περάσεις το λογισμικό από την αρχή. Θα σβηστούν όλα από μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα,θελω να παω το κινητο στο σερβις για μπαταρια.Επισης καμια φορα κολλαει το touch οταν το εχω σε θηκη και κουμπωμενο στο pc.

Λογω εγγυησης θα αναγκαστω να παω στην iStorm.Ποσα θελουν να πληρωσω για αλλαγη οθονης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω να παω το κινητο στο σερβις για μπαταρια.Επισης καμια φορα κολλαει το touch οταν το εχω σε θηκη και κουμπωμενο στο pc.

Λογω εγγυησης θα αναγκαστω να παω στην iStorm.Ποσα θελουν να πληρωσω για αλλαγη οθονης.

Λόγω εγγύησης, γιατί να χρειαστεί να πληρώσεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λόγω εγγύησης, γιατί να χρειαστεί να πληρώσεις?

 

Γιατι εχει πεσει και μερικες φορες κατω.Γι αυτο το λογο ετοιμαζομαι μηπως μου πουν για αλλαγη οθονης επειδη επεσε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για όποιον μπορεί να βοηθήσει: γιατί το τηλέφωνο αρνείται πεισματικά να ενημερώσει αυτόματα τις μή-APPLE εφαρμογές, παρότι έχει επιλεγεί αυτή η ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει πεσει και μερικες φορες κατω.Γι αυτο το λογο ετοιμαζομαι μηπως μου πουν για αλλαγη οθονης επειδη επεσε.

 

Αν στο βγάλουν εκτός εγγύησης, δεν υπάρχει λόγος να το επισκευάσεις στην istorm.

Από την άλλη, πιθανόν να μην το επισκευάζουν στο επισημο σέρβις και να σου δίνουν κινητό ανακατασκευασμένο. Δεν το ξέρω.

Πάντως, κατά τη γνώμη μου, δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για αλλαγή οθόνης και μπαταρία για 5s. Θα πάει ακριβά....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν στο βγάλουν εκτός εγγύησης, δεν υπάρχει λόγος να το επισκευάσεις στην istorm.

Από την άλλη, πιθανόν να μην το επισκευάζουν στο επισημο σέρβις και να σου δίνουν κινητό ανακατασκευασμένο. Δεν το ξέρω.

Πάντως, κατά τη γνώμη μου, δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για αλλαγή οθόνης και μπαταρία για 5s. Θα πάει ακριβά....

 

30 οθονη,15 μπαταρια....γιατι ειναι ακριβα;;;τα παιρνεις κ τα βαζεις μονος....φιξ μπαινουν...

Link to comment
Share on other sites

30 οθονη,15 μπαταρια....γιατι ειναι ακριβα;;;τα παιρνεις κ τα βαζεις μονος....φιξ μπαινουν...

Με 30 ευρω αμφιβαλλω τι ειδους οθονη θα αγορασεις. Ασε που ο φιλος θα παει στην αντιπροσωπεια, δεν θα το κανει μονος του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για όποιον μπορεί να βοηθήσει: γιατί το τηλέφωνο αρνείται πεισματικά να ενημερώσει αυτόματα τις μή-APPLE εφαρμογές, παρότι έχει επιλεγεί αυτή η ρύθμιση;

 

Επειδη εδω και μερικές μέρες εχω το ίδιο ακριβώς θέμα σε ενα iPad ο μόνος λόγος που μπορώ να βρω στη συγκεκριμένη συσκευή ειναι η έλλειψη χώρου. Εσυ εχεις χώρο ελεύθερο;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

30 οθονη,15 μπαταρια....γιατι ειναι ακριβα;;;τα παιρνεις κ τα βαζεις μονος....φιξ μπαινουν...

 

Εχω αλλαξει πολλες οθονες και μπαταριες σε iphone. Δεν αξιζουν στις τιμες που ανεφερες. Οσοι μου ζητησαν οθονη με 30 Ευρω στο πρωτο πεσιμο εσπασε.. αλλοι μετα απο λιγο καιρο ειχαν θεμα με το touch κλπ. Το ιδιο και οι μπαταριες. Πολυ μικρη διαρκεια ζωης και αργη φορτιση.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει πολλες οθονες και μπαταριες σε iphone. Δεν αξιζουν στις τιμες που ανεφερες. Οσοι μου ζητησαν οθονη με 30 Ευρω στο πρωτο πεσιμο εσπασε.. αλλοι μετα απο λιγο καιρο ειχαν θεμα με το touch κλπ. Το ιδιο και οι μπαταριες. Πολυ μικρη διαρκεια ζωης και αργη φορτιση.

 

Συμφωνώ αλλά δεν έχει και η τιμή μεγάλη σχέση. Το after-market υλικό ίδιο είναι. Έχω πληρώσει 80 ευρώ για οθόνη και ήταν ό,τι χειρότερο και έχω πληρώσει και 30 ευρώ για LCD assembly και ήταν τρομερά ικανοποιητικής ποιότητας και ακόμη δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Το αρνητικό με οτιδήποτε aftermarket είναι ότι δε ξέρεις τι θα σου πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα με το ibackup τους κυκλους φορτισης και την κατασταση της μπαταριας του 5s μου. 970 κυκλους φορτισης και η μπαταρια ειναι στο 90%. (1400). Απιστευτο!!! Η συσκρυη ειναι ακριβως 3,5 ετων με την εργοστασιακη της μπαταρια και πραγματικα καμια προσοχη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα με το ibackup τους κυκλους φορτισης και την κατασταση της μπαταριας του 5s μου. 970 κυκλους φορτισης και η μπαταρια ειναι στο 90%. (1400). Απιστευτο!!! Η συσκρυη ειναι ακριβως 3,5 ετων με την εργοστασιακη της μπαταρια και πραγματικα καμια προσοχη.

 

Κάποιες παρτίδες όντως έτσι αντέχουν

Πως θα σου τύχει

Εγώ έχω συναντήσει και στους 200 κύκλους να έχει πέσει κάτω από 90%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Γιωργο, το εχω αφησει στο ios9

 

Edit: Ναι, δουλευει. Συνεδεσα και ενα 6s+ και δουλεψε μια χαρα. Το 6S με 94 κυκλους ειναι στο 99.1%, εχει χασει 25 μιλιαμπερωρια.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καποιο app που να εχει Μουσικη? δλδ να περασω λιστα με τραγουδια στο iphone χωρις να χρειαστει να αγορασω απο itunes
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καποιο app που να εχει Μουσικη? δλδ να περασω λιστα με τραγουδια στο iphone χωρις να χρειαστει να αγορασω απο itunes

Τα τραγούδια σου τα περνάς στο κινητό μέσω του προγράμματος itunes (το itunes χρησιμεύει για να κάνει το συγχρονισμό μεταξύ υπολογιστή και κινητού). Δεν χρειάζεται να έχεις αγοράσει τα τραγούδια από το itunes, ούτε γενικά να τα έχεις αγοράσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καποιο app που να εχει Μουσικη? δλδ να περασω λιστα με τραγουδια στο iphone χωρις να χρειαστει να αγορασω απο itunes

Μπορείς να περάσεις τραγούδια, τα οποία έχεις στον υπολογιστή σου, μέσω του προγράμματος του iTunes. Δε χρειάζεται να τα αγοράσεις.

Συγχρονισμός με iTunes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Γιωργο, το εχω αφησει στο ios9

 

Edit: Ναι, δουλευει. Συνεδεσα και ενα 6s+ και δουλεψε μια χαρα. Το 6S με 94 κυκλους ειναι στο 99.1%, εχει χασει 25 μιλιαμπερωρια.

 

 

 

Ωραίος, έχω σε 6s 1690/1700 μετά από 201 κύκλους σε 229 μέρες χρήσης...έκαναν δουλειά στο προγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλημέρα!

Έχει εγκαταστήσει κανείς τη beta ios 11 σε 5s;

Είχα εγκαταστήσει εγώ την πρώτη beta, με το που βγήκε. Ωραία και ευπρόσδεκτα τα νέα features αλλά από ταχύτητα δε πήγαινε πολύ καλά.

 

Θέλω να ελπίζω πως όταν βγει η τελική iOS 11 να είναι καλύτερα τα πράγματα, γιατί σαν συσκευή δεν είναι αδύναμο το 5S.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Έχει εγκαταστήσει κανείς τη beta ios 11 σε 5s;

 

Εγω έχω βάλει την public beta του ios 11 πριν λιγες μέρες.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...