Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ειχα τις τελευταιες εκδοσεις του ios 10 εμενα καθησε καλυτερα η 10.3.1.Εκανα υποβαθμιση και προλαβα ευτυχως.Η 10.3.2 ειχε θεματα και εκανε battey drain.Ολα παιζουν οκ,μετα την επαναφορα και set up as new.Δεν νομιζω να παω στην 11 γιατι πλεον το κινητο θα το βαρυνει η Apple.Για οσους ειναι στην 9 ειναι η καλυτερη.Για οσους πηγαν σε εκδοσεις 10.2-10.3 και μεσα σε αυτους ειμαι και γω μια χαρα ειναι η συσκευη.Ειναι οπως τα 4s στην 7.

Κλεινω ενα χρονο και το συστηνω ακομα για οσους θελουν να το παρουν ειδικα απο αγγελιες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, η κοπέλα μου που έχει Iphone 5s πρόσφατα πήγε απο την 10.0.1 σε 10.3.2 και της κάνει πολλά και διάφορα θέματα, κολλήματα, άλλο πατάει άλλο κάνει κλπ. Μάλλον γιατί άπλα πέρασε το update χωρίς "backup και set up as new" που είχε προτείνει ένα παιδί εδώ. Βασικά backup ακριβώς πριν το update κράτησε με το pc, to itunes δλδ. Επειδή δεν γνωρίζω απο iPhone, και δεν το έχω μπροστά μου, υπάρχει κάπου οδηγός πως γίνεται αυτή η διαδικασία, άλλα και σωστή επαναφορά backup για να το στείλω στη κοπέλα μου να το προσπαθήσει; Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η κοπέλα μου που έχει Iphone 5s πρόσφατα πήγε απο την 10.0.1 σε 10.3.2 και της κάνει πολλά και διάφορα θέματα, κολλήματα, άλλο πατάει άλλο κάνει κλπ. Μάλλον γιατί άπλα πέρασε το update χωρίς "backup και set up as new" που είχε προτείνει ένα παιδί εδώ. Βασικά backup ακριβώς πριν το update κράτησε με το pc, to itunes δλδ. Επειδή δεν γνωρίζω απο iPhone, και δεν το έχω μπροστά μου, υπάρχει κάπου οδηγός πως γίνεται αυτή η διαδικασία, άλλα και σωστή επαναφορά backup για να το στείλω στη κοπέλα μου να το προσπαθήσει;

 

Δεν είναι λάθος που έκανε απλά αναβάθμιση

Ας κάνει αρχικά ένα reset με ταυτόχρονα πατημένο το home & power button μέχρι να σβήσει

Δεν χάνεται τίποτα. Απλά επανεκκίνηση κάνει.

Μετά βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανονική επανεκκίνηση έχει ήδη κάνει αρκετές φορές. Όχι όμως με τον τρόπο που προτείνεις. Από ότι διάβασα αυτό που προτείνεις είναι για όταν δεν μπορείς να κάνεις με τον κανονικό τρόπο restart, κάτι σαν το κουμπί reset στα pc όταν έχουν κολλήσει τα πάντα. Ή έχει να προσφέρει κάτι αυτός ο τρόπος restart? Όπως και να χει της είπα ήδη να το δοκιμάσει και θα δούμε. Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Κανονική επανεκκίνηση έχει ήδη κάνει αρκετές φορές. Όχι όμως με τον τρόπο που προτείνεις. Από ότι διάβασα αυτό που προτείνεις είναι για όταν δεν μπορείς να κάνεις με τον κανονικό τρόπο restart, κάτι σαν το κουμπί reset στα pc όταν έχουν κολλήσει τα πάντα. Ή έχει να προσφέρει κάτι αυτός ο τρόπος restart? Όπως και να χει της είπα ήδη να το δοκιμάσει

 

Είναι διαφορετικό πράγμα

Ας το κάνει και ίσως είναι εντάξει μετα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δοκίμασε, αλλά μετά από κάποια ώρα πάλι κάνει τα περίεργα του, κολλήματα κλπ.

 

Πάμε για αυτό που είχε πει ένας άλλος φίλος εδώ στο φόρουμ;

 

Backup έχει γίνει, μένει το set up as new και μετά restore? Πως γίνονται όλα αυτά? Υπάρχει κάτι σαν οδηγός να το στείλω στη κοπέλα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα link!! Τώρα είναι στην επαναφορά, και κάτι έχει γίνει με κωδικό θα δούμε πως θα πάει...

 

Κάτι έγινε και επιτέλους ξεκίνησε το restore μάλλον χωρίς κωδικό, γιατί ότι και αν δοκιμάστηκε σε κωδικό δεν δούλεψε. μάλλον αποσύνδεση από το καλώδιο με το pc και επανασύνδεση δούλεψε.

 

Παιδιά έγινε restart στο κινητό προς το τέλος της διαδικασίας, και μετά το κινητό πάλι ρωτούσε από που να γίνει backup...

 

Με 1000 ζόρια έγινε επαναφορά του backup που είχε κρατηθεί, θα δούμε και αύριο αν λύθηκαν τα προβλήματα που έκανε.

 

Πάντως χωρίς να εχω γνώσεις από iPhone και iTunes, αλλά καταλαβαίνω 5 πράγματα περί backup κλπ, περίμενα η διαδικασία να είναι πολύ πιο απλή - στρωτή. Δεν έβγαζαν καν καλό νόημα πολλά πράγματα. Επίσης ζητούσε κωδικό για να το backup, και πήρε τον κωδικό ξεκλειδώματος του κινητού όταν δεν βαζεις δακτυλικό. Δεν ξέρω αν όλα αυτά και πολλές άλλες δυσκολίες που αντιμετώπισα είναι γνωστά στους κατόχους iPhone, αλλά κατά τη γνώμη μου σχεδόν στερούνται common sense, ειδικά για επίσημο λειτουργικό "backup-restore" αποκλειστικά για κινητά iPhone.

Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα link!! Τώρα είναι στην επαναφορά, και κάτι έχει γίνει με κωδικό θα δούμε πως θα πάει...

 

Κάτι έγινε και επιτέλους ξεκίνησε το restore μάλλον χωρίς κωδικό, γιατί ότι και αν δοκιμάστηκε σε κωδικό δεν δούλεψε. μάλλον αποσύνδεση από το καλώδιο με το pc και επανασύνδεση δούλεψε.

 

Παιδιά έγινε restart στο κινητό προς το τέλος της διαδικασίας, και μετά το κινητό πάλι ρωτούσε από που να γίνει backup...

 

Με 1000 ζόρια έγινε επαναφορά του backup που είχε κρατηθεί, θα δούμε και αύριο αν λύθηκαν τα προβλήματα που έκανε.

 

Πάντως χωρίς να εχω γνώσεις από iPhone και iTunes, αλλά καταλαβαίνω 5 πράγματα περί backup κλπ, περίμενα η διαδικασία να είναι πολύ πιο απλή - στρωτή. Δεν έβγαζαν καν καλό νόημα πολλά πράγματα. Επίσης ζητούσε κωδικό για να το backup, και πήρε τον κωδικό ξεκλειδώματος του κινητού όταν δεν βαζεις δακτυλικό. Δεν ξέρω αν όλα αυτά και πολλές άλλες δυσκολίες που αντιμετώπισα είναι γνωστά στους κατόχους iPhone, αλλά κατά τη γνώμη μου σχεδόν στερούνται common sense, ειδικά για επίσημο λειτουργικό "backup-restore" αποκλειστικά για κινητά iPhone.

 

Το θεωρείς κακο που ζητούσε pin;

Αν είχε πέσει στα χέρια κάποιου η συσκευή και την συνέδεε στον υπολογιστή του και έκανε restore χωρίς να ζητάει κωδικό τώρα δεν θα είμασταν εδώ να τα λέμε

Restore και set up as new είναι το σωστό

Τώρα γιατί έκανε backup και μετα το επανέφερε δεν το γνωρίζω αλλά είναι λάθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σήμερα συνεχίζει να κάνει τα κολλήματα που έκανε και πριν το restore. Όπως να πατάς άλλο και να ανοίγει κάτι άλλο, ή που ανοιγοκλεινουν μόνες τους κάποιες εφαρμογές όπως μουσική, dialer,camera. Προφανώς και είναι οκ να ζητάει κωδικό, αλλά δεν γίνεται κατανοητό ποιον κωδικό θέλει. Υπάρχει ασάφεια σε πολλά σημεία κατά την γνώμη μου, και λεώ απλά ότι θα περίμενα απο top και ακριβή εταιρία, που βγάζει δικό της προγραμμα για δικά της ελάχιστα προϊόντα, όλα να είναι λίγο πιο στρωτά-σαφή.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σήμερα συνεχίζει να κάνει τα κολλήματα που έκανε και πριν το restore. Όπως να πατάς άλλο και να ανοίγει κάτι άλλο, ή που ανοιγοκλεινουν μόνες τους κάποιες εφαρμογές όπως μουσική, dialer,camera. Προφανώς και είναι οκ να ζητάει κωδικό, αλλά δεν γίνεται κατανοητό ποιον κωδικό θέλει. Υπάρχει ασάφεια σε πολλά σημεία κατά την γνώμη μου, και λεώ απλά ότι θα περίμενα απο top και ακριβή εταιρία, που βγάζει δικό της προγραμμα για δικά της ελάχιστα προϊόντα, όλα να είναι λίγο πιο στρωτά-σαφή.

 

Είναι απόλυτα σαφή όλα

Το θέμα είναι ότι μάλλον η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα γιατί να κάνει τέτοια πράγματα δεν είναι λογικό

Κάντε στην συσκευή ενα restore και μετα στο σημείο που λέει για restore από αντίγραφα θα πρέπει να επιλέξετε Ως νέα συσκευή

Όταν ανοίξει αν κάνει πάλι κόλπα τότε πάει για επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ αυτή τη διαδικασία που περιγράφεται στο παρακάτω βίντεο που βρήκα; Απλά στο 2:12 αντί "restore from this backup" θα πατήσω "set up as new" ? Και αν ναι τα δεδομένα μου και το backup που έχω κρατήσει πότε και πως τα επαναφέρω αν πατήσω set up as new? Εγώ το καταλαβαίνω το "new" ότι δεν θα έχει καθόλου δικά μου δεδομένα μέσα έτσι.

 

Link to comment
Share on other sites

Και; Πες μας εντυπώσεις.

 

 

 

Μετά από δέκα μέρες την ξήλωσα γιατι είχε θέματα, αλλά από νεες λειτουργίες είναι σούπερ... υπομονή μέχρι το Σεπτέμβρη!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by kpetros

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγηκε 10.3.3,αμα περασε κανεις σε 5s ας απαντησει.Εχω 10.3.1 και δεν κουνιεμαι καθολου.Με 3G/4G το πρωι και ελαχιστο wifi ειχα 3μιση ωρες χρηση και 8 ωρες αναμονη με 28% ακομα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω εγώ σε κανα τρίωρο. :)

Θα ενημερώσω μόλις έχω άποψη.

 

 

 

update: Το έβαλα χθες βράδυ, θα παρακολουθήσω τη μπαταρία και θα επανέλθω να ενημερώσω.

Edited by yannismar
Update
REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε 10.3.3,αμα περασε κανεις σε 5s ας απαντησει.Εχω 10.3.1 και δεν κουνιεμαι καθολου.Με 3G/4G το πρωι και ελαχιστο wifi ειχα 3μιση ωρες χρηση και 8 ωρες αναμονη με 28% ακομα.

 

Την περασα χθες αλλα πρεπει να περασουν λιγες μερες για να δω τι γινεται...

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κολλήματα παιδιά. Δεν είχα ποτέ σχετικό πρόβλημα και τελικώς έχω.

Επίσης δε βλέπω να λύθηκε το θέμα της μπαταρίας.

Edited by yannismar
REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κολλήματα παιδιά. Δεν είχα ποτέ σχετικό πρόβλημα και τελικώς έχω.

Επίσης δε βλέπω να λύθηκε το θέμα της μπαταρίας.

 

Μαλλον δεν εκατσε καλα... Τα ιδια και εμενα και την ξαναπερασε και εστρωσε!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

μεχρι χθες που πουλησα το 5s πηγαινε μια χαρα η 10.3.3.

 

Απο μπαταρια ηταν οκ; Ή να μεινω στην 10.3.1.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ηταν οκ; Ή να μεινω στην 10.3.1.

 

Δεν ειδα κατι τραγικο, μου φαινοταν το ιδιο...

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα κατι τραγικο, μου φαινοταν το ιδιο...

 

Αμα σου πω οτι με την 10.3.2 κολλησε το κιν,καταλαβαινεις τον φοβο...Το πηγα πισω και ησυχασα,μεχρι και 3 ωρες χρηση με 17 ωρες αναμονη βγαζω.Και εχω 1.400mAh διαρκεια απο τα 1.550.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι με την 10.3.2 κολλησε το κιν,καταλαβαινεις τον φοβο...Το πηγα πισω και ησυχασα,μεχρι και 3 ωρες χρηση με 17 ωρες αναμονη βγαζω.Και εχω 1.400mAh διαρκεια απο τα 1.550.

 

Αμα δουλευει καλα κατσε εκει που εισαι...

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mιας και πλησιάζει το ios 11, τι λέτε; Θα το πάρετε το ρίσκο;:confused:

 

Οχι,καλα ειμαι στην 10.3.1.Αντε να παω 10.3.3 το πολυ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...