Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ την έβαλα, νομίζω ειναι πιο γρηγορο το τηλ σε σχεση με την 11.2. Βαλ'την αμα εισαι στην 11. Χειροτερα δεν γινεται το τηλεφωνο, αμα εισαι στην 10.xx κατσε εκει που είσαι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά

Έχω ένα iPhone 5s το οποίο θέλω να πάω για service (έχει εγγύηση).Το έχω αγοράσει από nok ship αλλά επειδή δεν μπορώ να το πάω εκεί θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα

1)Αν το πάω στο Γερμανό θα μου κάνει δωρεάν service για τις ζημιές εντός εγγυήσης

2)Επειδή εκτός από αυτά που καλύπτονται από την εγγύηση θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κινητού ξέρετε το ποσό που χρεώνει ο Γερμανός για αλλαγή της με αυθεντική ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από τα άλλα επίσημα service ποιο θα μου προτείνατε isystem ή infoquest ?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά

Έχω ένα iPhone 5s το οποίο θέλω να πάω για service (έχει εγγύηση).Το έχω αγοράσει από nok ship αλλά επειδή δεν μπορώ να το πάω εκεί θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα

1)Αν το πάω στο Γερμανό θα μου κάνει δωρεάν service για τις ζημιές εντός εγγυήσης

2)Επειδή εκτός από αυτά που καλύπτονται από την εγγύηση θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κινητού ξέρετε το ποσό που χρεώνει ο Γερμανός για αλλαγή της με αυθεντική ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1. Οι ζημιές δεν καλύπτονται από την εγγύηση προφανώς ειδάλλως θα αγοράζαμε αυτοκίνητα θα τα στουκαραμε και θα απαιτουσαμε καινούργια.

 

 

2. Εάν έχει ζημιές το πιθανότερο είναι να σου ζητήσουν 250-300 να σου δώσουν άλλο. Αυτά ισχύουν στους επισημους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Έχω ένα iPhone 5s το οποίο θέλω να πάω για service (έχει εγγύηση).Το έχω αγοράσει από nok ship αλλά επειδή δεν μπορώ να το πάω εκεί θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα

1)Αν το πάω στο Γερμανό θα μου κάνει δωρεάν service για τις ζημιές εντός εγγυήσης

2)Επειδή εκτός από αυτά που καλύπτονται από την εγγύηση θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κινητού ξέρετε το ποσό που χρεώνει ο Γερμανός για αλλαγή της με αυθεντική ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για ζημιές που έκανες εννοείται δεν έχεις εγγύηση .

Τώρα για κόστος μπαταρίας αυθεντικής είχα ρωτήσει πριν μερικές μέρες για iPhone 5 και μου είπαν γύρω στα 130 ευρώ .Τωρα υπολόγισε

Link to comment
Share on other sites

Για ζημιές που έκανες εννοείται δεν έχεις εγγύηση .

Τώρα για κόστος μπαταρίας αυθεντικής είχα ρωτήσει πριν μερικές μέρες για iPhone 5 και μου είπαν γύρω στα 130 ευρώ .Τωρα υπολόγισε

 

Αν διαβάζατε την προηγούμενη σελίδα θα βλέπατε ότι δεν είναι ζημιές που έκανα εγώ.

Duh

Δεν είμαι παράλογος να απαιτώ εγγύηση για ζημιές που έκανα εγώ.Αλλά για το γεγονός ότι η οθόνη του κινητού κάνει τρέμουλα ενώ δεν μου έχει πέσει ποτέ και ότι μετά από αναβάθμιση σε ios11 άρχιζε να ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες ενώ πολλές φορές δεν το χρησιμοποιούσα με αποτέλεσμα να μου κάψει την κάμερα δεν πιστεύω ότι φταίω εγώ.

Logic never hurts

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα,

 

μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος. μου παρουσιάζει το εξής ζήτημα η συσκευή με το σήμα του. Για μεγάλο χρονικό διάστημα λειτουργεί κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ξαφνικά όμως μπορεί να γράφει searching ή no service και να μην πιάνει με τιποτα. Αν το αφήσω κλειστό και ανενεργό για αρκετές ώρες ή μέρες το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά και πάλι. Έχω απο αναβαθμιση του λειτουργικού μέχρι επαναφορά, έχω κάνει reset στις ρυθμίσεις δικτύου κτλ. Γενικότερα έχω κάνει τα πάντα εκτός απο το να ανοίξω την συσκευή.

 

πιστευετε είναι θέμα της κεραίας ή της πλακέτας? Πως εξηγείτε το γεγονός ότι για αρκετό καιρό πιάνει φουλ σήμα και ξαφνικά χαλάει και μετά απο κάποιες ώρες ή μέρες φτιάχνει?

 

έχω όλα τα ανταλλακτικά διαθέσιμα για να τα αντικαταστήσω αλλα δεν θέλω να αρχίζω να το σφάζω χωρίς να είμαι σίγουρος για την βλάβη,

 

τα φώτα σας συμφορίτες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος. μου παρουσιάζει το εξής ζήτημα η συσκευή με το σήμα του. Για μεγάλο χρονικό διάστημα λειτουργεί κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ξαφνικά όμως μπορεί να γράφει searching ή no service και να μην πιάνει με τιποτα. Αν το αφήσω κλειστό και ανενεργό για αρκετές ώρες ή μέρες το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά και πάλι. Έχω απο αναβαθμιση του λειτουργικού μέχρι επαναφορά, έχω κάνει reset στις ρυθμίσεις δικτύου κτλ. Γενικότερα έχω κάνει τα πάντα εκτός απο το να ανοίξω την συσκευή.

 

πιστευετε είναι θέμα της κεραίας ή της πλακέτας? Πως εξηγείτε το γεγονός ότι για αρκετό καιρό πιάνει φουλ σήμα και ξαφνικά χαλάει και μετά απο κάποιες ώρες ή μέρες φτιάχνει?

 

έχω όλα τα ανταλλακτικά διαθέσιμα για να τα αντικαταστήσω αλλα δεν θέλω να αρχίζω να το σφάζω χωρίς να είμαι σίγουρος για την βλάβη,

 

τα φώτα σας συμφορίτες.

 

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε άλλη sim

Αν συνεχίζεται τότε έχει πρόβλημα η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να το βγάλω από το χρονοντούλαπο

Αλλά μου κάνει ξαφνικές επανεκκινήσεις

Αχρησιμοποίητο κανα 5 μηνός

Πέρασε αναβαθμίσεις μέχρι την 11.2 και είναι σε αναμονή για την 11.3

Να κάνω κάποιο σοφτ ρισετ;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να το βγάλω από το χρονοντούλαπο

Αλλά μου κάνει ξαφνικές επανεκκινήσεις

Αχρησιμοποίητο κανα 5 μηνός

Πέρασε αναβαθμίσεις μέχρι την 11.2 και είναι σε αναμονή για την 11.3

Να κάνω κάποιο σοφτ ρισετ;

 

Επανεκκινήσεις δεν είναι λογικό

Μήπως μπαταρία;

Δούλεψε το και δες πως πάει τις επόμενες ημέρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα θα μπορούσατε να μου πείτε αν η κάμερα του 5s όταν τραβάει selfie σε χαμηλό φωτισμό αναβει η οθόνη σαν φλας όπως το 6s; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα μπορούσατε να μου πείτε αν η κάμερα του 5s όταν τραβάει selfie σε χαμηλό φωτισμό αναβει η οθόνη σαν φλας όπως το 6s; Ευχαριστώ

 

Όχι. Αυτό ισχύει από το 6s και έπειτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα μπορούσατε να μου πείτε αν η κάμερα του 5s όταν τραβάει selfie σε χαμηλό φωτισμό αναβει η οθόνη σαν φλας όπως το 6s; Ευχαριστώ

 

Νομίζω μόνο στο instagram το κάνει αυτό το 5s

Στην μαμά εφαρμογή όπως σου είπαν από πάνω από το 6s και μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο στο instagram το κάνει αυτό το 5s

Στην μαμά εφαρμογή όπως σου είπαν από πάνω από το 6s και μετά

 

Πφφφ... Τι να κάνουμε... Υπομονή μέχρι να πάρουμε καινούργιο.... Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ... Τι να κάνουμε... Υπομονή μέχρι να πάρουμε καινούργιο.... Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Βάζουν συνέχεια σε όλα τα μοντέλα κάποια τέτοια μικροπράγματα ώστε να σε τραβάει να πάρεις νεότερη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βάζουν συνέχεια σε όλα τα μοντέλα κάποια τέτοια μικροπράγματα ώστε να σε τραβάει να πάρεις νεότερη συσκευή

 

Και το καταφέρνουν μια χαρά!

Μου εμφανίστηκε ενημέρωση του ios 12την έχει κάνει κανείς;;; Διάβασα στην σελίδα της Apple τι έχει σκοπό να "αναβαθμίσει" αλλά θα την αντέξει το τηλέφωνο;;; Ή θα ρουφάει την μπαταρία σαν νεροφιδα;;;;

Και κάτι τελευταίο βρε παιδιά. Το κινητό το πήρα από φίλο στα 60€ άριστο σε εμφάνιση χωρίς κανένα σημάδι πουθενά! Καινούργια μπαταρία καλής ποιότητας όπως είπε *δεν ξέρω ποια, αλλά βλέπω πως όντως τα πάει καλα* το θέμα λοιπόν είναι πως ο φίλος του που την άλλαξε κάτι έκανε και πείραξε τον αισθητήρα που όταν κάνεις κλήση δεν σβήνει η οθόνη όταν το έχεις στο αυτί. Είδα πως στο ireper το κάνουν με 50€ αξίζει να το φτιάξω;;; Και κάτι τελευταίο γιατί σας κούρασα., Πως μπορώ να βγάλω τον ήχο όταν πληκτρολογώ ένα νούμερο για κλήση;;;; Από τότε που είχα πάρει αντιγραφο από 4s σε 5 μόνιμα σε όλα τα iPhone μου το έχει και ας έχω βγάλει τον ήχο από πληκτρολόγιο. Μόνο στην κλήση μου το κάνει! Και υπάρχει απόρριψη της απόκρυψης;;; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Και το καταφέρνουν μια χαρά!

Μου εμφανίστηκε ενημέρωση του ios 12την έχει κάνει κανείς;;; Διάβασα στην σελίδα της Apple τι έχει σκοπό να "αναβαθμίσει" αλλά θα την αντέξει το τηλέφωνο;;; Ή θα ρουφάει την μπαταρία σαν νεροφιδα;;;;

Και κάτι τελευταίο βρε παιδιά. Το κινητό το πήρα από φίλο στα 60€ άριστο σε εμφάνιση χωρίς κανένα σημάδι πουθενά! Καινούργια μπαταρία καλής ποιότητας όπως είπε *δεν ξέρω ποια, αλλά βλέπω πως όντως τα πάει καλα* το θέμα λοιπόν είναι πως ο φίλος του που την άλλαξε κάτι έκανε και πείραξε τον αισθητήρα που όταν κάνεις κλήση δεν σβήνει η οθόνη όταν το έχεις στο αυτί. Είδα πως στο ireper το κάνουν με 50€ αξίζει να το φτιάξω;;; Και κάτι τελευταίο γιατί σας κούρασα., Πως μπορώ να βγάλω τον ήχο όταν πληκτρολογώ ένα νούμερο για κλήση;;;; Από τότε που είχα πάρει αντιγραφο από 4s σε 5 μόνιμα σε όλα τα iPhone μου το έχει και ας έχω βγάλει τον ήχο από πληκτρολόγιο. Μόνο στην κλήση μου το κάνει! Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Ίσως έχει αλλαγμένη οθόνη και δεν δουλεύει σωστά ο αισθητήρας

Ίσως έχει αλλαγμένη την καλώδιο ταινία που είναι επάνω ο αισθητήρας και αλλά δυο τρία πράγματα μαζί

Ίσως είναι όλα μανισια αλλά απλά να χάλασε

50€ δεν συμφέρει όχι νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω δεν συμφερει βρισκεις 6αρι τωρα στα 120

Κρατα το νομιζω η 12 θα στο αναστησει

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει αλλαγμένη οθόνη και δεν δουλεύει σωστά ο αισθητήρας

Ίσως έχει αλλαγμένη την καλώδιο ταινία που είναι επάνω ο αισθητήρας και αλλά δυο τρία πράγματα μαζί

Ίσως είναι όλα μανισια αλλά απλά να χάλασε

50€ δεν συμφέρει όχι νομίζω

 

Αν ειχε αλλαξει την οθονη δεν θα σταματουσε να δουλευει ομως και το αποτυπωμα η κανω λαθος;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω δεν συμφερει βρισκεις 6αρι τωρα στα 120

Κρατα το νομιζω η 12 θα στο αναστησει

 

Να την κανω δηλ την αναβαθμιση...;;;Σιγουρα δεν θα κλαιω μετα;Απο μνημη ξερουμε τι μπορει να πιανει;Αυτη την στιγμη με 12 εφαρμογες και 280 φωτογραφιες μου εχει 9,59 ελευθερα. Απλα με τρομαζει μηπως καοιες αναβαθμισεις των εφαρμογων στην πορεια μου φανε χωρο .

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε αλλαξει την οθονη δεν θα σταματουσε να δουλευει ομως και το αποτυπωμα η κανω λαθος;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να την κανω δηλ την αναβαθμιση...;;;Σιγουρα δεν θα κλαιω μετα;Απο μνημη ξερουμε τι μπορει να πιανει;Αυτη την στιγμη με 12 εφαρμογες και 280 φωτογραφιες μου εχει 9,59 ελευθερα. Απλα με τρομαζει μηπως καοιες αναβαθμισεις των εφαρμογων στην πορεια μου φανε χωρο .

 

Μνήμη η αναβάθμιση δεν νομίζω να σου φάει

Το ίδιο θα είναι

Αν αναβαθμίσεις συνέχεια τις εφαρμογές ναι κάποια στιγμή θα έχεις πρόβλημα

Σκέψου παλιά πχ το YouTube έπιανε 5mb και τώρα πιάνει 150mb

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μνήμη η αναβάθμιση δεν νομίζω να σου φάει

Το ίδιο θα είναι

Αν αναβαθμίσεις συνέχεια τις εφαρμογές ναι κάποια στιγμή θα έχεις πρόβλημα

Σκέψου παλιά πχ το YouTube έπιανε 5mb και τώρα πιάνει 150mb

 

Δικιο εχεις...Ας την κανω λοιπον και θα φανει.Αλλωστε λεω τελος του μηνα να γυρισω ειτε στο 6s που σκυλομετανιωσα που πουλησα ή να παω στο se αν και κατι ειπαν για καταργηση και τον δυο μοντελων.

Ευχαριστω παρα πολυ παντως .

Link to comment
Share on other sites

Μνήμη η αναβάθμιση δεν νομίζω να σου φάει

Το ίδιο θα είναι

Αν αναβαθμίσεις συνέχεια τις εφαρμογές ναι κάποια στιγμή θα έχεις πρόβλημα

Σκέψου παλιά πχ το YouTube έπιανε 5mb και τώρα πιάνει 150mb

 

Πλάκα με κάνεις; Άνοιξε το AppStore και δες το Facebook. Άνευ λογαριασμού και φωτογραφιών απαιτεί 550mb λίγο παραπάνω από μισό gb ακόμα και αν μείνουμε στην παρούσα έκδοση και στο αν λόγω κινητό, σύντομα θα χρειαστεί να αγοράσουμε καινούργια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...