Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει και άλλη περίπτωση να εχει θέμα και το pmic και να σου κάνει ολα αυτα....

 

Λίγο που το γκούγκλαρα δεν είδα να μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Αν είναι ελαττωματικό, είναι δύσκολο να αλλαχθεί. Τουλάχιστον με μια καινούργια μπαταρία η κατάσταση θα βελτιωθεί για αρκετό καιρό και πάλι. Ή όχι;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λίγο που το γκούγκλαρα δεν είδα να μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Αν είναι ελαττωματικό, είναι δύσκολο να αλλαχθεί. Τουλάχιστον με μια καινούργια μπαταρία η κατάσταση θα βελτιωθεί για αρκετό καιρό και πάλι. Ή όχι;

 

αν εχει θεμα το pmic οχι δεν θα αλλάξει κατι με αλλη μπαταρια (μπορεί και χειροτερα να γίνει)

αν είναι Pmic πάντως το επισκευάζουν με κανα 90 ευρω αν δεν κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

αν εχει θεμα το pmic οχι δεν θα αλλάξει κατι με αλλη μπαταρια (μπορεί και χειροτερα να γίνει)

αν είναι Pmic πάντως το επισκευάζουν με κανα 90 ευρω αν δεν κάνω λαθος

 

Ε, μάλλον λοιπόν θα δοκιμάσω με καινούργια μπαταρία για αρχή.

 

Αν έχει κανείς δοκιμάσει αγορά από κάποιον...

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο ios ειστε εσεις που εχετε προβλημα με την μπαταρια?

Στης γυναικας μου που μου παραπονεθηκε για προβλημα με την μπαταρια του εκανα αναβαθμιση σε ios 10 και μου εβγαλε προβλημα στο touch id

Για να μη τα πολυλογω αλαξα το κουμπι και πλεον η μπαταρια ειναι μια χαρα

δοκιμαστε αν σας δουλευει το touch id

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο ios ειστε εσεις που εχετε προβλημα με την μπαταρια?

Στης γυναικας μου που μου παραπονεθηκε για προβλημα με την μπαταρια του εκανα αναβαθμιση σε ios 10 και μου εβγαλε προβλημα στο touch id

Για να μη τα πολυλογω αλαξα το κουμπι και πλεον η μπαταρια ειναι μια χαρα

δοκιμαστε αν σας δουλευει το touch id

Οτιδήποτε προκαλεί το βραχυκύκλωμα κάνει αυτό είτε αυτό είναι touch I'd είτε proximity είτε dock είτε camera είτε ζημιά σε κάποιο ic στην μητρική δεν έχει σημασία βραχυκύκλωμα είναι βραχυκύκλωμα

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε προκαλεί το βραχυκύκλωμα κάνει αυτό είτε αυτό είναι touch I'd είτε proximity είτε dock είτε camera είτε ζημιά σε κάποιο ic στην μητρική δεν έχει σημασία βραχυκύκλωμα είναι βραχυκύκλωμα

Νομιζα οτι δεν μπορουσες να αλλαξεις κουμπι, χωρις να αλλαξεις πλακετα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι δεν μπορουσες να αλλαξεις κουμπι, χωρις να αλλαξεις πλακετα...

Μια χαρά μπορείς απλά χάνεις το touch I'd (μικρή απώλεια)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς απλά χάνεις το touch I'd (μικρή απώλεια)

 

Ναι, αυτό εννοούσα.

Δεν το θεωρώ μικρή απώλεια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό εννοούσα.

Δεν το θεωρώ μικρή απώλεια...

 

Εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε ουτε στο 5ς ουτε στο 6/6plus ουτε στο 6/6s plus ουτε στο 7 που εχω τωρα.

Δεν το θεωρω βολικο. Χρησιμοποιω κλειδωμα με κωδικο αλλα οχι αμεσα. Σε ενα τεταρτο το εχω βαλει να ζηταει κωδικο.

 

Οποτε ειναι θεμα αναγκων του καθενα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό εννοούσα.

Δεν το θεωρώ μικρή απώλεια...

 

9 στους 10 δεν τους ενδιαφέρει πολύ αυτό το feature ετσι το ανέφερα... απο την αλλη εχεις το κινητό σου πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε ουτε στο 5ς ουτε στο 6/6plus ουτε στο 6/6s plus ουτε στο 7 που εχω τωρα.

Δεν το θεωρω βολικο. Χρησιμοποιω κλειδωμα με κωδικο αλλα οχι αμεσα. Σε ενα τεταρτο το εχω βαλει να ζηταει κωδικο.

 

Οποτε ειναι θεμα αναγκων του καθενα.

 

Εγω προσωπικα επειδη θελω να εχω ασφαλεια στο κινητο και δεν θελω ο καθενας να βλεπει το chat μου εχω αμεσο κλειδωμα με κωδικο και αποτυπωμα για πιο αμεσο ξεκλειδωμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα επειδη θελω να εχω ασφαλεια στο κινητο και δεν θελω ο καθενας να βλεπει το chat μου εχω αμεσο κλειδωμα με κωδικο και αποτυπωμα για πιο αμεσο ξεκλειδωμα.

 

Όπως βολεύει στον καθένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύει στον καθένα

 

Το touch id προσφερει μια εξτρα ασφαλεια.Προσωπικα επειδη ειμαι ακομα μαθητης,δεν θελω να βλεπει κανεις τα chat μου.Γι αυτο χρησιμοποιω κωδικο και touch id.Ενας γνωστος μου ελεγε οτι με κωδικο ειχε θεματα οταν πηγαινε να αντιγραψει σε μαθηματα.Βοηθαει σε τετοιες περιπτωσεις καθως και αμα δεν θες να δουν τον κωδικο σου.Ο πατερας μου που εχει android με δακτυλικο(xiaomi) το χρησιμοποιει και ειναι αρκετα χρησιμος.Φαντασου ποσο βολικο ειναι οταν θες να παρεις αμεσα μια κληση ενω οδηγας ή οταν θες να δεις κατι αμεσα χωρις να γραφεις κωδικο.Φυσικα οπως βολευει τον καθενα,αν και το συστηνω να την αξιοποιησετε την συγκεκριμενη δυνατοτητα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κιόλας που όλα τα ebanking και υπηρεσίες πληρωμής όπως το PayPal αλλα και σε άλλες εφαρμογές κάνεις γρήγορα login με το Touch ID, το θεωρώ αναπόσπαστο κομμάτι του κινητού αλλα όπως είπε και ο Νικόλας, με Touch ID και 3D Touch μπορώ να πάρω στα τυφλά τις αγαπημένες μου επαφές όταν οδηγώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το touch id προσφερει μια εξτρα ασφαλεια.Προσωπικα επειδη ειμαι ακομα μαθητης,δεν θελω να βλεπει κανεις τα chat μου.Γι αυτο χρησιμοποιω κωδικο και touch id.Ενας γνωστος μου ελεγε οτι με κωδικο ειχε θεματα οταν πηγαινε να αντιγραψει σε μαθηματα.Βοηθαει σε τετοιες περιπτωσεις καθως και αμα δεν θες να δουν τον κωδικο σου.Ο πατερας μου που εχει android με δακτυλικο(xiaomi) το χρησιμοποιει και ειναι αρκετα χρησιμος.Φαντασου ποσο βολικο ειναι οταν θες να παρεις αμεσα μια κληση ενω οδηγας ή οταν θες να δεις κατι αμεσα χωρις να γραφεις κωδικο.Φυσικα οπως βολευει τον καθενα,αν και το συστηνω να την αξιοποιησετε την συγκεκριμενη δυνατοτητα.

 

Γρήγορη απάντηση σε viber και μηνύματα πως κανεις;

Εγώ δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να κρύψω

Και έχω βάλει απλό κωδικό μετά από 15 λεπτά αδράνειας.

Δεν με βολεύει αυτό το Touch ID. Όλη την ώρα κλείδωσε ξεκλείδωσε. Όλη μέρα είμαι με το κινητό. Αυτή την δουλειά δεν μπορώ να την κάνω.

 

Στο ibank έχω βάλει κι εκεί κωδικό.

Το ίδιο πράγμα είναι μωρε ανάλογα πως βολεύει σε καθένα από εμάς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη απάντηση σε viber και μηνύματα πως κανεις;

Εγώ δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να κρύψω

Και έχω βάλει απλό κωδικό μετά από 15 λεπτά αδράνειας.

Δεν με βολεύει αυτό το Touch ID. Όλη την ώρα κλείδωσε ξεκλείδωσε. Όλη μέρα είμαι με το κινητό. Αυτή την δουλειά δεν μπορώ να την κάνω.

 

Στο ibank έχω βάλει κι εκεί κωδικό.

Το ίδιο πράγμα είναι μωρε ανάλογα πως βολεύει σε καθένα από εμάς.

 

Στην εκδοση 10 αμα πατησεις παρατεταμενα σε μηνυμα στο messenger βγαζει επιλογη απαντηση.Πληκτρολογεις,πατας κωδικο ή αποτυπωμα και το στελνει.

Στα μηνυματα της Apple μπορεις να διαβασεις και ολο τα προηγουμενα μηνυματα.Στο Viber επισης εχει δυνατοτητα απαντησης.Ειναι στο στυλ του Android.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στην εκδοση 10 αμα πατησεις παρατεταμενα σε μηνυμα στο messenger βγαζει επιλογη απαντηση.Πληκτρολογεις,πατας κωδικο ή αποτυπωμα και το στελνει.

Στα μηνυματα της Apple μπορεις να διαβασεις και ολο τα προηγουμενα μηνυματα.Στο Viber επισης εχει δυνατοτητα απαντησης.Ειναι στο στυλ του Android.

 

Φίλε γι αυτό σε ρώτησα

Το έχω δοκιμάσει και το ξέρω κι γι αυτό δεν με βολεύει

Όλη μέρα που μιλάω στο viber δουλεύω την γρήγορη απάντηση. Αν έχω το Touch ID συνέχεια πρέπει να βάζω το δάχτυλο για να στέλνει το μήνυμα. Αυτό δεν με βολεύει

Γι αυτό ειπα ότι δεν είναι όλα για όλους

 

Εγώ γράφω το μήνυμα μου πατάω αποστολή και φεύγει. Ούτε touch ούτε κωδικό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα χρησιμοποιουσα touch id με τα χιλια...αλλα λογω του οτι τα ιδρωνουν πολυ δεν αναγνωριζει το αποτυπωμα..

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Δεν κρατησε η χαρα μου πολυ...χαχαχ. Μου καβατζωσε η γυναικα το se και μου εδωςε το ενος μηνα 5s της.. Ελπιζω να μην ξενερωσω απο την αποδοση της μπαταριας του 5s, γιατι την μια μερα που χρησιμοποιησα το se, εμεινα ΥΠΕΡευχαριστημενος!

Edited by Itchrist86

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατησε η χαρα μου πολυ...χαχαχ. Μου καβατζωσε η γυναικα το se και μου εδωςε το ενος μηνα 5s της.. Ελπιζω να μην ξενερωσω απο την αποδοση της μπαταριας του 5s, γιατι την μια μερα που χρησιμοποιησα το se, εμεινα ΥΠΕΡευχαριστημενος!

 

Θα ξενερώσεις δυστυχώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατησε η χαρα μου πολυ...χαχαχ. Μου καβατζωσε η γυναικα το se και μου εδωςε το ενος μηνα 5s της.. Ελπιζω να μην ξενερωσω απο την αποδοση της μπαταριας του 5s, γιατι την μια μερα που χρησιμοποιησα το se, εμεινα ΥΠΕΡευχαριστημενος!

 

Κατοχος 5s,εδω και 6 μηνες.Με την 10.2.1 κολληματακια εχει(1Gb Ram εχει) καθως και η μπαταρια με 4G φευγει σαν νερο.Παρε powerbank μαζι σου,μπορει να σου χρειαστει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 5s,εδω και 6 μηνες.Με την 10.2.1 κολληματακια εχει(1Gb Ram εχει) καθως και η μπαταρια με 4G φευγει σαν νερο.Παρε powerbank μαζι σου,μπορει να σου χρειαστει.

 

Καταλαβα...και χρησιμοποιω πολυ viber, messenger, bbm και γενικα ενεργοβορες υπηρεσιες μηνυματων ως επι το πλειστον με δεδομενα...

Καλα που μου το ειπες παντως. Στην 10.0.2 ειναι το 5s (αυτην ειχε πανω απο μαμα-ειναι καινουριο κινητο, ενος μηνα) και δεν σκοπευω να το αναβαθμισω, γιατι παει σφαιρα. Αλλα με την μπαταρια εχω παραπονα, καμμια σχεση με το se...

Edited by enwsiths
Προσθηκη περιεχομενου

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...και χρησιμοποιω πολυ viber, messenger, bbm και γενικα ενεργοβορες υπηρεσιες μηνυματων ως επι το πλειστον με δεδομενα...

Καλα που μου το ειπες παντως. Στην 10.0.2 ειναι το 5s (αυτην ειχε πανω απο μαμα-ειναι καινουριο κινητο, ενος μηνα) και δεν σκοπευω να το αναβαθμισω, γιατι παει σφαιρα. Αλλα με την μπαταρια εχω παραπονα, καμμια σχεση με το se...

 

Μην αλλάζεις. Η 10.0.2 τα πήγαινε αρκετά καλά

Μην συγκρίνεις με το se. Έχει άλλο hardware που παίζει ρόλο

Είναι αρκετά βελτιωμένο σε αυτονομία σε σχέση με το 5s

Το 5s το μόνο που δεν τα πήγαινε καλά είναι η διαχείριση μπαταρίας με χρήση δεδομένων

Αν ανοίξεις τα δεδομένα ρουφάει μπαταρία και ζεστενεται

Στα υπόλοιπα είναι κάπως καλά γιατί έχει και 1400mah μπαταρία ενώ οι εφαρμογές πλέον ζητάνε ενέργεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...και χρησιμοποιω πολυ viber, messenger, bbm και γενικα ενεργοβορες υπηρεσιες μηνυματων ως επι το πλειστον με δεδομενα...

Καλα που μου το ειπες παντως. Στην 10.0.2 ειναι το 5s (αυτην ειχε πανω απο μαμα-ειναι καινουριο κινητο, ενος μηνα) και δεν σκοπευω να το αναβαθμισω, γιατι παει σφαιρα. Αλλα με την μπαταρια εχω παραπονα, καμμια σχεση με το se...

 

Καλα θα κανεις,εγω 10.2.1 που ειμαι ειναι χειροτερα.η συγκεκριμενη εκδοση καλη ειναι.Εγω με 9.3.2 που το ειχα και 9.3.5 ηταν ακομα καλυτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα κανεις,εγω 10.2.1 που ειμαι ειναι χειροτερα.η συγκεκριμενη εκδοση καλη ειναι.Εγω με 9.3.2 που το ειχα και 9.3.5 ηταν ακομα καλυτερα.

 

Άρχισε να το καίει δηλαδή η apple και αυτό σιγά σιγά;

Συνηθισμένα πράγματα την έχουμε μάθει πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να το καίει δηλαδή η apple και αυτό σιγά σιγά;

Συνηθισμένα πράγματα την έχουμε μάθει πλέον

 

Ακριβως,αλλη φορα μακρια απο iOS για εμενα.Αμα ειναι να καιει συσκευες και να σπανε τα νευρα μου με το itunes προτιμω δεκα φορες ενα δικαρτο κινεζικο.Εγω απλα

το προχωραω να δω αμα θα λυθουν bugs,γιατι θεματακια εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...