Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα κουδουνιζει, τι γίνεται ρε παιδιά, όταν τα παίρνετε τα κουνάτε πάνω κάτω; 1 μήνα τώρα το κατάλαβα, και αν δε το διάβαζα δε θα το έπαιρνα χαμπαρι

 

φιλε μου εγω εχω κρατημενα ολα τα κουμπια κ οταν το κουναω ακουω ενα τικ τικ εσωτερικα,δεν ειναι απο τα buttons.εσυ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάλι κουναει, δε θα πολυασχοληθω εφόσον ειναι σε ολους

Έτσι ακριβώς, ειναι κάτι κατασκευαστικό και δεν αποτελεί πρόβλημα. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάλι κουναει, δε θα πολυασχοληθω εφόσον ειναι σε ολους

 

τι εννοεις παλι κουναει?επιασες τα Byttons κ παλι ακουγετε?ας μας πει καποιος φιλος,εγω πρωτη φορα σε μηλαρακι κ δεν γνωριζω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι είναι οι ποιοτικές συσκευές........κουδουνίζουν :p

Ετσι... το σωστο να λεγεται.

 

 

ο φακος είναι παιδια,αν ακουτε κατι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν τιθεται θεμα οτι ειναι ελλατωμα ε?

οχι φιλε μου. εκτος κι αν κανει πολυ θορυβο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eτσι είναι οι ποιοτικές συσκευές........κουδουνίζουν :p

 

Οχι τις ποιοτικες συσκευες τις κουβαλαμε με βαλιτσα :p

Εγω οταν παταω το home button δεν ακουω τιποτα.

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι τα ίδια.

Ο ανεπαίσθητος αυτός θόρυβος (τικ-τικ), που ακούγεται αν κουνάς τη συσκευή προέρχεται από την κάμερα. Έτσι στα iPhone 5/5S.

Όσες συσκευές έχω πιάσει στα χέρια μου (και είναι αρκετές!), κάνουν ακριβώς τον ίδιο ήχο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι τα ίδια.

Ο ανεπαίσθητος αυτός θόρυβος (τικ-τικ), που ακούγεται αν κουνάς τη συσκευή προέρχεται από την κάμερα. Έτσι στα iPhone 5/5S.

Όσες συσκευές έχω πιάσει στα χέρια μου (και είναι αρκετές!), κάνουν ακριβώς τον ίδιο ήχο.

 

σημερα το πηρε ενας φιλος μου σε μαυρο,ακουγεται μονο το κουμπακι,μετα πηγα στην vodafone κ ειχε ενα 5s το παλικαρι,επιασα ολα τα κουμπακια δυνατα πατιμενα κ ακουγοταν εσωτερικα το τικ τικ οπως κ στο δικο μου,εμενα το τικ τικ δεν ειναι απο το κουμπακι,το ακους εσωτερικα κ απειροελαχιστο κ σε ησυχο περιβαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει θόρυβο το power button καθώς και η κάμερα. Σχετικά με το power button σε όλα κουνιέται. Σε άλλα περισσότερο σε άλλα λιγότερο. Στο δικό μου κουνιέται αρκετά και ακούγεται ένα τικ τικ. Δεν ασχολούμαι όμως αν σταματήσει να δουλεύει το κουμπί τότε πάει για αντικατάσταση.. Τώρα σχετικά με την κάμερα. Αν κρατήσω όλα τα κουμπιά τότε ακούω θόρυβο από την κάμερα. Τον άκουγα σε δύο 5άρια που είχα και στο 5s που έχω τώρα. Βασικά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου 5/5s που να μήν ακούγεται αυτός ο ήχος!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει θόρυβο το power button καθώς και η κάμερα. Σχετικά με το power button σε όλα κουνιέται. Σε άλλα περισσότερο σε άλλα λιγότερο. Στο δικό μου κουνιέται αρκετά και ακούγεται ένα τικ τικ. Δεν ασχολούμαι όμως αν σταματήσει να δουλεύει το κουμπί τότε πάει για αντικατάσταση.. Τώρα σχετικά με την κάμερα. Αν κρατήσω όλα τα κουμπιά τότε ακούω θόρυβο από την κάμερα. Τον άκουγα σε δύο 5άρια που είχα και στο 5s που έχω τώρα. Βασικά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου 5/5s που να μήν ακούγεται αυτός ο ήχος!!

 

εμενα ειναι το πρωτο iphone Που πηρα,το 5s και τρομαξα,στο δικο μου δεν ακουγετε κατι απο τα byttons,τα κραταω καλα πατημενα κ σε πληρης ησυχια ακουω ενα παρα πολυ ελαχιστο τικ τικ εσωτερικα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι το πρωτο iphone Που πηρα,το 5s και τρομαξα,στο δικο μου δεν ακουγετε κατι απο τα byttons,τα κραταω καλα πατημενα κ σε πληρης ησυχια ακουω ενα παρα πολυ ελαχιστο τικ τικ εσωτερικα.

Αυτό είναι το τέλειο. Η κάμερα, λόγω του auto focus έχει κινούμενα μέρη, εξού και ο ήχος. Δεν τίθεται θέμα ποιότητας. Τώρα, αν σε κάποιες συσκευές ακούγεται και ένα μικρό τικ από το μεταλλικό κουμπί , πάνω στο μεταλλικό σασί, και αυτό στα πλαίσια του φυσιολογικού είναι, αφού και το κουμπί κινούμενο μέρος είναι.

Και υπόψη , όταν λέμε ακούγεται ήχος, πρέπει να τινάζεις τη συσκευή σαν χταπόδι για να το ακούσεις και σε ήσυχο περιβάλλον…

 

Εντάξει παιδιά, μην τρελαθούμε. Σε άλλες συσκευές υπάρχουν gaps εκατοστών και βαρβάτες ατέλειες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το τέλειο. Η κάμερα, λόγω του auto focus έχει κινούμενα μέρη, εξού και ο ήχος. Δεν τίθεται θέμα ποιότητας. Τώρα, αν σε κάποιες συσκευές ακούγεται και ένα μικρό τικ από το μεταλλικό κουμπί , πάνω στο μεταλλικό σασί, και αυτό στα πλαίσια του φυσιολογικού είναι, αφού και το κουμπί κινούμενο μέρος είναι.

Και υπόψη , όταν λέμε ακούγεται ήχος, πρέπει να τινάζεις τη συσκευή σαν χταπόδι για να το ακούσεις και σε ήσυχο περιβάλλον…

 

Εντάξει παιδιά, μην τρελαθούμε. Σε άλλες συσκευές υπάρχουν gaps εκατοστών και βαρβάτες ατέλειες.

 

καλως φιλε μου,δλδ το τσικ τσικ που ακουω εσωτερικα ειναι απο τα κινουμενα μερη τις καμερας?απο τα Byttons δεν ακουγεται τπτ,ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ok, πάμε παρακάτω το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, τα έχουμε πει.

Κατάντησε κουραστικό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok, πάμε παρακάτω το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, τα έχουμε πει.

Κατάντησε κουραστικό

 

εχεις δικιο φιλε.αφου δεν ειναι προβλημα παμε παρακατω,καλο απογευμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια

 

Ο νεος χρονος ισως μου φερει ενα μηλο :p και ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα. Το τελευταιο μου αϊφονι ηταν το 3gs & και καθημερινα λιωνω ενα ipad3.

 

Αυτο που θελω λοιπον να ρωτησω ειναι αν το 5s εχει καποια "διαπιστωμενα προβληματα". Αν υπαρχουν θεματα του λειτουργικου (πχ στο ipad υπηρχε λαγκαρισμα με την ενεργοποιηση των δεδομενων και τη χρηση σε πτηση) ή του hardware τα οποια να εντοπιζονται συχνα;

Διαβαζα επισης για θεματα με το imessage μετα την αναβαθμιση στο 7, στο 5s ισχυουν;

 

Επισης πως τα παει η μπαταρια με το νεο ios? βλετε να ανταποκρινεται καλα η συσκευη ή τη ρουφαει σα διαολος;

 

Βασικα εχοντας συνηθισει το σ3 μου φαινεται λιγο μικρη η οθονη...διαβασα καποια ποστ πισω για καποιον που εκανε αντιστοιχη μεταβαση, αν υπαρχει και καποιος αλλος που να μεταπηδησε στο μηλο απο μεγαλυτερη οθονη, θα ηθελα την εμπειρια του.

 

Ποιο χρωμα γρατζουνιεται λιγοτερο; Διαβαζω για το μαυρο οτι κανει πιο ευκολα σημαδια, ισχυει;

 

Και τελος σχετικα με το DOA διαβασα καποια ποστ πιο πριν αλλα μπερδευτηκα.. Τελικα ειναι θεμα του καθε μαγαζιου ή της apple ποσες μερες θα δωσει; Και ποιο μαγαζι προτεινετε ως αξιοπιστο σε αυτο τον τομεα;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

δλδ μονο ο ηχος κλησης εχει αυξομειωση?

Ανάλογα με την ένταση του ήχου κλήσης, πάνε και οι υπόλοιπο ήχοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το viber χτυπάει ανάλογα με την ένταση της μουσικής η του βίντεο που επαιζε πριν. Αν τραβήξεις την απο κάτω μπάρα θα δεις ένα σύμβολο έντασης για μουσική.

Αν είναι τέρμα χτυπάει πιο δυνατά το viber. Αν έπαιζε πριν ένα βίντεο και αυτή η ένταση είναι χαμηλά τότε και το viber δεν θα ακούγεται.

Δεν ξέρω γιατί αλλα είναι ξεχωριστό απο τον ήχο κλήσης.

Τα αλλα όλα νομίζω ανάλογο με την ένταση του ήχου κλήσης.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά και υγεία σε όλους!

 

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί αυτό που θα γράψω - και δε ξέρω και αν είναι θέμα hardware ή software - αλλά παίζοντας candy crush στο iPhone 5s διαπίστωσα ότι όταν το τηλέφωνο είναι σε portrait mode στις άκρες της οθόνης δε πιάνουν τα tap σα να μη δουλεύει καθόλου αισθητήρας εκεί με αποτέλεσμα να πρέπει να γυρίσω το κινητό οριζόντια για να συνεχίσω το παιχνίδι. Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι η ιδέα μου γιατί έχω κάπως χοντρά δάχτυλα, όμως το παιχνίδι είναι τόσο διάσημο που αν έφταιγε κάτι άλλο θα είχε ήδη αναφερθεί από άλλους. Πράγματι βρήκα στο Google σχετικές αναφορές που όμως δεν αφορούσαν μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά και σε άλλες εφαρμογές. Όμως άλλες πάλι εφαρμογές δεν έχουν πρόβλημα όπως πχ το Maps που αντιλαμβάνεται τα gestures σε όλο το εύρος της οθόνης. Άραγε είναι κατασκευαστικό πρόβλημα της συσκευής μου, το έχουν όλα τα iPhone ή κάποιο πράγμα στο κώδικα φαίνεται να οδηγεί σε λάθη developers συγκεκριμένων εφαρμογών?

 

Και μια πιο άσχετη απορία, αναρωτιέμαι πόσο δύσκολο θα ήταν να κάνουν το home button εκτός από μηχανισμό ξεκλειδώματος να δέχεται επίσης το αποτύπωμα για να σε πάει στη home screen χωρίς να το πατήσεις μέχρι κάτω αλλά απλώς ακουμπώντας το (θα έδινε ατελείωτη διάρκεια ζωής στο κουμπί νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...