Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον οτι προβληματα αναφερονται και οτι lugs να σας πω επειδη φοραω 7,1 beta 4 οτι απλα το κινητο πεταει...μπαταρια αψογη με τουλαχιστον 4:20 λεπτα χρηση στο 20%.επισης να ξερετε οτι το κινητο παει σφαιρα...αλλα ακομη πιο σφαιρα παει το ipad air(αλλο νημα αλλα ηθελα να το αναφερω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες υπάρχει τροπος να βαλουμε συντομευση των δεδομενων στο κεντρο ελεγχου?

Αν οχι, μηπως γνωριζετε καποια εφαρμογη για να ανοιγοκλεινουμε τα δεδομενα?

Ή γενικα καποιες εφαρμογες που να ειναι σαν connectivity shortcut για wifi-data-bluethooth.....

(ειναι λιγο κουραστικο και σπαστικο να πρεπει να μπεις στις ρυθμισεις καθε φορα για να τα ανοιγεις και να τα κλεινεις :( )

 

Να ξερεις οτι ολα αυτα που θελεις γινονται μονο με jailbrake!επειδη ειχα και εχω android να ξερεις οτι h apple δεν αφηνει να κανεις πολλα πραγματα ,μη σου πω τιποτα σε αντιθεση με τα android.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αν φορας os 7 να συρεις απο κατω προς τα πανω την οθονη και να ανοιγεις-κλεινεις wifi,bluetooth κτλ.καταλαβαινω απολυτα τι θες γιατι και σε εμενα λειπουν καποια πραγματα απο το android...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ξερεις οτι ολα αυτα που θελεις γινονται μονο με jailbrake!επειδη ειχα και εχω android να ξερεις οτι h apple δεν αφηνει να κανεις πολλα πραγματα ,μη σου πω τιποτα σε αντιθεση με τα android.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αν φορας os 7 να συρεις απο κατω προς τα πανω την οθονη και να ανοιγεις-κλεινεις wifi,bluetooth κτλ.καταλαβαινω απολυτα τι θες γιατι και σε εμενα λειπουν καποια πραγματα απο το android...

 

Nαι ναι τα γνωριζω οσα αναφερεις...

Απλα το θεωρησα λιγο χαζο να μην εχει συντομευση για τα δεδομενα οταν συρεις απο κατω προς τα πανω και να πρεπει να μπεις μεσα στις ρυθμισεις για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση και ειπα μπας κ εχουν βγαλει καμια εφαρμογη...

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οτι προβληματα αναφερονται και οτι lugs να σας πω επειδη φοραω 7,1 beta 4 οτι απλα το κινητο πεταει...μπαταρια αψογη με τουλαχιστον 4:20 λεπτα χρηση στο 20%.επισης να ξερετε οτι το κινητο παει σφαιρα...

 

Αυτο ισχυει και με 4G;

Link to comment
Share on other sites

Και με 4g ισχυει...αντε να εχει 20 λετα αποκλιση απο αυτες τις τιμες που αναφερω.και ολα αυτα με την beta4 γιατι με την beta 3 η μπαταρια επεφτε αρκετα γρηγορα.να γνωριζετε οτι και σε φιλου μου ειχε τα ιδια αποτελεσματα και ισως καλυτερα απο εμενα..λοιπον με 9 % μπαταρια εχω 5 ωρες χρηση!!!και εννοειται ολα ανοιχτα 3g wifi δεδομενα ανοιχτα ... Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πρόσφατα απέκτησα ένα 5ς αλλά είμαι σχετικά αρχάριος με το λειτουργικό (κυρίως με ανδροιδ έχω ασχοληθεί), οπότε θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια σε κάποιες απορίες που έχω.

1. Έλαβα μέσω email κάποια συνημμένα pdf έγγραφα, καθώς και mp3 & mp4 αρχεία αλλά πατώντας πάνω σε αυτά δε μου βγάζει επιλογή αποθήκευσης. Πως μπορώ να τα αποθηκεύσω αυτά κ που μπορώ να τα αναζητήσω αργότερα στη συσκευή?

2. Όταν θα θελήσω να στείλω εγώ κάποιο συνημμένα αρχείο mp3 & mp4, πως μπορώ να δω τις ιδιότητές του προκειμένου να μην είναι πάνω από 25mb κ να μπορούν να επισυναφθούν?

3. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω τις ρυθμίσεις της κάμερας ώστε να τραβάω μικρότερης ανάλυσης φωτό κ βίντεο για οικονομία χώρου?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθειά σας.

 

Κανείς κάποια γνώμη???

Link to comment
Share on other sites

1) όλα γίνονται μέσω iTunes, παίξε μαζί του γιατί ειναι δύσκολο στην αρχή ώστε να καταλάβεις τη λογική του

2)όχι

3)όχι

Link to comment
Share on other sites

Κανείς κάποια γνώμη???

 

 

Για το 1.

Αν σου στειλουν pdf, εχεις βαλει στο κινητο εφαρμογη για να ανοιγει pdf? αν ναι, θα το ανοιξει αυτοματα εκει και αυτοματα επισης αποθηκευεται σε αυτην την εφαρμογη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Μια ερώτηση !!

Χρησιμοποιώ το chrome αντί το Safari υπάρχει κάπου επιλογή όταν πατάω ένα λινκ πχ να ανοίγει με το chrome και όχι με το Safari ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Μια ερώτηση !!

Χρησιμοποιώ το chrome αντί το Safari υπάρχει κάπου επιλογή όταν πατάω ένα λινκ πχ να ανοίγει με το chrome και όχι με το Safari ?

Στις ρυθμίσεις του iOS όχι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Αυτή η επιλογή υπάρχει μόνο στις εφαρμογές της Google, πχ το gmail, και σε μερικές άλλες όπως το tweetbot. Αν θες να ανοίγεις τα links στο chrome θα πρέπει να κάνεις copy/paste το link.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του iOS όχι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Αυτή η επιλογή υπάρχει μόνο στις εφαρμογές της Google, πχ το gmail, και σε μερικές άλλες όπως το tweetbot. Αν θες να ανοίγεις τα links στο chrome θα πρέπει να κάνεις copy/paste το link.

Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση !!!

Νέο iOS 7.0.5 διατίθεται από εχτές το βράδυ με διορθώσεις δικτύου για Κίνα!

 

Μου ήρθε .. Ποια η διάφορα ;:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση !!!

 

 

Μου ήρθε .. Ποια η διάφορα ;:O

Κάτι διορθώσεις που έχουν σχέση με το network για τα iphone 5s/c που πουλήθηκαν στην Κίνα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διορθώσεις που έχουν σχέση με το network για τα iphone 5s/c που πουλήθηκαν στην Κίνα.

Δεν καταλαβαινω τοτε γιατι το update εγινε διαθεσιμο και στην Ελλαδα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για τους κινέζους που είναι εδώ :P

 

 

:p

Ακομα κι ετσι, οι κινεζοι που ειναι εδω, δεν χρησιμοποιουν κινεζικα δικτυα. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα το update εχω δει μεγαλη διαφορα στη καταναλωση προς το καλυτερο. Δεν ξερω τι εγινε ισως επειδη ειχα να κανω reboot πολυ καιρο η καποια εφαρμογη ετρεχε στο παρασκηνιο!! Με την ιδια χρηση παντα..
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τοτε γιατι το update εγινε διαθεσιμο και στην Ελλαδα.

 

Μήπως κλειδώσανε και το jailbreak; Εγώ που είμαι jailbroken να την κάνω, ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τοτε γιατι το update εγινε διαθεσιμο και στην Ελλαδα.

Γιατί να μην γίνει; Αφού το update αφορά συσκευές 5s και 5c οι οποίες κυκλοφορούν παντού.

 

Μήπως κλειδώσανε και το jailbreak; Εγώ που είμαι jailbroken να την κάνω, ή όχι;

Μπορείς να περάσεις την 7.0.5 είναι ασφαλής για το jb, http://www.cultofmac.com/264538/yes-can-still-jailbreak-ios-7-0-5/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τοτε γιατι το update εγινε διαθεσιμο και στην Ελλαδα.

Η αναβάθμιση έγινε βάσει μοντέλων και όχι περιοχής (region).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5185415#post5185415

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κλειδώσανε και το jailbreak; Εγώ που είμαι jailbroken να την κάνω, ή όχι;

http://www.cydevice.com/Thread-How-to-Perform-Jailbreak-iOS-7-0-5-patching-evasi0n-HYI-Guides

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εμένα μου έχουν στείλει το τηλέφωνο απο Αμερική δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση γιατί συμβαίνει αυτό ;

Δεν διατίθεται για τις αμερικάνικες συσκευές η αναβάθμιση, αν θυμάμαι καλά.

Δεν θα σου έρθει δηλαδή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω αγορασει το 5s απο ελληνικο παροχο, υπαρχει περιπτωση να το εχουν κλειδωσει και να μην μπορω να το δωσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...