Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα . Ευχαριστώ ! Και μια άλλη ερώτηση.. Στην πίσω όψη χρειάζεται ζελετίνα - θηκη όπως το 4 η θάναι μια χαρά και μένα bumper ;

Βαλτου κατι, γιατι θα κανει γρατζουνιες.

μια ζελατινα ειμαι οτι πρεπει. αλλιως θηκη κανονικη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλτου κατι, γιατι θα κανει γρατζουνιες.

μια ζελατινα ειμαι οτι πρεπει. αλλιως θηκη κανονικη.

 

 

Πχ σαν και αυτο: http://www.bestskinsever.com ;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Πχ σαν και αυτο: http://www.bestskinsever.com ;

Αν θελεις να το εχεις εκτος θηκης, ναι.

αλλα αν το βαλεις σε θηκη, αεκει ενα screen protector για την οθονη μονο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν θυμόμουν αν ειναι λείο απο πίσω σαν το 4 για να του βάλω μπρος πίσω ζελατινα και bumber. Οπότε οκ!

Σας ευχαριστώ

 

Στο kaizer εχει σε διάφορα μοντέλα iPhone εκτος απο το ¨Κανονικό ¨ και μοντέλα ¨3pin". Τι ειναι ;

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το Home Sharing.Γνωρίζει κανείς γιατί όταν βλέπω τη βιβλιοθήκη του ITunes μέσω του κινητού μου δείχνει διπλές και τριπλές εγγραφές καθώς και κομμάτια που έχω σβήσει ενώ στη βιβλιοθήκη του ITunes υπάρχουν μόνο τα κομμάτια που έχω και θέλω;

 

Υπάρχει τρόπος να τα διώξω αυτα τα κομμάτια και να εμφανίζονται μόνο όσα έχω τελικά;Να φανταστώ είναι κάποιου είδους bug;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλα δεν θυμόμουν αν ειναι λείο απο πίσω σαν το 4 για να του βάλω μπρος πίσω ζελατινα και bumber. Οπότε οκ!

Σας ευχαριστώ

 

Υπάρχουν ζελατινες front - back και για το 5/5s αλλά η πίσω δεν θα ειναι το ίδιο διακριτική όσο η μπροστινή λόγω της υφής του αλουμινίου. Σε αυτές τις συσκευές μια θήκη ειναι απαραίτητη αν θέλεις να διατηρήσεις την ακεραιότητα της συσκευής.

 

Στο kaizer εχει σε διάφορα μοντέλα iPhone εκτος απο το ¨Κανονικό ¨ και μοντέλα ¨3pin". Τι ειναι ;

Όλα ίδια ειναι εισαγόμενα απο ευρωπαϊκές χώρες. Γιατί δεν τους καλείς να τους ρωτήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χρόνια πολλά!Είμαι νέα στο forum και γράφτηκα γιατί εδώ και 3 μέρες πήρα ενα Iphone 5s για πρώτη φορά παίρνω Iphone και έχω πολλές απορίες :O

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά,το προβλήματα όμως αρχίζουν όταν το συνδέω με τον υπολογιστή και στο Itunes και Icloud και δεν καταλαβαίνω τίποτα. :( :(

Ας πούμε, έχω περάσει τα γενέθλια στις επαφές μου και δε φαίνονται πουθενά στο ημερολόγιο που βλέπω στο https://www.icloud.com/‎

Φαίνεται μόνο συμβάν εργασίας.

Στο Itunes επίσης,κρατιούνται όλες οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει;Μπορώ να τις κατεβάζω για να υπάρχουν,να είναι στο Itunes και να τις σβήνω από το κινητό λόγο χώρου;Γιατί ας πούμε οι εφαρμογές που δίνει στην αρχή η Apple πιάνουν περίπου 3GB.

Γενικά,υπάρχει κάποιο tutorial για αυτές τις υπηρεσίες ή κάποιο καλό παιδί να μου λύσει τις απορίες; :happy: :happy: :O

Για να βεβαιωθούμε πως είναι όλα okay με τα γενέθλια κάθε επαφής, θα πρέπει, τα γενέθλια αυτά, να εμφανίζονται και στο ημερολόγιο της συσκευής σου, αφού φυσικά έχεις ενεργοποιήσει τη προβολή τους. Εφόσον λοιπόν εμφανίζονται στο ημερολόγιο της συσκευής σου, θα πρέπει να πας στον ιστοχώρο του iCloud και να κάνεις ο,τι περιγράφεται εδώ.

 

Γενικά μιλώντας πάντως, δε θα βρεις καλύτερη πηγή πληροφόρησης από αυτή.

 

Παιδιά,ξέρει κανείς πως βγάζουμε τους εξερχόμενους ήχους;

Ειδικά στα μηνύματα και στο WhatsApp.Να στέλνω δηλαδή μήνυμα και να μην ακούγεται τίποτα!

Όσο αφορά τους ήχους, θα πρέπει να κοιτάξεις τις επιλογές ρυθμίσεων που παρέχει κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Αν και γενικά δεν υπάρχει ένας κεντρικός διακόπτης για κάτι τέτοιο, στις Ρυθμίσεις > Ήχοι, υπάρχει επιλογή για να επιλέξεις τι ήχο θέλεις κάθε φορά που στέλνεις ένα e-mail ή facebook post ή tweet κτλ. Επιλέγοντας Κανένα, δεν θα ακούγεται τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ,βρήκα αυτό με τα γενέθλια και τα ημερολόγια και πολύ χάρηκα!

Με τα μηνύματα όμως δε βρίσκω λύση γιατί αν βάλω στα μηνύματα κανένα ήχο τότε δεν θα έχω ήχο ούτε στα εισερχόμενα,που δεν το θέλω αυτό!Λεπτομέρεια μεν αυτό που ρωτάω,απλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς!

 

Καλή χρονιά σε όλους παιδιά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα μηνύματα όμως δε βρίσκω λύση γιατί αν βάλω στα μηνύματα κανένα ήχο τότε δεν θα έχω ήχο ούτε στα εισερχόμενα,που δεν το θέλω αυτό!Λεπτομέρεια μεν αυτό που ρωτάω,απλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς!

 

Καλή χρονιά σε όλους παιδιά!!!!!!

 

Αν εννοείς τον ήχο που κάνει το sms όταν φεύγει, αυτό δυστυχώς δε μπορείς να το αλλάξεις ή να το βγάλεις εντελώς. Το WhatsApp δεν το χρησιμοποιώ κ δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα στα settings του θα έχει επιλογές για ήχους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια μου έφεραν δώρο το iPhone 5s και κάθε φορά που κάνω κάτι καίει ειδικά από πίσω δεν έχω βάλει παιχνίδια το έχω 2 μέρες!Καίει με χρήση απλά FB,Gmail και τέτοια αλλά καίει τόσο που δν μπορείς να το κρατήσεις στο χέρι σου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια μου έφεραν δώρο το iPhone 5s και κάθε φορά που κάνω κάτι καίει ειδικά από πίσω δεν έχω βάλει παιχνίδια το έχω 2 μέρες!Καίει με χρήση απλά FB,Gmail και τέτοια αλλά καίει τόσο που δν μπορείς να το κρατήσεις στο χέρι σου!!

 

Στο κάνει όταν χρησιμοποιείς 3g η και με wifi?

Δεν είναι λογικό ειδικά τέτοια εποχή που η θερμοκρασία είναι τόσο χαμηλά.

Είναι η τρίτη αναφορά για υψηλές θερμοκρασίες και μαζί μ αυτά που διαβάζω για προβλήματα μπαταρίας με απομακρύνουν.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα το καλοκαίρι με το i4s.

Όταν δούλευα με 3g αρκούσε το Facebook να το κάνει να καίει τόσο που αν το ακουμπούσε κάποιος χωρίς να ξέρει ξαφνιαζονταν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια μου έφεραν δώρο το iPhone 5s και κάθε φορά που κάνω κάτι καίει ειδικά από πίσω δεν έχω βάλει παιχνίδια το έχω 2 μέρες!Καίει με χρήση απλά FB,Gmail και τέτοια αλλά καίει τόσο που δν μπορείς να το κρατήσεις στο χέρι σου!!

 

καλησπερα και καλη χρονια να εχεις.

Πιστευω καλο ειναι να κανεις ενα restore και set up as new και μετα να δεις αν εχει την ιδια συμπεριφορα.

Τοτε αν δεις τα ιδια πιστευω εισαι για αμεση αλλαγη μια και κατι δεν παει καλα.

 

@ Te_salat καλησπερα καλη χρονια Κωστα με υγεια και τυχη!

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετειο σε 2 5s ομως πιστευω θα ειναι πολυ καλυτερα με την 7.1

Οταν παμε στις 4,6 ιντσες θα σε βλεπω εδω. :p

To μονο που με προβληματιζει ειναι η χωρητικοτητα...θελω τουλαχιστον 32 μην πω 64...

Τα 16 ειναι απιστευτα λιγα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το 3dmark, πρώτη φορά βάζω bench σε iphone, να δώ πόσο θα μου ανάψει η πλάτη απο περιέργεια...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά βοήθεια μου έφεραν δώρο το iPhone 5s και κάθε φορά που κάνω κάτι καίει ειδικά από πίσω δεν έχω βάλει παιχνίδια το έχω 2 μέρες!Καίει με χρήση απλά FB,Gmail και τέτοια αλλά καίει τόσο που δν μπορείς να το κρατήσεις στο χέρι σου!!

 

Δεν ειναι καθόλου φυσιολογικό, τέτοια εποχή ειναι εξαιρετικά δύσκολο να "ανάψει" η συσκευή. Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών όπως προτάθηκε ήδη και ξανά δοκίμασε. Επίσης δες αν εχει την τελευταία έκδοση 7.0.4 και αν όχι κανε αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Μου στέλνουν κάποιες επαφές μου iMessage και οταν εχω κλειστά θα δεδομένα η το wifi δεν μου έρχεται σαν απλό SMS παρα μόνο οταν ανοίξω το Ίντερνετ υπάρχει κάποια ρύθμιση να αλλάζει αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Μου στέλνουν κάποιες επαφές μου iMessage και οταν εχω κλειστά θα δεδομένα η το wifi δεν μου έρχεται σαν απλό SMS παρα μόνο οταν ανοίξω το Ίντερνετ υπάρχει κάποια ρύθμιση να αλλάζει αυτό ;

 

Θα πρεπει ο αποστολεας να ρυθμισει οταν δεν ειναι δυνατον η αποστολη imessage να γινεται αποστολη απλου sms. Πας Μηνυματα, imessage, Αποστολη ως SMS και το κανεις ενεργο.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει ο αποστολεας να ρυθμισει οταν δεν ειναι δυνατον η αποστολη imessage να γινεται αποστολη απλου sms. Πας Μηνυματα, imessage, Αποστολη ως SMS και το κανεις ενεργο.

 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ξέρει κανείς πως βγάζουμε τους εξερχόμενους ήχους;

Ειδικά στα μηνύματα και στο WhatsApp.Να στέλνω δηλαδή μήνυμα και να μην ακούγεται τίποτα!

 

μπαινεις στις ρυθμισεις του whatsapp πας στις ειδοποιησεις κ ξετικαρεις το 'ηχοι'

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,μολις αγορασα το iphone 5s,οταν το κουναω ακουω εσωτερικα ενα τικ τικ αλλα πολυ διακριτικο,δεν ειναι απο τα κουμπακια,διαβασα οτι δεν ειναι προβλημα,ο ηχος προερχετε απο τα μερ της καμερας,ισχυει?δεν ειναι εντονος ο ηχος,ενα ψιλο τικ τικ σε πληρη ησυχια. Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,μολις αγορασα το iphone 5s,οταν το κουναω ακουω εσωτερικα ενα τικ τικ αλλα πολυ διακριτικο,δεν ειναι απο τα κουμπακια,διαβασα οτι δεν ειναι προβλημα,ο ηχος προερχετε απο τα μερ της καμερας,ισχυει?δεν ειναι εντονος ο ηχος,ενα ψιλο τικ τικ σε πληρη ησυχια.

Ναι, ισχύει, το έχω διαβάσει και εγώ.

Η κάμερα έχει κινητά μέρη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει, το έχω διαβάσει και εγώ.

Η κάμερα έχει κινητά μέρη.

 

ειναι πολυ διακριτικος ο ηχος,το 5s αγορασα.το κανει κ στο δικο σου?

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ διακριτικος ο ηχος,το 5s αγορασα.το κανει κ στο δικο σου?

Να σου πώ, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Ίσως κάτι απειροελάχιστο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,μολις αγορασα το iphone 5s,οταν το κουναω ακουω εσωτερικα ενα τικ τικ αλλα πολυ διακριτικο,δεν ειναι απο τα κουμπακια,διαβασα οτι δεν ειναι προβλημα,ο ηχος προερχετε απο τα μερ της καμερας,ισχυει?δεν ειναι εντονος ο ηχος,ενα ψιλο τικ τικ σε πληρη ησυχια.

 

Μην αγχωνεσαι ειναι το power button, ετσι ειναι σε ολα τα 5s

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα κουδουνιζει, τι γίνεται ρε παιδιά, όταν τα παίρνετε τα κουνάτε πάνω κάτω; 1 μήνα τώρα το κατάλαβα, και αν δε το διάβαζα δε θα το έπαιρνα χαμπαρι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...