Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτο την επομενη φορα προσεχουμε απο που αγοραζουμε και εαν προσφερουν DOA τα μαγαζια

 

Έτσι ακριβώς. Κι εγώ το πλήρωσα ακριβότερα ακριβώς για να έχω σίγουρα doa.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε μου, δεν φταίει η άπλ καθόλου.

Ο νόμος λέει αυτά που λέει.

Απλά με τα άιφον δεν μπορούν να κάνουν τη γνωστή εξυπνάδα, δηλαδή να πάρουν πίσω τη συσκευή από εσένα, να τη συσκευάσουν ξανά και να την πουλήσουν για καινούρια.

Επειδή θα φαίνεται ότι η συσκευή έχει ενεργοποιηθεί ήδη. Ακόμα και από αυτό σε προφυλάσσει η πρακτική της άπλ. Γι αυτό βλέπεις πολλά μαγαζιά και λένε ότι δεν δίνουν doa στο αιφον. Δεν έχει καμία σχέση με την άπλ, το doa και μάλιστα 14 ημέρες, είναι νόμιμη υποχρέωση του μαγαζιού.

Σας ευχαριστώ όλους... μίλησα με τον υπεύθυνο του καταστήματος και μου υποσχέθηκε ότι θα το δει προσωπικά..μακάρι να μου δώσουν λύση σήμερα να τελειώνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους... μίλησα με τον υπεύθυνο του καταστήματος και μου υποσχέθηκε ότι θα το δει προσωπικά..μακάρι να μου δώσουν λύση σήμερα να τελειώνουμε..

Θα σου δώσουν. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν...θα το στείλουν Αρβατο...

:confused::confused:

Πες τους ότι αυτό δεν αποτελεί λύση για εσένα.

Δεν το δέχεσαι. Τέλος.

Το τηλέφωνο αυτή τη στιγμή που είναι? αν το έχουν στα χέρια τους, τόσο το χειρότερο για αυτούς.

πες τους ότι αν σε 2 μέρες δεν έχεις στα χέρια σου σφραγισμένη συσκευασία, θα προβείς σε νομικές ενέργειες.

Φτιάξε ένα έγγραφο και στείλτο με φαξ στο κατάστημα με κοινοποίηση στα κεντρικά του Πλαίσιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused:

Πες τους ότι αυτό δεν αποτελεί λύση για εσένα.

Δεν το δέχεσαι. Τέλος.

Το τηλέφωνο αυτή τη στιγμή που είναι? αν το έχουν στα χέρια τους, τόσο το χειρότερο για αυτούς.

πες τους ότι αν σε 2 μέρες δεν έχεις στα χέρια σου σφραγισμένη συσκευασία, θα προβείς σε νομικές ενέργειες.

Φτιάξε ένα έγγραφο και στείλτο με φαξ στο κατάστημα με κοινοποίηση στα κεντρικά του Πλαίσιο.

 

Με κάλεσε πριν λίγο ο υπεύθυνος του Service και μου ανακοίνωσε πως τελικά δεν μπορούν να κάνουν κάτι και θα το στείλουν στην Αρβατο και σήμερα κι ολας για να μην χαθεί η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξες λαχείο φίλε!

Δεν θα σου πω να κάνεις τις γνωστές απειλές με εξόδικα κτλ. γιατί στη τελική μπορει να βγουν και από πάνω. Εαν έχεις στη οικογένεια σου δικηγόρο προχώρα, διαφορετικά κάνε υπομονή.

Δες το και αλλιώς. Το τηλεφωνάκι θα ανοιχτεί και θα αλλαχθεί το ελλατωματικό εξάρτημα. Δεν γίνεται καμία επισκευή στην τεχνολογία αυτή, ότι ελλατωματικό αλλάζεται. Μπαίνει καινούργιο υλικό...

Ενημέρωσέ μας...

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξες λαχείο φίλε!

Δεν θα σου πω να κάνεις τις γνωστές απειλές με εξόδικα κτλ. γιατί στη τελική μπορει να βγουν και από πάνω. Εαν έχεις στη οικογένεια σου δικηγόρο προχώρα, διαφορετικά κάνε υπομονή.

Δες το και αλλιώς. Το τηλεφωνάκι θα ανοιχτεί και θα αλλαχθεί το ελλατωματικό εξάρτημα. Δεν γίνεται καμία επισκευή στην τεχνολογία αυτή, ότι ελλατωματικό αλλάζεται. Μπαίνει καινούργιο υλικό...

Ενημέρωσέ μας...

Το δικο του τηλεφωνακι, θα ανοιχτει και μπορει να δοθει και στην Γαλλία...Ο φιλος μας θα παρει άλλη συσκευή, με διαφορετικο ΙΜΕΙ, που ειχε πρόβλημα, ανοίχτηκε, αντικαταστάθηκε το χαλασμένο εξάρτημα και τοποθετήθηκαν καινούργια μπαταρία και καινούργια καλύματα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξες λαχείο φίλε!

Δεν θα σου πω να κάνεις τις γνωστές απειλές με εξόδικα κτλ. γιατί στη τελική μπορει να βγουν και από πάνω. Εαν έχεις στη οικογένεια σου δικηγόρο προχώρα, διαφορετικά κάνε υπομονή.

Δες το και αλλιώς. Το τηλεφωνάκι θα ανοιχτεί και θα αλλαχθεί το ελλατωματικό εξάρτημα. Δεν γίνεται καμία επισκευή στην τεχνολογία αυτή, ότι ελλατωματικό αλλάζεται. Μπαίνει καινούργιο υλικό...

Ενημέρωσέ μας...

 

Η αρβάτο δεν κάνει επισκευή, διάγνωση κάνει και παραγγέλνει άλλο απο apple, σε 5 ημέρες είναι Ελλάδα...

 

Τεσπα..μπλέξιμο.

 

Ευχαριστώ όλους.

 

Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Ήμουν σε ένα κατάστημα Γερμανός κ κοίταζα ένα 5s κ στις εφαρμογές είχε περασμένη μια εφαρμογή που λέγεται touch Id στο δικό μου δεν έχει κάτι τέτοιο ούτε στο App Store την βρήκα πως γίνεται ;; ������

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά μια εφαρμογή της Apple για συσκευές βιτρίνας.

Δεν αποτελεί πρακτική εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα'πρεπε. κάνε ένα login/logout και από τις ρυθμίσεις αλλά και στο Appstore. Και μία επανεκκίνηση

 

Είναι οκ τώρα!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω ενα iphone 5s μπορειτει να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω με τους κωδικους κλπ να ειναι ευρωπαικο δλδ η απο αμερικη παιζει καποιο ρολο? γενικως τι πρεπει να κοιτακω απο εκει που θα το αγορασω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω ενα iphone 5s μπορειτει να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω με τους κωδικους κλπ να ειναι ευρωπαικο δλδ η απο αμερικη παιζει καποιο ρολο? γενικως τι πρεπει να κοιτακω απο εκει που θα το αγορασω?

 

Γενικα αν το παρεις απο μαγαζι Ελλαδα δεν θα εχεις προβλημα. Και απο σκρουτζομαγαζο να ειναι παλι δεν θα εχεις θεμα. Αν θελεις να εισαι σιγουρος 100% θα κοιταξεις το μοντελο να ειναι Α1457

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αν ειναι απο αμερικη να το παρω? γιατι εχω βρει και ενα αμερικανικο σφραγισμενο που μου πουλαει ενας..

 

Επισης μια τελευταια ερωτηση πως μπορω να διασταρωσω ακριβως απο ποια χωρα ειναι το κινητο ? οχι αν ειανι απο ευρωπη η αμερικη.. ρωτας για την χωρα ακριβως..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ!

Δεν μπορείς να δεις συγκεκριμένη χώρα. Ωστόσο μπορείς να βρεις τη γεωγραφική περιοχή ή ήπειρο για στην οποία προορίζεται κάθε iPhone. Υπάρχουν 5 διαφορετικά μοντέλα iPhone 5S. Στο πρώτο post του θέματος εδώ, μπορείς να δεις τον κατάλογο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αν ειναι απο αμερικη να το παρω? γιατι εχω βρει και ενα αμερικανικο σφραγισμενο που μου πουλαει ενας..

 

Επισης μια τελευταια ερωτηση πως μπορω να διασταρωσω ακριβως απο ποια χωρα ειναι το κινητο ? οχι αν ειανι απο ευρωπη η αμερικη.. ρωτας για την χωρα ακριβως..

 

Kαλησπέρα σας θα πρέπει να γνωρίζετε το IMEI της συσκευής το οποίο θα σας υποδείξει τον πάροχο όπου ενεργοποιήθηκε η συσκευή και κατ' επέκταση τη χώρα που αγοράστηκε!

Link to comment
Share on other sites

μεσω ποιας επιλογης θα στο δειξει αυτο το IMEI?

 

αφου εγω θα το ενεργοποιησω πρωτη φορα το κινητο

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

μεσω ποιας επιλογης θα στο δειξει αυτο το IMEI?

 

αφου εγω θα το ενεργοποιησω πρωτη φορα το κινητο

 

 

Στο κουτακι δεν το γραφει;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μεσω ποιας επιλογης θα στο δειξει αυτο το IMEI?

 

αφου εγω θα το ενεργοποιησω πρωτη φορα το κινητο

 

Σωστή η Απορία σας, για να έχει στην κατοχή του κάποιος iPhone locked σημαινει πως το έχει πάρει είτε ως επιδότηση είτε ώς αγορά με συμβόλαιο σε κάποιον πάροχο. Εάν λοιπόν έχετε το IMEI της συσκευής μπορείτε να ανακαλύψετε τον πάροχο ο οποίος έχει κλειδωμένη τη συσκευή και κατ' επέκταση και την χώρα. Η Apple δεν κλειδώνει συσκευές :)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ξεκλειδωτο iphone 5 σκετη συσκευη το ειχα αγορασει..Πως θα μαθω την χωρα προελευσης λοιπον? Δεν ειναι κλειδωμενο το κινητο.. Την χωρα προελευσης θελω να μαθω..Το αγορασα απο skroutzomagazo.

 

Τωρα λοιπον θελω αν αγορασω το 5s επισης απο skroutzomagazo και θελω να ξερω τον τροπο αν μπορω καπως να εξακριβωσω αν ειναι οντως ελλινικο οπως μου ειπαν τηλεφωνικα απο ενα μαγαζι kai telos αντων να δω απο που ειναι . αν ειανι ευρωπαικο δεν εχω καποιο θεμα ετσι?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ξεκλειδωτο iphone 5 σκετη συσκευη το ειχα αγορασει..Πως θα μαθω την χωρα προελευσης λοιπον? Δεν ειναι κλειδωμενο το κινητο.. Την χωρα προελευσης θελω να μαθω..Το αγορασα απο skroutzomagazo.

 

Τωρα λοιπον θελω αν αγορασω το 5s επισης απο skroutzomagazo και θελω να ξερω τον τροπο αν μπορω καπως να εξακριβωσω αν ειναι οντως ελλινικο οπως μου ειπαν τηλεφωνικα απο ενα μαγαζι kai telos αντων να δω απο που ειναι . αν ειανι ευρωπαικο δεν εχω καποιο θεμα ετσι?

 

 

http://sndeep.info/en

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...