Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσον αφορα το καινουριο που θελω να αγορασω?

 

 

Θεωρητικα ζητας το ΙΜΕΙ να στο πουν απτο τηλεφωνο.ή αν δεν το λενε πας αποκει και πανω στο κουτι δεν το γραφει; Μπαινεις εκεινη την ωρα στο σαιτ που σουπα και το βλεπεις...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ok eyxaristw.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου το ειπαν το εμαι το βαζω σε αυτο το σιτε που μου λες αλλα δεν αναφερει πουθενα απο ποια χωρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Με το IMEI δεν πρόκειτε να στη βγάλει, αν βάλεις τον αριθμό σειράς θα σου δείξει περισσότερες πληροφορίες.

Επίσης δες εδώ: http://iphonefrom.com/en/MD235GB βάζοντας το μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

ποθ λεει ακριβως αυτο το νουμερο του μοντελου?

 

edit: το βρηκα οκ αγγλια λεει.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερει κανεις γιατι καποιες φορες μενουν οι αναπαντητες στο notification center στην καρτελα ολα missed?

Ενω το εχω κανει διαγραφη απο την καρτελα All και εχω"διαβαασει" την αναπαντητη παραμενει στην καρτελα missed και μονο αν κανω επανεκκινηση φευγει.Το ιδιο θεμα ειχα και με το iphone 5..Ξερετε τι παιζει?

 

δεν το παθαινει συνεχεια αυτο,ανα διαστηματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερει κανεις γιατι καποιες φορες μενουν οι αναπαντητες στο notification center στην καρτελα ολα missed?

Ενω το εχω κανει διαγραφη απο την καρτελα All και εχω"διαβαασει" την αναπαντητη παραμενει στην καρτελα missed και μονο αν κανω επανεκκινηση φευγει.Το ιδιο θεμα ειχα και με το iphone 5..Ξερετε τι παιζει?

 

δεν το παθαινει συνεχεια αυτο,ανα διαστηματα.

κάποιο bug προφανώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιο bug γενικως? γιατι το παθαινα και στο 5αρι και τωρα και στο 5s.

 

Ναι το κάνει σε όλες τιε συσκευές με ios 7

Υπάρχει κάποιο bug

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1 το έφτιαξαν, γιατί δεν το έχω συναντήσει. Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι δοκιμαστική έκδοση, μη διαθέσιμη για το κοινό.

Λέγεται πως θα διατεθεί, σε όλους του χρήστες iOS, μέσα στον ερχόμενο Μάρτη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Την 7.1 που την βρηκες? δεν μου την εχει εμφανισει εμενα.

Φίλος μου καταχώρησε την συσκευή μου ως developer και έχω περάσει τις beta του iOS 7.1.

 

Με πρόλαβε ο Σταύρος :)

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν φταίει η άπλ καθόλου.

Ο νόμος λέει αυτά που λέει.

Απλά με τα άιφον δεν μπορούν να κάνουν τη γνωστή εξυπνάδα, δηλαδή να πάρουν πίσω τη συσκευή από εσένα, να τη συσκευάσουν ξανά και να την πουλήσουν για καινούρια.

Επειδή θα φαίνεται ότι η συσκευή έχει ενεργοποιηθεί ήδη. Ακόμα και από αυτό σε προφυλάσσει η πρακτική της άπλ. Γι αυτό βλέπεις πολλά μαγαζιά και λένε ότι δεν δίνουν doa στο αιφον. Δεν έχει καμία σχέση με την άπλ, το doa και μάλιστα 14 ημέρες, είναι νόμιμη υποχρέωση του μαγαζιού.

 

Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Γιατί δεν μπορούν να το κάνουν αυτό ; Αφου η εγγύηση σου ξεκινάει από την ημερομηνία αγοράς όπως κάπου είχα διαβάσει ... και όχι από την ημερομηνία της πρώτης ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Γιατί δεν μπορούν να το κάνουν αυτό ; Αφου η εγγύηση σου ξεκινάει από την ημερομηνία αγοράς όπως κάπου είχα διαβάσει ... και όχι από την ημερομηνία της πρώτης ενεργοποίησης.
θα σου πω. Καταρχην, και με σφραγισμενο κουτι, μπορω να ελεγξω αν η συσκευη εχει ενεργοποιηθει ή οχι. (απο το ΙΜΕΙ). Καταλαβαινεις οτι, αν παρω ατα χερια μου σφραγισμενη συσκευη, που το καταστημα μου την πουλαει για καινουρια και που εχει ενεργοποιηθει, ουαι και αλιμονο...

 

 

Κατα δευτερον, ειδικα στα απλ, η εγγυηση ξεκινα απο την ενεργοποιηση. Μαλιστα, απο το σαιτ της απλ μπορεις να ελεγξεις ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη και ποτε ληγει η εγγυηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω. Καταρχην, και με σφραγισμενο κουτι, μπορω να ελεγξω αν η συσκευη εχει ενεργοποιηθει ή οχι. (απο το ΙΜΕΙ). Καταλαβαινεις οτι, αν παρω ατα χερια μου σφραγισμενη συσκευη, που το καταστημα μου την πουλαει για καινουρια και που εχει ενεργοποιηθει, ουαι και αλιμονο...

 

 

Κατα δευτερον, ειδικα στα απλ, η εγγυηση ξεκινα απο την ενεργοποιηση. Μαλιστα, απο το σαιτ της απλ μπορεις να ελεγξεις ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη και ποτε ληγει η εγγυηση.

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα συνεχιζω να διαφωνω συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει! Ψαχνοντας λιγο στο google βρηκα οτι η εγγυηση του iphone ξεκιναει την μερα που αυτο πουληθηκε. Δηλαδη μπορει να ξεσφραγισεις το κινητο 2 μηνες μετα την αγορα και να εχεις 10 μηνες υπολοιπο εγγυησης. Αν ειναι ετσι μηχανογραφικο το θεμα, μπορει να γινουν πολλα και διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα συνεχιζω να διαφωνω συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει! Ψαχνοντας λιγο στο google βρηκα οτι η εγγυηση του iphone ξεκιναει την μερα που αυτο πουληθηκε. Δηλαδη μπορει να ξεσφραγισεις το κινητο 2 μηνες μετα την αγορα και να εχεις 10 μηνες υπολοιπο εγγυησης. Αν ειναι ετσι μηχανογραφικο το θεμα, μπορει να γινουν πολλα και διαφορα.

Μπορείς να κάνεις ένα τηλέφωνο στην infoquest και να σου πούν από πότε ξεκινάει η εγγύηση.

 

Όπως και να έχει, το θέμα είναι ότι αν εγώ από μαγαζί παραλάβω σφραγισμένη συσκευασία και το άιφον μέσα να έχει ενεργοποιηθεί, θα τους το κλείσω το μαγαζί, πίστεψέ με! Γι αυτό δεν μπορούν να μου το ξαναπουλήσουν σαν καινούριο. Φαίνεται ότι έχει ανοιχτεί δηλαδή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω στη συζήτηση σας, για όλα τα προίόντα ανεξαρτήτως προέλευσης στην Ευρωπαϊκή Ένωση η εγγύηση ξεκινάει από την ημέρα παράδοσης. Τώρα για τα προϊόντα της Apple όπως η ίδια αναφέρει στην επίσημη ιστοσελίδα της ισχύουν τα εξής:

 

Για τις αγορές που πραγματοποιούνται από καταναλωτές στην Ελλάδα και την Κύπρο, η περίοδος για την έγερση απαιτήσεων που σχετίζονται με ελαττώματα μη συμμόρφωσης με τη σύμβαση πώλησης είναι 2 έτη από την ημερομηνία παράδοσης. Αυτές οι απαιτήσεις υπόκεινται στις προϋποθέσεις και τις απαιτήσεις που επιβάλλονται από την τοπική νομοθεσία.

 

Οι καταναλωτές διατηρούν το δικαίωμα να επιλέξουν εάν θα εγείρουν απαίτηση για υπηρεσίες σέρβις με βάση την Μονοετή περιορισμένη εγγύηση της Apple ή με βάση τα δικαιώματά τους από τη νομοθεσία περί καταναλωτών.

 

Σημαντικό: Οι όροι και οι προϋποθέσεις της Μονοετούς περιορισμένης εγγύησης της Apple δεν θα ισχύουν για απαιτήσεις που εγείρονται με βάση τη νομοθεσία περί καταναλωτών.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το δίκαιο προστασίας καταναλωτή, επισκεφτείτε την τοποθεσία web της Apple http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty ή επικοινωνήστε με τον τοπικό φορέα προστασίας καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ άλλο λέω. Το θέμα της εγγύησης παρεμπιπτόντως το έθιξα. Λέω απλά ότι μπορώ να καταλάβω αν μια συσκευασία έχει ανοιχτεί από το αν το άιφον έχει ενεργοποιηθεί ή όχι. Δηλαδή, με σφραγισμένη συσκευασία, μπορώ να διαπιστώσω αν το κινητό έχει ενεργοποιηθεί ή όχι. Αυτό λέω.

Άρα, το μαγαζί δεν μπορεί να πάρει πίσω τη συσκευή από κάποιον, στα πλαίσια του doa , να την ξανασυσκευάσει και να την πουλήσει στον επόμενο ανυποψίαστο κακομοίρη σαν καινούρια και σφραγισμένη. Γι αυτό και αποφεύγουν να δίνουν doa. Ενώ σε άλλα κινητά ο αγοραστής δεν μπορεί με βέβαιο τρόπο να γνωρίζει αν η σφραγισμένη συσκευασία που παραλαμβάνει έχει ανοιχτεί στο παρελθόν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν παρανόησα, μπορείς να χρησιμοποιησεις το serial number για να παρεις τα εξης στοιχεία:

 

Από την Apple:

 

http://farm8.staticflickr.com/7313/12632921824_9f54f1db29_b.jpg

 

Εκτός Apple: http://sndeep.info/en

 

http://farm4.staticflickr.com/3692/12632619433_03bafc8726_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν παρανόησα, μπορείς να χρησιμοποιησεις το serial number για να παρεις τα εξης στοιχεία:

 

 

 

Από την Apple:

 

 

 

http://farm8.staticflickr.com/7313/12632921824_9f54f1db29_b.jpg

 

 

 

Εκτός Apple: http://sndeep.info/en

 

 

 

http://farm4.staticflickr.com/3692/12632619433_03bafc8726_b.jpg

 

 

Σε αυτο ακριβως αναφερομαι.

Αρα το καταστημα δεν μπορει να μου πουλησει σαν καινουρια, μια συσκευη που του εχει γυρισει απο doa. Γι αττο συνηθως δεν δινουν doa στα αιφον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και όχι. Συνήθως κατί τέτοιο σπάνια να κάνουν τα καταστήματα. Λάβετε υπόψιν πως ακόμη και οι refurbrized (ανακατασκευασμένες) συσκυές που έρχονται στην Ελλάδα προς αντικατάσταση προβληματικών εντός εγγύησης που είναι σαφώς καινούριες, δεν μπορούν να πουληθούν ως καινούριες από τα καταστήματα. Τα παραπάνω αφορούν προϊόντα της Apple. Για τα iPhones όπου εμπλέκονται πάροχοι, έχουν και την αποκλειστική ευθύνη για να δώσουν ή όχι εγγύηση DOA.

 

*Εξαίρεση αποτελούν τα iPhone, τα οποία έχουν αγοραστεί στην Ελλάδα από τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας, οι οποίοι και είναι αντιστοίχως υπεύθυνοι για το service τους. Εάν το iPhone σου παρουσιάσει πρόβλημα, παρακαλούμε όπως απευθυνθείς στον πάροχο κινητής τηλεφωνίας από όπου το προμηθεύτηκες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...